הסכסוך הישראלי פלסטיני

לא הבנתי את הטענה. בגלל שביידן (יותר נכון ארה"ב, ולא נשיא כזה או אחר) נותן לנו סיוע אז אנחנו צריכים להקריב את הדם שלנו?

הבנת מצוין

זה לא שהוא המציא את הרעיון.

אתה גורם לזה להישמע אישי. הוא אולי זקן מספיק בשביל שנחשוב שזה נכון, אבל זה ההסכם שלנו עם ארה"ב ואנחנו תחת הטרלול של הבוחרים שלו.

זה לחלוטין חלק מהבעיה של “צבא קטן וחכם” והעובדה שנכנסנו למשחקי ה buy back עם ארה"ב והפסקנו לייצר נשק. מקווה שמישהו יפיק את הלקח.

חלילה אישי… אנחנו תלויים במימון אמריקאי והאמריקאים מחליטים את מי להעמיד בראשם וכרגע יש שתי אופציות מזעזעות. ביידן הוא האופציה העדיפה בכל קנה מידה לא מטורלל.

לא חושב שישראל מסוגלת לממן ולייצר בעצמה נשק במידה מספקת אבל קטונתי. בכל מקרה אם בחרנו להיות תלויים באמריקאים כדאי מאוד שניקח בחשבון גם את האינטרסים שלהם. במקום לנצל את הרעיון האמריקאי הנכון בבסיסו (פתרון לסכסוך) אנחנו מתחפרים במסמסנות של נתניהו. אין לנו מה להפסיד מללכת יד ביד עם הרצונות של ביידן. הם לא סותרים את האינטרס הישראלי.

אנחנו צריכים להגיד לביידן Don’t.

לא רוצה לתמוך כלכלית במלחמה? אין בעיה - נשתמש בנשק פרמיטיבי שלא יודע להבדיל בין “חפים מפשע” לחמאסניקים.

איזה חרא היה עם כל השקט הזה בעולם, כשההמטורל היה בשלטון, אה? כל כך חרא שהסינים היו צריכים להתחיל מגיפה עולמית רק בשביל נשיא מצויין כמו ביידן שיוביל את העולם לסף מלחמת עולם שלישית.

יש לך דרך להוכיח קשר נסיבתי בין שני המשתנים?

תזכרו מה דוגלאס מרי אמר בהתחלת המלחמה. לישראל אסור לנצח. אבל גם אסור להפסיד. העזרה של ביידן נבעה רק מאינטרס שלא נפסיד. עכשיו הוא רוצה שניצא בתיקו ולא ננצח.

ביידן לא עשה לאף אחד טובה. בהתחלת המלחמה בשביל שזה לא ידרדר למלחמה איזורית הוא התערב. אינטרס זר וחסר רגש.

טבלת יאוש עד נובמבר.

אני מזמין את @Ganjo לארוחה ובירה במפגש קלאסיקו בפ"ת על חשבוני אם טרמאפ מנצח

בתקופה של אובמה רוסיה סיפחה את קרים, ואז בתקופה של טראמפ היה שקט בעולם 4 שנים.

הופה הדמוקרטים האהבלים חזרו ושוב העולם בכאוס.

אני מבין שהתשובה היא לא

אני לא פרו טראמפ. פרסונלית הוא קוקו לגמרי. מנגד, מבחינת האג’נדה של הרפובליקנים מול הדמוקרטים, האחרונים מאכזבים כל פעם עם העקרונות הלא קיימים שלהם שלא יודעים לראות קונטקסט ולהבדיל באופן בסיסי בין טוב ורע. ביידן על הנייר נורמאלי מטראמפ עם כל הסניליות שלו, אבל מקסימום נקבל את אותו תיקו רב נפגעים שמוציא את הדמוקרטים טוב מול הקהל עם ערכי הטיקטוק שלהם.

כן ליאור, כישראלי אני אעדיף רפובליקני אפילו אם קוראים לו דונלד טראמפ.

אילוסטרציה: דונלד טראמפ הוא גרוע הרפובליקנים בעוד ביידן הוא מטובי הדמוקרטים.

סבתא שלי ז"ל ניצולת שואה ומחנה השמדה טרבלינקה, לא שיתפה אותנו לרוב במה במה שהיא עברה שם. אבל את אבי בזמן שהוא היה ילד היא שיתפה, מה שהיא תמיד סיפרה לו שמבחינתה הגרועים ביותר היו “הקאפו” אותם יהודים שבשביל לשמור על עורם שיתפו פעולה עם הנאצים. היא שנאה אותם יותר מהשינאה לנאצים.

למה אני מספר לכם? שמעתי עכשיו את הנאום של האפס בטקס האוסקר.

זה קאפו מודרני, וכמו הקאפו המקורי, שמכרו את אחיהם לצוררים הנאצים ושילמו תמיד בסוף את חייהם למרות הבגידה. כך גם הקאפו המודרני שמוכר את אחיהם תמורת מחיאות כפיים זולות.

סוף קאפו לתלייה

בהקשר לטראמפ - מישהו שמע את עמדותיו בהקשר למלחמה בעזה וישראל בחודשים האחרונים?
בפעם האחרונה ששמעתי אותו מדבר עלינו, זה היה לפני מספר חודשים, כשהביע אכזבה מביבי, שכביכול הבריז מחיסול סולימאני ברגע האחרון.

הבעיה היא לא עם היותו רפובליקני… הבעיה היא שהוא משוגע ולא צפוי ואי אפשר לסמוך עליו. לתמוך במטורף נרקסיסט לראשות המעצמה החזקה בעולם זה פשוט טירוף מוחלט.

צודק, אבל לתמוך במפלגה שבוחריה רוצים בהשמדת המדינה שלך זה אפילו יותר גרוע מטירוף. זה טמטום.

משפט שלחלוטין נשמע לקוח מCNN שהם לגמרי Clown News Network.
מת כבר לראות את כל הדברים האלה שאתה ואחרים אומרים על טראמפ. באמת.
כל מה שאני רואה זה שהעובדים שלו סוגדים לו.
אהבת הקהל הגדולה כל פעם שהוא מופיע מולם.
העובדה שהוא נראה ונשמע אמיתי וזה שינוי מרענן.
העבודה שהיה שקט מוחלט בזמן הכהונה שלו, אז הוא דווקא צפוי שאפשר לסמוך עליו.

והכי חשוב: הוא אולי הבן אדם הנחקר בעולם ולא מצאו עליו שום דבר.

מה בדיוק עשה ביידן שעכשיו אנשים יורקים עליו כבל בזמנו חגגו את הזכייה שלו? העולם הרוס לחלוטין והדימוקרטים שחברו לווק הורסים את העולם לחלוטין.

תתפלל ליאור, לטובת כולנו, שטראמפ יהיה הנשיא בנובמבר הבא.

הרופבלקאנים פיספסו הזדמנות נהדרת לנשיא נהדר. דה סנטיס היה יכול להיות כל מה שהם מפנטזים שטראמפ הוא. מזכירים לי איזה אגף קיצוני בימין שתומך בביבי… :slight_smile:

אני כבר אומר, טראמפ לא היה נשיא ידודתי כמו בקדנציה הראשונה ולא נאכל דבש ממנו. אבל בבחירה בין טראמפ לבין נשיא של מפלגה שחברים בה תומכי חמאס מוצהרים (אילאן עומר וטליב) שהממשל זורק את ישראל מתחת לאוטבוס אולי במלחמה הכי קשה שלו. אני יודע בעד מי אני.

make amrica sane again.

דרך אגב, הwoke והשגעון של הטראנס אז רק בשביל להילחם בזה צריך ממשל שמרני…

דרך אגב מאוד מגוחך בעיני , שבוחנים מציאות בשטח, לא mean twats שבוחנים מה ממשל אחד עשה ואיך ממשל שני מחרבש את על העסק בעולם. הזוי בעיני לא להבין מי עדיף לשלום העולמי…

קחו דוגמה באוקריאנה, כל מי שיש לו שכל בראשו מבין שלאוקראינה אין סיכוי לנצח את הרוסים ועדיף פיתרון דיפלומטי. למה שם ארהב לא דוחפת לפיתרון מדיני ולא צבאי? למה לא רק שהם לא מנסים למצוא פשרה מול הרוסים אלא דוחפים כל הזמן לעימות צבאי עם הרוסים? מה רק מול הפלשתינים צריך שלום?

נקודה למחשבה.

אני מקווה שטראמפ יחזיר את השפיות. אני לא חושב שהוא מושלם. וכן הוא כועס על ביבי (לא בצדק) אבל אני יודע שעוד ארבע שנים עם הממשל הזה ואני חושש שהסינים יכולים להכין את העניבות לקראת שליטה עולמית…

עכשיו אני שומע הדלפות שהממשל של ביידן מאיים על ישראל בסנקציות צבאיות אם תהיה פלישה לרפיח. שכל בר דעת מבין שבשביל לנצח את חמאס חיבים לפרק אותו גם ברפיח. מה אני יגיד לכם זה באמת מוזר למה אני מעדיף את טראמפ על פני ביידן. טירוף אה?

ממשל העלאק הכי ידודתי לישראל אפילו לא ניסה ללחוץ על קטאר לגרש את בכירי החמאס מקטאר…

אפילו הקטארים בעצמם הופתעו מזה

ככל שהדימנטי יעזוב את הבית הלבן מהר יותר כך העולם יהיה מקום בטוח יותר.

MAKE THE WORLD GREAT AGAIN

הקטע הוא שראינו את זה בא עוד בתחילת המלחמה כשביידן לכאורה בא לפה להעניק לנו את החיבוק (דוב) שלו. מאז קיבלנו אינספור כותרות באתרי התקשורת הישראלית על כמה ביידן הוא ידיד אמת, והמצב כרגע הוא שיש יסוד סביר להאמין שעם ממשל קצת יותר ידידותי לישראל המלחמה הזו הייתה נגמרת מזמן.

זה שהם לא מבינים את זה שהלחץ על ישראל רק מעניק תמריצים שליליים לחמאס זה מעיד המון על ההבנה שלהם בכל הקשור למזרח התיכון. חבורה של מטומטמים.