דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מה לעשות, סופסוף נגמרת העונה, מגיעה הפגרה ומתחיל להיות מעניין. כולם פה איבדו עניין בקבוצה איפשהו באוקטובר…

תודה על התיקון.
איך אנחנו אמורים להרוויח מכל הסיפור? מה מטרת השיפוץ?

זו תהיה ההתנהלות הכלכלית המדוייקת:

בנקים מארה”ב ילוו 575 מיליון יורו לשדרוג הברנבאו
צעד משמעותי לעבר שיפוץ האיצטדיון: בספרד מדווחים שהושג הסכם עם הבנקים האמריקאיים ג’יי פי מורגן ומריל לינץ’, שיעניקו למועדון את הסכום הדרוש כדי לפתוח בעבודות. החזרת ההלוואה תיפרס לתשלומים על פני 30 שנה

ריאל מדריד ממשיכה להתקדם לעבר תחילת העבודות לשדרוג הסנטיאגו ברנבאו. לפי דיווחים בספרד, הבנקים האמריקאיים ג’יי פי מורגן ובנק אוף אמריקה מריל לינץ’ ילוו למועדון את הסכום הדרוש לשיפוצים – 575 מיליון יורו.

כזכור, בחודש ספטמבר האחרון אישרו חברי האסיפה הכללית של ריאל מדריד את תכניתו של הנשיא פלורנטינו פרס, שהמועדון יממן בעצמו את שדרוג הברנבאו – זאת לאחר סחבת מול נותני חסות, שאף ביקשו לשנות את שמו של האיצטדיון.

יבנה מרכז מסחרי בשטח האצטדיון המוזיאון הקיים יוגדל ויוקם מוזיאון וירטואלי כמו כן תוסף אפשרות לסגור את גג האיצטדיון.
יש צפי לרווחים בעתיד של 100-150 מיליון אירו שאין לי מושג באמת מהיכן יבואו.

בדיווחים שאני מכיר מדברים על הגדלת רווחים של 25 מיליון יורו בשנה, בעיקר דרך מוזיאון חדש וסיור שישלב VR. צופים הכפלה של כמות המבקרים במוזיאון בשנים הבאות (זה לא קשור רק לשיפוץ אלא לעליה בתיירות במדריד). חוץ מזה ישקיעו יותר במסעדות וכאלה.

לגבי ההשוואה בינינו ובין בארסה פיננסית, בוא נסכם ששני הצדדים לא צריכים להיות מודאגים במיוחד כרגע.

שם מעניין שצץ הרבה בקיץ הקודם והשנה כמעט שלא הוא מילינקוביץ סאביץ של לאציו, שחקן סופר פיזי שיכול מאוד לעזור לנו בפן הזה, 50-50 לכיוון ההתקפי אבל הוא תורם גם בהגנה. העונה הזו לא הייתה טובה ועם זאת 12 שערים בליגה בעונה שעברה, 7 בעונה לפני כן. בסהכ בן 24.

יש לו שילוב נדיר של פיזיות וטכניקה, והמחיר לא אמור להיות מוגזם כמו בקיץ הקודם(מאמין שב60 מיליון לוטיטו יעטוף לנו אותו בסרט יפה). אופציה הרבה יותר טובה בעיני מואן דה ביק שרושם מספרים דומים לשל אודגארד, שחקן ורסטילי שיכול להשלים בצורה טובה את קרוס או קאסמירו.

אשתו של קיילור מפרסמת סטורי מפורטו עם הכותרת ‘אנחנו נשארים’, ובפורטוגל כבר יש שמועות שיחליף את איקר.

לדעתי פורטו תפורה למידותיו של נבאס, אוהב מאוד אותו ואת האישיות שלו, הערכתי את זה שהסכים לשחק גם כשוער שני.
בסופו של יום צריך להגיד המון תודה על מה שנתן, אבל בפועל קורטואה שוער יותר טוב (גם אם השנה לא הייתה חלקה כמו שציפינו).

ואגב, פורטו עיר מדהימה הייתי רוצה להישאר שם גם.

אז אח של דיבאלה שהוא גם הסוכן שלו התראיין ואמר שהוא חושב שדיבאלה יעזוב את יובנטוס השנה, על הקושי לשחק עם רונאלדו במגרש (ע״ע בנזמה) ועל כך שהוא צריך שינוי.
אמנם הוא חווה ירידה ביכולת השנה אבל זאת החתמה שהייתי מוכן להוציא עליה כסף, יכול מאוד לשדרג את ההתקפה האנמית שלנו.

טרייד של איסקו על דיבאלה יכול להיות מעניין.

אתה יודע כמה שחקנים היו תותחים באייאקס והתבררו כפלופים ? לא יפה לזלזל ככה בפורטו במיוחד כדי לציין כוכב תורן של אייאקס…

אין עוררין על דה-ליכט כי ראית/ראיתי/ראינו הרבה יותר את אייאקס מאשר את פורטו, בעיקר בגלל שאייאקס הצליחה מאוד העונה, מיליטאו הרבה יותר מפלצת מדה-ליכט אתלט הרבה יותר ממנו.
ראיתי אותו פעמיים מול ליברפול והרשים אותי מאוד, במשחק הראשון התלבש על סלאח ולא נתן לו לזוז, במשחק השני שיחק מגן ימני והיה המצטיין בקבוצה שלו.
ומהצד השני אפשר לשאולאיפה היה דה-ליכט במחצית השנייה מול טוטנהאם כשטוטנהאם דרסה את ההגנה של אייאקס ?

אני לא יודע מי יצליח יותר ומי יצליח פחות, לא יודע מה יצמח משניהם, אבל לדעתי זאת טעות לחשוב שדה-ליכט לבטח יהיה שחקן יותר טוב, יתרון נוסף למיליטאו זה שגם אם הוא לא כ"כ יצליח כבלם יש לו אפשרות לעשות הסבה לתפקיד המגן הימני או השמאלי(וגם להיות מחליף לקרבחאל ו/או מרסלו כשיש פציעות).

מדויק.
מסכים שלדה ליכט יש המון פוטנציאל להפוך לבלם על, ומצד שני קחו בחשהון שהליגה ההולנדית לא חזקה במיוחד (לדעתי הפורטוגלית טובה יותר) וחסרת הגנות ובכל משחק אייאקס מבקיעה שישיות ושביעיות.
לא לוקח את מה שאייאקס עשתה בצ’מפיונס אבל שוב זה יכול ללכת לכאן ולכאן.

עקבתי אחרי מילטאו, מדובר במפלצת עם פוטנציאל ענק, היה מהטובים בפורטו גם כבלם וגם בעמדת המגן וזו בעונה הראשונה שלו באירופה.
הוא באמת שיתק לחלוטין את סלאח במשחק הראשון של הצ’מפיונס, שלע נדבר על כך שמילטאו זול יותר ומגיע ללא ראיולה.

לפי “לה סקסטה”, זידאן כבר שוחח עם איסקו ואמר שהוא רוצה שימשיך במועדון אך אמר לו שמקומו בהרכב לא מובטח, רחוק מזה, והוא רואה בו מחליף ושחקן סגל חשוב. לפי הדיווח, הקשר הספרדי הסכים למצב. לקשר חוזה עד 2022 וזידאן יודע שהמועדון היה יכול להרוויח עליו סכום נאה (אם כי שלא מתקרב לסעיף השחרור האסטרונומי שלו), אך המועדון ימכור שחקנים אחרים. זו העונה הגרועה בקריירה של איסקו, מן הסתם, אך מאז חזרתו של זידאן, אם המשחקים האלה משנים באמת משהו לגבי ההמשך - הוא השחקן עם מספר הדקות הרביעי הכי גבוה - 514 דקות, כשרק בנזמה (712), ו-ואראן ומרסלו (720 דקות) מקדימים אותו. איסקו תרם העונה שישה שערים ובישול ב-1716 דקות.

ב-סקי גרמניה פורסם שעסקת לוקה יוביץ’ נסגרה: ריאל מדריד תשלם 60 מיליון יורו לקבוצתו איינטרכט פרנקפורט והחלוץ ירוויח 10 מיליון יורו למשך חמש שנים. ההכרזה הרישמית כמובן רק בשבוע הא.

מסתמן קצת חוסר איזון בקבוצה הזו, יש לנו רק את מרקו אסנסיו בצד ימין לעומת הרבה אופציות בשמאל, אבל עזבו רגע. לא בטוח שאיסקו שחקן עם המנטאליות הנכונה להיות זה שעולה מהספסל ומשנה משחקים, וגם לא מרקו אסנסיו, בעיקר לאור העונה האחרונה הקטסטרופלית והוא לא מראה סימני חיים גם לא לאחר שזידאן הגיע. מישהו צריך לעזוב, לא?

חייב להגיד שהעניין עם איסקו היה צפוי. זידאן תמך בו מהרגע שחזר אך שמו לא עלה בהקשר של ההרכב לעונה הבאה אף לא פעם אחת. כמו שכבר כתבתי, אם מישהו יכול לספסל את איסקו ושיהיה בסדר, זה זיזו.
הטיעון על המנטאליות הבעייתית לשחקן ספסל הוא מעניין. אסנסיו באמת נראה כמו אחד עם בעיות ביטחון העונה, למרות שגם כשהוא מקבל קרדיט בהרכב הוא חווה אותן. איסקו סתם תמיד רדום. כשהוא עולה מהספסל הוא רדום וגם כשהוא בהרכב הוא רדום. לא משנה משחקים ולרוב גם לא משפיע עליהם. בכל מקרה אחלה שחקני סגל רחב ועוד עונה כזאת למישהו מהם ושיתחילו לסמן להם מושב קבע בספסל או שיחפשו להם איזו נאפולי שתנענע אותם.

אני חושב על שחקני הספסל הטובים של הקבוצה הזו בעשרים השנים שאני רואה אותה, ובראש ובראשונה מעל כולם ניצב לו גוטי. לא כל אחד יכול להיכנס בדקה ה-60 ולחולל פלאים בידיעה שבוע הבא הוא שוב על הספסל. יש גם את סנטיאגו סולארי, סטיב מקמנמן נניח בעונה מסוימת, ואולי סאביו ומייקל אואן. איסקו תמיד אבל תמיד היה על קו התפר בין הרכב לספסל, בין אם זה בעונת הבכורה שלו ובין אם בעונה השנייה ובשני המקרים שיחקו לטובתו הפציעות של בייל. כשחקן סגל זה בסדר גמור אבל אני תוהה האם הוא מסוגל אחרי ייבוש מתמשך פתאום לדפוק הופעה ביום שבו נצטרך אותו גם להרכב, ויהיו מעט ימים כאלה. אסנסיו בעונת הבכורה היה X, ובעונה הנוכחית כשהציפיות עלו הוא ממש עשה במכנסיים.

אגב, כדי ללמוד מהטעות של העונה הזו, גם אם שניהם שחקנים בעלי אופי אחר לגמריי - ויניסיוס לא מיועד להרכב הראשון לפחות אצלי, זו הבלטה של אדן הזאר.

אם הוא לא טוב כשחקן מחליף מה הוא מעניק לך כשחקן סגל רחב? כמה משחקי גביע בשנה? אז לא תודה. הוא שווה המון כסף, עוד שנה של ישיבה בספסל וזה לא יהיה המצב

מבחינתי הייתי מוכר את איסקו ומשאיר את חאמס, שהמניות שלו בירידה תלולה והוא שחקן ברמה סבירה בהחלט בשביל לנוע בין הרכב לספסל אצלנו, אבל גם איסקו שחקן לא רע בכלל בסוף ולהפוך אותו לסותם חורים במשחקי גביע זו הגזמה. כמה שחקנים בכללי יש שידפקו הופעה אחרי חודש בספסל? קל להגיד גוטי אבל גם גוטי לא מעט פעמים קיבל הזדמנויות, הן בהרכב והן מהספסל, ופישל. הוא היה שחקן ספסל רוב הקריירה לא בכדי. קל לזכור את המסירות שהיו חותכות הגנות של יריבות 5 פעמים ב20 דקות. פעם בחודשיים. מצד שני היעלמויות למשחקים שלמים וחוסר מחויבות הגנתית, למשל, אלו דברים שצריך לנבור קצת יותר בזיכרון כדי להיזכר בהם.

בסופו של דבר איסקו נשאר וזו עובדה שעלינו לקבל. שוב, אני הייתי מוכר, אבל מה אני הייתי עושה לא משנה בדיוק כמו שלא משנה מה שהיו עושים שאר חברי הפורום. הוא נשאר וכשחקן בסגל, ללא הבטחה להרכב, מדובר בנכס. כל השאר זה דיבורי סרק.

איסקו שחקן לא רע בכלל? גם סבאיוס לא רע בכלל. שניהם לא צריכים להיות בהרכב או להיות אופציה ראשונה מהספסל- משמע משחקי גביע ועלייה מהספסל פעם בכמה משחקים. אולי אפילו איזה הרכב פעם אחת בליגת האלופות.

שוב, אני לא מבין מה עושה אותו לנכס. חוסר המוטיבציה? חוסר האנרגיה? חוסר היציבות? אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה איסקו קיבל הזדמנות בהרכב ולקח אותה. ולא, גולים בכמה משחקים בגארבג’ טיים כשהוא בעיקר משחרר פסים אחורה זה לא לקחת הזדמנות.

אני לוקח שחקנים כמו סבאיוס ויורנטה הרבה לפניו, לפחות הם מנסים. איסקו העונה אחד השחקנים הכי גרועים שראיתי במדים של ריאל וזה לא שברוב העונות האחרות הוא היה להיט גדול.

כל דיון בפורום לא משנה את מה שקורה במציאות… הנקודה שלי שאיסקו הוא לא כזה נכס, גם כשחקן סגל רחב

לא הכל כזה גנרי. איסקו יהיה על הספסל ככה"נ ביחד עם מודריץ’/קרוס וזה לא אומר שתמיד אחד מהם יועדף על חשבונו. זה מה שיפה בסגל של 25 שחקנים כשבהרכב 11. אפשר לגוון בהתאם להמון דברים, חלקם הגדול תלוים בשחקנים עצמם כמו כושר משחק למשל.

איסקו חווה את העונה הכי גרועה שלו השנה ולכן קל לראות את כל המינוסים כשזה זועק לשמים. בסה"כ מדובר בשחקן עם מסירה לא רעה, בעיטה סבבה ושליטה מאוד טובה בכדור שלא מוערכת מספיק בגלל שבלוניות וקבלת החלטות לוקה בחסר. הוא גם בנוי בצורה לא רעה.

אגב, אם לא היחס של זידאן לסבאיוס, מעניין אותי אם היית מכניס אותו לאותה המשוואה עם המגיקו.

כמו שרשמתי, זה לא שבעונות האחרות היה איזה שוס. ב16-17 הוא היה קרוב מאוד לוורלד קלאס, בשאר העונות נע בין זבל מוחלט לבינוני.
עוד דבר, בגלל שזו העונה הכי גרועה שלו(ושל שחקנים אחרים), היא פתאום לא נחשבת? אם אתה זוכר גם בעונת השיא שלו הוא שיחק נורא בתחילת העונה, ייובש עד ינואר וחזר במקרה. בשלב הזה הוא כבר שיחק מעולה אבל גם בעונה הטובה בקריירה שלו הוא ישב הרבה ביציע, כי היציבות שלו מעוררת רחמים. הוא בן 27! ועדיין מתחשק לו לשחק כמו שחקן בריאל מדריד בערך חודשיים בעונה.

כמו סבאיוס ואסנסיו

שבדומה להרבה מאוד שחקנים בסגל שלנו, כמעט ולא משתמש בה. הלוואי שהוא היה בועט מרחוק בהזדמנויות טובות, זה בטח היה שווה עוד כמה שערים בעונה. הבעיה שהוא בדרך כלל עושה את זה במשחקי גביע וכשהוא בתקופה עם בטחון גבוה. בשאר הזמן הוא מתרכז בדריבלים בחצי המגרש שלנו ובפסים לרוחב בשלישי המגרש השני.

מה שווה השליטה שלו בכדור? בחיי, זה מרגיש כאילו כל העונה הוא לא עבר שחקן והוציא פעולה יעילה אחרי זה. שכחת לציין שהוא גם לא כזה זריז והוא ממש לא מהיר, מה שעוד יותר מקשה על הדריבל שלו להיות אפקטיבי.

“המגיקו” אולי השחקן הכי גרוע של ריאל העונה, ובכללי מאז עונת הבכורה (למעט 16-17) אני לא תופס ממנו שחקן גדול. “המגיקו” מגרד מספרים של לוקאס ואסקס כבר שנה וחצי וזה לא שבתור קשר יש לו השפעה עצומה על המשחק. סבאיוס סופר בינוני אבל לפחות אין לו קבלת החלטות של ילד בן 14, הוא נלחם ורץ ובטח שלא מגדל כרס פעם בכמה פגרות. לוקח אותו על איסקו בכל יום בשבוע.

אגב, בעיני אסנסיו לדוגמה הוא נכס כשחקן סגל- סותם את הפה, מבליץ פה ושם ובתקופה ששימש סופר סאב היה מאוד אנרגטי. יש לו שפת גוף מתה בדומה לשל איסקו והוא לא דורש את הכדור יותר מדי אבל (אני) מרגישים שאכפת לו, מעבר לזה שהבליצים שלו הרבה יותר איכותיים משל איסקו. הוא ורסטילי ומשחק בצורה חכמה, גם אם קבלת ההחלטות שלו לא טובה והוא לא קר רוח כמו שחשבנו שהוא. הוא עוד אשכרה צעיר ויכול להשתפר במידה מסוימת. יש לו הרבה יותר שערים חשובים ב3 עונות פחות מאיסקו בקבוצה, ועוד בעונה הראשונה שלו הוא כמעט ולא קיבל הזדמנות עד לחצי השני.
אתה יכול להגיד משהו מהדברים האלה על איסקו? אני לא.

אם אני הקואץ’ אני בחיים, אבל בחיים לא מכניס את איסקו לפני מודריץ’ או קרוס. ובגלל האהבה שלו לשניהם, לא נראה לי שזה יקרה. מה גם שאין קשר אחורי מחליף במצב הזה (קצת אוף טופיק- אם העונה מסמנת את החזרה של קרוס קשר אחורי אני חושב שאני אקח קצת הפסקה מכדורגל).

הארכת החוזה של קרוס היא עוד הוכחה ששום דבר לא באמת הולך להשתנות. המועדון הזה חולה ורקוב. ייקח שנים לתקן את הנזק, במיוחד שלא עושים מספיק כדי לנקות את האורוות. אם רוצים להחזיר את הרעב, השאפתנות ורוח הלחימה לקבוצה אז אחד השחקנים הראשונים שצריך להימכר הוא קרוס. במקום זה מאריכים לו את החוזה, בטח עם שידרוג בשכר גם. בהחלט מה שמגיע לו אחרי היכולת שהציג בשנתיים האחרונות… הזוי. אין דרך אחרת להסביר את התנהלות המועדון.

אחלה פתיחה לחלון ההעברות.

זה ייגמר מתישהו?