הסכסוך הישראלי פלסטיני

המשקולות על רגלי צה"ל הן לא משקולות הומניטריות אלא משקולות של:

1. הססנות של הממשלה, חוסר קבלת החלטות ומריחת זמן.

2. היעדר תכניות לכיבוש הרצועה כי הצבא היה שקוע בקונספציה של גיחות אויריות ומלחמות קצרצרות של הרתעה ולא של הכרעה.

נקודה נכונה. צריך להבדיל בין כמה זמן באמת צריך או כמה זמן צודק ש’נקבל’, לבין כמה זמן צפוי היה שיהיה לנו. האחרון הוא נתון קר, כמו כמה אנשים יש במדינת ישראל, במובן שידענו שיש לכל הפחות סיכוי סביר שמתישהו יופעל לחץ גדול. נוסף על זה, ביידן מבין שעוד חודש לכאן או לכאן לא ישנה הרבה (נוח לחשוב שאם רק נפעל ברפיח ואם רק ניכנס לפה ואם רק לשם, אבל זה לא ממש נכון) פלוס זה שישראל אפקטיבית כבר בשלב הבא ודיללה כוחות מזמן. אז הוא, מבחינתו, רוצה לקרב את הסוף שהוא רואה גם ככה. לא חושב שהממשל מתכוון ליטרלי ל’סיום עכשיו’, גם עוד חודש זה כנראה בסדר מבחינתו, אבל הכיוון ברור.

אצלנו כרגיל לא מנהלים את האירוע ואין חשיבה. אולי יש, אצל מישהו במוח, אבל זה לא ממש משתקף החוצה. חצי שנה שאנשים משלמים בחייהם ועדיין אין תשובה פשוטה לאן אנחנו חותרים ביום שאחרי.

הגיים צ’יינג’ר האמיתי מבחינת מיגור חמאס הוא רק מלחמה של כמה שנים, הכחדת היכולות ועקירה של האידאולוגיה. אין דרך לעשות את זה בכמה חודשים. לדעתי בלי המשקולות היו הבדלים, אבל הם היו על הסינוס.

הסרטון המצויין הזה של דאגלאס מארי מתפוצץ, כצפוי. לפעמים בא לי לחכות בגשם מחוץ לבית שלו בלונדון או איפה שזה לא יהיה ופשוט להגיד לו תודה.

https://twitter.com/i/status/1770888078674079778

בתמונה כל בכירי החמאס היום באזכרה לאיזה אימא של מחבל חמאס (סלאמה) בקטאר.

מדהים. פעם היו לנו ראשי צבא שמתמחים במלחמות היום יש לנו כאלו שמתמחים בלקבל מקטאר פקודות.

https://twitter.com/orfialkov/status/1771587971214405846

אבל העיקר שאנשים שמחו כשהסינילי נבחר, ולא חלילה אדם שארה"ב פרחה תחתיו, שהיה טוב לישראל ושהביא שקט לעולם.

בשנייה שנגמר הרמאדן צריך לפתוח במצבע ברפיח, ולא להבחין בין בלתי מעורבים ומחבלים. ארה"ב הולכת לזיין אותנו חזק, ולכן אנחנו חייבים לסיים עם “בעל הבית השתגע”.

אגב, החטופים המסכנים הולכים להישאר שם לנצח, בגלל ביידן וחבריו. שאלוהים ישלם להם.

הכשילו אותנו בכל צומת ושלחו ספינה כדי שיהיה להם תירוץ. ביזיון.

בשביל זה צריך בחירות, אני מאה אחוז בעד בחירות עכשיו, אם מחליטים על עימות מלא עם ביידן ושבירת כלים, זה חייב להיות עם מועמד נבחר שבעל לגטימציה ציבורית מוכחת.

צריך לעשות פעולה ברפיח, שכולנו נדע שהמנהיג קיבל מאיתנו מנדט. מכיון שאנחנו כבר עכשיו בהפסקת אש לא רישמית (רוב הפעולות בעזה זה לא יותר מבט"ש) בחירות עכשיו.

אנחנו בעימות מלא עם הדמוקרטים כבר 15 שנה ואז מתפלאים שהתמיכה ההיסטורית בישראל שהיתה דו מפלגתית מאז ומעולם הפכה לחד מפלגתית? יש רק אחראי אחד לזה… נתניהו הוא מחרב ישראל

סליחה על הבורות. מה זה אומר בעצם?
לפי הכותרת הועדה קבעה שחייבים להפסיק להילחם ולשחרר את כל החטופים?
את מי ולמה זה מחייב?

לא נעשה חיבור בין שחרור החטופים לבין הפסקת הלחימה כך שעקרונית ישראל אמורה להפסיק את הלחימה בלי שזה מותנה בשחרור…כמובן שישראל לא תישמע להחלטה אבל זה צעד נוסף של התרחקות ממדיניות ישראל. יכול להיות שמדינות נוספות יפסיקו לספק לנו נשק. יכול להיות שבמשפט הבינלאומי תהיה לזה השפעה.

אפילו אתה לא מאמין למשפט הזה. הדמוקרטים באמריקה מזמן אבדו את הראש.
הם שקרנים, חסרי ערכים, צבועים ומה לא. (כן כן, אני יודע שאתה יכול להגיד את זה גם על הרפובליקנים, אבל לפחות הם לא טוענים שהם הנאורים והטוב המוחלט)

הדמוקרטים פשוט נתקעו עם פוליטיקת הזהויות וכך ישראל בשבילם היא הרע כי היא “כובשת” עם שהוא POC.

אה, הם גם חייבים לשמח את הבייס שלהם, הקורבן הניצחי, שמורכב מ"ביבול אוף קולור" שממש ממש שונאים את ישראל בגלל גזענות טהורה ורגשי נחיתות.

זה מאוד מאוד נאיבי מצדיך לחשוב שישראל יכולה לעשות משהו שיכול לפייס את האנשים המטורפים האלה. אולי בעצם כן, לתת את המדינה לפלסטינים.

כמו שלא כל הרפובליקנים הם אוונגליסטים ככה לא כל הדמוקרטים הם woke… נתניהו הפך את ישראל למחלוקת פוליטית בארה"ב. אני לא מדבר על הקיצוניים מפוליטיקת הזהויות. אני מדבר על הדמוקרט הפשוט שפונה לעצמו בhe ולדמוקרטית הפשוטה שפונה לעצמה בshe.

אתה בטוח?
כי הסיבה שלהם להימנעות הייתה שאלה דברים שמייצגים את עמדתם: שחרור חטופים והפסקת אש.

ככה כתוב בעיתון הארץ… לא התעמקתי

הגורם הראשי לערעור יחסי ישראל-ארה"ב הוא אויב המערב מספר אחד - ברק חוסיין אוסמה. אם המערב יפול זה באשמתו הישירה, עם התהליכים המסוכנים שהוא התחיל בעולם, ואם איכשהו נשרוד אני ממש מקווה שספרי ההיסטוריה ישחטו את המנוול הזה.

עם זאת, אסור לנקות את ביבי, שבמשך שנים התנגח עם הממשל שלו בצורה פומבית, כדי לזכות בעוד בחירות ועוד בחירות בארץ. לדוגמה, הסכם הגרעין שהיה אמור ליפול בסנאט ואז ביבי הלך לנאום שם וליכד את כולם מאחורי הנשיא המושפל, וההסכם עבר.

ביבי אולי אשם בכמה בקרע חמור בצורה פומבית (ובעוד המון דברים אחרים), אבל אני לא יודע אם עם רוה"מ אחר הקרע לא היה פשוט מוצנע אל מאחורי הקלעים, בזמן שבפרונט היינו שומעים חצאי אמיתות.

האמריקאים כן מתנים את הפסקת האש בשחרור החטופים
https://twitter.com/BarakRavid/status/1772275821677277674

לא שאני מת על זה, אבל זה עדיף על עסקת כולם מול כולם המזעזעת פלוס הפסקת האש.

מעניין אם האום כבר הבין שהוא לא יכול להתנות כלום מול ארגון טרור כמו חמאס.

אבל ההצעה שעברה לא הייתה של האמריקאים ובהצעה עצמה לא הייתה התניה (עד כמה שאני מבין)

לא הייתה התנייה, אבל כן הייתה דרישה כללית לשחרור החטופים. מס שפתיים מה שנקרא.

כמה שידענו שהעולם יהיה נגדנו כבר מהיום הראשון, אני מודה שלא דמיינתי שזה יהיה עד כדי כך גרוע. כישלון מוחלט של ממשלת ישראל, ובאמת שהגיע הזמן לבחירות. אם התנגדתי לזה בעבר כרגע נראה שזה יכול רק להועיל.

המצב כל-כך נוראי שהגענו למצב בו ישראל פחות או יותר נחשבת לבדה למדינה “הרעה” בעולם ואיראן, קטאר, חיזבאללה, ושאר ציר הרשע שייכים לצד ה"טוב". ישראל איבדה כל גרם של לגיטימציה לכל פעולה שהיא ואפילו ההתקפות (הסופר מוצדקות) בלבנון נחשבות ל"תוקפניות".

במצב הנוכחי, האמת היא שלאיראן אין שום אינטרס שהמלחמה תיגמר. היא נחשבת כרגע לשיא המתינות ולגורם מאזן ואם היא כרגע תשעט לפצצה כנראה שאף אחדש לא ימהר לעצור אותה. אולי אפילו יברכו על כך.

לא ברור איך כל זה נופל על ממשלת ישראל.
אם גנץ ולפיד היו מסתחבקים עם ביידן וקמאלה אז העולם היה מבין שאיראן הם ה-‘‘רעים’’?

יש פה תהליכים שקורים מתחת לפני השטח שהופכים את כל המדינות המערביות לכר גידול של איסלאם, איסלאמיזם, שנאת יהודים, ‘‘אנטי קולוניאליזם’’ ופוליטיקה אנטי מערבית.
ממשלה אחרת הייתה מעלימה את כל זה בקסמים?

ארה’'ב הייתה נגדנו מהרגע הראשון ודאגו להסוות את זה בחיבוק דוב מלא בצעצועים ותמיכה פומבית לא רלוונטיים.
ברגע שנהיה טיפה קשה גם את זה הם לא עושים יותר.