לא רק ספרדי ואנגלי: ת'רד הכדורגל הכללי

כל קבוצה שנותנים לה כרטיס לצ’מפיונס משתנה בהתאם להכנות למפעל. רומא, בדיוק בזמן, מינתה מנהל מקצועי חדש. יהיה מעניין מה הם מסוגלים לעשות. רומא בעונה הבאה לא תהיה הקבוצה שמוריניו (והמנהל המקצועי שהביא אותו) חירב.

מבחינת מועדון, קהל, זו קבוצת צ’מפיונס ללא ספק. יותר מזה, רומא תהיה מדורגת דרג א’.

מוריניו חירב? נו באמת…

מועדון, קהל וכו׳ לא הופכים קבוצה לקבוצת צ׳מפיונס. לא אמורים לפחות. מבחינה מקצועית הם לא ראויים להשתתף במפעל הזה בשום צורה, לא מבין איך יש על זה דיון - ליטרלי בכל עונה אחרת הם לא היו עולים, ומדובר בטרמפ על הישגים של קבוצות אחרות, ועוד במפעלים משניים לחלוטין בעונה שבה פישלו בענק במפעל הבכיר. זה שהם יתכוננו בהתאם למתנה שהם קיבלו לא הופך אותה לפחות מתנה.

מה עדיף, קבוצות שהעפילו לצ’מפיונס אבל ירוקנו אותן מהנכסים שלהן (בולוניה כמסתמן למשל)? אני בעד שתיהן שיצליחו בצ’מפיונס בעונה הבאה, בתקווה שירכיבו קבוצה ראויה ולא מביכה.

מוריניו חירב, ואת זה אוהדי רומא שאני מכיר אומרים. מה שכן תיאגו פינטו המנהל המקצועי אחראי הרבה יותר. רומא כן עשתה קמפיינים יפים באירופה לאחרונה, אז סוף סוף הגיעה, דרך הדלת האחורית, ההזדמנות לשחק בצ’מפיונס.

אתה צודק שבשורה התחתונה, הם קיבלו מתנה. אבל זו מתנה שמקבל הכדורגל האיטלקי בכללי, רומא פשוט היתה שם.
תתרגלו, עוד נראה שתי קבוצות כאלה בכל עונה. זה הפורמט.

רומא מסיימת במקומות 5-7 כל עונה מאז 2018-19. לא יודע איך אפשר להגיד ש-״חירב״ אם בגדול עשה את מה שהקבוצה הזאת עושה כבר שנים על גבי שנים + תואר אירופאי + גמר אירופאי. פוטר כשהם במקום ה-9 (ויסיימו 5-6 כאמור).

ברור לחלוטין שהתלונה היא על הפורמט ופירטתי בהודעות הקודמות (אפליה למען באטה/חיפה מילא, למה רומא צריכה צ׳ופרים על חשבון קבוצות עניות ו/או חזקות ממנה?). אין לי טענות לרומא. יש לי טענות להחרבה השיטתית של המריטוקרטיה בידי אופ״א ופיפ״א, ועוד בצורה סופר לא עקבית. העיקר שאסור סופרליג כי ההעפלה של הקבוצות תהיה מנותקת מרמתן המקצועית וקבוצות גדולות מליגות גדולות יעפילו אוטומטית על חשבון קבוצות קטנות מליגות קטנות.

האוהדים באיצטדיון אהבו אותו, אבל מי שיש לו עין ביקורתית ידע שהקבוצה לא מתקדמת לשום מקום ונראית רע. תחת דה רוסי היה שיפור, ושם מקווים לעשות את העליית מדרגה שמתאפשרת בסרייה א’.

האמת, לברקוזן לא היה נראים מאומנים בכלל.

באיירן תשלם 12 מיליון יורו לברנלי, שירדה ליגה, עבור המאמן שלה.

כמות הכסף שבאיירן מוציאה על מאמנים נשמע לי מוזר מאוד. זו חשיבה שמקדימה את זמנה(כמו ריאל עם הברזילאים) או טירוף מערכות מתמשך.

איזה חכם פפ הזה.
יש לו יריבה אחת פחות באלופות שנה הבאה.
image

לברקוזן מנצחת 0-1 את קייזרסלאוטן בגמר הגביע הגרמני וזוכה בדאבל הגרמני

בואנה גלטסראיי זכתה היום באליפות טורקיה עם 102 נק’.
ניצחה 33 משחקים, סיימה 3 פעמים בתיקן והפסידה פעמיים.

השנייה פנרבחצ’ה סיימה עם 99 נק"
ניצחה 31 פעמים, סיימה 6 פעמים בתיקו והפסידה פעם אחת

הבאה בתור טרבזנספור עם 67 נק’

כמו שאומרים, ליגה משלהם.

מסתמן שמוריניו הולך לאמן את פנר בעונה הבאה.
ממשיך ההידרדרות ההדרגתית שלו.
משם כבר נראה אותו מאחד כוחות עם כריסטיאנו

אנטוניו קונטה הוא מאמנה החדש של נאפולי החל מהעונה הבאה.

פשע מה שהבעלים שם עשה מאז שלקחו אליפות.

אני מהמר בינואר צאבי מחליף אותו :slight_smile:

הרבה קבוצות מחליפות מאמן הקיץ .
בארסה, ליברפול, צ’לסי, מילאן, יובנטוס, באיירן.
אנחנו רק בתחילת יוני, וכולם כבר החתימו מאמן חדש.

גם אדין טרזיץ’ מצטרף לטרנד ועוזב את דורטמונד.
לא הבנתי בדיוק מדוע, הוא לא פוטר. רק אמר משהו פוליטקלי קורקט, שדורטמונד צריכה דרך חדשה.

לפי מה שהבנתי הוא הסתכסך עם הומלס הבלם הותיק והבלם הציב אולטימטום להנהלה “הוא או אני”.
ההנהלה לא בדיוק רצה לתת גב למאמן שלה ולכן הוא החליט להתפטר

כן, קראתי על זה, אבל הומלס עוזב בכל מקרה לפי פבריסיו, כך שאין קשר.

MLS הפכה לליגה ה 6 בעולם מבחינת הכנסות, אחרי 5 הגדולות של אירופה.
עברו את ה 2B .
הם מצמצמים פערים מול הליגה הצרפתית ובקרוב אמורים לעבור אותה.

בהזדמנות זאת, אנצל את ההודעה כדי לרדת שוב על הליגה הצרפתית ו PSG שהרגה אותה.
הם לא מצליחים למכור את זכויות השידור שלהם לעונה הבאה בתוך צרפת. הם רוצים 700M כמו בעונות הקודמות ואין אף הצעה.
בנוסף, בניגוד לליגות גדולות אחרות, אין שום עניין בליגה הצרפתית מחוץ לצרפת. הכנסות מחוץ למדינה מהוות כ 10% מסך ההכנסות מ TV, כאשר בליגה הספרדית לדוגמא זה קרוב ל 40%.
PSG שדדה את התחרותיות ואת כל הכשרונות שעוד נותרו בצרפת, וזה הרג את הליגה.
זה לא שצרפת מדינה קטנה או עניה או אין בה כשרונות. זה הכל על הקטרים.

יש מספרי צפייה מלפני קטאר כדי להוכיח את זה?
לדעתי זה ליגה שלא משכה קהל עוד מלפני. אולי הם דירדרו את זה.