דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

עדן אמר שהוא לא יעזוב את צ’לסי בינואר.

טוב, הוא גם אומר שהוא השחקן הכי טוב בעולם… כדאי לקחת אותו בערבון מוגבל.

חיפוש קליל בגוגל מראה שסקי ספורט פרסמו לפני פחות משנה כתבה דומה שבה הוא אומר שבשביל להיות בין הטובים בעולם צריך לשחק מול הטובים בעולם, ומסי הוא הגדול בהיסטוריה ולכן הוא מתרגש לשחק מולו שוב.
בקיצור, עיתונאות מופלאה יש שם.

לא הבנתי למה אתה מתכוון. איך סקיי ספורטס קשורים לציטוטים של הזאר?

הם לא, ונגיד ואני מקבל כעובדה מוחלטת שהציטוטים לא הוצאו מהקשרם והם הועתקו מילה במילה, אף אחד במערכת לא מתפלא על שינוי הגירסאות שלו? כנראה שלא, בכל זאת צריך למכור עיתונים.

הציטוטים מדויקים. הנה וידאו של שניהם:

ואם אתה יודע שהציטוטים אכן אמיתיים, אז במה אתה מאשים את האתר בעצם? שהוא מסקר את מה שהשחקנים אומרים?

תראה הדיון שהתפתח קצת חוטא למטרת התרד’ אז אגיב פה ובזה נסיים את הדיון (אם כי אני תמיד זמין בפרטי)

ראיתי את הסרטונים והבחור בהחלט מתהפך כמו סטייק. בראשון הוא אומר בין הטובים בעולם אבל לא הכי טוב כי… טוב כולנו יודעים מי, בשני הוא אומר בפה מלא, כן, אני הכי טוב.
אולי הוא מדבר על מקטע זמן נתון קצר, אולי לא, אני הייתי מצפה מהעיתונות לתהות על ההבדל בין שני הציטוטים בהפרש כזה קטן, אבל אני לא חלק מהתקשורת ולא מבין את העולם, היי אולי זאת פשוט נאיביות…

אני קורא על עוד ועוד שיאים ששובר יאגו אספס, ושימו לב למספרים שלו בעונות האחרונות: 18 שערים לפני שלוש שנים, 26 לפני שנתיים ו-23 שערים אשתקד, ומאוד מתבאס על מה שקרה אצלינו בעמדת החלוץ.

אף אחד לא בנה על מריאנו כחלוץ משמעותי בשנים הקרובות אלא יותר סתימת חורים וניצול הזדמנויות(ומריאנו נראה רע מאוד, מפוזר, מבולגן, ‘אלים’, כאילו לא צבר ניסיון ולא כבש שערים בליון), נגדיר זאת כך. יאגו אספס היה יכול להיות פלסטר הרבה יותר טוב לשנתיים-שלוש הקרובות. הוא נכשל בליברפול ובסביליה ולא יהיו לו עוד הרבה הזדמנויות לשחק בקבוצה גדולה. הוא מכיר את הליגה וכובש שערים ומגוון במשחק שלו, יודע לתת כדורי עומק ולבשל. אני חושב שלמרות שהוא חצי אלוהים בסלטה - זה היה משהו שהוא אפשרי(ונדמה לי שיש לו סעיף שחרור של 40 מיליון יורו). מה שבטוח: אפשר היה לנסות.

סתם הודעת מירמור שלא קשורה לכלום:

25 דקות עברו בפסז’-נאפולי. ניימאר הספיק לעבור 15 שחקנים במצטבר, להעמיד את מונייה 10 מטר מול השער עם עקב גאוני ולסדר לאמבפה מצב בעיטה טוב עם כדור גדול ברגל שמאל. אבל ליגה של חקלאים (4 שנים בספרד נעלמו), אבל יקר מדי, אבל אחותו. להסתכל כמה כישרון יש להם מקדימה, להיזכר כמה התלהבנו לפני שלושה ימים משער בברנבאו מכדור שהיה בכלל בדרך לקרן ולאכול את הלב.

וכל זה כשהם החזיקו את אדינסון קבאני על הספסל 76 דקות, בזמן שלנו אין מחליף ראוי לעגלה בנזמה…

פשע נגד הכדורגל שניימאר ואמבפה משחקים בליגה הצרפתית.

football leaks פירסמו את מה שנשיא מונאקו כבר סיפר בעבר:

ריאל מדריד סיכמה עם מונאקו על העברת אמבפה בקיץ 2017, תמורת סכום של 180 מיליון יורו + 30 בבונוסים + מס של 34 מיליון יורו. וגם זה מרגיש כמו מחיר מציאה.

בהמשך לאותו הדיון, בחרתי אתמול לצפות בנאפולי-פאריס, והיו עוד שני משחקים גדולים במקביל. אני חושב שהיה משחק טוב אבל לא משהו יוצא דופן, אבל פשוט נהנתי מכל רגע, כי ריאל מדריד חוץ מהניצחון על רומא פשוט לא משחקת כדורגל. נאפולי בלי כוכבים גדולים חוץ מאינסינייה, משחקת כדורגל נפלא ונראית מאומנת. מהלכים קבוצתיים, שינוי קצב והרבה מהירות, כל שחקן מודע למגבלות של החבר שלו בניגוד למה שקורה בריאל מדריד. יש גיוון בהתקפה. כדורגל זה לא משחק מסובך. קאייחון לדוגמא מוכיח איך אפשר להיות שחקן התקפה מצוין(היה עוזר לנו) גם בלי דריבל יוצא דופן. הוא מהיר, הוא חד, הוא חכם, הוא גולר. כבר שכחתי מה זה כדורגל.

מעבר לזה אני אגיד: אני לא בטוח שריאל הייתה מנצחת אתמול את בורוסיה דורטמונד למשל בניגוד לאתלטיקו שעשתה את זה בלי לגעת בכדור.

דור, נאפולי משחקת ככה בעיקר כי השחקנים שם עובדים קשה וכקבוצה. אצלנו יש אוסף של פרימדונות עצלנים שכבר זכו בדבר או שניים בקריירה ולך תגיד להם לרדוף אחרי שחקנים עכשיו… לא בזין שלהם. זו הבעיה מס’ 1 שלנו, אם היה איזה פרס חודשי על עצלנות אז הוא היה על שמו של טוני קרוס כנראה.

מעבר לכך יש גם עייפות ניכרת ורואים את זה בעיקר על מודריץ’. ראמוס הוא ראמוס כמו תמיד, ועד שלא נגיע לשמינית הצ’מפיונס הוא ימשיך לחרבן לנו משחקים אחד אחרי השני.

אה, ובנוסף לכל זה… אין לנו מספיק כשרון בהתקפה.

image

הזכרתי כאן את יאגו אספס קודם, שחקן שהייתי מנסה לצרף בינואר, מה דעתכם? וגם באופן כללי לגביו. והנה היום הוא התראיין למארקה ודיבר על ריאל מדריד - “איתי הם לא יצרו קשר ישיר אבל הבנתי שהייתה התעניינות. אני לא יודע אם היו שיחות בין המועדונים ומשא-ומתן. אבל הם החתימו את מריאנו כדי לכסות את החור בהתקפה. בכדורגל אתה אף פעם לא יודע מה יכול לקרות, אבל יש לי ארבע שנים נוספות בחוזה בסלטה ויגו ואני שמח”.

לגבי אמבפה וכדומה - זה די מעודד שהמועדון הביע עניין, כנראה שיש גבול לאטימות. מצד שני, שוב, יש עוד שחקני התקפה בעולם חוץ מניימאר ואמבפה. לא רוצה לחזור על המנטרה של רצוי ומצוי - קיוויתי שהאזרד יגיע ולצערי זה לא יקרה, והייתי מסתפק גם בקאבני למשל. אני לא חושב שאיקרדי היה בלתי ניתן להעברה, בניגוד לקיין לדוגמא.

מארקה טוען כבר כמה שבועות שאנחנו קרובים לרכוש את פלאסיוס מריבר פלייט. נשיא ריבר אישר שבוטראגניו דיבר איתו והעסק כנראה ייסגר אחרי גמר הליברטדורס תמורת 20 מיליון יורו. לפי מארקה פלאסיוס יצטרף כבר בינואר.

קשר מרכזי 50/50 שנראה דיי שלם בכישורים שלו. פס, ראיית משחק ודריבל מצד אחד ופיזיות בצד שני. בן 20.

image

מסתכלים לעבר ינואר? שם מעניין שעלה כחיזוק לינואר לפי מארקה - רדאמל פלקאו החלוץ המצוין של מונאקו. הקבוצה מהנסיכות במשבר עצום והוא מחפש את דרכו החוצה ואף הוצע לריאל מדריד. לחלוץ חוזה לעוד עונה וחצי בקבוצה(האריך את חוזהו ב-2017). הבעיה: גילו המבוגר - בפברואר יהיה בן 33, נוגד את מדיניות המועדון, בעוד עברו ואהבתו לאתלטיקו מדריד - דבר שלא הוזכר כמכשול. אשתקד כבש 24 שערים ולפני שנתיים הפגיז 30 בעונת האליפות. מה אומרים?

אל טיגרה היה בזמנו פנטזיה של כל אחד בפורום הזה. מצחיק אם יגיע 7 שנים באיחור, אבל הכל עדיף על בנזמה והוא יכול להוות אחלה של סתימת חור. לא אמור לעלות יותר מדי גם ככה.

הכל עדיף על בנזמה?

כשמגיע מגיע, בנזמה בינתיים השחקן הכי טוב שלנו העונה. לא צריך לזרוק סיסמאות סתם.

לא הייתי זורק סיסמאות אבל גם לא טוען שהוא הכי טוב שלנו העונה, למעט 3 המשחקים בפתיחה ובמשחקים בהם שיחקנו נגד הגנות כושלות (כן גם נגד סלטה), עדיין אני לא ממהר להלל אותו כשחקן הכי טוב שלנו העונה.אם יראה יציבות ונגד קבוצות בעלות אופי הגנתי טוב יותר, אחר כך אני אקבע את זה. כרגע אף שחקן מהחוליה ההתקפית שלנו לא עונה לתואר הזה.

לא גילו המבוגר נוגד את המדיניות, העובה שהוא רכש ומצריך קניה נוגד את המדיניות של המועדון…
דוד, זה שבנזמה החלוץ היחיד שבכושר לא נוגד את העובדה שהוא אינו מספיק טוב לנו.
אם מדובר בפלקאו בגרושים אני לוקח בלי לחשוב פעמיים, נראה לי אחלה של סתימת חורים לתקופה של החצי שנה - שנה וחצי הקרובות. הכל תלוי במה החלופה, האם יש סיכוי לאיקרדי בקיץ? או לחלוץ גדול אחר? כי אם יש סיכוי כזה ופלקאו מוריד אותו אז לא קניה שווה. פלקאו צריך להיות בנוסף לכל רכש אחר שיגיע בקיץ ולא במקום