לא רק ספרדי ואנגלי: ת'רד הכדורגל הכללי

607M בין השנים 2012-2016
726M בין השנים 2016-2020.
700M בין 2020-2024
עכשיו לא מצליחים למכור גם ב 700.

כל זה בזמן ששאר הליגות הגדולות מגדילות את ההכנסות מהטלויזיה.

למה שמישהו ירצה לראות את הליגה הזאת? ראיתי את מסי שנתיים במדי פסז וסבלתי מכל רגע.

שחקן צרפתי צולל - ישר שורקים לו פאול (בעיקר אם קוראים לו אמבפה, אז גם מוציאים כרטיס).

שחקן לא צרפתי מקבל בעיטה לרגל - לא שורקים אפילו פאול, ואם הוא יתלונן אז הוא יקבל צהוב.

כמו השיפוט בליגה הספרדית, רק גזעני במקום גרוע לכולם.

אתם יודעים מי יותר אומלל?

ערוץ הספורט, בהתחלה היה לו את ניימאר ואמבפה השתפר למסי אמבפה וניימאר ירד אמבפה ניימאר נשאר אמבפה ועכשיו כל מה שנשאר להם זה טמבלה.

צדק פואטי.

נו תמיד יש את הליגה הסקוטית…

אם כבר, ספורט 5 זכו מההפקר בשחקנים שלא מתאימים לרמה של זכויות השידור שהם רכשו, ועכשיו חזרו למצבם ולגודלם הטבעי.

בהפוך על הפוך, פרוייקט הגלקטיקוס של הקטארים השיג את התוצאה ההפוכה מהצפוי, ובמקום להגדיל את האטרקטיביות של הליגה הצרפתית רק הפיל אותה עוד. ולא, זה לא בגלל חוסר התחרותיות.
פשוט מאוד - בגלל שהרכישות הקטאריות לא היו מחוברות לשום תוכנית ולא היוו חלק משום פרויקט נורמלי, במבחן התוצאה התקבלה קבוצה משמימה מאוד, כזו שגם האוהד הממוצע - בעיקר אותם אוהדים שלא רואים ליגה צרפתית בימים כתיקונם, ופתאום הדליקו טלוויזיה וראו את עומק השיממון - רואה בקלות שמוכרים לו לוקשים. אם שלישיית מסי-אמבפה-ניימאר הייתה נותנת הצגות שבוע אחרי שבוע, זה לא היה מעניין אף אוהד הצלחות שאין להם תחרות של ממש בליגה הצרפתית. הבעיה שאפילו שם הם לא הצליחו לעשות את זה (קל וחומר באירופה) - לא מבחינת הישגים ולא מבחינת כדורגל נטו.

ולכן, המסר שעבר עבור האוהד הממוצע (וגם עבור המשקיעים ברחבי העולם), הוא שאם אפילו טריו היסטורי כמו מסי-אמבפה-ניימאר לא הצליח להרים את הליגה הזאת - שום-דבר כבר לא יצליח.

הבעיה האמיתית של הליגה הצרפתית היא שהליגה והמדינה הולכות עם פריס סן ז’רמן, או יותר נכון, עם הקטרים.

הרי מלכתחילה הקטרים הגיעו לפריס כחלק מעסקת השחיתות שהביאה את המונדיאל לקטר, אבל זה היה הסוואה לעסקת נשק בין המדינות, ובתמורה סידרו להם גם את המועדון. הכל קרה ב-2011.

היתה פה בעיקר גאופוליטיקה מסריחה שהרסה את מעט העניין שהיה לליגה הצרפתית להציע. אני יכול להעיד על עצמי שגם כשליון זכתה ב-7 אליפויות רצופות, עדיין אהבתי לעקוב מעט אחרי הליגה ומדי פעם לצפות במשחקים.

היו שנים, לפני ליון ואחרי ליון, שכל שנה היתה אלופה אחרת.

אבל ההידרדרות האמיתית היתה בקורונה. עצרו את הליגה ולא המשיכו בניגוד לליגות אחרות, וזה פגע אנושות בליגה ובקבוצות. עד היום מלקקים את הפצעים שם.

:rotating_light: רשמי: נורי שאהין שהיה עוזר המאמן של טרזיץ’, מונה למאמן בורוסיה דורטמונד.

בעניין אחר, איגוד הכדורגלנים הגיש תביעה נגד פיפ"א בעניין של קיום אליפות העולם לקבוצות (CWC).
הטענה היא שאין להם זמן לנוח וזה מפר את זכויות השחקנים.

אני אישית מבין לליבם, אבל לא מבין מדוע קיץ 2025 שונה מקיץ 2024 עם קופה\יורו בדיוק באותם התאריכים כמו CWC בקיץ הבא.
וזה עוד בלי האולימפיאדה.
לא זכור לי שתבעו את אופ"א הקיץ.

מה זאת אומרת? הפואנטה היא בדיוק שאין פגרה גם כך בחצי מהקייצים, ועכשיו מפקיעים עוד רבע.

למה התביעה היא נגד פיפ"א?

שיתאחדו נגד המועדונים שמוכנים להשתתף, הם המעסיקים שלהם (אלא אם כן פיפ"א מכריחה את המועדונים להשתתף ואז זו תביעה הגיונית).

שמתי לינק להודעה הרשמית, אתם יכולים לקרוא, אולי אני לא מבין משהו.

לדעתי התביעה נגד פיפ’'א כי היא מחייבת את המועדונים. העובדים ( הכדורגלנים) צריכים לעבוד יותר תמורת אותו שכר.
מצד אחד זה לא שונה מהיורו הקיץ, מצד שני זה שונה. נבחרות זה סוג של התנדבות, זה לא עבודה תמורת שכר. CWC זאת עבודה נוספת בלי תוספת שכר.
יכול גם להיות שבאירופה מגיע לכל עובד כך וכך ימי חופש, ו CWC מפר את הזכות הזאת. בניגוד למשחקי הנבחרות כי השחקנים הם לא עובדי הנבחרות.

קראתי את ההודעה לפני התגובה הקודמת. די ברור שיש להם בעיה עם החד-צדדיות של הוספת מפעל בקיץ, בהינתן העומס הגדול מאד גם כך. כלומר שיש חוסר שביעות רצון מהעומס הקיים, מהעובדה שפיפ״א ממשיכה בעקביות להרחיב את לוח המשחקים הבינ״ל ולהגביר את העומס, ושה-CWC הוא ״הקש ששבר את גב הגמל״ (ציטוט ישיר).

יש גם פלפולים כלפי התקנות בדבר חופשה שנתית וכו׳, שכאן זה אולי באמת נכון ספציפית למשחקים במסגרת החוזה מול המועדון, כמו שאתה טוען. יכול להיות שמבחינתם זה כלי להבחין בין שני המקרים.

אחלה הטרלה של שופט ב-MLS האמריקאית - מכריז שאחרי בדיקה השער של הקבוצה המקומית לא נפסל, לקול תשואת הקהל המקומי, רק כדי לומר שנייה אחרי זה שהייתה עבירה לפני השער ולכן השער נפסל בכל זאת:

שלא תגידו שהליגה האמריקאית זה רק מסי

פיינורד השיקה היום את הלוגו החדש שלה…

החדש יותר יפה.

מרטין ברייטוויט עזב את אספניול (שעלתה בחזרה לליגה) ליעד מאוד מפתיע.
גרמיו מברזיל. יש כבר here we go.
באמת נגמרו הכשרונות בברזיל, שהם צריכים חלוץ אירופאי בינוני כדי להתחזק.

הבחור אוהב מאבקי תחתית
מקום 18 ליגה ברזילאית

כמה טוב שבאת הביתה…

היו לי המון ציפיות ממנו. פעם אחת לא הלך בערב הסעודית והוא חוזר לריבר. ממש חבל, אולי הוא לא מה שחשבתי שהוא.

כנראה שאירופה מעניינת לו את הקצה או שהוא מחכה שסקאלוני יעזוב בקרוב.

אני שם לב בשנים האחרונות לתופעה הולכת וגוברת של שחקנים שלא מוכנים לשמוע על הצעות (לא מהמועדון שלהם ולא מאף מועדון אחר) בשנה שנתיים האחרונות של החוזה, ומבין שחוק בוסמן הלך רחוק מדי.

קבוצה משלמת עשרות אם לא מאות מיליונים על שחקן, מעניקה לו שכר שבני אנוש רגילים לא יכולים לחלום עליו - ולו אין שום מחויבות כלפי המועדון.

אני חושב שהגיע הזמן לשינויים בסגנון הNBA. אתה שחקן חופשי? סבבה, תעשה מה שבא לך - אבל כל עוד אתה שייך למועדון, אתה צריך לסתום את הפה והם יכולים להעביר אותך לכל קבוצה שהם רוצים, בתנאי שיכובד החוזה הנוכחי שלך. גם אם זה לקבוצה באפגניסטן.