הסכסוך הישראלי פלסטיני

welcome to the club אורי .

אני ו @Aragones כותבים את זה בפורום פה מהיום הראשון. לא לקחתם אותנו אז ברצינות. היום כן. אתה גר במדריד, שהיה לך בהצלחה. ספרד חוזרת לכיבוש המוסלמי.

מהיום אתה אלט רייט סוכן רוסי. פרו טראמפ גזען שובינסט טראנספוב איסלמפוב ובטח שכחתי איזה פוב…

רביע אחראי על האוכל :slight_smile: אני על האלכוהול :slight_smile:

שהיה ברור, שזה לא רק על ישראל. ישראל זה תחנה ראשונה המערב זה התחנה הסופית.

שהיה בהצלחה לכל הנוצרים והיהודים בעולם שחשבו שאת השד אפשר לפייס עם התרפסות.

לטעמי הגענו לנקודת האל חזור. זהו.
יום יבוא ותהיה מלחמה נוראית עם המון המון מתים, כי אין דבר כזה “רב תרבותיות”. לא כל התרבויות שוות. כמה שינסו למכור לנו, זה לא יעבוד.
לא סתם הם מהגרים לתוך המדינות שלנו.
ושהם יהיו מספר מספיק גדול הם ידרשו שכווולם יתיישרו לפי הדרישות שלהם or Else.

זה מדהים אותי כל פעם מחדש לחזות בנפילת המערב.
כשהייתי קטן למדתי בבתי ספר נוצריים פרטיים, שהיו כמובן מלאים בבני דודים ששנאו אותנו. וזה תמיד שעשע אותי.
למה לעזאזל אתה בא ללמוד עם אנשים שאתה מתעב??
ואם אתה מתעב את הצלב בכיתה, למה אתה בכלל בא לכיתה הזו?
אז לא הבנתי את זה. אבל היום אני מבין שהם מתעבים אותנו אבל מתים להיות כמונו. זה ברור כשמש.

אבל גם בבית הספר הנוצרי שלי תמיד אמרו לנו ל"התחשב" בבני הדודים שצמים. כי כמובן זה לא בסדר לאכול ולשתות בזמן שהם בחרו לא לעשות את זה.
זת תמיד עצבן אותי. אבל בבית הספר לפחות רק ב"ביקשו" ולא הכריחו אותנו, למרות שרוב הנוצרים החלשים עשו את זה כדי לא ל"פגוע" ורק אני הייתי הערס המתריס שהעז לשמור על הזכויות שלו ולא הסכים לכרוע ברך. וזה היה לפני 20 שנה!! עכשיו זה כבר הרבה הרבה יותר גרוע.

אבל בכפר שלי זה היה הרבה יותר גרוע. היית מסתכן במכות רצח אם היית מעז לאכול או לשתות בזמן הצום.

וכמובן בחיים לא האמנתי שזה יקרה באירובה… אבל וואלה טעיתי:

תראו ב6:28

הוא קורא לו כופר. זה כמובן “בצחוק”. אבל מי שלא יודע, אם אתה כופר, דינך מוות. זו בדיוק האשמה שהטילו על סבא שלי כשהחליטו להוציא אותו להרוג… כי הוא “כפר”. כמובן זו טקטיקה שעד היום משתמשים בה בכל מיני מקומות.
אבל רק תחשבו מה היה קורה אם זה היה הפוך…

כך זה מתחיל חברים. בקטנה. תחילה מבקשים ממך ל"כבד" אותם. ולאט לאט מתחיל לדרוש. כך הם כבשו חצי עולם ועכשיו הגיע תור המערב המתפורר. וכך המערב יוצא נגדנו כי הם לא מעיזים לעצבן את ה"מהגרים".

המערב נכנס לתוך לופ של שינאה עצמית ועכשיו הם שונאים אותנו, “הכובשים”…

אני עונה להם עם התמונה הזאת:
המשפחה של אמא שלי באה ממדינות שפעם לא היו מוסלמיות. ועכשיו? למה לעזאזל לא מדברים על זה? למה הזעזוע הסילקטיבי הזה?

ישראל יושבת בדיוק על נקודה אסטרטגית קריטית שמונעת את החיבור הטירוטוריאלי שלהם. ההישרדות של ישראל היא קריטית למערב והם לא מבינים את זה. הם עסוקים בשינאה עצמית והערצה עיוורת למי שאשכרה אומר שהוא שונא אותם.

@mos56 כמו שכתבתי פה בעבר:

1. זה יגמר בזה שהנוצרים יחזירו מלחמה, והם לא יהיו נחמדים כמו המיעוט היהודי
  2. זו הסיבה, ולא הערכה לא נכונה, לכך שהאירופאים ‘נאיבים’ באשר למזרח התיכון. עובדה שבמקרה של אוקראינה הם דווקא לא נאיבים.

מעבר להודעת הפרייסלס של רביע, מסכים עם אורי לגמרי. הקונטרה של האיסלמיאדה תהיה קטלנית, הנאצים יהיו רחמנים יחסית אליהם. יהיו מסעות הצלב שיכפו על כולם לכרוע ברך לצלב ונחזור הרבההה שנים לאחור. ככה זה, פאנטיות נענית בפאנטיות.

חוץ מזה שבנצרות אין דבר כזה (גם אם נוצרים עשו את זה בעבר, אבל זה לחלוטין מנוגד לדת) היום אין כמעט נוצרים שאכפת להם מהדת. פשוט אין.
הכנסיות ריקות לגמרי, יש חשדנות גדולה כלפי הכנסייה כמוסד (משהו שהכנסייה לצערי עמלה על להשיג) וכולם כבר הבינו שהאפיפיור הנוכחי נוראי ביותר וגלובליסט מהסוג הגרוע ביותר.

אני לא שותף לאופטימיות של אורי עם זה שהנוצרים יגנו על הבית. כל מה שאני רואה מסביבי זו כריעת ברך יותר ויותר עמוקה כל יום.

היום הנוצרים, רק בשם ולא באמונה, כבר לא נלחמים בשביל הדת. וזה טוב, כי בנוצרות אסור שתהיה מלחמת דת ופגיעה באחרים כי הם לא מאמינים בדת שלך. את זה חייבים להשאיר לדת אחרת.
הם יילחמו בשביל החופש שהם עמלו כל כך קשה כדי להשיג.
אם הן יתחילו עכשיו אז לא יהיה מרחץ דמים. הם עדיין מספיק חזקים.
אבל מה יקרה עוד 20 שנה?? לא נולדים כבר ילדים מערביים.
בתי הספר פה מלאים בזרים. מי בכלל ילחם בעתיד?
אירובה לא תיפול במלחמה. אירובה תיפול בעזרת הרחם של הנשים שלהם.

אין לנו שום אפשרות לניצחון בלי אובדן חיים עצום. הן יולדים הרבה הרבה יותר. אין תחרות בכלל.

אז לצערי אני לא יודע איפה כל הנוצרים המערביים שהולכים להחזיר מלחמה.
ראיתם את אנגליה? ראיתם את צרפת? עוד מעוט גרמניה…

תחילה הם באים “צנועים”. בשקט. רוצים רק לחיות. ואז הם מתרבים, מתחילים לבחור בנציגים שלהם ומיד מייבאים אצלנו את התרבות שלהם. והנה פתאום הגענו לזה:

שנייה, אין אצלכם בעיות רציניות לטפל בהם??

רביע, הם לא כולם אותו דבר. אנגליה, למשל: סונאק ראש הממשלה (עד שיוחלף בקרוב) שונה לחלוטין מראש עיריית לונדון. שמיים וארץ.

אצל אוקראינה הם לא נאיביים כי:

1. זה לבנים נגד לבנים. אין marginalized group של קורבנות מיסכנים באף אחד מהצדדים.
  2. הרוסים חזקים יותר.

קשה לי לתאר כמה אני לא מסכים עם הטענה שלך. כלומר ברור, יש אנטישמיות פשוטה שמונעת במספרים גדולים מהגירה מוסלמית, אבל יש גם הנחה שגויה לחלוטין לגבי טבע האדם, לפיה כולם רוצים לחיות בשלום ושלווה ורק colonizers מערביים רשעים מחריבים את זה עבור כל ה-natives. החזק רשע, החלש צדיק ותם. תטבל במנה גדושה של white guilt ותקבל מתכון פשוט לניתוח כל סכסוך וסוגיה בעולם, בלי שצריך להפעיל את המוח יותר מדי?

רוצה להאמין שמה שמניע אנשי אקדמיה, מנגנוני שלטון וסתם ״ליברלים רגילים״ במערב זה פחות התופעה הזו ויותר אנטישמיות פרופר (שלהם או של סביבתם)? נשמע לי קצת far fetched ואפילו מזלזל באינטליגנציה של האנשים. בסופו של דבר אלו אנשים במספרים גדולים עם ערכים דומים לשלך שאין להם המון זמן להתעמק בסוגיה. צריך נרטיב קצר וקולע - חלש-חזק, לבן-שחור (תרתי), רשע-צדיק. צריך לקלף המון שכבות ולהשקיע המון מאמץ כדי לחדור לעומק משמעותי מזה בסכסוך הישראלי-פלסטיני. אם זאת השבלונה הפשוטה שצריכים אז מאד קל להבין למה רואים את הסכסוך שלנו כפי שהוא.

אתה מנסה לטעון בעצם שכל מלחמת הרעיונות/תרבות בנושא הזה היא מופע צללים כשמאחורה סתם אנטישמיות, בלי הסבר ראשוני אליה? זה עובד כלפי המהגרים עצמם והמעגלים הקרובים אליהם. זה לא מסביר ב-100% את מה שקורה בכל קמפוס אמריקאי לא-דרומי כמעט (כולל כאלה עם אוכלוסיית מוסלמים זניחה לחלוטין), בחלקם יותר מבמדינות אירופאיות עם אוכלוסיה מוסלמית עצומה, תוך כדי שעם יהודים אמריקאים אין להם שום בעיה (לרובם המכריע לפחות).

תראה, אני יהודי חרדי ושמרן מן הסתם. אני סולד מהתרבות הליברלית האובר חופשית אבל לעולם לעולם לא אלחם ברצון אחר של אנשים.

אני מסכים אתך שדת לא אמורה להיות בכפייה גם יהודית ומן הסתם גם נוצרית למרות שהתחילה כך במאה ה 300 לספירה. כך מחקו את תרבות יוון ורומי וייצרו משהו אחר.

איני חןשב שהנוצרים יילחמו בעד הנצרות, אני חושב שהליברלים יילחמו בעד הליברליות. הרי נניח ויגידו לאזרחי צרפת שלא יילכו בבקיני על החוף, הם יילחמו בזה או ש’יכבדו’? והאם הערכה שלך שהמוסלמים לא יפצחו במלחמת דת עד שיהיו הרוב המוחלט ואז לא תהיה בכלל מךחמה על מסעות המוחמד שיהרגו כל אחד שלא מתיישר לחוקי השריעה.

אם הם יהיו טיפשים והם יתחילו מלחמת דת לפני הזמן - ההמון הליברלי ו/או השמרני יתנו תגובת נגד. מיקרוקוסמוס לזה ההתנגדות בארץ לכל מיני הליכים מסורתיים המונהגים מימי בן גוריון. אני רואה פה כוח עצום של ליברליות, האם זה רק נגד הדת היהודית ואם כן, למה? הרי הדת המוסלמית מחמירה יותר בהרבה דברים.

אפרט.

ה’דעה’ של מדינה היא דבר מורכב. ניקח נושא נייטרלי יותר כמו כלכלה. נכון שישנם שינויים אידאולוגים כאלה ואחרים, אבל ברוב המקרים יש מה שנקרא דעה של הגורמים המקצועיים. פה אני מאמין שברוב מדינות המערב - גורמי המקצוע בצד של ישראל. כלומר, מי שמסביר לביידן את הדעה של הפנטגון סביב השולחן הוא כנראה אותו אחד שזוכר איך הכריעו את דאע"ש וכנראה נוטה להניח לישראל לסיים את העבודה.

מה שעוזר לפלסטינאים הוא, וזה לא שאתה טועה לחלוטין, הוא העובדה שהם חלשים וההשפעה הפוליטית.
לגבי החולשה - לדעתי נקודת הפיתול היא מלחמת לבנון מאז ישראל כבר לא נתפסת כחלשה. זה בטח לא מועיל לנו, אין שום ספק. עכשיו להשפעה הפוליטית. בוא נשתמש במונח הזה, היות ואנטישמיות זה מונח טעון וכבד יותר. הסנטימנט הבסיסי של מוסלמי הוא תמיכה בפלסטין וכיוון שזה עניין אתני הוא חוצה את גבולות ההגיון. אני טוען שאלה המובילים, לא המובלים. הנזק מתחיל מזה ומשתמש בכל מי שמוכן להיות אידיוט על הדרך, לא להפך. אחד הטיעונים/תסכולים הכי בסיסיים של ישראל הוא איך לעזאזל אנחנו מושכים כל כך הרבה תשומת לב. למה כשבסוריה הורגים יותר בסדרי גודל זה לא מעניין אף אחד? למה רק כשזה קשור אלינו? איפה כל הווק כשמדובר באפריקה, בסין או במיליון מקומות בגלובוס? למה דווקא אנחנו… אז האנשים האלה אינטיליגנטים ויש להם דעה עצמאית, סבבה, גם אם היא מטומטמת בעיניי. מה שעובד נגד ישראל הוא לא רק הדעה אלא העוצמה והלהט. ההפגנות של השמיני לאוקטובר, עוד לפני שנורה כדור - יש להם מקור מאד ברור והן אלה שמתחילות את הסחף. עוד לפני שהווק התחילו בכלל לחשוב על כל הסיפור.

ראש ממשלת קנדה הגדיר את התגובה שלנו ב 2006 כמדומני כ’שקולה’. עכשיו הם מפסיקים לשלוח אלינו נשק. לא חושב שמנהיג מקבל החלטה שהיא נגד האינטרס הגיאופוליטי שלו אם אין לו סוס טרויאני מבית שגורם להשמדת המדינה מבפנים (וזה כמובן מתחיל במלחמה בישראל).

מעניין שאנחנו הפוכים מבחינת ״ימין שמאל״ בשאלת למה דווקא אנחנו. בעיני עדיין לא ענית על שאלת האקדמיה ולמה היחס ליהודים שאינם ישראלים מוחרג (מיקוד מאמצים?).

בסופו של דבר יש פה התלכדות של האיסלאם עם הפוסט-מודרניזם הפוקואיסטי שמסכימים לחלוטין שהמזרח התיכון צריך להיות טהור אתנית ודתית. לשיטתי באופן שאינו בלתי תלוי, אבל זה לא שאחד הוא סיבתו של השני. התלכדות תפיסות ואינטרסים, כמו שהשמאל אוהב.

1. האנטישמיות בצורתה המודרנית מגיעה, לדעתי, מהאיסלאם. זאת כדי להגיד שיש אנטישמיות מסורתית באירופה, אבל אני לא חושב שהיא מאד משמעותית בטח לא הסיבה לקבלת החלטות
  2. האיסלאם שונא את היהודים באופן בסיסי וכמובן ששונא יותר את ישראל. ישראל היא מרכז המאבק
  3. אין לו שום סיבה ‘להילחם’ ביהודים בכל העולם ואם יעשה את זה יפסיד את תמיכת כל האידיוטים השימושיים שהוא מגייס בהצלחה כזו
  4. אין לי בעיה עם הטענה שיש פה פן בלתי תלוי, אבל בלי האיסלאם היינו עוד בעיה מתוך הרבה. האיסלאם הוא מה שהופך את המאבק בישראל לחסר פרופורציה. יש גם ווקס שהם בעד פוטין, הם לא משפיעים יותר מדי על קבלת ההחלטות

הקטע המבאס הוא שהם יודעים את כל זה ומבינים שהם, בטח אם ישמרו על סבלנות, בעמדה עליונה עלינו. כל עשור שישראל תשרוד הוא סוג של נס

טוב, זה מתחיל להרגיש כמו הסוף:

בגדול, זה כבר די ברור, ביידן זרק אותנו מתחת לגלגלים. כבר לא מדובר אפילו על הפסקת אש זמנית כחלק מעסקה, אלא פשוט החלטה להפסקת אש קבועה וזהו זה.

וכמו שחשבנו, החטופים אבודים. זה פשוט כואב ברמות אבל כדי לשחרר אותם חיים צריך למכור את מדינת ישראל.

עושים עלינו לחץ מדיני מטורף שמישהו יראה את מחבלי ורוצחי הנוחבה, אבל אין ציוץ על לבקר את החטופים שהם סתם אזרחים פשוטים… אולי הגיע הזמן שנעשה תוכנית גדולה יותר ועצומה לקראת עצמאות של המדינה שלנו, פשוט נהיינו כל כך תלותיים באחרים שאין לנו שום מינוף על אחרים. כלום, קובעים לנו הכל, איך נלחם, עם מי, עד איפה באיזה זמן ומי יהיה מזג אוויר…

קיבלנו חצי שנה. הרבה יותר ממה שחשבנו בהתחלה שנקבל (ואני כופר בטענה שהקרדיט המעשי נגמר) וצריך לשאול את עצמנו למה הקרדיט נגמר והוא לא נגמר בגלל שביידן הוא עוכר ישראל או בגלל הבחירות שלו.

הקרדיט נגמר כי ישראל הראתה שאין לה שום תכנית אמיתית. הכל מסמוס ומשיכת זמן נתנייהויית מהולה בגנציות ואייזנקואיות ומלווה בסמוטריציות ובנגיביריות…

רק אל תשכח שהזילו פה דימעה על הנאום של ביידן…

מדהים כמה פייק אפשר למכור לאנשים בנאומים…

דרך אגב שצריך לפרגן לצהל אז לפרגן.

הכל כרגע שמועות , אבל תפסו שם בשיפא לא מעט בכירים וגם כמה נוספים חיסלו.

עשו להם תרגיל הסחה גדול לפני הכניסה. תפסו אותם עם מכנסיים למטה.

צריך לפרגן לצה"ל שאחרי 5 חודשים הוא נזכר שמלחמה עושים בתחבולות? (סליחה הייתי חייב…)

תסתכל לא החמאתי פה לביבי :joy: :wink:

אני לא ידוע בתור אחד שמחבב את הצמרת הצבאית בלשון המעטה. מוטב מאוחר מאשר אף פעם.

היה צריך לעשות דבר דומה בפשיטה הראשונה על שיפא…

מסגור אחר לסיפור הכנראה באמת מוצלח בשיפא -

ועכשיו תתארו לכם איך המלחמה הייתה נראית אם לא היו על הרגליים שלנו משקולות של אלף טון בכל צעד שאנחנו עושים, עם “סיוע הומניטרי”, “פינוי אוכלוסיה הומניטרי”, “מתן התראות הומניטריות”, “הימנעות מפגיעה במוסדות הומניטריים”, ועוד שלל חארטות “הומניטריות” שאף-פעם לא באמת יוכלו להתכב עם מלחמה אמיתית. וכמה מהר כל הסיפור הזה היה יכול להסתיים.
בפעם האלף אפשר לראות כאן שוב, עד כמה הערכים של המערב החדש מקולקלים מהיסוד.