פודקאסטים מומלצים

בתחום הפסיכולוגיה אני מאוד ממליץ על להנות מהדרך. פודקאסט ברמה גבוהה מאוד

ואם כבר פסיכולוגיה יש את Where should we begin

מה זה?

פסיכולוגית שמדברת באנגלית עם מבטא צרפתי שעושה מאין סשנים טיפוליים חד פעמיים לזוגות. אני לא יודע עד כמה זה אפקטיבי כטיפול אבל היא אישה מאוד חכמה ויש לה ראיה מאוד מעניינת ואז אתה בעצם מקבל זוג שיש לו בעיה ופסיכולוגית שחולקת איתם את הפרשנות שלה.

image

פודקאסט על וירוסים, תולעות, תוכנות זדוניות, וכו’ בשם malicious life.
פודקאסט באנגלית עם מבטא ישראלי של רן לוי מעושים היסטוריה.
אנגלית קלה, תוכן קליל אבל מעניין ומרתק.
אהבתי את זה וניסיתי כמה פודקסטים באנגלית אמיתית, אבל עדיין לא מצאתי תוכן יותר טוב ממה שיש בפודקאסט הזה. ממליץ גם לאנשים שלא טכנולוגיים.
יש סיפור על סטאקסנט, די מדהים. זה הוירוס שתקף את הצנטריפוגות להעשרת אורניום באירן, ומיוחס לישראל.

האמת?
אני לא מסוגל להקשיב לפודקאסטים של רן לוי. לטעמי הוא סטוריטלר לא משהו. איטי, רובוטי, לא מרגש ומסתובב סביב אותה נקודה שעות.

https://www.one.co.il/Article/21-22/3,10,134,50591/414591.html?ref=hp

ריאל מדריד והברזילאים, אסי ממן ועמית לוינטל

וואלה אני שומע את “בואי נדבר רצח”, זה על רוצחים סדרתיים ומקרים בסגנון. מרתק.

גם הפודיום נחמד, אבל רק כשהוא מארח אנשים מעניינים או שדור הופמן שם.

נשמע מעניין , יש פרק או כמה שממליץ להתחיל איתם?

כל הפרקים באותה רמה בערך.
אם יש לך רק חצי שעה , אולי הפרק על dark avenger או פשוט להתחיל מהפרק הראשון.
אם יש לך יותר זמן אז הפרקים על סטאקסנט או the Morris worm

המשחק הגדול- פודקאסט על גיאופוליטיקה של ניצן דוד פוקס המנתח מניעים כלכליים, מלחמות אנרגיה, מאבקים בין מדינות ועל שליטה במשאבים: https://greatgame.blog/הבלוג/הפודקאסט/

התשובה של דורון פישלר - יש כמה פרקים נחמדים, מאוד אהבתי את הפרק של תמאם שוד: https://www.osimhistoria.com/theanswer/hatshuva_ep37

שיר אחד של כאן11

בעקבות ההמלצה שמעתי מספר פרקים. מעניין, לא אגיד שלא, אבל חלפה בי המחשבה שאולי, רק אולי, הסיפורים מפוברקים. כך למשל הפרק הזה, שם יש סיפור על בחור שחור שנשוי 15 שנה למישהי ממוצא הודי, שהחליטה שהיא רוצה לקחת בעלות על המיניות שלה ולפתוח את היחסים. היא ציפור חופשי ומאושר שרק רוצה לפרוח, מאושרת מכך שיש לה עבודה בעל ילדים משפחה ובית, והוא המדוכדך ונופל עליה עם הרצונות שלו לגאדג’טים, היא צריכה לממן אותו וכמובן הוא גם הגבר השחור היחיד בסביבתו. היא מכירה לו את הגברים שהיא שוכבת איתם וגם עושה לו טובה שהיא נשארת איתו עדיין כי היא עדיין אוהבת אותו בזמן שהוא לא מצליח ליצור קשרים עם נשים נוספות.
לא יודע, לי אישית זה נשמע פנטזיה של איזו פמיניסטית שמתעסקת יותר מדיי עם העצמה נשית, ככה כל הפרק הזה נשמע לי. שמעתי עוד 3-4 פרקים, היו פחות קיצוניים ועדיין נשמעים לי קצת לא אמינים.

לא שמעתי את הפרק הזה. קשה לי להאמין שזה מפוברק אבל בטח בחרו את הזוג הזה בגלל הסנסציה… אני פחות מתחבר לסיפורים כאלה

הגעתי לפודקאסט דרך חבר מהעבודה, באתי לכתוב עליו כאן ואני רואה שפוסט אחד מעליי הוא הוזכר.

פודקאסט ממש יפה לחובבי המוזיקה הישראלית. אותי אישית ממש מעניינת האינטראקציה שהייתה בין יוצרים ממוצא אשכנזי לזמרים מהז’אנר המזרחי, ולכן שמעתי פרקים על שירים כמו צל עץ תמר, נפרדנו כך או חומות חימר. בכל אחד מהפרקים קיבלתי כל כך הרבה יותר ממה שציפיתי, והסיפורים סחפו אותי למקום אחר לגמרי, תקופות אחרות לגמרי. מומלץ בחום! לחלוטין הולך לזלול את כל הפרקים בתקופה הקרובה.

סיימתי לשמוע את הפודקאסט החדש we were’) three’) של ננסי אפדייק. הפרק הראשון ממש מומלץ ומעניין על קורונה ומכחישים ומה שזה עושה למשפחה. כולה 3 פרקים אבל ממש מעניין.

ויש גם עונה חדשה של heavyweight שזה בכלל תענוג

חקירה מינימלית בנושא התקופה של מגילת אסתר עשתה לי חשק לעוד -

מישהו מכיר, ויכול להמליץ, על פודקאסט בנושאים היסטוריים? בעיקר לימודיים על שושלות/יחסי כוחות/הרחבות העולם של אירועים היסטוריים מהתקופות ההן (האימפריות הרומית, בבלית, פרסית וכד’)?

בעיקר בהקשר או מסביב לסיפורים מוכרים (בין אם מהדת היהודית, כמו מגילת אסתר, או “סתם” מוכרים מדברים אחרים, כמו קרב תרמופילאי, שאגב התרחשו בו זמנית).

תודה מראש.

I’ll do you something better:

רוב הקורסים של Wondrium מצוינים, במיוחד אלה בנושא ההיסטוריה. וממה שראיתי ונסיתי, רובם הרבה יותר טובים ומקצועיים מכל פודקאסט בסביבה.

אם אתה מעוניין בהיסטוריה יש מבחר מעניין, אלנקק פה כמה (וכמובן שעם קצת פנטזיה אפשר להשיג את גרסת השמע של כל הקורסים האלה לנסיעות או למכון):

Ancient History:

The Other Side of History: Daily Life in the Ancient World

The Rise of Rome

The Greek World: A Study of History and Culture

The Architecture of Power: Great Palaces of the Ancient World

The Roman Empire: From Augustus to The Fall of Rome

The World of Biblical Israel

Understanding Greek and Roman Technology

Civilization & Culture

Medieval & Renaissance History

Military History

Modern History

giphy (14)

זה הכי טוב שיש
Hardcore History
אם אתה לא רוצה לשלם, יש אתר פיראטי עם כל הפרקים. אשלח בפרטי למי שרוצה.

אני עוד לא התאוששתי מהמיני סדרה שלו על האימפריה המונגולית ששמעתי לפני כמה חודשים.
השמידו 20% מהאנושות באותה תקופה.
שלחו צבא קטן לגישושים באירופה, שניצח כל מה שזז, כבש חצי אירופה, ונסוג רק כי הגנרל הראשי החליט שזה מספיק בשביל משימת גישוש וצריך לדווח לגנגיס חאן מה הולך שם.
אם עיר הייתה מתנגדת לכיבוש , היו משמידים את כל החיים בה, כולל כלבים וחתולים. לבגדאד לקח כמה מאות שנים לחזור לכמות התושבים שהיה שם לפני הפלישה המונגולית.
המונגולים שמים בכיס הקטן גם את מלחמת העולם השניה וגם את השואה.