הסכסוך הישראלי פלסטיני

אני חושב שזו התחכמות מיותרת.
השמדה של ארגון טרור אין פרושו שהוא נשאר בשלטון. גם אם הפוליטיקאים בחרו מראש ניסוח לפיו יהיה קשה להאשימם אחר כך.

‘השמדה, פירוז, שלום: נתניהו חשף את מטרות המלחמה מול חמאס’ - די ברור
https://www.makorrishon.co.il/news/714385/

זה חסום אצלי, אבל כבר ציינתי את האמירויות כאופציה מועדפת עלי (לא שיש לי אשליות לגבי הקואליציה הבינלאומית, אבל כאמור אנחנו מתמרנים בין חלופות רעות). הפתרונות האלה עוברים דרך הכרה בשתי מדינות - אתה בעד?

לא ברור מה אתה מנסה לומר.

ברור שהם לא ישארו בשלטון אחרי שרובם מתים, זה לא אומר שזו המטרה.
אתה אפילו אומר שזה לא בהכרח עובר דרך רפיח. אז כנראה שלא מדובר בהתחכמות כי לא הבנת את הנקודה.

למה כאן חסומה אצלך?

אני יגלה לך סוד קטן, אם אני ראש ממשלה, אני אומר שאני מסכים למדינה פלשתינית מפורזת אבל בתנאים הבאים:

א. אין זכות שיבה למדינת ישראל.

ב. סידורי ביטחון וערבויות בינלאומיות

ג. הסכם קבע עם הכרה פלשתינית במדינת ישראל בתור מדינת לאום של העם היהודי והכרזה על סוף הסיכסוך וסוף תביעות עתידיות.

אין שום מנהיג פלשתיני מהחמאס עד פתח שיסכים לסעיף א וג. וגם אם יהיה תוך כמה שעות הוא יוצא להורג…

אבל מדינת ישראל תצא בתור “הטובים”

ותזכור, גם שהאמיריות חתמו איתנו על הסכם בלי פלסטינים. הם לא באמת חובבי פלסטין

אבל אז הגיע הדימנטי לבית הלבן והחזיר את מדינה פלשתינית לאופנה, אולי שטראמפ בעזרת השם יחזור הוא יחזיר את זה לבוידם.

יפה משה, אנחנו מתכנסים.

קודם כל, מנהיגים פלסטינים כבר סוג של הכירו במדינת ישראל וראינו שגם זה לא בדיוק הסוף. כמו שיש 50 גוונים של אפור, אצלם זה 50 גוונים של סכסוך. נניח את זה בצד - אם מה שהצעת כל כך פשוט (אני תומך וזה כבר נכתב פה מזמן), למה בעצם ביבי לא עושה את זה מזמן? זה כי אין דרך לעשות את זה מבלי להסתכן בכניסה למו"מ.

אתה אמרת שלהעיף את חמאס מהשלטון זו לא מטרת המלחמה, אני אמרתי שכן. הרי אין דרך לחסל 100 אחוז מהיכולות ולכן השאלה המרכזית היא מי שולט ביום שאחרי ולא אם חיסלת 85% או 95% מהמשגרים

בוא נניח שאין דרך לחסל 100%.
זה עדיין לא אומר שמטרת המלחמה היא מיטוט שלטון חמאס. שלטון חמאס יתמוטט כפועל יוצא ממטרות המלחמה האמיתיות. מה יהיה אחרי זה? מצידי שהם יאכלו אחד את השני.
אם הם רוצים לקדם הסדר כמו שצריך “ת’פדאל”, ברור שמה שנקבל מהם זה כל מיני משחקים והתקרבנויות, בגלל זה הם לא מעניינים בכלל.
ישראל נכנסה לעזה כדי להשמיד את חמאס ולפרז את הרצועה, ולהשאיר אותה כזו. מי שלא מבין את זה צריך להתעורר.

אומר ראש המודיעין האמריקאי לשעבר, פטראוס: ''ישראל חייבת להיכנס לרפיח". ואצלנו מנסים להמציא תירוצים למה זה לא משנה.

זה תמיד היה הדעה שלי. אני גם בא ממשפחה שמאל מרכז., אני למעשה בודד בימין אצלנו במשפחה (עד שביעי באוקטובר שמאז כולנו הפכנו להיות בן גביר חחח)

למה ביבי לא עושה את זה ? כי ביבי של התחלת הקדנציה זה לא אותו ביבי של הסוף … הוא פוחד מסמוטריץ ובן גביר.

זה לא תמיכה במדינה פלשתינאית , כי מדינה כזו עם החלאות שיש שם, זה התאבדות מצידינו, .

זה פשוט לתת להם לעשות את מה שהם הכי טובים בו (מלבד רצח ביזה ואונס) וזה מה שאבא אבן זכרונו לברכה אמר עליהם “הפלסטינאים לא מפספסים הזדמנות לפספס הזדמנות”

שום מנהיג פלסטיני לא יסכים לותר על זכות השיבה ועוד בנוסף לחתום על הסכם קבע… זה לא יקרה. אם תמצא אחד כזה, אפשר כבר מעכשיו להגיד עליו קדיש…

מישהו מוכן להסביר למה ישראל עדיין שותקת?

בכירים איראנים רשמיים לא מפסיקים להתראיין בכל העולם בלי בושה שהם הולכים לתקוף את ישראל ולנקום בה, ושיהיו קורבנות רבים. וישראל פאקינג שותקת. המילה היחידה ששמענו זה את דובר צה"ל מכריז על גיוס מילואים בקרב לוחמי הההגנה האווירית.

השתיקה הזו, מעבר לזה שהיא מסמלת חולשה ומזמינה את איראן להגביר את פעולה הנקמה שלה, היא גם הצדקה שבשתיקה מראש לתקיפה האיראנית ובעצם מתן לגיטימציה מלא לצד השני לפעול. למה אף נציג ישראלי רשמי לא מתראיין ברחבי העולם, מזהיר את איראן מפתיחת מלחמה ומבהיר שתקיפת אנשי צבא שפועלים כנגד צה"ל במהלך מלחמה הוא דבר לגיטימי בעוד תקיפת דיפלומטים או ישראלים ברחבי העולם איננו דבר לגיטימי?

למה אנחנו לעולם רק מתגוננים ולעולם לא עולים למתקפה בשדה התקשורתי? לדבר הזה יש השפעות עצומות ולא יאומן שאנחנו עדיין שוב ושוב ושוב נופלים בשדה הקרב הזה שהוא חושב לא פחות מזה הצבאי.

יש לנו ממשלה שלא מושלת ולא מנהלת, זה לא ממש מפתיע אף אחד בשלב הזה. קריסת מערכות טוטאלית.

בטוח שלא רק אני שמתי לב לפעילות אינטנסיבית בטירוף של שבשי GPS באזור תל אביב בימים האחרונים. מדאיג מאד, אם כי מצד שני - מניח שזה לפחות אומר שפועלים קשה בהגנ״א.

בנימה אישית, הייתי אמור להתחתן ב-20.10. החתונה נדחתה והתאריך החדש הוא 12.4, כלומר שישי הבא. רוצה לומר - חממו את המקלטים.

(הכל בצחוק חמסה חמסה חמסה מלח מים רק בריאות לכולם)

מה בצחוק החתונה או מקלטים?

אם זה לא החתונה, אז מזל טוב!!! רק בלי לחץ על הכוס…

חמאס רצח את השליחים של הרשות.

אבל נמשיך לפנטז על הרשות בעזה…

החתונה אמיתית :slight_smile: ותודה רבה.

המון מזל טוב אורי!!

מסוג ההודעות שמומלץ לנקד

זה דווקא חיובי בעיניי. בהמשך להודעה של אורי בדיון הפוליטיקה המקביל, תרחיש של השתלבות חמאס בשלטון האלטרנטיבי הוא דווקא התרחיש הסביר, אבל הפחות מוצלח מבחינתנו. אני הרבה יותר חושש מהליכה יד ביד של הרש"פ/כל גורם שלטוני אלטרנטיבי אחר, יחד עם הגורמים שישרדו מהחמאס. המהלכים מתחילת המלחמה של תיאום בין פתאח לחמאס הרבה יותר מפחידים אותי.

שהגורם השלטוני הנכנס ירוויח את המקום שלו, ושיעשה עבורנו את העבודה של למחוק כל זכר מהחמאס. אנחנו רק נרוויח מזה.

מזל טוב. מקווה שלפחות ניצלת את הזמן לאיזה רווקים מרענן

האמת שהרווקים היה עוד לפני. בחודשים האחרונים לא היה ממש ראש לשמחות והיינו די קרובים לבטל. עכשיו התאוששנו וזה לא בא לאלוהים בטוב כנראה :sweat_smile:

לא בא לו בטוב שאתה מתחתן יומיים וחצי אחרי המשחק מול סיטי. מה אתה יוסי אבוקסיס? קודם מסיימים עונה ורק אז מתחתנים.

מזל טוב!!!

זה אלו שהיו אמורים לזהות את הנוחבה …

רקובים מהיסוד.

חיים רמון בטויטר

"המינוי של תא"ל איתי ברון לרח"ט מחקר הזמני מלמד שהרמטכ"ל ושר הביטחון לא למדו דבר מהשבעה באוקטובר ולא שכחו דבר מהאשליות המסוכנות שהחזיקו בהן לפני מתקפת החמאס.

בתקופת כהונתו כרח"ט מחקר, בין 2011 ל-2015, תא"ל ברון היה מי שהוביל את קונספציית “הכלת החמאס” שהרסה כל חלקה טובה באגף המודיעין. על תפקודו במבצע “צוק איתן” קיבל ברון הערה בדו"ח מבקר המדינה על כך שלא הציג בפני חברי הקבינט את איום המנהרות “במלוא עוצמתו ומשמעותו”.

גם אחרי שחרורו מצה"ל, המשיך ברון, בתפקידו סגן ראש המכון למחקר בINSS, לקדם את הקונספציה הארורה הזו, לראות בחמאס בר שיח, ולהפיץ את אשליית “החמאס המורתע” שסייעה לעוור את הדרג הצבאי והדרג הפוליטי לסכנה הטמונה בשטן החמאסי.

כך, למשל, בנובמבר 2019, הסביר ברון כי “חמאס שבעי עימותים ומלחמות – הם כנראה הבינו שהציבור בעזה לא יצא נגדם אם הם יעמדו מהצד”. בינואר 2020, כתב ברון בדו"ח “הערכה אסטרטגית לישראל 2020-2019” של הINSS, כי חמאס אינו חפץ בהסלמה, והמליץ לדרג המדיני “לסמן את חמאס ככתובת אחראית זמנית ברצועת עזה ולהשיג הפסקת אש ממושכת עימו, תמורת הקלות כלכליות נרחבות”. במאי 2021 תוך כדי מבצע “שומר החומות”, העריך ברון שהרתעת החמאס הושגה.

באפריל 2023, בריאיון נרחב לעיתון “הארץ” הסביר ברון כי לבעיות “הישנות” של המודיעין, “הטיות של תפיסה למיניהן, כשל הדמיון, הדבקות בקונספציה”, “מצאנו פתרונות. הם לא הרמטיים, אבל הגענו לאיזושהי הסכמה. אנחנו רוצים שייכנסו לחדר גם המידע הטוב ביותר שאנחנו יכולים להשיג, וגם ריבוי של דעות. זה בעצם חלק מהלקח הישראלי אחרי 1973. לא עוד נחרצות, אלא ספקות, ויכוח, פלורליזם”.

אבל במציאות, המודיעין, הרמטכ"ל ושר הביטחון לא רק מתעקשים לדבוק בקונספציה שהובילה לאסון השבעה באוקטובר, אלא שהם נחושים להמשיך ולמנות אנשים ששוגים באופן עקבי ונחרץ, שמחזיקים בדעה אחת בלבד, שהיו אטומים לכל דעה שונה, ושיובילו אותנו לאסונות נוספים בעתיד.

הציבור צריך לדרוש שכל מי שהיה חלק מהקונספציה ברמה המדינית, ברמה הצבאית וברמה הציבורית, צריך להימנע מעיסוק בעניינים ציבוריים בעתיד הנראה לעין, ובטח שאין למנות את מובילי הקונספציה לתפקידים חשובים כמו רח"ט מחקר."

אני איתך 100% בדעה הזו, צריך לצאת בהצהרה תקשורתית שכל פעולה על אדמותינו לא תעבור בשתיקה.

אם לנסות לנחש, אני מאמין שרוצים לתת להם להוציא את זה מהמערת ובציפיה שהלחץ בישראל שהם גרמו היא פגיעה מספקת, לא לתת להם דלק נוסף לפגיעה עתידית.

מה זה אומר בדיוק?