דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אם בקבוק קולה עולה היום 8 ולפני 20 שנה היה עולה 5, אבל מישהו מרוויח פי 2, אז הבקבוק התייקר מבחינתו?

אותו דבר עם המחירים: זה צריך להימדד ביחס לכמה זה כבד על המועדון. להגיד כל הזמן שהמחירים עולים זו סיסמה. הרי אמור להיות כסף לאור זכיות ומיעוט בהוצאה על הרכש.
סיבות אפשריות לחוסר ברכש:

1. התחייבויות כלכליות שקשורות לחידוש הברנבאו (לקחו בחשבון את השיקום אם יארחו שם ריבר בוקה?)
  2. לא היו הרבה הזדמנויות טובות
  3. התחזקות מכיוון אנגליה ותחרות מצד עוד מועדונים
  4. מצב סגל שלא איפשר זאת
  5. ועוד

אני די בטוח שמדיניות הבאת הצעירים היא לא במקום הנחתת קראק.
הסיבה שעד עכשיו זה לא קרה היא כנראה שילוב של כל הסיבות, אבל נראה שמקרה מבאפה היא קייס לכך שניסינו ולא מצאנו - לא לכך שאנחנו לא רוצים.

לאריקסן נותרה שנה וחצי בחוזה, רק אומר…

אני לא עוקב אחריו משחק משחק, אבל איקרדי נראה כמו חתיכת חלוץ שבהחלט שווה את ה110 מיליון שרצו עליו (אם אני זוכר נכון). עושה הרבה תנועה ויודע לשתף פעולה יפה עם שאר השחקנים, והכי חשוב זה שהוא פשוט סקורר.

טוב, חרשתי את היוטיוב כדי לנסות למצוא משהו בפלאסיוס שלא מצאתי בשני משחקי הסופרקלאסיקו האחרונים. לא מצאתי. הוא נראה כמו קאסמירו של השנה האחרונה עם שיווי משקל של בנזמה בעשור האחרון. לא יודע, מקווה שהם יודעים מה הם עושים שם, כי חוץ מזה שהוא ארגנטינאי צעיר עם נתונים פיזים לא חושב שיש שם משהו מעניין.

נראה לי שאנחנו כמו חברה שמכריזה על מדיניות של ״אנחנו תמיד מגייסים אנשים טובים״: אם יש לך פוטנציאל - נקבל אותך. כנראה שלאור הניסיון הבינו שאין שום דרך לדעת מי מה-10 שאתה מביא יצא שחקן ששווה את כל האחרים.

לפי ההתנהלות שלנו בשנים האחרונות אני בטוח שהם לא

שחקן קישור שמבשל וכובש? עזוב שטויות עדיף את פלאסיוס כתוספת כח לגנון.

לא ברור למה המועדון שלנו מתעקש לזרוק כסף כשלא צריך.

ברהים דיאז מסיים חוזה בקיץ ויכול להגיע בחינם? בואו נציע לסיטי 10 מיליון יורו כדי להביא אותו כבר בינואר, למרות שהוא בקושי יקבל דקות.

פלאסיוס משחק בעמדה הכי עמוסה שלנו ויש לו סעיף שחרור של 20 מיליון יורו? למה לנהל מו"מ, בואו נציע לריבר 25 מיליון ונסגור עניין.

גם על ויניסיוס ורודריגו שילמנו את הסכום המלא של סעיף השחרור במקום לנהל מו"מ. פאוליניו ופאקטה שנחשבים לכשרונות בסדר גודל דומה, עברו בסכומים קטנים יותר מסעיף השחרור שלהם ללברקוזן ומילאן בהתאמה. אז נכון שיש מס ריאל מדריד וכל קבוצה מעלה דרישות כשאנחנו בתמונה ועדיין זה נראה שבמועדון די שמחים לשלם מעבר למה שצריך ודווקא על שחקנים לא מוכחים. מוזר מאוד.

בטוח מישהו במועדון גוזר עמלות שמנות.

עדיף לשלם עשר מיליון עכשיו ולא שאיזו ברצלונה או פסז’ תגנוב לנו אותו בסוף העונה, ואז נבכה איך פספסנו אותו כשעוד היה פנוי. בלי קשר, שהוא שווה את העשר מיליון יורו בכל מקרה במקרה של מכירה עתידית.

ככל הנראה אף אחד לא בונה עליו לעכשיו אלא לעתיד. גם הוא ככל הנראה יחזיר את ההשקעה - במידה ויקנו אותו. למרות שאני אישית לא מצאתי בו כלום, אני מאמין שבצוות המקצועי דווקא כן יודעים מה שהם עושים.

אתה יודע על מי לא שילמנו את מלא הסכום? על ניימאר. זוכר איך זה נגמר?
לא יודע אם היה משא ומתן על ויניסיוס, ורק אחרי שלא הצליחו להגיע לסיכום הפעילו את סעיף השחרור. המקרה של רודריגו זה היה מחטף בשניה האחרונה, אחרי שבארסה היתה כבר במשא ומתן מתקדם.

בכל מקרה אני מאמין שצריך לתת קצת יותר קרדיט למועדון. אנחנו לא רואים את התמונה הלאה.

בענייני ביזנס אין ספק שאנחנו לא חשופים לכל השיקולים. אף אחד לא מתנדב לשלם כסף סתם כך.

אנחנו בהחלט לא רואים את התמונה המלאה אבל לסמוך על המועדון זה די בגדר wishful thinking. העובדה שבנזמה החלוץ הראשי שלנו מרמזת שלא תמיד המועדון יודע מה הוא עושה.

אם דיאז באמת רוצה להגיע לכאן אז אין סיבה שהוא לא יגיע בחינם בקיץ. אם שחקן שעוד לא עשה כלום בכדורגל מסכים להגיע לכאן רק אם אנחנו צריכים לשלם 10 מיליון יורו בחורף, ואילו בקיץ הוא יעדיף קבוצה אחרת על פנינו אז אפשר לוותר.

על ניימאר פלורנטינו דווקא הסכים לשלם לסנטוס את מה שהם דרשו. ניימאר ואביו העדיפו את בארסה שהציעו הרבה יותר לשחקן ולאבא שלו. גם על אמבפה פרס הסכים לשלם את מה שמונאקו דרשה וזה נפל על דרישות שכר. עושה רושם שאנחנו מאוד לארג’ים בכל מה שקשור לסכומי העברות ודי קמצנים על דרישות שכר.

עוד דוגמאות להתנהלות משונה. הוצאנו מעל 65 מיליון יורו על שני מגינים - אודריוסולה ותיאו כשיש לנו שחקני בית כמו אשרף ורגילון שלא נופלים מהם וכנראה גם יותר טובים. אשרף הפך לשחקן הרכב קבוע בדורטמונד (שמובילה את הבונדסליגה וגם סיימה ראשונה מעל אתלטיקו בליגת האלופות) ומנפק מספרים מדהימים. רגילון בניגוד לתיאו לא נראה אבוד כשהוא מקבל הזדמנות בהרכב שלנו.

אני לגמרי בעד רכש של שחקנים צעירים. זאת מדיניות טובה סך הכל. רק צריך לזהות איזה עמדות באמת צריך לחזק ולא סתם לשפוך כסף. מעבר לרכש טוב לעתיד צריך גם לדאוג להווה. צריך מישהו שיסחוב את העגלה ויביא קבלות כאן ועכשיו. על בנזמה ובייל הרי אי אפשר לסמוך. אסנסיו ואיסקו אכזבה ענקית. הצעירים ייכשלו פה אם הם אלה שצריכים להוציא את העגלה מהבוץ. הם צריכים כוכב לפרוח לידו.

במילים אחרות אתה טוען שלא צריך לטעות ברכש…
קל להיות חכמים בדיעבד, בפועל מישהו פה הכיר שנה שעברה את רגילון? ולפני שנתיים כשקנינו את תיאו?
מישהו ידע שאשרף ככה יפרוץ? הוא הראה ניצוצות כשקיבל פירורים אצלינו אבל ניצוצות גם סרחיו קאנאלס הראה.

וסלח לי, אבל אנחנו לא במקום שיש לנו זכות לדרוש שכל שחקן יבחר בנו גם אם לא הכסף. מה אתה חושב שרונאלדו בחר בריאל רק בגלל היותנו מועדון גדול?
כמובן שכיף לשמוע על שחקנים שאומרים בתקשורת הן רוצים ריאל, אבל אף שחקן לא יהיה מוכן לסכן אך הקריירה שלו סתם ויכול מאוד להיות ששחקן צעיר שסוף סוף מקבל כסף אמיתי יעדיף את פסז שישלמו כמה מיליונים יותר. בנוסף גם תמיד שחקן שמגיע בהעברה חופשית דורש יותר שכר, מאצין שאצל שחקן צעיר זה יכול להתקזז די מהר

המועדון אמור להכיר את שחקני הנוער שלו. מה החוכמה לשלוח סקאוטים לכל העולם אבל לא לדעת מה יש לך מתחת לאף?
אשרף היה כוכב בכל קבוצות הנוער שלנו ובקסטיליה. הפריצה שלו לא הגיעה משום מקום, הוא רק היה צריך מאמן וקבוצה שיאמינו בו באמת.

הכוונה כסף למועדון, לא לשחקן. ברור שדיאז לא יגיע לפה בחוזה יותר נמוך ממה שאחרים מציעים לו. הנקודה היא אם אנחנו מציעים לו סכום דומה לקבוצות אחרות, והדרך היחידה להביא אותו לפה היא לשלם לסיטי 10 מיליון יורו, או שהוא מעדיף לעבור בחינם לקבוצה אחרת אז אני לא רוצה אותו. לדעתי זה בכלל לא המקרה לכן לא ברור מה הבהילות לבזבז 10 מיליון. הוא גם לא הולך לקבל דקות על חשבון בייל, אסנסיו, לוקאס וויניסיוס העונה. עדיף לחסוך את ה-10 מיליון האלה ולהציע לו בונוס חתימה של מיליון בקיץ.

אחת ההודעות היותר מדוייקות שקראתי לאחרונה; אם במועדון לא יודעים להעריך שחקנים ותמיד מחפשים אצל קבוצות אחרות אז יש כאן בעיה. השחקנים הכי טובים משחקים אצלינו ואין סיבה ששחקן שמשחק בעמדה מסויימת בקבוצה x יהיה יותר טוב משחקי קסטיליה שלנו שמשחק על אותה עמדה.

שוב, ברור שזה לא 100% אבל במועדון שלנו נראה שזה אפילו לא 10%. צריך לתת יותר זמן לשחקנים צעירים. במיוחד כאלה שמתחנכים ולומדים כדורגל באקדמיה של ריאל - אם לא הם אז מי כן?

ידעו שאשרף כישרון גדול ולכן הוא שיחק בבוגרים כבר בגיל 18, הושאל לקבוצה בכירה כמו דורטמונד ולא ללגאנס ו…הושאל ולא נמכר. אפשר להתווכח אם היה צריך לקנות את אודריוסולה או לתת לו לחמם את קרבחאל. לא עניין מהותי כל כך. בסוף אם הוא באמת יהיה מצויין הוא כנראה יצליח. אני חושב שבגיל הזה עדיף ששחקן ישחק בכל שבוע ולא רק כשקרבחאל מותח שריר.

לגבי ה10 מיליון והבחור הצעיר מסיטי - אף אחד לא שילם כלום ואין לך את כל המידע. אם תהיה אפשרות להביא אותו בקיץ בחינם אף אחד לא יתנדב לשלם כסף בינואר. דבר אחד זה לבקר החלטות מקצועיות של המועדון, דבר אחר זה להסיק מסקנות חסרות כל רציונל על סמך רסיסי שמועות במארקה.

מי שטוב יותר בכדורגל ובמקרה גדל באקדמיה אחרת.

מי הם כל הצעירים הגדולים שצמחו אצלנו ופספסנו שמצדיקים את אוסף הקלישאות הזה? אתה יודע שגם את קסטיליה מובילים דיי בקביעות שחקני רכש ולא כאלה שהתחנכו ולמדו באקדמיה של ריאל?

ברור ואתה צודק מליון אחוז, אבל זה לא המקרה. רוב השחקנים הצעירים שהגיעו אלינו קיבלו דקות בקבוצה הבוגרת, מה שנתן להם אפשרות להתפתח ולהשתפשף. זה רק מחזק את הטענה שלי- אצלינו לא מקבלים זמן, אולי כי אנחנו המועדון הכי גדול בהיסטוריה ואין זמן או כי אולי לא בא לנו, אבל גם כשאנחנו מביאים שחקן צעיר מקבוצת אחרת, הרבה פעמים אנחנו לא נותנים לו את הזמן הדרוש. אז הנקודה זה כבר לא היכולת או לא, זה הזמן והסבלנות שאתה נותן לשחקן. ולכן אני חושב שהשחקני נוער שלנו לא נופלים משחקנים אחרים, פשוט לא נותנים להם זמן כי מעדיפים לקנות שחקנים צעירים שכביכול יותר ''מוכחים " כי הם קיבלו זמן בקבוצות אחרות, אבל כשהאחרונים מגיעים אלינו, הם לא תמיד מקבלים את הזמן הדרוש. מכאן כל הקלישאות ".

מי לא קיבל זמן דרוש? מתי ראיתם שחקנים שלא קיבלו מספיק הזדמנויות בריאל ופרחו בהמשך הקריירה שלהם במקומות אחרים? על סמך מה אנשים פה זורקים “לא משלמים על הזה, כן הייתי שם על ההוא”? מה אתם מבינים בניהול עסק או יודעים שאנחנו לא?
אגב, השיטה של השאלות לקבוצות אחרות נראית כשיטה שהוכיחה את עצמה. בד"כ לפי הרושם שהם מותירים במהלך ההשאלות בקורלציה טובה לכך, גם ההתפתחות שלהם במועדון אח"כ. +אנחנו נמנעים מהכתרות של מרשמלואים למיניהם ותשלום שכר הלימוד הכבד שלהם.

אנחנו במקסימום מכירים אולי אחוז מהתמונה הגדולה ופעמיים ביום קם כאן גאון חדש ש"הוא היה כבר יודע איך לסדר את ריאל מדריד". ממש כמו מומחי הביטחון הכי גדולים בארץ - נהגי המוניות (וכבודם במקומם מונח) - יודעים את כל מה שביבי לא. קצת מודעות בחייאת.

המינימום זה לגבות את הדברים בעובדות או להודות בחסרונן. כל שאר הדיבורים הם סרק והולמים יותר לטוקבקים בOne.

אןקי, משפט אותו אפשר להגיד על אלפי שחקני נוער כולל רבים שגדלו בריאל. כמה מהם הפכו לכוכבי כדורגל?
עזוב, נעשה חשבון פשוט. כמה שחקנים באמת גדולים גדלו באקדמיה של ריאל בעשור האחרון? לטעמי קרבאחל ומוראטה הם היחידים (כשהשני לטעמי לא וורלד קלאס). והיו עשרות שחקנים ש"כיכבו" באותה אקדמיה.
עכשיו נקודתית לגבי אותו אשרף, איפה הוא ישתלב? כמחליף לקרבאחל? איך הוא יתפתח ככה? גם אם מדובר בשחקן מאוד כשרוני, גם הוא צריך דקות כדי להתפתח, דקות אותן לא יקבל כמחליף בריאל ולכן ההשאלה. אם יוכיח שהוא טוב מאודריוסלה אז תאמין לי שהוא יחזור.

אני חושב שלא הבנתי אותך מספיק טוב.
השחקן בסיום עונה יהיה שחקן חופשי, ולכן נצטקך להציע לו חוזה גבוה יותר כדי להביאו. מה גם שמי מבטיח שקבוצות חדשות לא יצטרפו למאבק? לא כל שחקן יבחר בנו על עיוור סתם כי אנחנו ריאל, ולא חושב שרק שחקנים כאלה צריכים להגיע.
אני חושב שכריסטיאנו רונאלדו די חרבן להרבה אנשים את המושג מדרידיסטה. הוא הוכיח שאפשר להיות מקצוען ולתת 100% מבלי להיות מדרידיסטה כמו שהיו בעבר. ויודעים מה? אני מעדיף שכיר חרב כמו רונאלדו על פני מדרידיסטה פחות טוב ממנו.

לא, כי ריאל מדריד ידועה בטיפוח שחקנים. על מה אתה מדבר? חצי מהשחקנים שאנחנו משאילים הולכים לקבוצות לא קבוצות. כן, מה ההבדל בין לקנות את דיאז לבין לקדם שחקן בית שלנו? במשך כל השנים אתה רוצה להגיד לי שלא היו לנו שחקני בית שאולי שווים משהו? אבל עוד פעם, זאת לא הנקודה אם שחקן בית או לא, אלא הזמן שאתה נותן לשחקנים, במיוחד שחקנים צעירים.

ויודע מה? אני מעז להגיד שניהול של המועדון שלנו כושל, לא סתם משנות ה90 עד היום המאזן שלנו לא בשמיים. זאת עובדה. אין אצלינו מאמן שיחזיק יותר מ3 עונות, זאת עובדה. אז יכול להיות שבשבילך זה טוקבקים של ONE, אבל צריך להיות קצת תמים כדי לחשוב שהכל סבבה כשלא.

מאז סוף שנות ה-90 המאזן של ריאל מדריד כנראה אחד מה-4-5 הטובים בעולם, דוגמא קלאסית לאוהדים מפונקים. כמות עונות הנפל האמיתיות שלנו מאז גבוהה יותר משל אולי 2-3 קבוצות אחרות.

הניהול של ריאל מדריד הוא דוגמא לניהול למופת והצלחה ספורטיבית וכלכלית כאחד. כמה מועדונים אתה מכיר שהיה להם מאמן שהחזיק יותר מ-3 עונות?