דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

ראמוס לא איבד את החשק או התחרותיות, עובדה שהוא לא פרש מהנבחרת אחרי המונדיאל. שחקן שבע ועייף דואג לפרוש מהנבחרת, בטח בגיל 33. זה בסך הכל עניין של כסף. אחיו שהוא גם הסוכן שלו ידוע בהליכה עד הקצה כל פעם שהוא רוצה חוזה חדש לסרחיו. היינו כבר בסרט הזה פעם.

לא יודע אם באמת יש לו הצעה מסין, ואם יש אני בספק או היא 30 מיליון יורו לעונה כמו שפורסם. תמורת סכום כזה הגיוני שהוא ירצה לעזוב אבל אם הקבוצה הסינית יכולה לשלם לו סכום כזה לעונה היא יכולה גם לשלם לריאל 50 מיליון יורו תמורתו. אין מתנות חינם. אי אפשר להשוות לעזיבה חינם של ראול, קסיאס וקאקה כי הם שחקנים שהמועדון רצה להיפרד מהם. פה למועדון אין עניין לוותר על ראמוס. בסוף זה יסתיים בחוזה חדש.

ראול וקסיאס עזבו כשכבר היה ברור שהם לא מתאימים להיות שחקני הרכב,ושום מועדון לא היה מציע עליהם סכום נורמלי אז זה לגיטימי.
ראמוס שחקן הרכב ועדיין נחשב לאחד מהבלמים הטובים בעולם,עדיין אפשר למכור אותו בסכום יפה,ככה שאין שום סיבה לשחרר בחינם.
ההשוואה לעובדים רגילים היא לא נכונה,אין לנו שווי שוק ורובנו לא עובדים על חוזה,אם המועדון היה אומר לראמוס שהוא משוחרר ולא זכאי לשום פיצוי למרות שיש לו חוזה,כולם היו אומרים איזה מועדון כפוי טובה נכון? אז למה לא ההיפך?

הסכום שהמועדון היה מקבל על ראול וקסיאס, אם היה דורש ובהתאמה לסכומי ההעברות הנוכחיים, לא היה כנראה רחוק מהסכום שאפשר לגרד על ראמוס. כל מה שהדוגמה הזאת באה להראות, ובצדק, זה שאין מדובר בחריגה מהנורמה. ההיפך הוא הנכון, זה מה שעושים עם שחקנים במעמד הזה ובשלב הזה בקריירה.

לגבי ההשוואה לעובדים - אם בית מלון עם תקציב של 2-3 מיליון שקלים מוכן לשלם 5-10 אלף לעובד כדי שילך בהרגשה טובה, ויתור על 20-30 מיליון (נניח) לארגון עם תקציב של ריאל מדריד הוא לא בשמים. לא מדובר בכדאיות כלכלית בשני המקרים, אבל לא על זה הדיון. מבחינה כלכלית פרז דחה את הרעיון.
השאלה היא על הלגיטימיות של הבקשה ולדידי אין כאן שום דבר תקדימי, גם אם זה מעט צובט בלב.

כלומר, מה שהופך את הבקשה של ראמוס ללא לגיטימית היא שהוא עדיין שחקן טוב? אם המועדון צריך להסכים או לא זה עניין אחר. אתה תוקף אותו. הוא פחות קפטן מראול או איקר כי בניגוד לשניהם הוא נשאר שחקן טוב בגיל מבוגר?

המועדון לא יכול להגיד את זה, בדיוק כמו שראמוס לא יכול ללכת לשחק בקבוצה אחרת על דעת עצמו. זאת המשמעות של חוזה.
אבל אתה חושב שמועדונים לא ביקשו משחקנים לוותר על החוזה שלהם וללכת? בודאי שביקשו. מועדונים גם מאיימים על שחקנים שיישבו ביציע אם לא ימצאו קבוצה או לא יחדשו חוזה.

בנושא אחר: שמעתם את פלורנטינו מדבר על בנזמה? הוא עוד יקבור את כולנו הקארים הזה :heart:

מצחיק שהוא אמר את זה בקונוטציה לתשישות על שחקן שנולד עייף וחי כדי לנוח מהרגע שהתרסק על חיינו ב2009.

ממש לא מסכים, ראול היה בנסיגה גדולה וכבר לא היה לו יותר מדי לתרום לנו, ריאל מאוד רצתה להיפרד ממנו וההצעה משאלקה הגיעה בול במקום לריאל.
גם קסיאס היה בנסיגה גדולה ביכולת, הסתכסך עם צוות האימון ולפי הדיווחים גם עם כמה מחבריו לקבוצה וגם במקרה שלו ריאל רק רצתה לסיים עם זה איכשהו.

ראמוס הבלם הפותח שלנו, כנראה השחקן הראשון שמציבים בהרכב של ריאל (אחרי בנזמה האמת), ויש לו עוד 3 שנים בשקט לתת לנו ככל הנראה (בלמים מחזיקים יותר זמן מחלוצים לרוב).

בגלל זה אני לא רואה שום סיבה הגיונית שפלורנטינו צריך להסכים למהלך חד צדדי שכזה, וכן זו חוצפה מצד ראמוס לטעמי.

מה? קסיאס אחרי ששיחק חצי מהמשחקים במשך שלוש שנים שווה כמו ראמוס? איקר באותה התקופה היה שווה אולי 20 מיליון אירו, והיה לו ביקוש בפורטו, לא ביונייטד. ראמוס בלם שלפחות נחשב מהטופ, הוא יכנס כמעט לכל קבוצה להרכב. הוא שווה בקלות 60 מיליון +, ויש המון קבוצות שישלמו את זה.

אמ…כן? אם רונאלדו היה מבקש לעזוב בחינם זה היה לגיטימי? על קסיאס וראול היו מוציאים גרושים(מה גם שהם לא היו שחקני הרכב באותה התקופה, בטח שלא arguably השחקנים הכי חשובים בקבוצה).

הטיעונים שלך עונים על השאלה האם המועדון צריך להענות לבקשה, לא על הלגיטימיות שלה.

ראמוס בסוף הקריירה ואחרי כ15 שנים במועדון בקשה כזאת היא סופר לגיטימית וממש לא חסרת תקדים.

אני גם נוטה להאמין שהוא בסך הכל רוצה חוזה חדש, אבל אם ראמוס באמת יתעקש לעזוב המועדון יענה בחיוב לבקשה. אף אחד לא יחזיק קפטן בן 33 עם חוזה עתק בכח. במיוחד לא שמה שעל הפרק הוא פרישה מכדורגל מקצועני.

מצטער, אני עוד לא שמעתי על שחקן עם כזה שווי שביקש שחרור בחינם. באותה מידה אתה יכול לטעון שאם ראמוס יבקש להכניס את דוד שלו כמאמן כושר זו תהיה בקשה לגיטימית, כי הוא 15 שנים במועדון. נצטרך להסכים שלא להסכים.

אין לי בעיה עם הבקשה לעזוב, אבל לעזוב בחינם זה אבסורד. זה גם לא יקרה.

אם זה במטרה להאריך חוזה זה עוד יותר גרוע,שינוי אווירה אני יכול להבין,רצון לחוזה חדש ושדרוג שכר אחרי עונה כזו אני לא יכול להבין.
התנהגות לא קפטנית בעליל בקיצור,מאכזב.

מאז שניימאר עזב לפאריס סן ז’רמן בהעברת ענק, ומעבר לכך כשכריסטיאנו חתם ביובנטוס - אני לא מזלזל באף דיווח, אבל הפרסומים האלה על ראמוס נראו לי מאוד מגוחכים, אני די מופתע. אני לא לוקח את זה בכזו קלות, זה לא עובר לידי, עוד נדבר על ראמוס עצמו אבל מעבר לכך - משהו בקבוצה הזו כבוי ומת, מרגיש שלאף אחד אין חשק לפתוח את 2019/20 ולתקן את העונה המסוייטת הזו. הדמויות החשובות רוצות לנטוש והשחקנים המבוקשים באמת לא רוצים להגיע. עשיתי ריפרש ב-“AS” לראיון של פלורנטינו שוב ושוב ושוב וחיכיתי למשהו מעודד וזה לא הגיע, אשכרה הכל בסדר לדעתו, יש שחקנים טובים וכאילו אם הסגל הזה ימשיך בעונה הבאה אחרי מנוחה - המתכות (תארים) יגיעו - אז זהו, שלא. מחר זה מגיע, גמר הליגה האירופית, מקווה לראות “Welcome” עם הזאר ממש בשבוע הבא.

לגבי ראמוס עצמו:
אם היה מרגיש שמיצה את עצמו אחרי הגמר ההוא בקייב והיה נכנס לפלורנטינו למשרד לאחר החגיגות בסנטיאגו ברנבאו - אז הייתי מבין, אם היה ‘עושה כריסטיאנו’ (כמובן רק העניין עצמו ולא הצורה, כי אין צורך להשבית שמחה מייד בגמר), אבל עכשיו? כשהמועדון נמצא בסימן שאלה גדול לקראת העונה הבאה ואחרי העונה הכי כושלת שלו במדי ריאל מדריד? מעבר לכך אני כן חושב שהרצון להשתחרר בחינם הוא חוצפה וזה לא רלוונטי כמה הוא תרם.

ברמה המקצועית אין שום קשר בין סרחיו ראמוס מודל 2019 לבין איקר קסיאס או ראול. גם היום ראמוס הוא אחד הטובים בעולם, המועדון זקוק לכסף בלי קשר כדי לצרף שחקנים חדשים. קסיאס היה שחקן ספסל בשנתיים משלוש השנים האחרונות שלו וגם ספג השפלות מהקהל; ראול עזב כי רצה להמשיך לשחק כדורגל ועבר לקבוצה כמו שאלקה מצמרת הבונדסליגה שהבטיחה את הכרטיס לליגת האלופות. הרצון של ראול לעזוב וההבנה של איקר אפילו הקלו על המועדון, לא הפעם, מה גם שראמוס חצי אלוהים במדריד, השחקן הכי מרכזי בקבוצה לאחר עזיבת כריסטיאנו, והייתי אומר את זה גם אם הוא היה המרוויח השני בסגל ‘בלבד’ (מודה שהציטוט לגביי בייל תמוה לי).

מעבר לכך די תמוה לי איך בגיל 33 הוא רוצה להפסיק לשחק כדורגל אמיתי, האם לזכות בעוד אליפות במדי ריאל מדריד זה לא אתגר? בהחלט כתבתי את זה גם לגבי זידאן, בזמנו, אני מודה, ואני מניח שהצעה מפתה מסין תגיע גם בעונה הבאה. לא שאני מצדיק גם את משחקי “החוזה החדש” אם אלה פני הדברים וגם ב-2015 העברתי עליו ביקורת קשה. פיקה פרש מנבחרת ספרד לאחר המונדיאל וראמוס ממשיך ומסתכן בפציעות למרות שהקבוצה זקוקה לו והוא עשה את שלו בנבחרת כך שלא בטוח שנמאס לו לשחק כדורגל.

אני לא חושב שכדורגל זה רק ביזנס, סרחיו ראמוס חושב רק על סרחיו ראמוס לפי הצעד הזה וריאל מדריד לא מעניינת אותו. קסיאס וראול לא עזבו במצב כזה ברמה המקצועית מצד הקבוצה ומצידם וגם הכלכלית.

וכן יש פה קצת אלמנט של רגש ותמימות של אוהד שהאמין שסרחיו ראמוס מחובר קצת יותר למועדון ורוצה להיות חלק ממנו גם בחרא. מניח שהייתי פחות עצוב אם היה מחפש אתגר בטריליון יורו בקבוצה כמו מנצ’סטר יונייטד או פאריס סן ז’רמן. כנראה שלצד הכמיהה לרכש גדול הקיץ, אהיה בפאניקה לגבי עתידו של הקפטן. לאבד אותו ואת כריסטיאנו רונאלדו תוך שנה אחת זה יותר מדי.

@jese לא שמעתי אף פעם על שחקן שביקש שדוד שלו יהיה מאמן כושר (רק מאמן שרוצה את הבן שלו בשער לכאורה), האם יש לך דוגמה לשחקן הגנה בן 33 שעבר תמורת סכום משמעותי? או של איזשהו שחקן בגיל הזה חוץ מרונאלדו?

תזכירו לי כמה באיירן שילמה על צ’אבי אלונסו? אותו דבר בערך שווה ראמוס.

תקן אותי אם אני טועה אך לאלונסו נגמר החוזה.
מקרה ראמוס דומה הרבה יותר למקרה רונאלדו מאשר לראול או קסיאס, לכן אם ירצה להשתחרר אני חושב שהמועדון צריך להסכים לכך בסכום סמלי יחסית ולא להתעקש על כל מיליון (כמו רונאלדו למען האמת)

לאלונסו נשארה כשנה בחוזה כשעבר.

כמה הייתם משלמים על בונוצ׳י שנה מהיום?
לטעמי עדיף שראמוס יעזוב. אחד השחקנים האהובים, אחראי על רגע שלא בטוח שיחזור על עצמו בחיי כאוהד כדורגל (בדיוק מלאו 20 שנה לנס של יונייטד, ועוד לא היה להם משהו דומה). הכל נכון. מצד שני כולם יסכימו שהוא מהמופעים הבולטים של ה’לבוא לעשרה משחקים בשנה’. בהיותו קפטן דומיננטי הוא נושא באחריות נוספת. רצון למעבר לסין לא מעיד שמצויות בו האנרגיות להוביל שינוי. והוא בן 33. הסימנים מאותתים שהולך ונגמר לו. יש מצב שפיספסנו הזדמנות לחתוך את בכיר המשתכרים ועוד בצורה מכובדת, רק כדי שעוד שנה זה יתפוצץ

תראה לי מישהו אחד כאן טוען שפלורנטינו צריך להסכים ואז נוכל לדבר. אני באמת לא מבין למה אתם ממשיכים להתעקש לנסות להוכיח שהוא לא צריך לשחרר, אף אחד לא טען אחרת.

דברי כוונו לסכום שהיה ניתן להשיג על שניהם יחדיו. אני אפילו לא בטוח שהסכום הזה היה נמוך יותר ממה שנקבל על ראמוס, ועוד ללא התאמות לשוק הנוכחי אחרי האינפלציה של השנים האחרונות.

למיטב ידיעתי מעולם לא שולם סכום גבוה בהעברה על שחקן בן 33, מלבד כריסטיאנו רונאלדו. ולא, ראמוס ממש לא קרוב לכריסטיאנו רונאלדו. לא בתפקיד, לא באיך שייזכר ולא בתרומה למועדון הרוכש, מקצועית וכלכלית.

מצד שלישי הוא בין היחידים שבאו לעבוד השנה וראינו מה קרה כשהוא לא על המגרש: וראן פתאום חוזר להיות ילד מבולבל ונאצ’ו גם. אנחנו זקוקים למנהיג בהגנה, וכל עוד וראן לא שם והשמות הנוספים עוד לא התאקלמו אנחנו זקוקים לראמוס, אפילו לעונת פרידה.
אגב, עם כל הדיבורים על דה ליכט אפשר לחשוב שמדובר באיזה פויול. שחקן מאוד כשרוני, אבל בין הצלחה באייקס להצלחה בריאל יש מרחק גדול מאוד.

בסדר, אבל אפשר להגיד את זה כמעט על כל שחקן שאתה לא מביא ישירות מ4-5 מועדוני הצמרת האחרים בעולם. כלומר זה נכון, אבל באיזשהו מקום הדיון חייב להתקדם מעבר לזה כי אחרת אין על מה לדון.

דה ליכט הוא המנייה הכי בטוחה שראיתי מזה זמן רב, מאוד דומה לעונת הפריצה של אמבפה, יש פה מספיק הופעות בצ’מפיונס כדי שאני אגיד שמראה עיניים לא משקר. האם הוא יהיה הכי טוב בעולם בעמדה שלו בעוד חמש שנים? קשה להגיד. אבל כמו אמבפה לפני שנתיים, אם תשאל אותי “האם תוך חמש שנים הוא בין עשרת השחקנים הטובים בעולם בעמדה שלו” התשובה היא סביר מאוד מאוד שכן.

זמנים שונים, ב2014 לא יכולתי להביא לך דוגמה על שחקן בן 33 שעובר במאה מיליון/ שחקן הגנה ב80 מיליון. אם אז היינו רוצים להחליף את אלונסו זה היה עולה לנו 25 מיליון על השחקן הנכון. היום, כל מחליף לראמוס יעלה לפחות 60 מיליון, כנראה הרבה יותר.
אה ואלונסו לא היה הקפטן, בתקפיד שמחזיקים בו פחות זמן מהתפקיד של ראמוס.

באותו קיץ חאמס עבר אלינו תמורת 70. שנתיים אחרי (שנה לפני העברת ניימאר והשתגעות השוק) פול פוגבה עובר למנצ’סטר יונייטד תמורת 105 מיליון יורו. באותו הרגע מחליף לאלונסו יכל לעלות 25 מיליון יורו רק בקניה הזדמנותית, כמו במקרה קרוס.

לא צריך דוגמה של שחקן בן 33 שעובר במאה מיליון, תביא דוגמה לשחקן שעובר בסכומים שמופקעים ביחס לשוק של אותן שנים. אני לא מאמין שתמצא.