דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אני לא מאמין שהוא קיבל את הספרה 7, עד היום הייתי בטוח שיש מספרים שלא קל לקבל
במועדון וצריך להיות פיגורה מסוימת כדי לקבל מספר בעל היסטוריה בטח את הספרה 7.
מה הסיכוי שהצניעות ברכש היא בגלל התעקשות של פרז על נאיימר/אמבפה? ותקווה להביא אחד
מהם בהזדמנות הבאה?.

אני חושב שיש חוק בספרד שקובע שכל שחקני הסגל חייבים לקבל מספרים מ 1 עד 25, בגלל זה בספרד אתה לא רואה מספרים מטורפים, זו יכולה להיות הסיבה לזה.

רק אם אתה מתכוון לרשום 25 שחקני סגל בקבוצה הראשונה. אם יש רק 20 שחקני סגל, נניח, אתה יכול להשאיר חמישה מספרים פנויים מתוכם.

הסיבה היחידה לכך שהוא קיבל את המספר היא שהוא ביקש אותו. לא רואה עם זה בעיה, גם ככה זה כנראה זמני עד שיגיע גלאקטיקו או שאסנסיו ייקח אותה. זה לא פעם ראשונה שזה קורה בריאל אגב ; לפני המלך ואחרי בוטרגניו לבש את החולצה אסניידר הארגנטינאי כי ביקש אותה.

בורחה מיוראל יושאל ללבאנטה.

פאביו קונטראו הושאל לקבוצה בה גדל, ריו אבה. החוזה שלו במדריד יסתיים בקיץ הבא כך שאפשר כבר להיפרד ממנו. בכל זאת, 8 שנים כחלק מהמועדון זה לא צחוק :slight_smile:

כשהחתמנו את לופטגי קיוויתי שסוף סוף יהיה לנו מאמן שייתן הזדמנויות ויפתח את שלל הכשרונות הצעירים שלנו. בכל זאת הוא עבד הרבה שנים בנבחרות הצעירות של ספרד אז הוא אמור להיות טוב בזה.

בסוף אשרף, תיאו, מיוראל, אודגור, דה תומאס ולונין נשלחו להשאלות. ויניסיוס הוגלה לקסטיליה. ואלוורדה לא רואה בינתיים דשא ואפילו לא מגיע לקצה הספסל. מבין כל הצעירים שעוד לא פרצו פה בעונות קודמות כמו אסנסיו נשארו בסגל רק סבאיוס, יורנטה ו-ואייחו. אולי גם רגילון. אני בהחלט יכול לראות את סבאיוס עושה קפיצת מדרגה תחת לופטגי ואם ואייחו לא יהיה פצוע כרוני גם הוא אמור לקבל דקות. יורנטה משום מה לא ממש נספר.

אנחנו לא קבוצת נוער וברור שאי אפשר לשתף יותר מידי צעירים ביחד אבל ציפיתי מלופטגי לטיפה יותר אמון בשחקנים צעירים. עד עכשיו זה לא ממש נראה ככה, אם כי די מוקדם לשפוט. מקווה מאוד שויניסיוס לא יבוזבז בקסטיליה ויקבל גם מספר דקות מכובד בבוגרים.

כנראה שאף מאמן לא באמת מאמין שהוא יישאר פה מספיק שנים, אז הם מעדיפים לקנות שחקנים מוכנים במקום לפתח צעירים ולחשוב קדימה. האמת אי אפשר לבוא למאמנים בטענות, אם הם לא יצליחו באופן מיידי הם יפוטרו בסוף העונה. לפחות לופטגי לא תמים וזה סימן טוב.

למען ההגינות מכל הצעירים שהשאלנו אני חושב שיש רק שניים שהיו יכולים להישאר בסגל ולתרום כבר העונה. אשרף בתור גיבוי לקרבאחל ולונין בתור שוער שני. מכיוון שנבאס בחר להישאר אז טוב שהשאילו את לונין. אשרף יכול להתקדם יותר בתור שחקן הרכב בקבוצה אחרת, הבעיה ששלחו אותו לדורטמונד ובינתיים גם שם הוא משמש כגיבוי. תיאו היה כל כך חלש בעונה שעברה אז עדיף לו ולנו שהוא ישחק במקום אחר העונה.

אם לופטגי יצליח לקדם ולשלב את סבאיוס וויניסיוס לאורך העונה אז מבחינת שילוב צעירים זה ייחשב כהצלחה.

אבל על עמדתו של אשרף הבאנו את אודריוסולה שהוא גם צעיר וגם מגן יותר טוב מאשרף, לפחות נכון לעכשיו. אין טעם להשאיר את לונין כשיש לך צמד שוערים כמו קורטואה ונאבאס בקבוצה, עדיף שילך לקבל דק’ במקום אחר ויצבור ניסיון וישתפר.

תיאו פשוט לא מלוטש מספיק וביכולת הנוכחית שלו, לא באמת מסוגל לקרוא תיגר על מרסלו ולהשפיע רבע מיכולת ההשפעה של מרסלו על המשחק שלנו - לא בהכרח באשמתו, הוא מתמודד כאן מול אחד המגנים התוקפים הטובים בהיסטוריה של המשחק, אם לא בטוב שבהם ולדעתי זה צעד נהדר ששיחררו אותו להשאלה בקבוצה מספיק טובה כדי לצבור עוד דק’ ולהשתפר גם הוא.

כל השאר לא באמת ברמה של הקבוצה נכון לעכשיו וסיכוי סביר שגם לא יהיו. הסגל יחסית צעיר פרט לכמה שחקנים בהרכב הראשון ואין סיבה לייבש כשרונות על הספסל שלא יקבלו שום דקות כאן כשלפניהם ברוטציה יש שחקנים הרבה הרבה יותר טובים.

רומנטיקה זה נחמד, אבל אין לנו זמן לרומנטיקה - צריכים להביא תוצאות. את הרומנטיקה אני מעדיף להשאיר לקבוצות ברמתן של ליברפול וכו’, פה אני רוצה תכלס.

אבל אתה סותר את עצמך. לקדם צעירים זה לא לתת לשחקן לשחק שוער שני. שחקן כדי להשתפר צריך דקות וסלח לי אבל לונין, אשרף, דה תומאס ומיוראל עוד לא במקום שמגיע להם תפקיד חשוב בהיררכיה של הקבוצה הבוגרת.
הכדורגל היום שואף יותר לשלמות מבעבר, שאז היה אפשר שיהיו כמה שחקנים שהם לא וורלד קלאס ועדיין להצליח.
שחקנים צעירים צריך לקדם לאט, ודרך השאלות. אחרי ששחקן יצליח על במה קטנה יותר (או שיראה פוטנציאל של מעבר לשחקן נוער רגיל) רק אז שיעלו אותו לבןגרת כאשר הוא יותר מלשחק בזמנים לא חשובים

@Orel כמובן שלייבש שחקנים על הספסל לא יעזור להם, מיוראל הוא דוגמה טובה לכך. שנתיים רצופות על הספסל של וולפסבורג ושלנו והוא לא התקדם בכלום. אני מקווה שאצל לבאנטה הוא סוף סוף יקבל הזדמנות.

@Gev בקשר ללונין זה היה מהלך נכון למרות ששוער שני עדיין יכול לקבל מספר דקות מכובד בגביע וכמה משחקים בליגה. עדיין אני מאוד מקווה שהוא יהיה שוער ראשון בלגאנס, זה לא מובטח. אני מבין שזה נשמע סותר, כמו גם שציפיתי מלופטגי ליותר הזדמנויות לצעירים ויחד עם זאת אני מבין לגמרי למה הוא מעדיף שחקנים מוכחים.

בשורה התחתונה אם לופטגי יצליח לקדם שניים מבין סבאיוס, ויניסיוס ו-ואלוורדה זה יהיה הישג. לא פשוט לשלב צעירים בקבוצה שמתמודדת על תארים. אבל כשזה מצליח תודו שזה תענוג לא קטן.

לדעתי מדובר גם בלחץ שהמאמן נמצא בו לא פחות מכל דבר אחר. אם תשים לב גם שחקני הרכש לא קיבלו דקות כמעט עד עכשיו, ואפילו מודריץ’ נכנס רק כמחליף כדי להקטין את הסיכוי לפנצ’ר לפני שהקבוצה תתפוס גל. לא יודע איך זה יעזור אם שחקני רכש יתחילו לקבל דקות רק במחזור 6-10 אבל שיהיה.
אפילו ויני ירד לקאסטיליה למורות שיש רק שחקן כנף אחד בספסל כדי שיפסיקו לשאול אותו מתי הוא משותף [שוב דעתי האישית בלבד] וזה בגלל שהוא השחקן הכי מסקרן בסגל הנוכחי.

אודריוסולה פצוע (או שהבריא?) ולפניו יש את קרבאחל, אז גם ככה הסיכויים שלו היו נמוכים מלכתחילה.
קורטואה בקושי חודש כאן ועל פניו מאמן חדש יעדיף שוער שיש לו תיאום עם ההגנה על פני שוער שנמצא כאן מעט זמן - גם זו החלטה הגיונית שלא נובעת מלחץ.
ויניסיוס ילד בן 18 שיכול לקרוס מנטלית עם קהל ודרישות כמו בברנבאו, עדיף כפפות של משי מהתרסקות מנטלית.

כמובן שאני לא מכחיש שיש כאן אלמנט כלשהו של לחץ, אבל על פניו ההחלטות נראות לי הגיוניות למדי. אני מאמין שגם לופטגי צריך עוד קצת זמן כדי להכיר את הקבוצה.
גם צריך לזכור שלא בא לכאן איזה כוכב שאם משאירים אותו על הספסל אפשר לעקם את הפרצוף ולשאול ‘למה’?

לגבי סוגיית מודריץ’ - צריכים לזכור שהוא שיחק משחקים של 120 דק’, ולא אחד או שניים. הוא הצטרף מאוד מאוחר לקבוצה והוא צריך את המנוחה שלו. הוא לא ילד בן עשרים. הגיוני לחלוטין ועדיף לתת לו את הזמן שלו כל עוד לוח המשחקים מאפשר. מוטב שינוח כראוי מאשר שיפצע.

בחיי, פרז מעולם לא היה מבואס יותר מהחתמה של שחקן מאשר היום. ראיתם קצת תמונות וסרטונים?

מה אתם אומרים, שווה לנצל את כל הבלגאן בין פוגבה למוריניו כדי לנסות לקנות אותו, או לעשות איזה טרייד עבורו?

מצד אחד פוגבה יהפוך את הקישור שלנו ליותר ורסטילי, מצד שני יש לו אופי קצת פרובלמטי. אנחנו צריכים קשר מרכזי שייתן אקסטרה מבחינת שערים ובישולים, לפוגבה יש את היכולת הזאת. למרות שלדעתי יש יותר סיכוי שיונייטד יפטרו את מוריניו מאשר ימכרו את פוגבה. בנוסף זידאן כבר לא פה וגם בארסה רוצה את פוגבה כך שיהיה קשה להנחית אותו פה אפילו אם יונייטד תחליט למכור. עדיין שווה לנסות.

העדיפות שלנו צריכה להיות לדעתי:

1. חלוץ סקורר. אין צורך להרחיב. כל העולם רואה שבנזמה לא מספיק טוב חוץ מהמועדון.

2. דריבליסט התקפי שיכול לפצח הגנות (בניגוד לדריבליסטים של השתחררות מלחץ כמו מודריץ’, איסקו וסבאיוס). אין לנו מסי, ניימאר או הזאר שיוצרים סכנה מכלום. לאסנסיו אין את הדריבל הזה. אולי ויניסיוס יוכל להתפתח לשחקן כזה בעתיד. גם לרודריגו יש דריבל טוב אבל לא נראה שלופטגי סומך על שחקנים צעירים. שזה די מפתיע בהתחשב בכך שהוא העביר את רוב הקריירה שלו באימון נבחרות צעירות. בקצב הזה לא בטוח שהוא יישאר המאמן שלנו בעונה הבאה…

3. קשר מרכזי שנותן תפוקה גם בחלק ההתקפי. קרוס, מודריץ’ וקאסמירו הם שחקנים של שער אחד בעונה במשחק פתוח. קרוס יכול לכבוש מצב נייח פה או שם אם יתנו לו לבעוט וקאסמירו נוגח טוב בקרנות. הבעיה שבמשחק פתוח הם לא מצטרפים מספיק מקו שני לרחבה וגם הבעיטה שלהם מחוץ לרחבה לא מספיק טובה.

4. מגן שמאלי מחליף. עם כל הכבוד לנאצ’ו ורגילון אי אפשר להשאיר את העמדה הזאת לאילתורים. מרסלו כבר לא ילד והוא זקוק ליותר ימי מנוחה. כדאי גם שתהיה לו תחרות על ההרכב כדי שיתחיל להשקיע יותר בהגנה.

הזארד מתחיל לפלרטט לקראת ינואר: “עכשיו אני בסדר, אבל בעוד חודשיים יכול להיות אחרת”.
ושאלה קדימה- אם הוא שיחק בליגה האירופית במדי צ’לסי, הוא יוכל לשחק באלופות אצלנו?

כן, שתי תחרויות שונות לחלוטין ולכן זה יתאפשר.

הוא פלרטטן כרוני, זה לא משכנע כבר.

אין מה להשתכנע, כל העולם יודע מה הוא רוצה, והוא מדבר בעקביות רק עלינו. הבעיה היא צ’לסי כמובן.
ועכשיו הוא אומר זאת שוב מפורשות (“חלום הילדות שלי הוא לשחק בריאל. לא רוצה לומר שאחתום פה על חוזה ובסוף לא אעשה זאת” וכולי) . פלורנטינו חייב להביא אותו בינואר, יעלה כמה שיעלה (200-250 מיליון וברוך הבא) הרווחנו ביושר כל שקל עודף של קנייה בלחץ/בינואר ומאז חאמס אנחנו האמא של דן חסכן.
אין מה לחכות לקיץ, תמיד אנחנו אומרים שנהיה שקולים בינואר ונעבוד חכם בקיץ- ולא עושים כלום בקיץ. העונה הזו עוד בחיים בכל החזיתות ואפשר עוד להתיישר.
והזאר הוא הכוכב הרלוונטי היחידי שלפחות מביע נכונות להגיע אלינו, בניגוד לשני הפריזאים החצופים.

לכמה שנים החוזה שלו כרגע?

נותרו לו העונה הנוכחית והבאה.

אז אפשר לנסות בקיץ להביא במחיר לא גבוה, כמו קרוס שהגיע במחיר נמוך.
אם בינואר לא בטוח שהם יודו בזה אבל בקיץ הם יבינו שזה עכשיו או אף פעם ולכן כשאי להם למכור