דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

האינסטינקט שפיתחתי כאוהד ריאל במשך השנים באמת הולך לכיוון הזה של אוסימן.
אלא שבשנים האחרונות עבדו קשה כדי לדכא אצלי את האינסטינקט הזה.

שום סיכוי שיגיע אלינו, יגיע לפרמייר ליג ובמחיר די מופקע כנראה.

חברים מה ב 5 שנים האחרונות שגורם לכם לחשוב שאנחנו נלך על אוסימן? אנחנו קונים שחקנים צעירים ומפנטזים על אמבפה, פה זה נגמר.

מצטרף למרמור ששייך עוד לקיץ ורק רוצה להוסיף אחרי שכבר ברור לאיזה כיוון העונה הזאת הולכת, שאנחנו מתקרבים לנקודה בה גם אם איכשהו אמבפה יגיע (ועדיין סיכוי טוב שגם לא יגיע), זרקנו לפח יותר עונות בהמתנה אליו מאשר עונות מוצלחות באמת שסביר שיהיו למועדון איתו. הוא כבר לא בן 21, ושחקן כמוהו יחפש את החוזה הבא אחרי כמה שנים. אולי נצליח לגרד איתו 5-6 שנים מקסימום, וגם איתו לא כולן ייגמרו בתארים גדולים וכדורגל סוחף.

תשמע אביעד, אף פעם לא יצא לי לחשוב עד שרשמת את זה, אבל זו ממש הארה. אנחנו רודפים אחריו למעלה מ5 עונות (עוד מהתקופה שהיו במונאקו) ובאמת יכול להיות שעד שהוא יגיע + מצב העניינים בכדורגל העולמי, הוא בפירוש לא יחזיר את ההשקעה אם מחשיבים את השנים שהפסדנו איתו והיריבות עם בליגה/אלופות.

בדצמבר הוא בן 25, אם יגיע שנה הבאה (25.5) נגיד ייתן 7-8 עונות מעולות ומתוכן זכינו ב4 אליפות ו3 ליגת אלופות האם זה היה שווה את זה כאשר תכלס אם היינו בונים את הסגל לא רק סביב אמפבה אז יכול להיות שב12-13 עונות היינו זוכים ב6-7 ליגות ו3-5 צמפיונס במקום? …… מה הערך המוסף? מכירת חולצות וקידמת הבמה? … נשמע כמו מועדון מסכן שליטלרי מוכר את עצמו במשך כמה עונות בשביל דבר כזה. מרגיש כמו שגעון ואובססיה של פרס.

אתה מניח שנשחק נגד קונוסים ?

לא, אני סתם נותן תרחיש / סיבה ל-למה שהיו שואפים להשיג איתו.

עקרונית ב5 השנים האחרונות הרמנו 2 אליפויות, גביע אלופות אחד וגביע המלך אחד. אולי אלו לא העונות הטובות בהיסטוריה, אבל זה בטח לא עונות שנזרקו לפח.

*כמובן מסכים עם האווירה הכללית, פשוט חושב שהטענה מעט קודרת מדי.

כמה מילים לזכות פלורנטינו לשם שינוי.

1. “אנחנו רודפים אחרי אמבפה מאז 2017” זה משפט לא לגמרי נכון, בהתחשב בכך ששנתיים אח"כ החתמנו חלוץ ב-130 מיליון יורו. בתכל’ס אנחנו מדברים על מ-2020 בערך - שאגב בשנים האלה לא טמנו ידינו בצלחת עם 2 אליפויות, גביע וצ’מפיונס + לכו תדעו מה יהיה העונה. שזה לא נורא.
  2. זה לא רק אמבפה. אנחנו בפלוסים מטורפים ועדיין מתעקשים בכל מחיר שהצב יבוא בחינם - מה עם זה בשביל להביא את הולאנד (שבן רק 23, לא 25)? את דייויס? הרכישות האלו לא מתאפשרות אם קיין/אמבפה היו מגיעים הקיץ. לבקר את פלורטינו עכשיו זה נוח וטוב ויפה, אבל השאלה היא אם תגידו אותו דבר עוד שנה אם ההרכב שלנו יכלול את אמבפה, הולאנד ודייויס. האם זה בטוח יקרה? לא. אבל יש סיכוי טוב שזה יקרה, ופלורנטינו רחוק מלהגיד את המילה האחרונה. מגיע לו צ’אנס, והוא יכול עדיין לסתום לכולם את הפה.
    לרדת עליו עכשיו זה לצחוק על הנמלה שאוגרת מזון לחורף (שתצחקו עליה בכיף אם יהיה אביב לנצח). אז נכון, עכשיו יותר כיף לשבת ולצרצר בחוץ, רק אל תיזכרו לבקש ממנה אוכל כשפתאום יהיה סופה.

אליפות בחמישים אחוז מהעונות וצ’מפיונס ב 3/8? איפה חותמים? זה מאזן דימיוני בכל קנה מידה

אף שחקן לא “מבטיח” זכיות, לכל היותר משפר את הסיכוי לזכות בתארים.
תראו את הפרוייקט של פריס שעלה כל כך ביוקר, לא חסכו בגרוש, והצליחו להגיע רק עד גמר הצ’מפיונס פעם אחת (אין מה לספור את האליפויות).
סיטי היא דוגמה להתנהלות בזבזנית עם הישגיות בליגה הקשה ביותר, אבל באירופה כמעט נאדה במשך עשור, בטח ביחס לפער האיכותי שרובנו מסכימים שיש לה מעל התחרות האירופית (לפחות מעונת 2018/9).
לכן גם עם הצב, בהנחה שיואיל בטובו לבוא בעונה הבאה, מי יתקע לידנו שנזכה בכמות של 3 צ’מפיונס איתו? על הליגה אני לא מדבר כי בארסה במצב כלכלי כל כך רעוע שבכל דיון מקצועי מעורב דיון כלכלי.

נו אז אם כבר זה מחזק את הטענה שלי. אתה מביא אותו בשביל פחות כאשר סוג של השגת את זה בשנים האחרונות אבל עם כדורגל לא מבריק?

אבל באמת שאין לי כוח לדבר על זה יותר. רק אהבתי את מה שאביעד רשם.

תחושה שהולכת ומתחזקת אצלי במשחקים האחרונים היא שהדומיננטיות והחדות של בלינגהאם עשויה לייתר את הצורך הגדול באמבפה.
לא רק שהאנגלי נושא בנטל השערים אלא שהיכולות שלו מתאימות יותר לחלוץ רחבה טיפוסי.
יחד עם ויניסיוס ורודריגו (שעוד יחזור לתת שערים) אנחנו נהיה מסודרים הרבה יותר מבחינה התקפית. הרבה נטל ירד מהם וזה כמובן ישחק לטובתם.

במילים אחרות - היכולת של בלינגהאם מלמדת איזה פספוס גדול היה לנו עם קיין השנה.

אתם מגזימים עם בליגנהאם. עד למעבר לא היו לו 40 שערים בקריירה, זה מאוד אופטימי לחשוב שהוא יכול להיות פאקטור התקפי ברמה של אמבפה.

חוץ מזה עם בנזמה לקבוצה היו חסרים שערים. אז בלי בנזמה ועם בליגנהאם ואיזה חוסלו הכל סבבה?
אנחנו צריכים צלע שלישית אמיתית להתקפה או פריצה אמיתית של רודריגו. שבליגנהאם ישחק בקישור, גם ראקיטיץ’ נתן מספרים עם MSN מלפניו.

קראת מה שכתבתי?
אני מדבר על התמקדות בחלוץ רחבה טיפוסי במקום אמבפה. למשל, אוסימן.
בלינגהאם צריך לשחק בקישור כשמעליו שני קיצוניים וחלוץ רציני.

קראתי שבליגנהאם מייתר את הצורך באמבפה ושביחד עם חלוץ ורודריגו זה יעבוד. אז לא, אין שום סיבה שזה יעבוד בין אם בחוד ישחק אוסימן, קיין או פיירו. עדיין חסר שחקן רציני בהתקפה. זה יכול להיות אמבפה שמביא מספרים שמזכירים את רונאלדו והוא menace מספיק להוריד מהאחרים או שזה יכול להיות חלוץ יותר חמוד עם כנף ימין ברמה של ריאל, זה לא יכול להיות רודריגו עם איזה עמוד תאורה (גם אם העמוד תאורה הזה מזנק ממש גבוה).

בדיוק,ויניסיוס יכל להנות מאוד מהמסירות שלו לשטח,רודריגו וג׳וד היו נהנים מאוד מהשטחים שהוא יודע לפנות כשהוא יורד אחורה,המחליף האולטימטיבי לבנזמה.

לגבי אוסימהן-חלוץ מעולה,אבל חסר קצת טכניקה וזה החשש שלי לגביו,אני חושב שההתקפה שלנו צריכה חלוץ קצת יותר חכם וטכני מאשר חלוץ כזה עוצמתי ואתלטי שזה יש לנו כבר בכמויות בסגל.

זה כיף לקשקש על כל הפנטזיות שלנו, ולהתפלא שהן לא מתגשמות. העניין שכולם רואים מה הכלים שיש לקבוצה ומה חסר, שומעים ורואים שיש כל כך הרבה כסף פנוי לרכישות של שחקנים מוכחים, אפילו תקרת השכר של הליגה לכל המועדונים מראה שמצבה הפיננסי של הקבוצה טוב לאין ערוך מזה של היתר.
ועדיין אנחנו לא יודעים כלום על מטרות רכש ולמה לא מנסים להביא שחקנים בתפקידים שכל כך חסרים לקבוצה. כל אחד מאיתנו היה יכול לפחות להבין את האימפוטנטיות היחסית שלנו ברכש בשנים האחרונות (לרבות השנה שבה הוצאנו כשליש ממה שכל הקבוצות בליגה הוציאו) אם הקובעים את המדיניות (פלורנטינו סולו) היו מתייחסים לפחות לחלק מהשאלות שמטרידות את כולם. ואני לא חושב שזו תיחשב לשגיאה ברמה המודיעינית (כמו שחלק מהמגיבים קובעים שטוב שיש “מסך עשן” ועדיף שנחכה להפתעות שאוטוטו מתגשמות)

כמויות של כאלה חלוצים? מעניין…

לא,הכוונה שש לנו מספיק שחקנים אתלטיים ומהירים בסגל,צריך חלוץ שיידע להפעיל אותם סטייל בנזמה רק יותר צעיר,בקיצור הארי קיין.