הסכסוך הישראלי פלסטיני

תזכיר לי איזה מכחיש שואה אחר גנץ הזמין לבית שלו.

ובאמת. אם איזה ויקטור אורבן היה אומר את זה…

אפשר להיתמם. אבל זה לא ישנה את העובדה שהוא מכחיש שואה פול טיים הפוליטקאים שלנו יודעים את זה אבל רצים לפגוש אותו כל פעם שהוא רק מזמין אותם. אין שום הבדל בינו לבין חמאס חוץ מסמנטיקה.

רק בשביל להדגים:

"

חשוב לשים דברים בקונטקסט - אבו מאזן:

1. זקן, מעשן ולא בדיוק בקו הבריאות.
  2. בשפל מוחלט מבחינת רלוונטיות בציבור הפלסטיני, בעולם הערבי, בעולם המערבי ומול ישראל.

בגלל זה אנחנו רואים את האמירות שלו הולכות ונעשות שערורייתיות יותר ויותר בשנים האחרונות. כמובן שהסנטימנט לא חדש (הדוקטורט שלו עוסק בהכחשת שואה), אבל מה שאנחנו רואים פה זה את פרפורי הגסיסה הדי פתטיים של הקריירה הפוליטית של אבו מאזן (וגם שלו עצמו). אין מה להתרגש יותר מדי.

אין בעיה, לא חולק עליך לגבי המסקנות. אבל ככה להציג את זה? להביא כותרת שכתוב בה שהוא קיבל גינויים מכל עבר כולל ציטוט של הגינוי של יד ושם
ואז בפרשנות של מי שלא כתב את הטקסט, לכתוב שכמעט אך אחד לא גינה אותו כולל יד ושם (כשהגינוי שלהם צוטט בכותרת אני מזכיר).
זה פשוט לשקר ועוד בצורה ממש גרועה.

א. כי זה בדיוק הנחת סלב.

לא אמר שלא גינו את זה , אלא שמאפשרים לו לצאת מזה נקי בסופו של דבר. זה גינוים שלא שוים כלום.

לצורך העניין, אם הוא היה ויקטור אורבן גנץ לא היה מזמין אותו לבית שלו.

זה הכוונה שלו.

לא מתרגש ממנו, אבל גם שחתמו איתו על הסכם אוסלו הוא היה אותו מכחיש שואה שהוא היום.

ישראל אוהבת את אבו מאזן כי הוא בעד התיאום הבטחוני בפרט ושיתוף פעולה כלשהו עם ישראל בכלל. כנראה שהעובדה שהוא מכחיש שואה לא מונעת מאיתנו לעבוד איתו. לכן משה, כשאתה כותב שהוא כביכול צריך לפנות את מקומו - ישראל לא רוצה בזה (לכל הפחות כל מה שביבי ושמאלה).

לא רק בגלל התיאום הבטחוני, אלא בגלל שמה שיבוא אחריו הוא בגדר wildcard מוחלט, ועדיף לנו ברווז צולע מכמעט כל אלטרנטיבה אחרת. מה שכן, מדובר בסוס מת מטאפורית שבקרוב מאד יהיה מת גם פיזית. מעניין מה התחזית והתכנית של ישראל/גורמי הביטחון והמודיעין.

לא מבין למה לאף אחד אין אומץ להגיד שאסור לתת להם להתנהל לבד. אוסלו היה רעיון פסיכי ואפשר היה לדעת מראש איך זה יגמר. ועם זאת, גם ההתנהלות מאז אוסלו של חצי חצי כזה היא לא מוצלחת בלשון המעטה. מי שיבוא אחרי אבו מאזן די בוודאות יהיה קטסטרופה, אבל גם הוא מזעזע ומשלם משכורות למחבלים ומשפחותיהם.

צריך להקים רשות חדשה, בראשה יעמוד ערבי ישראלי (מישהו כמו מנסור עבאס שמבין עניין) ויקים מנגנונים שמאפשרים לקיים שם חצי אוטונומיה. הראשון והחשוב ביותר הוא מערכת חינוך חדשה, בה ילמדו עם פיקוח צמוד לפי תוכנית לימודים ישראלית ייעודית, שמקדמת ערכים מערביים. ואז אולי עוד 50 שנה יש סיכוי שמשהו ישתנה. פתרונות קצרי טווח אין ולא יהיו.

ולמה נראה לך שהם יסכימו לדבר כזה?

טל, כמו ש @Dovi אומר, אתה אשכרה מנציח את חוסר השוויון הכל כך מושרש בינינו לבין ערבים עם תעודה כתומה. אין להם מדינה משלהם (ברור שלא ניתן להם, כשהם אומרים מה הם מתכוונים לעשות לנו) ואנחנו לא נותנים להם תנאים של מדינה. בקיצור, עד שהם לא יתעשתו לחבור לעולם המערבי - לנצח המאבק הוא all in או אנחנו או הם. לא רואה דרך הגיונית לצאת מהפלונטר.

זו בדיוק הטענה שלי. אם לא תפעל בצעדים אקטיביים לעשות זאת - זה יכול לקחת כמה מאות שנים.

אבל הם לא רוצים. מה, תכריח אותם?

לא עשיתי מחקר על הפלסטינים אבל ממה שראיתי עד היום (ראיונות עם אנשים משם וגם דברים שרביע כתב כאן), מי שחושב שכל הבעיה היא שהם לא מתקדמים ורק אם נקדם אותם הכל יהיה בסדר, חי באשליה.

צריך להבין שזה עניין של דת.
כמו שבן גביר וענייני הר הבית וההתיישבות מהצד היהודי, ככה זה הפלסטינים רק לכיוון השני.

זו לא מלחמה על תנאים וקדמה אלא מלחמת דת.

אם תכניס להם ישראלי שהוא ערבי מחמד שילמד אותם קדמה ומערביות הם יעיפו אותו במקרה הטוב וירצחו אותו במקרה הפחות טוב תוך זמן קצר מאוד.

הם לא רוצים את הטובות שלך ואת התרבות המערבית שלך, הם רוצים אותך בים ואותם איפה שאתה לפי הכללים שלהם.

יום כיפור שלנו

https://twitter.com/i/status/1710518913212002636

יש לך את זה ביותר נסחף?

לא זה אנדרסימטנט .

תבדוק בחדשות ליאור. ואז תגיד לי אם אני נסחף

הם כבשו ישובים בדרום…

https://twitter.com/kann_news/status/1710546433064018351

ראיתי את החדשות. אני צריך להזכיר לך או לדני קושמרו מה היה ביום כיפור?

מחדל מודיעני עצום כישלון של הצבא כישלון של בממשלה ומערכת הביטחון ולצערי יש לא מעט הרוגים.

זה לא רק שהם עברו את הגדר במספרים מאוד גדולים זה גם שהם הצליחו בכלל לחזור.

עכשיו שמעתי אחד מתחנן על החיים שלו לדני קושמרו שהוא שומע מחבל צועק אללה אכבר ליד החדר שלו.

ואני פוחד שחיזבאללה עומד להיכנס לחגיגה.

אז אני לא חושב שאני מגזים.

ביום כיפור רוב הלחימה היה רחוק מישובים אזרחים. עכשיו זה בלב של הישובים האזרחים.

מלחמת יום כיפור הייתה מול צבאות סוריה מצרים ירדן ועירק. עכשיו מדובר על כמה ג’יפים וצינורות. פרופורציות. האיום הוא תודעתי ולא קיומי.

בהתחשב בעובדה שמדובר לא בצבא המצרי מהצד השני, אני גם חושב שמדובר במחדל מטורף. אולי הפגיעה קטנה יותר במונחים אובייקטיבים, אבל הכישלון זהה.

עוד מעט המספרים המלאים יתחילו לצאת, מעריך שנהיה באזור העשרות אזרחים הרוגים.

אם זה ייגמר בכל דבר שהוא פחות מכניסה קרקעית משמעותית זה יהיה טירוף.

מחדל מודיעיני, היערכותי וכו’ - אפשר להתווכח על הסדר גודל. סכנה קיומית כמו ביום כיפור - פחות כרגע.

אין ספק שתיהיה פה וועדת חקירה