הסכסוך הישראלי פלסטיני

הפעולה המתבקשת: כיבוש של הרצועה והוצאה להורג של כל אחד ואחד מאנשי חמאס עד האחרון שבהם.

מה שיקרה בפועל: ביבי יאשים את הסמול, בן גביר יצרח ויצווח מבלי לעשות שום דבר מועיל והחרדים יסבירו לנו שהם אלו שהצילו אותנו.

בא לי להקיא.

יש בעיה שכל אירוע מתחיל ונגמר בהיסטריה רבתי. לראות את ערוצי הטלויזיה זה ביזיון. אותי אי אפשר להאשים בפטריוטיות יתר או במילטריזם אבל ישראלים נהיו נמושות בעשרים השנים האחרונות.

קודם כל אני נמושה גאה ולא מתבייש לדרוש להמשיך להיות נמושה. הציפייה שלי כאזרח ישראלי ב2023 היא שונה מזון של ההורים שלי ב73 שהיו רגילים למלחמות קיומיות על עתיד המדינה.

אני חושב שחוליות מחבלים שמסתובבות ומוציאות להורג משפחות שלמות שיושבות בממד זה מציאות די מפחידה.

ברור שזה מפחיד אבל זה נקודתי. אי אפשר שישראל תיכנס להיסטריה כל הזמן.

ליאור, חכה
גודל האירוע לא ברור
לא הנזק, לא מי מעורב במתקפה ולא איך זה ימשיך מכאן

מה שברור זה שמבחוץ זיהו את החולשה ושישראל נתפסה לא ערוכה בלשון המעטה

אני מפחד לחשוב איך היום הזה הולך להסתיים מבחינת אבידות.
אפשר להבין את ההיסטריה, דבר כזה שעשרות מחבלים מסתובבים חופשי וטובחים באזרחים לא אמור לקרות. לא מדובר פה על מחבל בודד שאי אפשר היה לדעת.

איזה כאב לב לראות את הדיווחים האלה.

הדבר הראשון שצריך לעשות זה ממשלת אחדות חרום של כל המפלגות הציוניות.

אני חושב שהפעם בסופו של דבר היה כיבוש של הרצועה גם אם חלקי. אין ברירה, גם מבחינת ההרתעה של חיזבאללה.

אחרי שתגיע הרגיעה. מבחינתי, מהדרג של אלופי פיקוד דרך הרמטכל שבכ מוסד אגף מודיעין וכל הדרג המדיני כולו מבן גביר גלנט צריכים לשאת באחריות. כולל אי חזרה לעמדות השפעה. וכמובן התפטרות של כל הממשלה.

היו כאלו שגם יצטרכו לעמוד למשפט פלילי מבחינתי.

אם החיזבאללה נכנסים לארוע אני באמת חרד. זה ארוע אחר לגמרי.

לא אני צריך לחכות… אלה שנכנסים להיסטריה צריכים לחכות. ממתי היסטריה היא התגובה המועדפת??

ראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין נהרג בחילופי אש עם מחבלים.

זה כמובן לא כיפור, אבל מה שקורה עכשיו זה משהו חסר תקדים במלחמה מול חמאס והתגובה צריכה להיות חד משמעית בניגוד לפעמים הקודמות.

מחבלים שמגיעים דרך הים האוויר והיבשה, 2200 רקטות בתוך 4 שעות, עשרות הרוגים פצועים וחטופים, זה לא משהו שאפשר לזלזל בו.

ההשוואות ליום כיפור הן לא בתוצאות חלילה, אלא בהפתעה והשאננות. רק לפני שבועיים למשל הממשלה אמרה שהחמאס מורתע והתעלמו מהתרגילים שביצע.
אני גם תומך במי שכתב פה שאנחנו לא בשנת 73 והמצב שונה, התקדמנו הרבה ב50 שנה עד כדי רמה שלא צריך מאות הרוגים כדי לזעזע אותנו, וטוב שכך.

בכל מקרה, זה לא הזמן לריב. שמרו על עצמכם ושייגמר במהרה.
מסכים עם משה לגבי הממשלת אחדות.

לגבי האשמות יהיה לנו מספיק זמן אחר כך.

כמות החטופים הולכת ללוות אותנו הרבה זמן… גם אם מבחינה מספרית וקיומית האירוע הזה לא משתווה ליום כיפור, מבחינה תודעתית זה אירוע בעל אותו משקל לדעתי

לדעתי אתה ממעיט במה שקורה כרגע. העובדה שמדינת ישראל כנראה לא תחרב לא אומרת שאין פה אירוע חמור מאד עם השלכות קדימה

הן יתחילו מהר מאד גם בדרגים הפוליטיים

מדינת ישראל לא נמצאת בסכנה קיומית
ועדיין מדובר באירוע הביטחוני החמור ביותר בעשור האחרון, לכל הפחות
האמירות האלה חיות ביחד

צה"ל מאשר: חמאס מחזיק בפועל ביישובים בעוטף עזה
אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה קרה דבר כזה

אתם נכנסים ומוציאים דברים מהקשרם. לא מדובר על סכנה קיומית או בהשוואה במספר הנפגעים של יום כיפור מול מספר הנפגעים היום, אלא בכישלון של המערכת המדינית והצבאית הן במודיעין ובהערכות ובטיפול בארוע. וזה מה שזכיר את יום כיפור.

גם שם היה קונספציה שהמעוזים ימנעו פלישה של כמו הקונספציה שהמכשול הקרקעי מול עזה ימנע פלישה של חמאס.

ואני באמת לא צריך להוסיף שאני אומר שחמאס כבש ישובים שלמים ושזה כישלון מוחלט.

אני תמיד הייתי ביקורתי נגד המערכת הצבאית והמדינית, אבל גם בחלומות הכי גרועים שלי לא חשבתי שכזה דבר יכול לקרות. החלומות הכי גרועים שלי לא דמינתי שאני ישמע “חמאס מחזיק בישובים ישראלים” להזכיר לכולם כמעט שש שעות מאז תחילת המלחמה…

זה ארוע שקלון ובושה למי שהיה שותף לבושה הזו, לדרג המדיני והצבאי יש הרבה דם על הידים. אני לא מצפה כלום מהם אבל אם יש להם טיפה בושה רק טיפה , מדבר על מינמום בושה, שבסוף המלחמה יקחו אחריות בעצמם ויבקשו סליחה ומחילה. אני לא מאמין שזה יקרה אבל אני מקווה.
דרך אגב, זה לא מהיום המחדל. גם איזנקוט וגנץ שותפים לקונספציה.

ושוב, חיזבאללה יותר חזק יותר מאומן מחמאס והגבול בצפון עדיין לא הושלם המיגון, אז בוא רק נדמיין מה יקרה שהם גם יצטרפו לארוע.

ואני אפילו לא מדבר על איוש

אבל מי שלא רצה להכנס לכבוש את עזה בתנאים שלנו יאלף לכבוש את עזה בתנאים של החמאס.

משה לדעתי כולם תמימי דעים

עכשיו
יש יישובים שהם בשליטת חמאס
ישראל מספיק חזקה כדי לשחרר אותם
העובדה שזה לא נעשה שעות ארוכות אולי מצביעה על כמות של בני ערובה וכו’

דיכאון

לא רוצה להפיץ יותר מדי שמועות וכו׳, אבל ההודעה של ליאור מתיישנת רע כמו קוטג׳ ביום חם. מידיעה. זוועות שלא יאומנו בקיבוצי הדרום. עדיין.

תקרא טוב מה שכתבתי ותבדוק מה מתיישן

לא מופרך שאנחנו בדרך למספר ארבע ספרתי של אזרחים טבוחים, מחדל מודיעיני חסר תקדים, ואזרחים ישראלים חיים חטופים בעזה. אם חשוב לך שנגיד שקטן מכיפור ברמה האסטרטגית - תפאדל, אבל זה אירוע בסדר גודל של ניין אילבן.

זה נורא
אני ממש בדיכאון