דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אתה לא היחיד, כאוהד בארסה אני חושב שהסכום מגוחך לחלוטין. אני חושב שלשלם 100+ מיליון על שחקנים בסביבות גיל 30 זו החלטה רעה מקצועית לא פחות מכלכלית. אתה ברוב המוחלט של המקרים לא תקבל מהשחקן יותר משנתיים טובות עד שתגיע הדעיכה.

ברור שהוא שווה את המחיר, גם זידאן הגיע בגיל 30 ב70 מיליון וזה בתקופה ש70 מיליון היו שווים כמו 200 היום. וכמו שאמרתי ריאל זקוקה נואשות לשחקן ברמה הזאת והוא היחיד שניתן להביא וזה בתקופה שלא ניתן להעביר שחקנים כאלו. גם על דה חאה אמרנו נחתים אותו בקיץ בחינם ראינו איפה זה הסתיים, חצי שנה זה הרבה מאוד זמן בכדורגל.

לטענה שלך היה ביסוס אם המחירים עבור כוכבים היו 60-80 והזארד היה מגיע תמות 110-120.
היום ילדים אחרי עונה אחת בבוגרים עוברים ב50-80 אז אתה רוצה את הזארד ב40-50?.

הנקודה היא שלריאל אין כל כך ברירה…
ברור שאם לוקחים את כל המשתנים 120 מליון יורו על שחקן בן 29, שנה אחרונה לחוזה שהוא לא רונאלדו או מסי לא שווה את זה בעונה סטנדרטית.
אבל… ריאל במצב שהיא לא יכולה לקחת סיכונים, רק לראות את הקרחות ביציעי הברנבאו בשנה שעברה אומר דרשני.

בכל מקרה, לא מדובר ברכש לשנה אחת, יש לו עוד 3 שנים בטופ בשקט וזה מספיק לבנתיים כי אין אופציה אחרת בשוק.

והנקודה הנוספת- מסכים מאוד עם האמירה הזו, אף אחד לא מבטיח לנו שהזאר יגיע בחינם בשנה הבאה.
שנה זה הרבה זמן במונחי כדורגל, ויתכן כי עד אז הזאר יחתום על חוזה חדש בצ’לסי, יתפתה לשכר משוגע בפריז, או אפילו יפצע.

אי אפשר לקחת סיכונים.

זידאן =/= הזאר, מעליב שאתה בכלל מציג את זה באופן דומה. האחד שייך לטופ 5 ההיסטורי, השני ספק ששייך לטופ 10 העולמי כיום. ושוב, זידאן לא הגיע בשנה האחרונה לחוזה.

דה חאה=/=הזאר, כי מדובר היה בגיל הרבה הרבה יותר צעיר, מה גם שבשונה מהזאר הוא לא הצהיר קבל עם ועדה שהוא רוצה לעבור לריאל. מה גם שבמקרה של דה חאה אני חושב שההחלטה הנכונה נלקחה, קל וחומר שעם הזאר ההחלטה הנכונה תהיה לתת הצעה נמוכה של take it or leave it.

בשביל להבטיח ששחקן בשנה האחרונה לחוזה יגיע אלינו אחרי שהוא מכריז שהוא רוצה לעבור אלינו, לא משלמים 120 מליון יורו.

מבקש שתפסיק להתעלם מהטיעון המרכזי, אנחנו לא רוצים להספים את הפורום. ילדים אחרי עונה אחת בבוגרים עוברים ב-50 בדיוק בגלל זה, הם ילדים. הסיכון שהם לא שווים את הכסף שואף לאפס. הסיכוי שמשתלם להוסיף 150 מליון יורו בשביל לקבל לשנה אחת נוספת את עדן הזאר שווה בדיוק 0.

אם אחרי שלוקחים את כל המשתנים הוא לא שווה את זה, איך הגעת למסקנה שצריך לעשות את זה?

עדן הזאר לעונה נוספת לא שווה 150 מליון יורו, אני לא מבין בכלל מה הדיון פה. שווה לחלוטין לקחת את הסיכון שהוא לא יגיע בכלל (סיכון נמוך לאחר כל ההצהרות שלו) ולחסוך פאקינג 150 מליון יורו. יודעים מה אפשר לעשות בכסף הזה? גם בשוק של היום.

הזאר בן 28. נכון, הוא לא צעיר, אבל הוא גם לא מסיים את הקריירה מחר. יש לו בכיף עוד שלוש עונות בטופ. גם אלונסו הגיע אלינו בגיל הזה בערך וסחב כאן חמש שנים ועוד הספיק לעשות חיל בבאיירן.
אתה מציין בצדק את העובדה שיש לו שנה אחרונה לחוזה אבל לא מייחס חשיבות לעמדה שבה ריאל נמצאת. גם זה חלק מהמשוואה. זה כמו להגיד שבקבוק קולה באמצע שומקום לא שווה 10 שקלים כי בקיוסק ליד הבית הוא שווה 7. אבל זה בדיוק העניין. הוא נמצא בשומקום וגם אנחנו בערך שם.
אין ספק שהמצב הזה הוא תולדה של היהירות של פלורנטינו מהקיץ הקודם, אבל כרגע אנחנו נתונים בו. ואין כמעט שחקנים ברמתו שנוכל להחתים. צ’לסי לצערנו מבינה זאת היטב.

40-50 מליון? נו באמת. אין אף קבוצה באירופה שלא הייתה קופצת על המציאה ההזויה הזאת.

במצב רגיל שבו הסגל שלנו שופע כוכבים ואנחנו קבוצה תחרותית שמתחרה על אליפות וצ׳מפיונס אתה צודק,לקבוצה כזו זה יהיה הזוי להחתים כוכב בן 29 ב 100+ מיליון יורו.
אבל במצב הקיים,הסגל פשוט משווע לכוכב שייתן תפוקה כאן ועכשיו,יש לנו הרבה צעירים בסגל שצריכים עוד כמה שנים כדי להתפתח ומצד שני כמה כוכבים מזדקנים שעברו את השיא,אנחנו כרגע צריכים 2-3 שחקנים שנמצאים בשיא הקריירה כדי לייצב את הסגל.
האוהדים משוועים לשחקן שיפזר קצת אבק כוכבים בברנבאו והמועדון זקוק לזה מבחינה שיווקית,כמה עוד חולצות של בנזמה ומודריץ׳ אפשר למכור (כמובן שזה לא רק מכירת חולצות).
וחוץ מזה איזה עוד אופציות ריאליות יש?

אני מציג את זה כי בראיה לאחור זידאן הגיע נטו בשביל עונה מקסימום שתיים ועדיין היה שווה כל סנט.
כולל מבחינה שיווקית וכלכלית.

אתה מתעלם ממשתנים נוספים, שחקנים לא מגיעים היום לפיק שלהם בגיל 25 ולא פורשים בגיל 32.
הזארד היום נמצא בשיא הקריירה שלו, עד גיל 33-34 אפשר להנות ממנו בשקט.
ההיפ שההגעה שלו תביא תכסה את מרבית הסכום שהוא הובא בו.

אשמח לדוגמאות.

כי יש משתנה אחד נוסף, מצב הסגל של ריאל והמצב בשוק. זה המשתנה שקובע כי הזאר במצב הנתון שווה את הכסף, הכל עניין של היצע, והקיץ אין היצע.
אני גם מאוד אשמח לשמוע דוגמאות של שחקנים ברמתו של הזאר שיכולים להגיע ב120 מליון יורו הקיץ. או שאתה מציע פשוט לזרוק עונה נוספת לפח.

לדעתי לגמרי שווה את הכסף.
(ולמה להכליל את המשכורת שלו? אנחנו צריכים שחקן בעמדתו. נניח שהעסקה תיסגר על 100 מליון)
הזארד קריטי לנו- שחקן מבריק, בוגר ומנוסה להתקפה. כל שאר שחקני הסגל/מועמדים לרכש, ילדודס. בעונה שעברה חסכנו, ושילמנו על כך כל כך ביוקר. מעבר לקרחות ביציעים וההפסד הכספי מאי השתתפות בנוקאאוט בצ’מפיונס, היה מפח נפש נוראי. מניח שזו הרגשת ערך סובייקטיבית. אני מוכן לשלם 100 מליון בשביל להבטיח שהעונה הבאה תהיה טובה יותר, מאשר לסמוך על ויניסיוס ועוד רכישות לא ודאיות.

אז אולי זו שנה אחרונה בחוזה, אבל לצ’לסי לא משתלם למכור, לכן המחיר קופץ. הזארד צעיר בשנה שנתיים ובאמצע החוזה היה עולה לא פחות מ200 מליון.

בנוסף, הזארד בגילי :slight_smile: אז קשה לי לומר שהוא מבוגר. יש לנו עוד הרבה זמן עד גיל 30!

בעבר הייתי אומר שלמי אכפת שהזאר עולה 120 מילון, זה לא הכסף שלי ושהמעודון יעשה כל מה שצריך כדי להתחזק- יעלה כמה שיעלה. אבל היום עם הפייר פלי הפיננסי זה יכול להתנקם בנו.

שאלת המחיר של הזאד מעניינת כי מצד אחד אין לנו יותר מידי אפשרויות אחרות בשוק, וצלסי יודעת את זה. מצד שני “אובייקטיבית” שחקן בשנה אחרונה לחוזה לא שווה 120 מיליון יורו. אני בדעה שריאל צריכה לרכוש אותו כי לא הייתה לנו התקפה העונה. הזאר הוא לא חיזוק במובן הקלאסי של המילה, כמו שזידאן/רונאלדו היו בתקופת הגלאקטיקוס, אלא הוא אבן יסוד. ריאל צריכה שחקן שיחזיק את ההתקפה. במובן הזה הוא יותר כמו רונאלדו/קאקה בעונת 2009- ובאופן סמלי אנחנו בדיוק עשור אחרי הבניה ההיא.

בנושא אחר, מעניין איך יראה הסגל של ריאל בעונה הבאה, עם כל הרכישות. עם כל הרכש שמתוכנן ריאל תצטרך להכריע בשאלת מעמדם של מספר שחקנים. על קצה המזלג: מי יאייש את כנף ימין? אסנסיו? ברהים? ואסקז? בהתאם לתשובה לשאלה מהסוג הזה זידאן יצטרך לקבוע מי המחליפים של ההרכב הראשון ואת מי מוכרים/משאילים.

יוביץ’ חתם רשמית!
חתם לשש עונות, ריאל שילמה 60 מיליון דמי ההעברה.

משמח מאוד לשמוע ומגיע דיי בלי הכנה מוקדמת, אמרו שיחכו אחרי הנבחרות ושהזאר יהיה ראשון וכו’ נקווה שזה לא מצביע על בעיות משמעותיות בגזרת הזאר.

איזו הקלה! כבר הייתי בטוח בגלל הסחבת שאיבדנו אותו,סוף סוף מחתימים חלוץ עם כוונות להרכב ראשון,שיהיה בהצלחה במשימה הכי קשה בהיסטוריה: להדיח את בנזמה מההרכב.

משמח מאוד מאוד מאוד.
יש לי המון ציפיות ממנו לשנה הבאה, הוא אומנם צעיר ובתכלס נתן עונה ראשונה טובה בקריירה אבל זו הייתה עונה מעולה והוא בהחלט הראה בה פוטנציאל גדול.

מסוג החלוצים שפשוט יודעים לשים כדור בשער מכל מצב וזה משהו הכרחי לקבוצה שלנו.

איזה כיף וואו. אני יושב פה מחויך!
נראה כמו סקורר גדול בפוטנציה. נקווה שפגענו.

ובאותו עניין, הרופא של ריאל כבר טס לראות את מנדי ומדובר על כמה שעות עד שזה יוכרז באופן רשמי, ההתקדמות המהירה אצלם במקביל לכך שבנוגע להזאר נשמעים רק דחיות מצד צ’לסי טיפונת מערערים.
איזה יום מאושר! תחילת הבנייה של ריאל החדשה!

לאט לאט ובעקביות מרשימה ריאל מצליחה לקחת לברצלונה שחקנים כאוות נפשה.
סבאיוס, יוביץ’, ויניסיוס, רודריגו, אסנסיו ועוד… שינוי מגמה מבורך אחרי הכשלונות עם ניימאר סוארז וויאה.
בכלל, למכור את מוראטה ב80 ולהחתים את יוביץ’ ב60, קצת גורם לי לצחוק על כל אלה שרצו את פלורנטינו בחוץ. רק להסתכל על הכאוס שהולך בקטלוניה בענייני רכש, גם אם לעיתים פוגע בול, גורם לי רק להעריך אותו יותר. פרז זה מותג.
ברוך הבא יוביץ’, תבעט את העגל לספסל. מתחילות להיות לי הרבה ציפיות מהעונה הבאה.

אני חושב שבנוגע לאריקסן והאזר הכי פשוט היה להכריז על העונה הזו כעונה בנייה; לרוץ בקווים עם וינסיוס,ברהים,רודריגו, אסנסיו, אודגרד, ועוד איזה שחקן מוכח במחיר קצת יותר נורמלי(נגיד-להשאיל מסיטי את סאנה באיזה 15 מיליון יורו עם סעיף קנייה של 75), בקישור עם מודריץ, קרוס, קאסמירו, פדה יורנטה ועוד איזה קשר שיכול לתת פייט להרכב במחיר סביל(נדומבלה? אואר? סראביה? ברונו פרננדס? יש הרבה שחקנים לא רעים בכלל) לזרוק אותם למים ולראות מי לא טובע. ואז, עונה הבאה להחתים את האזר ואריקסן במקום הכמה שיטבעו.

נגיד ש, רודריגו נותן ניצוצות, וינסיוס מחזיר עם שערים ובישולים, אודגרד מרשים אבל ברהים נפצע ולא מקבל הזדמנויות, וסאנה נותן את ה10 שערים אבל לא הרבה מעבר. אז מוותרים על סאנה, משחררים את רודריגו וברהים להשאלות והאזר נכנס במקומם לסגל.
קשר הרכש נראה מצוין, קרוס וקאסמירו חוזרים לעצמם אבל יורנטה לא מצליח להרשים, מודריץ כבר לא זה ופדה לא נותן את האקסטרה-מחתימים קשר אחורי צעיר, את אריקסן בחינם, נפרדים ממודריץ ויורנטה, ומשאילים את פדה.

ככה הסגל די סגור לעונה-שתיים הבאות ויש דעה מגובשת על רוב השחקנים בו, ככה אפשר לרוץ יפה.
לצערי במועדון גאים מדי, במיוחד אחרי עונה כזו ולכן נשים 100 מיליון על האזר ועוד 80 על אריקסן. אבל דיון הפנטזיות וזה…

כל האם ואם ואם זה בדיוק מה שעשינו השנה.
קיווינו שבייל יפציץ כשרונאלדו יעזוב, קיווינו שהפריצה של אסנסיו פתאום תגיע כשחקן הרכב, גם וינסיוס שבהחלט הראה הרבה ניצוצות סיים עם מעט מאוד שערים בשורה התחתונה.

אי אפשר לזרוק עונה נוספת לפח ולצפות שאודגארד, ברהים, רודריגו ווינסיוס יבקיעו 60 שערים.
אין לנו זמן לזה.

זה אמנם נכון אבל הסגל יהיה שונה משמעותית(התוספות היחידות של העונה היו וינסיוס קורטואה ואודריוזולה), כשיוביץ’, רודריגו, אודגרד ברהים ועוד שחקן כנף מחזקים את ההתקפה, מנדי ומיליטאו את ההגנה וקשר רכש את הקישור . ככה אתה חוסך את המאה מיליון על האזר ונותן לשחקנים האחרים הזדמנות, ואתה גם בונה את תכנית הרכש לעונה הבאה, בניגוד להעונה שרק בינואר בערך נפל להנהלה האסימון שההרכב הזה לא יסחוב.
בנוסף לרובנו היה ברור שואסקס ובייל לא מתאימים לתפקידים שלהם בקבוצה, במצב שאני מציע אתה מביא שחקן קו אחד מוכח ונותן לשחקנים הצעירים להתמודד עם העמדה השניה ועל האפשרות להיות המחליף שלו.
הייתי שמח גם שהיינו מוותרים מלכתחילה על רוב השחקנים האלה, משקיעים את ה170 מיליון באמבפה ומחתימים את האזר במחיר נורמלי הקיץ אבל זה כבר לא יקרה.

מבחינתי אם המועדון מודיע ישירות שזו עונת בנייה ונותן הזדמנויות אין לי שום בעיה עם זה, אבל כמו שאמרת המועדון והאוהדים דורשים תארים. מקווה שהעסקאות של האזר וקשר יסגרו במחיר נורמלי, כי אם לצורך העניין נחתים רק את האזר מנדי ויוביץ אפשר לזרוק את העונה הזו במילא. זה לא יספיק

לפי דסקל, ברצלונה וויתרה עליו, אז לא בדיוק גנבנו לה אותו. נקווה שיצדיק את ההשקעה.
ובאופן כללי בארסה עובדת יפה בשוק העברות עם רכישות של דמלבה, קוטיניו, דה יונג, דה ליכט בקרוב. אז לא הייתי ממהר להספיד אותם או לטעון לניצחון שלנו.

זה לא מה שניסנו לעשות העונה. ראינו איך זה נגמר. הצעירים זה נחמד למשחק פה משחק שם, לא לעונה שלמה. ריאל צריכה תותח התקפי.
לגבי ההצעה להביא שחקן מוכח בבכום סביר, אני חושב ששחקן מוכח, בטח ברמה שההתקפה שלנו צריכה לא יעלה 15 מליון אלא הרבה יותר. ולדוגמה המחירים שדורשים על שחקנים חצי מוכחים כמו דמבלה ויוביץ.