הסכסוך הישראלי פלסטיני

הדמנטי פוגע בביטחון מדינת ישראל בגלל כמה מוסלמים במישיגן. אם לא נציג את הצד שלנו, ונשמור את הרוב השפוי איתנו אז בעוד 10-20 שנה גם אצל הרפובליקנים עלולים לצוץ קולות כאלה.

לגרדיאן אין בושה. אני קורא את הכתבה בחיפוש אחר הוכחות חותכות, משהו שיצדיק האשמה בסדר גודל הזה, כי אני מוכן לצאת מנקודת הנחה שיוסי כהן יצא טמבל בחסות הממשלה ואני לא רואה את זה.

כותרת לא אחראית ומסוכנת של הגרדיאן. גם אם הגרדיאן יחזור בו זה נזק עצום.

זה כבר לא מצחיק בכלל בכלל בכלל. והחרם האקדמי כבר לגמרי החל. מדאיג ברמות שקשה לתאר

משרד ההגנה הצרפתי בהודעה רשמית: לאור פעולת צה"ל ברפיח חברות ישראליות לא יוכלו להשתתף בתערוכה ביטחונית בצרפת באמצע חודש יוני

https://x.com/BarakRavid/status/1796535536561082599

מה שעוד יותר עצוב זה שביידן אתמול בנאום לאומה ולעולם מודה שהוא מכריח את ישראל לסיים את המלחמה גם אם חמאס נשאר בשלטון, ושארה"ב ערבה לכך שכל עוד יש משא ומתן ישראל לא תילחם (=חמאס יכול לעשות מה שבזין שלו), והתקשורת הישראלית מוחאת לו כפיים וטוענת שהוא מציל את ישראל מעצמה.

אני לגמרי מאשים את ביבי שבכלל הגענו למצב הזה, אבל אתמול בערב היה יום שחור מאוד בהיסטוריה של מדינת ישראל. מעבר למלחמה הנוכחית, הוא מצב סטנדרט חדש של ציפיות גם למלחמות העתיד, והן כמובן בוא יבואו.

התגובה של ביבי לאחר הנאום (בגדול בעד המתווה) די מראה שגם הוא כבר ויתר.

ביידן עקף את הצנזורה הצבאית (שיש אומרים שעובדת בשירות נתניהו) ומסנדל את נתניהו ציבורית לעסקה שישראל הציעה.

הזוי שיש צנזורה צבאית ושהיא מתערבת בדברים כאלה.

תן לי להבין זה אותה הצעה שחמאס כבר סירב אליה?

לא התעמקתי אבל זה דומה יותר להצעה שהחמאס נתן לפני 3 שבועות

Biden: “After ceasefire, Qatar will make sure H×mas will not attack Israel again” He just laid out his plan for H×mas continuing to rule over Gaza, and for the chief supporter and funder of H×mas to “ensure” they will never attack Israel again ![:clown_face:]

דר אלי דויד בטויטר

אז ביידן מציע לישראל לקבל דיל שהיא עצמה מציעה ושכנראה חמאס יסרב לה ואומר שמשמעות הסירוב הוא המשך המלחמה? הבנתי נכון?

כן גם לפי הודעת משרד ראש הממשלה זה נראה שישראל מסכימה לה.

אני מקווה שחמאס יעשה את מה שהפלסטינים עושים מ48 וזה לדחות כל הצעה חיובית וטובה שנזרקת להם.

אחרי שגילו את המנהרות שהמצרים עזרו לחמאס אני צריך לסמוך עליהם שהיו ערבים לעיסקה וימנעו מהחמאס מלהפר את הפסקת האש… הגיוני בסהכ מה כבר יכול לקרות…

נתראה בשביעי לאוקטובר הבא

לא מדויק: ישראל הציעה הצעה שעומדת בסתירה לעמדת הממשלה המוצהרת ושדומה מאוד (!) להצעת החמאס מלפני 3 שבועות.

אחרי שיראל הגישה את ההצעה היא הפעילה על ההצעה צנזורה כך שישראלים לא יוודעו אליה. ביידן החליט לצאת בשידור חי ולעקוף את הצנזורה הצבאית ולפרט בדיוק מה ישראל הציעה ולמה ישראל הסכימה.

למה הוא עושה את זה? כי הוא מבין שנתניהו שקרן ושאם הוא מגיש הצעה שהוא יכול בהמשך להכחיש - זה מה שהוא יעשה.

שני הצדדים. גם הערבים מערבבים אותו הלוך וערבוב. נמאס לו והוא צריך נורמליזציה והסכם ויש לו בחירות.

בנושא אחר, פורסם ההמנון החדש של מי שערבה לביטחוננו, קטאר:

אני דווקא לא חושב שהפעם חמאס יסרב, ההצעה הזו, לפחות כך נשמע אלא אם כן יש איזו עז בפרטים, די עומדת בדרישות שלו: החזרת חטופים תמורת הפסקה מוחלטת של המלחמה. עצם ההתחייבות מראש לכך שארה"ב ערבה לזה שישראל לא תמשיך להילחם כל עוד המשא ומתן נמשך, כל מה שצריך זה להמשיך את המשא ומתן ובסוף העסקה תיחתם.

זה די נשמע שארה"ב מתחייבת שהמלחמה תיפסק אחרי שלב א’. ביידן בוגד בצורה הכי מלאה ופומבית בישראל והעיתונאים הישראלים מוחאים לו כפיים.

כן אבל בואו… אל תהיו תמימים כן? נתניהו עדיין תלוי פוליטית במי שמתנגדים לעסקה ולכן לא תהיה עסקה. יש לו מיליון דרכים עוד לטרפד וזה מה שהוא יעשה.

מצוין.
נקווה שכך יהיה.

כן חטופים זה איכסה

חטופים שיביאו לסיום המלחמה זה בדיוק מה שחמאס רוצה ולמה הוא חטף אותם. מי שמתפשר על זה גוזר את דינם של עוד הרבה לא חטופים אחרים.
כל עסקה שתעשה עכשיו תהדהד לעשרות שנים קדימה.

אפשר לחשוב גם איזו טובה הם עושים לנו אחרי שרצחו את רובם.

בדקת עם החטופים אם מתאים להם להישאר בעזה לכבודך? המדינה חייבת קודם כל להציל אותם ואחר כך לטפל בשכנים שלה.

איזה חמוד זה לחשוב שאם תעשה עסקה עם חמאס אז יתנו לך לטפל בהם אחר-כך.