דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מי הבחור? אני לא מזהה

אדן הזארד כמובן, נצפה במדריד?

בעיירת נופש בספרד.

מיקום מעניין לחופשה :wink:

אנחנו באמת רוצים את אריקסן? בינתיים זה נראה שלמשחקים הגדולים הוא לא מגיע בכלל…

הזכיר לי היום במסירות הרוחב קצת את טוני קרוס בגרסא פחות פיזית. לא התרשמתי ממנו היום. מצד שני זה המשחק המלא היחידי של טוטנהאם שראיתי כל העונה.

גם פוגבה לא בדיוק שיא היציבות…

רק אותי זה משעשע שבשיחה על פוגבה, אריקסן ודה ביק לריאל, דה ביק הוא זה שמקבל קרדיט על הגעה למשחקים גדולים?

מזכיר לי טיפה את קרוס עם המשחק ללא כדור, אדישות מרגיזה. היה קטע שמאנה עבר אותו בקלות ושפת הגוף שלו שידרה נונשאלנטיות כאילו מדובר במשחק ידידות. לא אוהב מתים מהלכים, יש לנו יותר מידי כאלה גם ככה בקבוצה.

הוא כמו קרוס רק עם מספר דו ספרתי של בישולים ושערים בכל עונה.

לא ראיתי ממנו שום דבר מיוחד במשחקים האחרונים, והאמת שלפיהם אני בכלל מעדיף את קרוס כל עוד הטריו ההתקפי שלנו קורם עור וגידים והצורך בקשר פרודוקטיבי ייקטן מאשר בעונה הקודמת.
בכל מקרה מניח שלא ראיתי מספיק.

פוגבה יודע להגיע למשחקים הגדולים, לא שאני רוצה אותו…

אני לא חושב שיש שחקן יותר יציב מאריקסן, שנים שהוא המנוע של הקבוצה שלו. רק לראות את מספר הבישולים מאז הגיע לפריימר ליג (יותר מכל אחד אחר) מספר את הסיפור. גם לשחקני טופ יש עונות פחות טובות וכשאתה לקראת סיום חוזה ומעבר אפשרי לקבוצה גדולה, הראש לא תמיד במקום הנכון.

הלוואי והוא יגיע; קשר יצירתי שמבשל, מבקיע וגם יכול לשחק בעמדה אחורית יותר בעת הצורך זה נכס לדעתי.

בשם כל אוהדי יונייטד, אשמח לדוגמא (אני זוכר שני משחקים גדולים מה-3 שנים שלו אצלנו, אחד מהם היה מחצית).

למונדיאל הוא לגמרי הגיע, אני לא רואה שחקן כלשהוא מצליח ביונייטד אז זו לא בדיוק הוכחה נגדית…

זה נכון, אבל זה עקב האכילס של פוגבה.
קודם כל, במונדיאל הוא היה בסדר גמור, לא מדהים. אפשר למנות לפחות ארבעה שחקני הרכב שהיו חשובים וטובים ממנו לאורך הטורניר - אמבפה, גריזמן, קאנטה, אומטיטי/וראן.

ביונייטד, בשונה מנבחרת צרפת, הוא השחקן המוביל. גם אם יש לידו כוכבים - אלכסיס, לוקאקו, אשלי יאנג (סתם) - הוא האלפא דוג שנדרש להוביל את הקישור ההתקפי. להתבסס עליו הייתה טעות ענקית של יונייטד, וכתבתי על כך בעבר, אבל ההיעלמות שלו במשחקים גדולים היא בעייתית יותר, ויש לו חלק גדול באשמה.
גם אם שחקן לא יכול לבד, ואין שום ספק שפוגבה לא יכול ומי שציפה ממנו לכך אידיוט, הציפייה היא שהוא יגיע לעבוד בכל משחק. פוגבה מגיע לעבוד מול קבוצות קטנות, שולט במשחק ונותן את המספרים, אבל במשחקים גדולים הוא נעלם. זה לא שהוא לא טוב, הוא פשוט לא. לא מנסה, לא משתדל, בלתי נראה. אם ניקח דוגמא רלוונטית מקבוצה אחרת - אדן הזארד תמיד שם. גם אם צ’לסי גרועה, נחותה או מפסידה, הוא שם - פעיל, מעורב, מסוכן, גם אם לא מצליח לתת תפוקה מספרית. לפוגבה יש יותר מדי ימים בהם שמים עליו חצי שמירה והמשחק שלו נגמר לחלוטין עד שעדיף לשים במקומו ילד בן 22 וחסר נסיון.

אני חושב שפוגבה יצליח במקום אחר, אבל הוא רחוק מלהיות האיש that will rise to the occasion. הוא יחסה בצילם של כוכבים אחרים, יתן את מסירות ה-70 מטר המדהימות שלו, יקנח באיזה שער נחמד, אבל כרגע לא נראה כמי שיהיה הבורג המרכזי.

אני מעריך את פוגבה יותר מאוהד הכדורגל הממוצע ומסכים במאה אחוז. ה-role שהוא עושה בנבחרת תפור עליו. כוכב אחד מיני רבים ולא השחקן או שניים שמובילים כפי שמצופה ממנו להיות ביונייטד.

עדכוני ההעברות:

הזאר, מנדי ויוביץ’ נראים דיי סגורים. סגירות סופיות והצגות לתקשורת יתחילו לזרום אחרי משחקי הנבחרות.

לפי המארקה, לאחר שהעשן התפזר, גמר ליגת האלופות הוכרע ועונת הכדורגל הסתיימה, ריאל מדריד מתחילה לעבוד במרץ לקראת עונת 2019/20 ומדובר ב שבוע מפתח עבור שלושת שחקני הרכש: אדן הזאר, לוקה יוביץ’ ומנדי . במועדון רוצים לפתור את כל הסוגיות עוד לפני ששחקני הרכש יוצאים לחופשה ושבתאריך ה-8 ביולי, בו המועדון יתחיל את קדם העונה - כולם יהיו שם. ריאל מדריד רוצה שהזאר יהיה הרכש הראשון מבין השלושה, הוא השחקן שהאוהדים הכי מצפים לו, וכמובן נכתב שהזאר כבר הצטלם במהלך החופשה כשהוא מחזיק חולצה של ריאל מדריד לפי בקשתו של אחד האוהדים. מה המצב? צ’לסי דורשת 120 מיליון יורו והסכום הסופי יהיה לא רחוק מזה. “אם שום דבר לא יקרה, זו תהיה ההחתמה הראשונה שתוכרז רשמית - בימים הקרובים” [ ב-AS אגב כתבו שהזאר אמור להיות מוצג…מחר…אבל זה דיווח ישן משבוע שעבר]. מנדי כמעט סגור, מדובר בפרטים אחרונים של החוזה, חוסה אנחל סאנצ’ס המנכ"ל כבר הגיע לצרפת כדי לסגור את העניין. החתמתו של יוביץ’ הוגדרה ככזו שנשמרה על אש קטנה וכעת היא בשלבים הסופיים. נכתב שזו העסקה היותר מסובכת דווקא והגרמנים העלו את המחיר עבור החלוץ לאור התעניינות מצד קבוצות גדולות נוספות. לריאל יש הסכם עם השחקן והסכום הסופי יעלה ל-65-70 מיליון, יותר ממה שחשבו תחילה.

אני היחיד חושב שהמחירים הנשמעים בתקשורת לגבי עדן הזאר (120~ מליון) מוגזמים לחלוטין ושהבחור, שדרוג כלל שיהיה, לא שווה את הכסף כשזוכרים שהוא כבר בן 28-29 ומסיים חוזה בשנה הבאה?

אם באמת כזה לחוץ לו לעבור אלינו, אין יותר מדי סכנה שהוא יחתום על חוזה חדש. כדי שיגיע שנה אחת יותר מוקדם להוסיף כ-150 מליון יורו (כולל שכר ברוטו) נשמע לי פשוט לא שווה את זה. עדן הזאר לא שווה 150 מליון לשנה בשום סרט.

אתה שוכח כמה פרטים מאוד חשובים. דבר ראשון, 120 זה סכום מינימלי על הזארד במחירים של היום.
ריאל לא יכולה להרשות לעצמה עונה נוספת שהיא לא רלוונטית בשום מפעל, מצב כזה וגם הנשיא הכל יכול
שלנו ירגיש את הכיסא רועד לו מתחת לרגליים. המצב המקצועי שלנו הוא קטסטרופה, לפני שזידאן הסכים להגיע אף אחד לא הסכים לשמוע על משרת המאמן בריאל מדריד כולם דחו אותנו. הוא הכוכב היחיד כרגע שניתן להביא, שחקנים בקליבר הזה לא ניתנים להעברה בזמנים האלו אלא אם יש קצר בתקשורת בין המועדון לשחקן והשחקן נחוש לעזוב [גם אז זה לא תמיד עוזר].

:point_up:

דוגמא להודעת תגובה שלא מתייחסת לטענה המרכזית עליה היא מנסה להגיב.

הטיעון שלי הוא שעדן הזאר לא שווה 150 מליון יורו לשנה אחת. מה הקשר בין מה שאתה כתבת לזה? ברור שאנחנו צריכים אותו, וברור שבשוק הנוכחי שחקנים ברמתו עולים כאלה מחירים. מה שלא ברור זה ששחקנים בגילו ובשנה האחרונה לחוזה עולים כאלה מחירים, זה חסר תקדים לחלוטין. מחיר ריאלי לטעמי כאן, בשוק של היום, לא אמור לעבור את ה-40-50 מליון.