דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

לפי דור (ידיעה מהמארקה), אין לנו ממש הרבה כסף להוציא הקיץ.

איך זה הגיוני, לא עשיתם שום רכש רציני בשנתיים האחרונות, ומכרתם לא מעט. לא נשמע רציני

אין בזה שום היגיון וגם לא שמענו על זה משום מקור אחר,אפשר להתעלם.

מה גם שגם אם הוא לא המועמד מספר 1 למכירה, לכל הפחות צריך להמתין להצעה טובה עליו ואז לשקול, בדיוק כמו על כל הסגל. אין הבטחה שנקבל הצעה טובה על מודריץ, בייל או חאמס. חוזה חדש מרתיע קבוצות, יכלו לחכות עם זה לקיץ(או לוותר על זה מיד- די מדהים ששחקנים מקבלים פרס על העונה הזו).

עוד על קרוס, הוא כבר בן 29; זו אולי הנקודה האחרונה שיהיה אפשר להוציא עליו סכום גבוה, וזה לא שהעונה הוא היה הרבה יותר טוב ממודריץ’(שאותו יהיה כבר קשה מאוד למכור). בקיצור, שוב, לא יודעים למכור בזמן.

למקרה שהיה לכם ספק: ואראן הודיע שהוא נשאר (בראיון במארקה שיפורסם מחר). הבלם הודה: “לא הייתי טוב העונה ובשנה שעברה אחזור להיות ואראן שהכרתם. נחזור חזקים יותר”. על העונה הבאה: “צריכים לבנות מחדש, זה סופו של המחזור, ברור שזידאן האיש מתאים”.

מנגד, דיווחים בלה סקסטה: ריאל יורדת מלוקה יוביץ’ משום שפרנקפורט הקפיצה את תג המחיר למאה מיליון יורו. כזכור הסכומים נעו סביב ה-60 מיליון יורו עבור החלוץ שכבש 27 שערים העונה. לפי כל הדיווחים הקודמים, החלוץ כבר היה אמור לעבור רשמית השבוע, לאחר שהגרמנים סיימו את העונה.

בנוגע לבייל. במידה ומתקבלת הצעה עליו מאיזה מועדון סיני או שקר אחר, ישנה אפשרות למכור אותו בניגוד לרצונו? הכוונה למכור אותו כולל החוזה.

לא, זה אפשרי רק בספורט המקצועני האמריקאי.

Kai Havertz מלברקוזן נבחר לשחקן העונה במשאל קוראים של הבילד. הייתם מביאים?

הוא הכי טוב כחלוץ שני, קצת כמו ז׳ואו פליקס. קשה להתאים אותם לקבוצה אבל שניהם סופר מוכשרים, כמו שרשמתי הייתי שמח שהיינו עוברים ל4231 ומביאים קשר התקפי. 17 שערים לחלוץ שני בן 19 זה לא רע בכלל. למעשה אותה כמות כמו של יוביץ׳

קמו כמה דיווחים במקורות ספרדיים (לא הכי אמינים בנתיים) שריאל מעוניינת להחתים את חאקים זייך המרוקאי של אייאקס שנתן עונה אדירה שכללה 22 שערים ו-16 בישולים בכל המסגרות.

על פניו, יחסית זול, בעמדה בה חסר לנו שחקן הרכב, נתן עונה טובה מאוד.
מצד שני, בן 26 וזו העונה הראשונה הבאמת טובה שלו בקריירה.

מה אומרים?

שחקן נחמד מאוד וורסטילי אבל מאוד מזכיר את מה שיש לנו- לא ממש מהיר, אוהב את הכדור לרגל, מתמהמה עם הכדור… אולי טוב מאסנסיו ואיסקו אבל לא ממש מגוון את ההיצע. אני חושב שאנחנו צריכים עוד שחקני קו ישירים, ניקולאס פפה הרבה יותר “עושה לי את זה”-22 שערים, 11 בישולים, חותך מהקו לאמצע. ה-כוכב בעונה overachieverית של ליל

נחמד בתור אופציה מהספסל לאגף ימין,אבל בשביל זה יש לנו כרגע את אסנסיו הלא פחות מוכשר והרבה יותר צעיר,מיותר מאוד.

אגב, דעתי היא שבהמשך לדיון במושאלים הוא מהשחקנים שנהנים מהקבוצה בה הם משחקים, לא חושב שהיה מגיע למספרים דומים בקבוצה שונה.

באמת שחקן נחמד, אבל לא מתאים אלינו כשחקן הרכב.

בתוכנית הטלוויזיה המוכרת “El Chringuito” פורסם, ובמארקה טוענים שהעניין אושר - שהקפטן סרחיו ראמוס שוקל לעזוב את ריאל מדריד. במועדון לא הופתעו מהדיווחים ונחשף שלפני שבועיים התקיימו פגישה בביתו של ראמוס בנוכחותם גם של אחיו של ראמוס המשמש כסוכנו, רנה ראמוס, וגם אביו של השחקן היה. בדקות האחרונות שוחחו הנשיא והקפטן לבד, וראמוס אמר שיש לו ספקות רבות לגבי העתיד. כזכור, היה פיצוץ בין השניים לאחר ההדחה המשפילה נגד אייקס כאשר הנשיא ביקר את השחקנים וזעם עליהם בחדר ההלבשה, וראמוס הטיח בנשיא האשמות על כל ההתנהלות של הקבוצה בקיץ. לראמוס חוזה עד 2021 עם סעיף שחרור של 800 מיליון יורו וחצי אירופה מגששת - החל ממנצ’סטר יונייטד שרצתה להחתימו עוד בקיץ 2015, יובנטוס, פ.ס.ז’ ועוד. השחקן לא ישוב לספרד עד למשחקיה של הנבחרת בתחילת החודש הבא והוא נעדר משבעת המשחקים האחרונים בגלל פציעה. בסקר במארקה, שנכון לעכשיו השתתפו בו 48 אלף אוהדים, קצת יותר מחצי (56%) חושבים שראמוס יאריך את חוזהו ויישאר, 26% מאמינים שימשיך עד תום חוזהו המקורי, ו-18% מאמינים שזהו-זה והקפטן יעזוב.

שלום ולהתראות, המועדון חייב רענון רציני ושינוי אווירה בחדר ההלבשה.
אם זה יגרום לנו ללכת על דה ליכט, אז מעז יצא מתוק.

קשה לי לחשוב על סיטואציה כזו. זה יהיה חץ בלב. השחקן היחידי נכון להיום שאני מרגיש שאני יכול להזדהות ולהעריץ מהסגל הקיים. מה גם שמקצועית הוא עדיין מספיק טוב ונותן ערך מוסף כשלעצמו. לכן, אלא אם כן יהיה תחליף ממש טוב, בסדרי גודל של ואן דייק ולכל הפחות דה ליכט, הייתי מנסה להשאיר אותו כמה שניתן.
יכול להיות שהוא מסמל את מה שבעייתי בקבוצה, אבל קשה לי להזניח ולשכוח את כל מה שהוא נתן ועברתי איתו ובזכותו. בקיצור, אני מקווה שאני לא אגיע למצב של לכתוב פוסט פרידה, כי גם ככה קשה לי באופן אישי עם הקבוצה והמצב שלה והדבר האחרון שחסר לי זה שהשחקן האהוב עליי בסגל יעזוב גם הוא.

על פניו נראה כמו סחיטה קלאסית לפני חוזה אחרון, מצד שני אחרי עונה כזו והקיץ “הגלאקטי” שלפנינו זה גובל בחוסר טאקט של אבא בוזגלו - ממש לא הזמן לשטויות האלו.
לדעתי ראמוס בכל זאת שחקן ומנהיג חשוב בסגל גם אם היכולת לא בשמיים. הייתי רוצה שישאר אבל לא בכל מחיר. אם פלורנטינו מביא תחליף ראוי (ולא מילטאו עם כל הכבוד) אהיה שלם עם עזיבה שלו.

אני בנקודה כזאת שכבר לא מפחיד אותי לאבד אף שחקן בסגל. מבחינתי אף אחד לא חסין, גם לא ראמוס. ויתרה מזאת - הוא מייצג בעיניי את הבעיה המהותית ביותר של ריאל מדריד הנוכחית. יכולת יש לו, אבל הרבה מאוד פעמים הוא לוקה בזחיחות ושחצנות. הרבה פעמים הוא מפקיר את ההגנה בשביל ההתקפה ולא מעט פעמים הוא מזלזל מול קבוצות קטנות.

לא הייתי מוותר עליו מיוזמתי אבל גם לא הייתי נופל על הברכיים כדי שישאר.

מסכים באופן כללי עם הגישה, אבל לא לגבי ראמוס של השנים האחרונות. היו שנים שנירו פה היה מתחרפן (ובצדק) על עקבים וחצאי פדלאדות סופר מטומטמים ומיותרים 30 מטר מהשער שלנו. יש כמובן גם את רפרטואר האדומים של ראמוס, שבמו רגליו חירב לנו לא מעט משחקים כשהדם עלה לו לראש.

ראמוס של השנים האחרונות כבר לא כזה. מעבר להיותו כדורגלן מצויין, אנחנו זקוקים לדמות כזו על המגרש. אני מייחס את סיום הליגה הזוועתי של זידאן גם להעדרות של ראמוס מהסגל. הבני זונות על הדשא שברו שיאי אדישות וזריקת זין.

אני ממש שונא קלישאות, אבל ראמוס חשוב בהיבט נוסף- הוא צריך להיות שם בשביל להעביר את הדגל לדור (הראוי) הבא. אחרי רונאלדו וקאסיאס, הוא השחקן היחידי בסגל שמזוהה באופן מובהק עם הקבוצה ורוח המועדון. (סליחה)

לא מסכים שהוא כבר לא כזה. גם השנה ראיתי אותו לא מעט רץ להתקפה בניסיון להיות הגיבור שמציל את המולדת, ובדרך מפקיר את ההגנה.

בכל אופן לא אתווכח על זה. זו ההרגשה האישית שלי.