דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

השם של סטרלינג לא עולה כי הוא פשוט לא מספיק טוב. הוא נהנה בעיקר מקבוצה שמשחקת בסגנון משחק שמחמיא לו עם כוח התקפי אינסופי. נכון הוא עשה שיפור גדול, אבל לטעמי דינו כדין פדרו, שחקנים סבבה שפשוט לא מספיק טובים ומגוונים לסגנונות שפחות מחמיאים להם. בכלל, שחקנים בריטיים לא עושים לי את זה, הנסיון שלנו איתם בד"כ מסתיים עם טעם מר וברומן סוער עם מיטות הטיפולים.

דיי מסכים שסטרלינג הוא וואן טריק פוני אבל את הוואן טריק הזה שהוא עושה, הוא עושה ברמה הכי גבוהה. כרגע אין לנו אף קיצוני בסגל ברמתו ובתכלס אם הוא יגיע אני אשמח. אני לא חושב שהוא יגיע, בגלל שהוא לא ירצה ובגלל שהסיטי לא ימהרו לשחרר אותו.

אם אתה רוצה לוקאס ואסקז משופר - תפאדל (ההקצנה מכוונת). אני שואף ליחידי סגולה. גם עם האזרד אני יושב בחוסר נוחות. מצד שני אם השם סאנה יעלה ברצינות זה הופך למעניין יותר, שחקן עם תקרה גבוהה משמעותית מסטרלינג.
אגב, השם מאנה הוזכר ברצינות כשזידאן מונה שוב. מספרים שהוא היה אחת המטרות היותר משמעותיות כשזידאן עוד היה על הקווים בפעם הקודמת. זה שחקן הרבה יותר מגוון ואיכותי מסטרלינג, וכזה שיכול גם לסחוב קבוצה על הגב - מה שסטרלינג לא עושה לעיתים תכופות.

כן סך הכל כבש 29 שערים העונה והוסיף עוד 12 בישולים. ממש לוקאס ואסקז משופר. סך הכל שער וחצי יותר. זו לא סתם הקצנה, זה חוסר קשר למציאות.

סאנה לשם השוואה כבש בכל הקריירה עד עכשיו 44 שערים. ואם מדברים על וואן טריק פוני, סאנה לא פחות וואן טריק פוני מסטרלינג רק פחות טוב.

ההסבר ההגיוני היחיד שיש לי להודעה שלך זה שפשוט לא עקבת העונה אחרי הסיטי. בעיקר בתקופה האחרונה הבנאדם פשוט התפוצץ, והוא כבר לא אותו למלם שהיה עד לא מזמן. וכן אני יודע שההתקפה של סיטי מפוצצת כישרון וכמות השערים לא דוגמה, מצד שני הוא חלק מפצצת הכישרון הזאת.

זה שאתה בוחר להתעלם מעיקר התוכן של מה שכתבתי לא הופך את מה שכתבתי לחסר קשר למציאות. לטענתי סטרלינג הוא לא יחיד סגולה והוא נמצא בקבוצה שמבליטה את היתרונות שלו ומאפילה משמעותית על החסרונות שלו. קשה לי לראות אותו משחזר יכולת כזו אצלנו וזו דעתי. כשהוא יצטרך לקחת על עצמו בלי כל הארטליריה שמאחוריו כיום, ספק אם יצליח להגיע למספרים כאלה. אתה גם יכול שלא להסכים איתי וזה סבבה, אבל זו דעתי.

ראיתי סיטי העונה, לא הרבה אבל ראיתי. זה עדיין לא שינה את דעתי לגביו, גם אם הסטטיסטיקות שלו מחמיאות לו נורא.

דווקא סטרלינג הוא שחקן שפחות מתאים לשיטה של פפ. היה לו הרבה יותר טבעי אצל קלופ. קבוצה מהירה שיוצאת מהר קדימה ומשחקת על היתרונות המשמעותיים שלו - מהירות ושטחים פתוחים.

סטרלינג שחקן מאוד ממושמע טקטית ומאוד חכם ומדובר בשחקן שמשקיע המון בעבודת הגנה וסגירה הצד שלו וזה בלט עוד מהימים שהיה שחקן בן 17 בליברפול. הוא כן שחקן כנף שמתאים בול לשיטה של פפ.

ראיתי אותו המון והבעיה הגדולה שלו הייתה בפעולה האחרונה, אם במסירה ובעיקר בבעיטה, אני אישית לא ציפיתי שיצא ממנו כוכב גדול כי לא האמנתי שהוא יכול לשפר את האספקט הזה במשחק שלו(סיומת הכי קשה לשפר), עד שפפ הגיע הוא גם היה ביזבוז של כסף בסיטי רק שהעונה הוא התפוצץ, הסיומת שלו לא השתפרה הרבה, עדיין רוב השערים שלו לא ממש “נקיים”, כלומר פוגע בשוער ונכנס או דרדלה שבקושי מגיע לשער, אבל כפי שציינו כאן השיטה מוציאה ממנו את המיטב ובגלל שהוא שחקן חכם מטבעו הוא מנצל את השיטה ומגיע להמון מצבים וכמה שמחמיץ עדיין מבקיע המון.
בריאל כשיצפו ממנו ליזום יותר ולייצר בעצמו יותר מצבים הוא לא יצליח לדעתי.

סאנה זה כבר סיפור אחר, שיקחו את אסנסיו שמתאים לפפ בול ויתנו את סאנה שמתאים לנו בול.

אגב, סטרלינג כבר הוזכר כמועמד לריאל, זה היה די בתחילת העונה כמיקוח כשהוא ניהל מגעים להארכת חוזה, בסוף הוא חתם על חוזה משודרג בהרבה ומרוויח משכורת כמו הגדולים (דה ברוינה וכו’).
לא רואה הרבה סיכויים שיבוא, טוב לו שם, הוא מבקיע ועושה מלאן כסף.

אני חושב שאסור לנו להסתפק רק בקשר אחד,אם רק אריקסן או פוגבה יגיעו,מה נעשה כשהם יהיו פצועים/מורחקים? שוב נחזור לשיטת הגבהות האינסופיות לרחבה עם מודריץ וקרוס שמניעים לרוחב?
זידאן דיבר על שינוי במערך ובשיטה,אני מאמין שהוא מתכוון להחתים יותר מקשר אחד,אריקסן הוא חובה מבחינתי,אם פוגבה יגיע איתו זה יהיה מצוין וייתן לנו גיוון שלא היה לנו הרבה זמן מקשר.
אני מאמין שזה מאוד ריאלי,פוגבה עושה מאמצים להמאיס את עצמו על יונייטד וזה הולך לו מעולה,אריקסן מסיים חוזה בעונה הבאה והוא כבר מדבר על עזיבה,דניאל לוי אמנם קשוח אבל הוא לא טיפש,גם הוא יעדיף 100 מיליון עכשיו מאשר 0 בעוד שנה.

האס מפרסם שזידאן רוצה את סנצ׳ו. אני לא יודע כמה הידיעה אמיתית או האם זו עסקה ריאלית.
בהמשך לדיונים - הנה, שחקן שבגיל 19 כבר נותן מספרים (על פי הניסיון של בארסה מלפני קצת יותר משנה - גם זה לא אומר שהוא הופך מיידית לפרודוקטיבי)

בחיים לא יקרה, ואני לגמרי בסדר עם זה- מה נעשה? נושיב את אריקסן/פוגבה ומודריץ/קרוס על הספסל כל משחק?
אריקסן מסיים חוזה בעונה הבאה, אולי אם פוגבה יחתום השנה ושנה הבאה נראה שזה לא מספיק הדני יחתום במקום קרוס(למרות, שבכל הכנות, אין לי מושג איך משלבים אותם עם האזר ויניסיוס ובנזמה).

כמו שרשמו כאן, אולי כשהקשר מלפניו התקפי והוא משחק לצד קשר הורס משחק לקרוס תהיה יותר תועלת. אם לא תגיע עליו הצעה גבוה המועדון לא ימכור אותו בשום מצב. ככה זה ששחקן נכנס על בסיס קבוע לקבוצת השנה, זה אומר שהוא טוב, לא?

בנוגע לסאנצו, שחקן מצוין שהייתי כמובן לוקח אבל אם הוא מגיע זה על חשבון שני החביבים של פלורנטינו-וינסיוס ואסנסיו. לא רואה את זה קורה(בלי קשר לרמת האמינות של האס).

סאנצ’ו שחקן סופר ורסטילי. יכול לשחק בשני הצדדים וגם באמצע מתחת לחלוץ.
והכי חשוב - יודע לעבור שחקנים.

הייתי מאוד מאוד שמח שיגיע, אבל כרגע קשה להעריך מה מידת האמינות של הידיעה הזאת.

הידיעה היא של הבילד הגרמני במקור. סאנצ’ו הדבר האמיתי, אבל להביא רק כבאנקר בהרכב. לא חושב שמה שבארסה עושה עם דמבלה אופטימלי לו או לקבוצה. יש שחקנים שטובים מידיי בשביל רוטציה וכשהם צעירים כמו סאנצ’ו צריך להחליט אם לוקחים הימור ובונים עליהם או שמוותרים.

עוד חדשות:

• מארקה מאשרים שאייאקס וקבוצות נוספות רוצות את אודגאר אבל טוען שריאל בונה עליו לעתיד ולא רוצה למכור.
  • פדה ואלורדה בדרך לחוזה חדש. הנוכחי עד 2023 אבל במועדון מעריכים אותו. עדיין לא אומר שהוא ישחק פה בעונה הבאה…

זידאן מתכנן לשנות שיטה ויכול להיות שגם מערך,הם יכולים להשתלב ב 4-4-2 יהלום כמו שזידאן עלה הרבה פעמים כולל בגמר בקרדיף.
קאסמירו.
מודריץ׳/קרוס,אריקסן.
פוגבה.
הזאר,בנזמה/יוביץ׳.

אני מאמין שגם זידאן יודע שלפחות אחד ממודריץ׳ וקרוס צריך להיות על הספסל ושלאיסקו אין יותר מקום בסגל של ריאל מדריד,מה שמפנה לנו 2 מקומות בכירים בקישור.
אם נביא רק את פוגבה או אריקסן במקום קרוס זה לא ייתן לנו הרבה ובטח שלא יאפשר גמישות טקטית.

זה נחמד אבל יש סיבה שקבוצות לא משחקות ככה. המערך הזה בעיקר מעניק לך את האפשרות לשחק מסירות קצרות ולהרים מהמגנים. טוב למשחקים גדולים, לא לליגה כשמתבנקרים מולך. מה גם שלויניסיוס אין שום דרך להשתלב כאן.

442 רגיל יותר סביר בעיני, ועדיין הוא לא ממש מתאים. ההשערה שלי שנראה 4231, זה הכי הגיוני בהתחשב בחומר השחקנים.

גם עם שניהם אין איזה גמישות טקטית מדהימה, אפשר לעבור מ442 ל433 וזהו בערך. ו433 אומר אריקסן בכנף.

זה לא אומר שאני לא תומך ברעיון(אני לא מעריץ גדול של קרוס), אבל יש רצוי ויש מצוי

אתמול צפיתי בעיון בדרבי של מנצ׳סטר, ופוגבה היה תחת הרדאר שלי.

פוגבה שחקן טוב, אבל הוא לא מי שישנה את הכוחות אצלנו: הוא לא אריקסן, מודריץ׳ או ראקטיץ, רחוק מאוד מכך, ולדעתי הוא משחק כמו פרימדונה עם הרבה פוזות, ועם כל הפוזות, הוא לא מנהיג.
אכן היונייטד הסריחו את הדשא, אבל בהרכב שככל שחקנים כמו פרד, לוק שואו ויונג, הייתי מצפה משיאן השכר ביונייטד עם כל הפוזה שיקח אחריות, יניע שחקנים על המגרש, ובפעולות הבודדות שהוא עושה, שכן יעשה משהו. מבחינתי שחקן וורלד קלאס חייב לעשות 2-3 פעולות מעל הממוצע במשחק, ואת זה פוגבה באחד המשחקים היוקרתיים של השנה לא עשה.

מפוזר, אובר ביטחון על פארש, לא היו לו שתי פעולות טובות במשחק, בעיקר עסוק בעצמו, מאוד מזכיר לי את ניימאר. לא הייתי רוצה לראות אף אחד מהכוסיות האלה דורך בברנבאו.

אני ממש שמח בנוגע לדיבורים על סאנצ’ו. מבחינתי אם סאנצ’ו, הזארד, פוגבה/אריקסן, יוביץ, ומיליטאו יגיעו מדובר בקיץ חלומי (מבחינת מה שריאלי). אגב גם רכש כזה לא יעלה יותר מידי (בגג 400 מיליון ל5 השחקנים, כשיש לנו בעקבות כך לא מעט שחקנים למכור: בייל, חאמס, ואייחו, איסקו/קרוס/מודריץ, ואסקז/אסנסיו.

מצב כזה ישאיר אותנו עם מצבת שחקני אגף הכוללת את: הזארד, סאנצ’ו, ויניסיוס, אסנסיו, בייל, ואסקז. במצב כזה אני חושב שאולי עדיף להשאיל את אסנסיו ולהשאיר את ואסקז.

אסנסיו עד עכשיו לא זכה למספיק דקות (באשמתו הבלעדית) ובתכלס כל הקריירה שלו תכלס ישב על הספסל למעט עונת פריצה באספניול. אולי עונה בקבוצה דרג ב’ תשרת את כל הצדדים ואסנסיו יחזור אלינו שחקן שלם יותר מנטלית ומוכן להכנס סוף סוף להרכב בקבוצה גדולה.
מהלך כזה ישאיר אותנו עוד שנתיים עם 3 קיצוניים צעירים מבטיחים שימלאו את מקומו של הזארד כשזה יפרוש, הרי הזארד לא ילד ויגיע אלינו בגיל 29.
בכל אופן כרגע לאסנסיו אין מקום בהרכב שלנו ולא חושב שמצב בו הוא בקצה הספסל יחזיק הרבה זמן. מבחינת השחקן לשחק בקבוצת גביע אופא איכותית או קבוצת אלופות חלשה יקנה לו המון ביטחון וניסיון החסרים לו מאוד, וגם הקבוצה תרוויח שחקן ברמה גבוהה משיש לה בסגל במחיר מאוד שפוי.
כמובן זה רק במקרה בו מגיעים גם הזארד וגם סאנצ’ו.

אמנם פנטזיה, אבל סאנצ׳ו תמורת עונת השאלה של אסנסיו+סכום כספי יכול להיות טרייד שישרת את שני הצדדים ואפילו לתת יתרון לנו על קבוצות אחרות שמעונינות בו. אנסנסיו יוכל להוכיח את עצמו בקבוצה לא קטנה אבל כשחקן עם יותר סיכוי לחולצת הרכב מאשר במדריד, דורטמונד תרוויח שחקן שלדעתי יפרח שם יחד עם שאר מצבת הספרדים בקבוצה ולנו יהיה יתרון משמעותי בהחתמה שלו.

מאד הגיוני לשלוח את ואלורדה להשתלמות.
בהמשך למה שכתבת, צריך יהיה לגבש היררכיה גם אצל שחקני הסגל. נראה שיש לנו לא מעט במספר עמדות, וצריך גם להחליט על מה מוותרים. בקישור המרכזי יש את קרוס, מודריץ׳, ואלורדה, איסקו (לא תמיד), סבאיוס, בתקווה רכש…
את סבאיוס הייתי מנסה בתחילת העונה כדי שאפשר יהיה להשאיל עוד בינואר.

יש שמועות בתקשורת בספרד ששוער אחד מבין נבאס או קורטואה יעזוב, וזידאן מייעד את בנו לוקה לעמדת השוער השני.
אני מקווה שזה סתם קשקוש של התקשורת, לוקה לא מספיק טוב לעמדת השוער השני.
בכלל עדיף לכל מאמן שהבן שלו לא יהיה בקבוצה שאותה הוא מאמן. זה אף פעם לא נראה טוב.

והנה לוקה זידאן מהמשחק של קסטייה היום. לא נעים.

https://twitter.com/futbol_433/status/1122459099617288192

לטובתנו ולטובת זידאן עדיף שישלח את הבן שלו להתחשל במקום אחר.