דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

במשך שנים סיפרו לנו שהקבוצה לא מתחזקת כי יש עודפי שומן שמסרבים לעזוב ועולים המון. השנה, סוף כל סוף, הצלחנו להיפטר מכולם עד הגרם האחרון, ועדיין לא קיבלנו שום חיזוק במקומם. המצב עד כדי כך מתסכל שכבר היה עדיף שלא ניפטר מעודפי השומן…

במצב הנוכחי, סיכוי סביר שואייחו והזאר עוד היו מסוגלים לתרום לנו העונה.

כמה קיבלנו על אודריסולה? זו בכלל העברה או השאלה?

אדן הזאר בדרך לפרוש מכדורגל. זה לא היה עוזר בשום צורה. זה לא יכול לעבוד בריאל מדריד כבר (עצוב לי שככה זה נגמר והוא תולה את הנעליים אבל זה כבר עניין אחר). מרקו אסנסיו החליט לעזוב “מוקדם” כבר ביוני ולא ציפה להיות שחקן ספסל בהמשך גם בפריז סן ז’רמן. הוא בהחלט שווה 15 גולים במצטבר. סרחיו אריבאס זה הפסד גדול. גם אתמול הוא כבש.
אלבארו אודריוסולה נמכר ב-1.5 מיליון יורו וקצת בונוסים. אפילו לא עשרה אחוז מהסכום בו נרכש בזמנו.

אין לי הסבר אחר למחדל הזה.

אני מצטער אבל באמת לא מצליח להבין איך אתה עדיין מאמין שיש כאן פרוייקט ומאמין בהנהלה, מה שיש כאן הוא חיסכון כלכלי נטו וסידור של הספרים, אין כאן שום דבר מקצועי וזה קורה כבר שנים.
זה מתחיל בזידאן שעזב כי לא הביאו לו רכש, ממשיך במינוי של קרלו כי הוא נוח ולא יבקש כלום ונגמר בכל מיני סיפורים על אמבפה והאלנד שהם הנבחרים שלנו ושלא מביאים כלום כי כמובן חוסכים אליהם.
ימשיכו להביא שחקנים כמו ג’וד וכו אבל זה חייב להיות ה-שחקן שמאמינים בו ואם לא פשוט לא יגיע כלום.
גם בעונה הבאה זה יהיה אותו דבר- או אמבפה והאלנד או כלום, כלומר סביר להניח שכלום.
גם בעמדות המגנים אותו דבר- או שאלפונסו דיוויס יגיע או אף אחד.

אין כאן שום דבר מקצועי, זה או זה או שלאנשי המועדון אין מושג קלוש בענף אם חשבו שהארי קיין או ויקטור אוסימן לא מתאימים ל"פרוייקט" הזה.
לא ישכנעו אותי שפרז ואנצ’לוטי יושבים בבית וחושבים לעצמם שהדבר הזה שיצא הוא הכי טוב מקצועית שהם יכלו לבנות.

אין כאן פרויקט? אמנם יש חורים בסגל אבל יש לנו שלד מעולה שבעזרת 2-3 החתמות ראויות יכול להתחרות בכל קבוצה בעולם בלי להתבייש, וזה כולל גם את סיטי.

אנחנו מסודרים מהבחינה הזאת. טבאס אמר שאנחנו יכולים לעשות מה שאנחנו רוצים ב5 שנים הקרובות מבלי שנכנס לצרות כלכליות, לפי הדוחות אנחנו היחידים מבין הקבוצות הגדולות שהוציאו פחות ממה שהכניסו בנוגע לרכש. זו התנהלות כלכלית מחושבת, אבל אין לנו שום ספרים שצריכים לסדר.

נכון, ככה זה עובד אצלינו.

בעונה הבאה נדבר. העונה הם תירצו את חוסר הרכש בכך שהתוכניות היו ל24 בכל מקרה, אז נחכה ונראה מה יקרה ב24. שנה הבאה אין תירוצים.

או שאתה פשוט לא מבין מה כיוון החשיבה שלהם. במקום להחליט שהחשיבה שלהם לא מקצועית או שאין להם מושג, תנסה בכל זאת להבין למה הם לקחו את ההחלטות האלה. גם לי קשה כרגע להבין, אבל אם זה באמת מעניין אותנו צריכים לחכות להסברים או לנסות לחקור בעצמינו. הסיבות שההנהלה שלנו לא מקצועית או לא חושבת בצורה מקצועית לא מתקבלות עלי, מתנצל, הם הוכיחו את עצמם מעל ומעבר כדי לקבל מאיתנו שיט כזה.

דעתי האישית היא שהמצב לא כמו שפרז ואנצ’לוטי מסבירים לנו ומצד שני לא כזה גרוע כפי שמצטייר מההודעות כאן.
יש מחדל אבל הסגל עדיין מאוד חזק בטח יחסית לליגה, השאלה הכי גדולה היא האם אנצ’לוטי ימשיך עם האתלטים או שיחזור לקבוצת הצבים שהוא מעדיף.
עוד 2 שאלות חשובות -

1. האם בלינגהאם יכול להתקרב למספרי בנזמה ? כלומר בסביבות 20 שערי ליגה.
  2. רודריגו לאן העונה ?

נראה קישור ללקק את האצבעות והתקפה שתאכזב אותנו קשות.

כן, אבל ה2-3 העברות האלה לא קורות, לא השנה, לא שנה שעברה ולא לפני שנתיים ועם הזמן השחקנים מתבגרים ואלה כבר ממש לא 2-3 העברות.
הבור בהתקפה הוא כל כך קריטי שזה לא משנה אם זה גם היה רק שחקן אחד, אי אפשר להצליח לאורך זמן בלי התקפה גם אם כל החלקים האחרים מתפקדים באופן יחסי.

ברור שאנחנו מסודרים מהבחינה הזו, הכוונה לא הייתה שאנחנו לא מוציאים בגלל טבאס והלה ליגה אלא בגלל עניינים שקורים בתוך המועדון, סביר להניח שבגלל האיצטדיון.
את הכסף והאפשרות להוציא אותו ברור שיש מה שרק מחזק את המחדל הזה.

אנחנו מדברים כל עונה, לפני שנתיים אמרו עוד שנה, לפני שנה דיברו על העונה ועכשיו מדברים על שנה הבאה, מבחינתי עצם זה שאנחנו זורקים כבר 3 אליפויות לפח ומחזירים את ברצלונה לקדמת הבמה זו בעיה קשה עכשיו, לא בעוד שנה.
אגב, אם התכניות הן רק לעוד שנה מה היה בוער כל כך לתת לבנזמה ואסנסיו ללכת? כי הם רצו? לא טיעון שמתקבל.
אגב המועדון מעולם לא אמר שהוא הולך להפציץ ב2024, אלה שמועות בדיוק כמו אמבפה האלנד וכו.

תקרא שוב את מה שכתבתי- לא אמרתי שאין להם מושג, אמרתי שלא יכול להיות שהם חושבים שקיין לא התאים לפרוייקט כי אם זה המצב אין להם שום מושג.
ברור לי שמבינים שם כדורגל טוב מאיתנו מה שרק מדגיש את זה שאין כאן שום דבר מקצועי אלא רק שיקולים כלכליים.

לכן אני אומר בו נחכה שנה אחת אחרונה. לאורך כל הקיץ הם אמרו את זה במפורש, דרך עיתונאים, בכל דרך אפשרית שהעונה הם לא הולכים לשחרר והתוכניות מכוונות ל24. אז אני אומר בוא נחכה ל24, ואם באמת יגררו אותנו עוד הפעם בלי רכש להתקפה והחולירע ימשיך לעשות מהם קרס, אז אני אצטרף לביקורות שלך.

הכתבים שמקושרים למועדון יישרו קו על זה, בטח שהשמועות על תנאי החוזים של אמבפה והלאנד תרמו לכך גם כן.

שניהם סיימו חוזה. את אסנסיו רצו להשאיר אבל הוא בחר שלא להאריך חוזה. עם בנזמה יצאו ג’נטלמנים אחרי השנים שלו כאן, ובכל מקרה בוא לא נשכח שהעונה האחרונה שלו הייתה מאוד לא יציבה והוא פיתח תסימיני גיל מתקדם. הבעיה לא ששחררו את בנזמה, אלא שלא הביאו תחליף במקומו, ועם זה אני מסכים בכל מאת האחוזים.

מסכים לחלוטין עם המועדון שקיין לא מתאים לפרויקט הזה. הוא בן 30, הוא רכש של כאן ועכשיו, הפרויקט הזה לא מתוכנן להביא נצחונות כאן ועכשיו אלא בעוד שנתיים או שלוש עד שהם יתחברו והפרויקט יושלם בשאר העמדות.

אז הם אמרו, לא צריך לחכות ל 24 כדי לשפוט אותם, אנחנו רוצים לשפוט אותם עכשיו שהם מכוונים ל 24 ומשאירים אותנו כבר עונה שנייה עם התקפה חצי נכה.

לזה אני גם מצטרף. היו צריכים להחתים שחקן בעל פוטנציאל בעתיד להיות מחליף ראוי, שבינתיים יסגור לנו פינה. בסופו של דבר השחקן שאותו רציתי ימלא את הפרופיל הזה דווקא בפסז, וזה באמת אוכל לי את הלב.

אני אגיד שוב- גם אם בעונה הבאה יגיעו אמבפה והאלנד ביחד העונה הזו היא מחדל רציני שצריך לתת עליה את הדעת, אם לא רצו להוציא הרבה כסף כדי לחסוך לשנה הבאה היו מספיק פתרונות זולים גם.
העיתונאים שעכשיו מדברים על 2024 הם אותם עיתונאים שאמרו שאמבפה סגור ושפרז מתכנן קיץ גלקטי כדי להציג את הכוכבים החדשים בדצמבר 23 בחניכה של האיצטדיון החדש, אז אמרו.

עוד פעם- בסוף מעבר לאסטרטגיה ומדיניות יש קבוצה, ולדעתי בכל שנה אנחנו צריכים להיות קבוצה תחרותית.
בנזמה ממש לא היה וואו אבל הוא היה עדיף על מה שקורה עכשיו, אם לא רצו להביא שחקן אחר הוא היה חייב להישאר, אם לא רצו להוציא כסף היו מביאים את לוקאקו או משהו אחר שלא היה עולה הרבה, היו מספיק אופציות.

וזו הטעות לדעתי, טעות קשה.
הארי קיין היה העברה מושלמת, כמו בנזמה בשיאו אם לא טוב יותר והבאה שלו יחד עם ג’וד היו מסדרים לנו אליפות ואולי גם צ’מפיונס.
בסוף, פרוייקט אמור להביא הצלחות ובינתיים אנחנו משלמים מחיר כבד, פיספסנו 2 אליפויות ואולי עוד אחת בדרך, אנחנו מחזירים את ברצלונה לקדמת הבמה כשהם בדרג א ואנחנו בדרג ב באירופה ובמקום
ליצור הגמוניה של נצחונות השחקנים החדשים שלהם שוב חווים נצחונות וביטחון במשחקים נגדנו.
אגב, בעונה הבאה ממש לא נצטרך רק 2-3 שחקנים, דני יתבגר בעוד שנה ונהיה חייבים מגן ימני, הגיל הממוצע של הבלמים שלנו יהיה 33+ מיליטאו שלך תדע איך הוא חוזר מהפציעה הזו וכמובן שצריך לפחות חיזוק התקפי אחד.
אף אחד לא מבטיח מה יקרה בשנה הבאה, מה שבטוח שהשנה זה פשוט לא מספיק ואפשר לבקר את ההתנהלות הזו.

כל השנים שיווענו לחלוץ מחליף שלא ממש היה מאז מוראטה. ואז בקיץ שסופסוף קיבלנו אחד כזה, מסתבר שהוא היחיד בסגל.

עונה הבאה תשמע את אותה מנטרה של ״יש לנו סגל מצוין, רק צריך חיזוק נקודתי״
זה מה שאנחנו שומעים כבר 5 שנים ומתרצים לנו את זה ב״פרוייקט פרוייקט״

מ2018 אנחנו צריכים חיזוק נקודתי לקיצוני בצד ימין, חיזוק נקודתי למגן שמאלי, חיזוק נקודתי למגן ימני, חיזוק נקודתי בדמות חלוץ מחליף(ושנתיים כבר חלוץ ראשי)
זה חצי סגל וזה הנקודות הכי קריטיות בסגל.

הנה הגענו ל2023 ומה קורה? עדיין מדברים על חיזוק נקודתי, מה יהיה 2024? עדיין נקודתי?

לאורך כל הקיץ העמדה “הרשמית” של ריאל מדריד שאותה גם דיווחו העיתונאים היא שלא תהיה הצעה על אמבפה הקיץ. פרז אמר בפיו שיביאו את אמבפה אבל לא הקיץ. לאורך הקיץ, עד לאחרונה, דווח שריאל מדריד לא תגיש הצעה על אמבפה מעיוון שהעסקה יקרה מדיי ושהיא יכולה להגיע לעלויות של 400 מיליון יורו, וכן שאמבפה בעצמו מעוניין להמשיך בפסז השנה. לינקים וכתבות לא חסר, אם תצה גם אחפש אותם ואשלח.

יש רצוי ויש מצוי. הרצוי הוא להיות כל שנה קבוצה תחרותית, המצוי הוא כשאתה בונה קבוצה חדשה וצעירה, הם לא ישחקו טוב על החודש הראשון ויראו כמו שאנחנו נראים עכשיו. קבוצה של אינדיווידואלים טובים אבל לא מתואמים. זו פונקציה של זמן ואין ברירה אלא להכיר בזה. לקנות כל מה שזז ולהביא צ’מפיונס תוך עונה אחת זה משהו שלא קיים.

שוב, אני לא מאמין שאם מחתימים שחקן, טוב ככל שיהיה, זה עירבון להצלחה מיידית. לוקח זמן לשחקן להתחבר לקבוצה, בטח כשהוא לא מכיר את הליגה והשפה. יש דוגמאות ששחקנים הגיעו והתחברו מיידית אבל לרוב אלה דברים שלוקחים זמן. בכל מקרה, אני לא מאמין שאוסף השחקנים הזה מחוזק בהארי קיין יכול להביא כרגע אלופות, בטח לא אחרי אין שאני רואה אותם בשבועות האחרונים. ההתקפה לא מאורגנת בכלל, ההגנה חדירה, ואפילו הקישור שלנו שהוא באמת עם פוטנציאל אדיר, לא באמת מממש חצי מהפוטנציאל שלו.

מבחינתי אני עדיין נותן להם את הקיץ הבא. בינתיים אני מאוכזב בדיוק כמו יתר אוהדי הקבוצה. אני לא בטוח בהם כעת כמו שהייתי בתחילת הקיץ, אבל נותן להם את הקרדיט כי בעיניי הם צברו מספיק כדי לבזבז אותו קצת עכשיו.

זו יכולה להיות העמדה הרשמית של ריאל מדריד אבל אם זה המצב למה לא הגיע חלוץ אחר כלשהו? כי בעמדה הלא רשמית של ההנהלה מחכים לאמבפה ורק לאמבפה.

הבעיה היא לא הבנייה של הקבוצה החדשה וצעירה והתיאום שלהם, הבעיה היא שיש לך חלוץ אחד בסגל שהוא בן 33 ומעולם לא שיחק בקבוצה גדולה עד העונה.
לקנות כל מה שזז? אנחנו חוסכים כסף כבר שנים ולא קונים, לא אמרתי לרגע שנקנה כל דבר שזז אלא שיהיה חלוץ בקבוצה, לא נראה לי יותר מידי מותרות.

זה סתם להתפזר, לא אמרתי שאם קיין היה פה היינו לוקחים בוודאות את ליגת האלופות, אמרתי שהוא היה עוזר מאד בליגה והסיכויים שלנו היו גדלים מאד איתו.
גם באירופה אגב עם אותו סגל פחות או יותר לקחנו צ’מפיונס לפני שנתיים ובשנה שעברה עם חלוץ חצי גמור מינוס בלינגהאם היינו בחצי הגמר, אז כן עם חלוץ טופ היה לנו סיכוי לא רע גם השנה.

בסוף בינינו, היית בטוח שריאל מדריד תביא מישהו עד לרגע האחרון.
למה? כי גם אתה יודע שזה מצב הזוי לחלוטין לבנות את הקבוצה בלי חלוץ, ניתן לבוא ולבקר את זה.
מבין מאיפה ההנהלה מגיעה, לא מסכים איתם.

חנן קראתי את רוב מה שכתבת ואני באמת לא מצליח להבין, זה נראה לי כמו ניסיון להיות בפוזיציה של “המבוגר האחראי” והעיקר לשדר שהכל בסדר וטודו-בום. צריך לנצל הזדמנויות. ברצלונה לא בשיאה בפן הכלכלי, היא עדיין מתאוששת, גם אין לה קסם שדומה לימי עברו. ריאל מדריד הייתה יכולה לייצר רצף של אליפויות.

אחרי שהמצב בין פריז סן ז’רמן וקיליאן אמבפה החריף גם אם זו הייתה רק הצגה למראית עין - לא הייתה שום סיבה לא להגיש עליו הצעה, אפילו 150 מיליון יורו או משהו כזה. להזכיר לך את מאזן הקניות\מכירות שלנו מאז עונת הדסימה? ונשים את אמבפה בצדק. פציעה של ויניסיוס צריכה לשנות את פני הדברים, וכמובן שיש עוד חלוצים בעולם. לתחושתי הארי קיין היה מעדיף אותנו על פני באיירן מינכן. זה כל כך מסובך להביא חלוץ בדרג ב’ למשל?

גם ויניסיוס היה הימור בזמנו, היום צוחקים על זה, 45 מיליון יורו על ילד ברזילאי בן 18 זה לא מובן מאליו. טוב שפעם היינו לוקחים הימורים. ואני אגיד שוב שהגלאקטיקוס הראשונים הגיעו בגילאי 28-29 ואז זה היה הימור הרבה יותר גדול מצד המועדון בפן הפיננסי.

המועדון, לא יודע אם זה פלורנטינו פרס, המנכ"ל, תחליטו אתם - איבד את השאפתנות והרצון להיות רלוונטיים וטובים, מאמינים רק בפורטונה.

זה מה שאני גם שואל, ובזה אני איתך לחלוטין. היה צריך להגיע חלוץ, פשוט לא מסכים שקיין הוא האיש שהיה אמור להגיע.

אלו שתי בעיות שונות. בעיה אחת יכולנו תיאורטית לפתור אם היינו קונים את קיין, אבל עדיין הבעיה השניה הייתה קיימת והיא קריטית.

הקבוצה שלנו עכשיו שונה. קורטואה לא זמין העונה ובמקומו משחק שוער מושאל שבימים כתיקונם אמור לשבת על הספסל. מההגנה ההיא נשארו אלאבה וקרבחאל, אבל הציוות העונה יהיה עם פראן גרסיה ורודיגר. בעמדת המגן השמאלי ישחק פראן גרסיה. הקישור אויש על ידי השלישיה המיתולוגית שלנו, היום משחקים שם שחקנים אחרים. נכון, פדה היה, אבל שיחק בכלל קשר ימני. רודריגו בכלל שחקן ספסל ובנזמה מוביל את ההתקפה. זו קבוצה אחרת לחלוטין ממה שיש היום למרות שלא עבר זמן רב.

אם ככה אין בינינו שום מחלוקת. אני גם ביקרתי את זה שלא הגיע עוד חיזוק למרכז ההתקפה, בטח אם ברהים לא נספר וחוסלו הוכיח כבר שלא מתאים לסגנו המשחק אותו אנצ’לוטי מנסה לשחק. עם זאת, יש פער רציני בין לא להביא את קיין במאה מיליון יורו (לפני מיסים, תשלומי סוכנים וכן הלאה) לבין לא להביא שחקן התקפה אחר שישרת אותנו לאורך יותר שנים וגם ככל הנראה היה עולה פחות כסף, מה שהיה הופ את הרכישה למשתלמת כלכלית.

אני מנסה להיות כמה שיותר אוביקטיבי ולא ליפול לתסמונת אוהדים. להגיד לך שאני לא מאוכזב? להגיד לך שאני לא הייתי רוצה שיפתחו כבר את הכיס ויביאו לפה איזה 3-4 שחקנים שיגרמו לי לא לישון בלילה לפני משחק מהתרגשות? הייתי רוצה, אבל זה לא עובד כך וצריך להיות מציאותיים.
לא הכל בסדר, ואני בעיקר חושש מהקרקס שאמבפה עוד יעשה לנו, אבל אין לי ברירה חוץ מלקוות שפלורנטינו וההנהלה ינהלו את החלון הבא כמו שצריך. הם הוכיחו בעבר שהם מסוגלים לעשות את זה, נשאר רק לקוות שהם יעשו זאת שוב.

הבנאדם לא רצה לעבור… תמיד שוכחים את זה פה, גם אז שלא נכנסו למומ על הלאנד, הבנאדם פשוט העדיף שלא להגיע לפה העונה ורצה להישאר בפסז. בנוסף פורסם כבר באמצע החלון שרכישה שלו העונה תעלה בין 400 ל500 מיליון יורו, סכומים פסיכיים, ובמועדון לא מתכוונים להוציא סכומים כאלה.

אני לא חושב. הלכת רחוק מדיי. אני חושב שהפרויקט שנבנה פה, אמנם לאט אבל נבנה, זה פרויקט שאפתני. ויני, קמא, טשואמני, ג’וד, רודריגו, פדה, מיליטאו, אלה שחקנים שברור לך שאם אתה מחזיק אותם מה הם השאיפות שלך. השמות שאנחנו רוצים ומתעניינים בהם גם אומרים הרבה על השאפתנות של המועדון. הייתי אומר שאם היינו מביאים את מי שזמין ולא מי שאופטימלי עבורינו זה הרבה פחות שאפתני.

שוב, אני מסכים שהיה צריך לעשות הרבה יותר בחלון הזה, אבל ניתן להם להשתפשף העונה, ובעונה הבאה עם מאמן חדש, אחרי שאמבפה יסיים את החוזה, להלאנד יהיה את סעיף היציאה וכן הלאה, אולי הדברים ישתנו. אם נצטרך שוב לפנות לתירוצים גם בספטמבר הבא, אתם לא תשמעו ממני מילה אחת על אורך רוח כלפי ההנהלה שלנו. מבטיח.

המשפט הזה הוא פחות או יותר מהות הויכוח בדיון-
אין כאן תסמונת אוהדים, אוי ואבוי לנו אם אנחנו מקבלים דבר כזה.
קרה כאן משהו שאני אישית לא זוכר בכל שנותיי כאוהד, ב40 השנים האחרונות לא היה מצב כזה שלריאל מדריד אין חלוץ בכיר בסגל שלה.
לנסות לנרמל את זה כאילו הכל בסדר והאוהדים מגזימים או דורשים יותר מידי בעייתי לי מאד.