הסכסוך הישראלי פלסטיני

זה לא נכון ואין לי ספק שבשונה מהמוב הטיפש, בכירים באירופה מבינים את זה היטב. אין שום מניעה להעביר אוכלוסייה לאזורים שכבר נוקו וזה בדיוק מה שצה"ל החל לעשות.

אתה לא יכול גם להגיד שיש בעיה שרפיח מפוצצת אוכלוסייה וגם להגיד שצה"ל מבצע פשע מלחמה כשהוא מעביר את האוכלוסייה לאזור אחר כדי שלא ייפגעו. זה טיעונים עם כשל לוגי מטורף שאמנם אני לא מופתע כשאני שומע מפרו פלסטינים או סתם טמבלים טוענים, אבל אני כן מצפה מבכירים פוליטיים במערב לא לטעון כאלו דברים. ועד עכשיו אכן לא שמעתי את זה, זה נראה לי פעם ראשונה, ולכן ההפתעה שלי.

זה כמובן לא אותו דבר. מחאן יונס יכלו לברוח לרפיח (וגם זה כמובן לא כולם, אחוזים משמעותיים מהכח שם כן הושמדו), כרגע אין להם לאן לברוח מעבר לאזורים שכבר נוקו בעבר ושצה"ל יכול לרדוף אחריהם לשם די בקלות.

“להבסיס את הגדודים הנותרים” זו לא סיסמא, זה אמצעי צבאי אמיתי, מוחשי וברור מאוד. המבצע לפני כמה שבועות בשיפא הבהיר זאת היטב. לאחר שלפני חודשים רבים צה"ל הביס את הגדודים שם, הוא יכל לאחר זמן די רב (כחודשיים) תוך כמה שעות להכניס כח עד לשיפא ולעצור ולהרוג שם מאות מחבלים במחיר אפסי. זה בדיוק מה שתקבל אם תבצע את חיסול הגדודים גם ברפיח ומחנות המרכז. בעצם, כלל הרצועה תהפוך ליעד קל כמו מה שהיה בשיפא. זה מה שיאפשר לצה"ל באופן מעשי להתקדם לשלב ג’ של ניקוי וטיהור הרצועה אחרי הבסת חמאס כארגון צבאי מסודר.

מה יש באיזורים שכבר נוקו? בעיקר הריסות אני מניח, לא? לא ממש מתחם מגורים ראוי.

הכשל הלוגי של המערב מתחיל מזה שארגון טרור שמתחבא בכוונה תחילה בתוך אוכלוסייה אזרחית זו הבעיה של ישראל איכשהו. שלל הטענות הן תוצר לוואי של הטמטום הזה.

זה לא כשל לוגי זה כשל מוסרי. מה שאני תיארתי זה ממש כשל לוגי, ואני באמת לא חושב ששמעתי אותו עד עכשיו מאף בכיר מערבי. זה שהם מתחילים לדקלם את זה גם כן, זה מסוכן מאוד מאוד ובעיניי מסמל שלב חדש בהתדרדרות. המערב הרשמי כבר ממש מדקלם מסרים של החמאס ובפועל הפך לשותף מלא שלו למטרותיו.

דוד, בניתוח הצבאי שלך אתה מתעלם מ 250 מייל מנהרות

שצה"ל משמיד בכל מקום שאותו הוא כובש?

מדוע בשיפא לפני מספר שבועות לא השתמשו במנהרות? כי לא היה להם.

לא חושב שמדובר על להשמיד כליל את כל המנהרות. עושים נזק, אבל זה לא אומר שאין מעבר לעיר אחרת בדרך תת קרקעית.

image

עדיין מדובר בידיד ישראל גדול וישראל צריכה להודות לאלהים שהוא היה במשמרת ולא טראמפ?

האמת, זה היה צפוי לחלוטין עוד מאותו ביקור לאחר ה-7 לאוקטובר כשכל התקשורת הישראלית ריירה עליו משל היה סידני סוויני. כבר אז היה די ברור לכל מי שלא מחזיק בתפיסת עולם של “הרגשות זה הדבר הכי חשוב” שהביקור הזה וההתערבות האמריקאית במלחמה זה חדשות רעות, לא חדשות טובות, ולא מעט אנשים חכמים ציינו את זה גם כאן בפורום.

אז ביידן בא לשמור שלא נתפוצץ על השכנים שלנו, אבל עטף את זה בסוכריה של רגשות אז הוא ידיד ישראל. ברגע שהמציאות השתנתה והגיע הזמן להביע רגשות לצד השני, ביידן מתהפך. זה היה צפוי וברור מראש.

בפועל, סביר להניח שאילולא ארה"ב שלחה לכאן את נושאות המטוסים ואילולא ביידן היה מגיע, ואילוא ארה"ב הייתה כל-כך מעורבת במלחמה אלא פשוט סותמת את הפה ומוכרת לנו את הנשק בשקט (כמו שעשתה בעבר), היינו כיום במצב ביטחוני הרבה הרבה הרבה הרבה יותר טוב.

והמלחמה אגב גם הייתה נגמרת מזמן. זה שהוא והממשל האמריקאי לא מבין שהלחץ על ישראל רק מאריך את המלחמה ואת הסבל הפלסטיני זה פשוט כסילות מוחלטת.

ודבר נוסף - זה שבכירי מערכת הביטחון לשעבר התראיינו בכל התקשורת הישראלית ולא הפסיקו לספר לנו כמה זה דבר נפלא לביטחון שלנו שארה"ב ככה תומכת בנו, זה עוד שלב אצלי באיבוד האמון שלי במערכת הזו. מדובר בחבורה של אנשים שלא מסוגלים לחשוב 2 צעדים קדימה. איך ייתכן שבורים מוחלטים בפורום כדורגל ראו את זה בא לפניהם?

עכשיו חמאס יודע שישראל לא תפלוש לרפיח וזה לא יאפשר להם לרדת מהעץ.

גורלם של החטופים שעדיין בחיים נחרץ.

ביידן הזה פושע.

אני לא בטוח שישראל לא תפלוש. כמובן שאין לי מושג מה מצב התחמושת, אבל אם אנחנו מאמינים שניתן להסתדר, חייבים להמשיך עם רפיח ולגמור כבר עם המלחמה הזו. גרירת המצב הנוכחי לא תורמת לשום דבר, וייתכן שדווקא כרגע זה נכון לישראל להפוך את העימות עם ארה"ב לפומבי יותר כדי פשוט להשפיע על הבחירות בארה"ב.

ביידן כרגע מנסה לרצות את כל הצדדים, לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. צריך להבהיר לטמבל הזה שהעולם לא עובד ככה.

ביידן הוא קריקטורה מאוד מאוד מאוד לא מוצלחת של הכישלון המחשבתי של השמאל המערבי. אני די בהלם בזה שהוא אשכרה מאמין ש"אם פשוט נגיד בקול את מה שאני רוצה אז זה מה שיקרה" זה אסטרטגיה סבירה. ראו את זה גם במשא ומתן והאמירות של “לחמאס יש עסקה על השולחן והוא חייב לקבל אותה” כאשר לצד זה כל הלחצים המדיניים הופנו כלפי ישראל.

זה פשוט טמטום וגישה נאיבית, שלא לומר ילדותית, כלפי המציאות. בנאדם שלא מבין את הקונספט של תמריצים… הרי גם אם ביידן רוצה לאיים על ישראל לא להיכנס לרפיח, הוא יכל לאיים בשיחות סגורות, בלי שחמאס ושאר העולם הערבי ידעו על זה. להצהיר את זה באופן פומבי (אני מניח כדי לחשק את עצמו) אומר דבר אחד בלבד: חמאס יודע שהוא לא צריך לוותר על כלום, כי מעשית ביידן תומך בעסקה בכל מחיר.

בשבועות האחרונים ביידן הפך בפועל לאחד מאויביה הכי גדולים של מדינת ישראל, זה פשוט נעשה בשפה יותר מתוקה עם “דאגה לחטופים” אז המטומטמים מעולם הרגשות חושבים שהוא בצד של הטובים.

הייתי צריך לנסח את זה אחרת

חמאס ישער שישראל לא לא תפלוש לרפיח בגלל החרם האמריקאי.

אני לא יודע מה המצב של החימושים, אבל לנוכח מה שקורה בצפון. הסיכוי לפלישה רחבה לרפיח לדעתי יורדים .

מה שחשוב, זה לא רק החרם של הנשק. זה חוסר תמיכה שלהם. וקשה לי להאמין שנעשה מהלך כזה במיוחד עם הדיבורים של האג אם התנגדות כזו חריפה של האמריקאים.

רק תשימו לב איך ממשל ביידן עבד על הקונגרס והסנאט. הם קישרו את התמיכה של ישראל ואוקראינה ביחד בשביל לגרום לרופבלקאינים להצביע בעד הסיוע. ואז הוציאו אצבע משולשת לרופבלקאנים.

כל יהודי שמצביע לביידן הוא שונא ישראל. טראמפ צודק.

תרשום עוד אחד במחנה הקונספירטורים, האובססיה החולנית שלהם לרפיח מחשידה.
אני לא אתפלא על כלום.

דוד, אני מתאר לעצמי שנתקעת כמו רבים אחרים על התהיה לגבי איך בן אדם מאמין יכול להתעסק באבולוציה? או התהיה של כל מי שראה את בארסה פריים לגבי ההעדפה המשונה של פפ לגבי קייטה, התהיה שלי לגבי איך מישהו שמתעסק בסטטיסטיקה יכול להשתמש בROC, Sensitivity וSpecificity מבלי לשים לב לכך שהוא מתנה על העתיד או התהיה הקבועה של המפגינים שעושים לי עוצר על הבית כל שבת לגבי איך בן אדם שנראה כמוני יכול להיות ביביסט.

אני לא יודע אם זה ביידן ומה שנשאר מהיכולת הקוגניטיבית שלו או הגורמים שמפעילים עליו לחץ כזה או אחר, אבל ברוב המקרים להערכתי האמונות הבסיסיות של האדם אונסות את פרדיגמה מעודכנת אל המציאות וככל שהמעמד עולה כך זה יותר נכון.

האמריקאים כמו האירופאים חסרי מושג וזו הסיבה לכך שכל ישראלי חייב לדרוש מהפוליטיקאים שלו לחתור אסטרטגית לעצמאות ארוכת טווח. אני לא מדבר על מהלך גחמני כפוי טובה כלפי מי ששופך עלינו כמויות היסטריות של כסף, אלא על תהליך הדרגתי שיצדיק את התרגום האנגלי לעצמאות - Independence (אי-תלות). זה נכון עכשיו וזה היה נכון כשהם דרשו מאיתנו לא לתת מכת מנע ב73 למרות שכולם ידעו שהמלחמה בפתח.

ורק כדי להיות הוגן: בואו לא נשכח את חלקם של הרפובליקנים והליכודניקים כאן: ביסוס האיום הרקטי הישיר כאסטרטגיה אנטי-ישראלית כשאמריקה מסרסת אותנו (שמיר + בוש האב) ותפיסת גבולות ברי הגנה כתמריץ לנסיגה (שרון + בוש הבן).

לא מבין את ההליכה שלכם לקונספרציות. זה לא כל כך מסובך חברים.

אם ביידן מפסיד במישיגן ביידן מפסיד את הבחירות. במישיגן יש הרבה מוסלמים והקול יהודי לא באמת מהווה את לשון המאזניים. לא קשה.

לא צריך לפנטז או לעשות ספקולצייות על המניעים של הסנילי מארה"ב . את רוב הרקטות והחימוש העזתים לא באמת בנו בעצמם, זה לא הגיע מכרם שלום או מעבר ארז. אז לא קשה לנחש איך “כל הטוב הזה” הגיע לעזה… ולכן גם לא קשה לנחש איזה מדינות ובעיקר איזה מדינה, מדרום לישראל עזרה לחמאס באופן פעיל ובניגוד להתחיבות והסכם השלום שכנראה לא שווה כלום…

הסיוע המצרי לחמאס זה עוד מחדל של מערכת הביטחון והמודיעין בישראל. שנים מספרים לנו, שהמצרים רואים בחמאס אויב יותר גרוע מישראל ולכן בסתר עוזרים לנו. זה שקר אחד גמור, הם במיטה עם חמאס. הם ידעו שנים על כל ההברחות ממצרים. ושנים בכירי המודיעין סיפרו לנו שקרים פה.

לא שאני מבין למה, חמאס באמת מאיים עליהם לא פחות מאשר עלינו

עכשיו תחשבו על כל בכירי הצבא שכל היום באולפנים מספרים לנו ש"צריך להחזיר את החטופים ואפשר לנצח את חמאס אח"כ" תחשבו לאיזה מכון מחקר הם שיכים ומי ממן את אותו מכון מחקר שמשלם להם את המשכורת ותגלו שכל בכירי מערכת הביטחון הישראלית או לפחות רובם זה סוס טרויאני של האמריקאים בישראל.

זוהמה . בוגדים כולם.

בהמשך לדיון על ביידן, אני כנראה לא מחדש כלום אבל מרגיש שהבחירות הקרובות בארה"ב יקבעו לאן העולם המערבי הולך. קדנציה נוספת של ביידן תיתן רוח גבית חזקה מאוד לשמאל הפרוגרסיבי שמשמיד כל חלקה טובה בעולם הליברלי המוכר. כמובן שתרבותית זה אסון לכל ליברל, אבל גם מעבר לכך - חוסר היציבות ששורר בעולם בשנים האחרונות רק יעמיק וארה"ב תמשיך לנסות-בכאילו-אבל-לא-באמת לכבות שריפות-בהתאם-לאג’נדה.
טראמפ אולי בקיצון השני (אני לא חושב שהוא כזה קיצוני, אבל לפחות מבחינה אישיותית אפשר לומר שכן), וזה לא מאוד חיובי, אבל אולי לשבור חזק ימינה זה התיקון שארה"ב צריכה כדי לחזור לנתיב האמצעי. החינוך בארה"ב, ואני לא מדבר על אוניברסיטאות אלא הרבה קודם, דורש חריש עמוק אם לא רוצים להמשיך לגדל דור של מטורללים שבטוחים שהכל מגיע להם ולמעשים אין השלכות.
ההתערבות האמריקאית במה שקורה בעולם צריכה להיות הרבה יותר ברורה - או שעושים משהו או שלא עושים כלום. אני די בטוח שעם טראמפ המצב שלנו היה הרבה יותר טוב ולאו דווקא כי היה עומד איתן לצידנו. גם אם היה נגדנו הוא היה אומר מהיום הראשון “זה לא ענייני תסתדרו לבד”, והיינו יכולים להרשות לעצמנו לזמבר לחמאס את הצורה כפי שבוודאי יכלנו לעשות בלי הרסן שביידן קושר לנו. גם מבחינת אוקראינה נשמע לי הרבה יותר סביר שהמלחמה הזו או לא הייתה מתרחשת לכתחילה כי הוא היה משתגע בטוויטר עם איומים, או נגמרת מהר מאוד.
וזה מבלי לדבר על מה שקורה בארה"ב עצמה כבר עכשיו ומפורר את המדינה מבפנים - מרכז סן פרנסיסקו נראה כמו רפיח ואוניברסיטאות אייבי ליג כמו אוניברסיטת ביר זית.
אני די מפחד מניצחון נוסף של ביידן, ובמקרה של ניצחון טראמפ חושש מהתגובה שלו למהומות שהווקיסטים בוודאי יקימו כבר למחרת בבוקר. בכל אופן בחירות גורליות מאין כמותן.

דרך אגב, אני חושב שבן גביר הוא כנראה אחד הפולטיקאים והשרים הכי גרועים שהיו פה אי פעם. אבל שהוא צודק הוא צודק

חמאס :heart: ביידן

לדעתי טראמפ ינצח בבחירות הקרובות בעזרת המפלצת הגדולה בשמים

אני עדיין זוכר איך חגגו פה את הזכיה של ביידן…

אני לא יודע מה זה בדיוק אומר עצמאות ולא יודע אם לישראל יש יכולת לפתח מטוס באיכות של המטוסים הכי מתקדמים שיש לאמריקה וכו’ - אבל מסכים עם העיקרון. כמדינה של מיעוט קטן בכזה מרחב אין לנו שום פריבילגיה לא לתכנן לטווח ארוך. לא רק צבאית, כמובן.

אנחנו רואים איך האמריקאים נסוגים, ברור שמתישהו הסינים ישיגו את ההישג שלהם בטיוואן ועם אוקראינה בטח יגיעו לפשרה רכה. עד הניינטיז היה עולם קל בשביל אמריקה - האויב הגדול התפרק, בשאר המדינות היתרון הטכנולוגי והכלכלי היה כל כך גדול שזה לא כוחות ומלחמה הייתה נגד צבא ולא נגד טרור. היום כולם נכנסים למיטה עם כולם וגם מדינה שהיא בטח לא מעצמה עולמית כמו איראן מגיעה להישגים צבאיים שמאתגרים את המערב.

האירופאים ימשיכו לישון והאמריקאים לא ישנו אסטרטגיה ולא ישלימו עם סין עד שזה לא יהיה מאוחר מידי. אם מדינת ישראל לא תשאל את עצמה איך מתנהלים בעולם ואיך בונים כלכלה וחברה חזקה היא תתפרק לגורמים.

לגבי ביידן - אני מסכים עם זה בסך הכל:
https://x.com/Doron_Nehemia/status/1788448941802930343

אני חושב שזה אם זה מתנהג כמו צפרדע הולך כמו צפרדע ונראה כמו צפרדע זה צפרדע.

ביידן לא אנטישמי אבל מנהלים אותו שונאי ישראל. צריכים לראות את הכוורת שלו ומי שמנהל באמת את העסק שם. ביידן שלפני הירידה בקונגטיביות שלו בחיים לא היה מונע נשק מישראל במצב חירום כזה. אבל הוא כרגע מחפש את החבר הדימיוני שלו וחושב שנשיא מקסיקו מנהל את מצרים.

אובמה ושות מנהלים את העסק מאחור.

החשבון נפש שלנו, צריך להתחיל למה אנחנו כל כך תלוים באמריקאים? למה אין לנו תעשיית נשק מקומית שתוכל לפצות על זה?

רק להזכיר שביידן מפקיר לא רק את ישראל, אלא יש לפחות חמישה חטופים בעלי אזרחות אמריקאית ברפיח.

נובמבר לא יכול לבוא מוקדם יותר.

כבר פיתחנו מטוס בעבר שהאמריקאים קברו, החיפאים שביננו יכולים לצפות בו בדרך לטכנודע (הטכניון הישן).

זה לא הכרחי שנייצר הכל מהכל ועצמאות היא לא בינארית אלא רציפה. זה גם בסדר שננהל כלכלת חימושים, הכל צריך להיעשות בתפיסה פרגמטית אבל עם זאת הכיוון חייב להיות ברור - חופש פעולה גדול מבעבר לגבי יכולתנו להגן על עצמנו.

ואם הם לא רוצים לתת לנו פצצות חכמות, אז לאיים להשתמש בפצצות טיפשות.

fuck joe biden

אם הם תופסים אותנו בביצים במלחמה הכי קשה שיש לנו. הגיע הזמן להחזיר בחזרה

יש לך קישור לזה משה?

@Uriah אני מסכים. מה שכן, הקרב הקשה הוא עדיין הדיפלומטי ולא החימושים. בלי בעיית לגיטימציה אין בעיית חימושים. אם יש לגיטימציה אז לא סופרים לך נזקים אגביים והפצצות לא צריכות להיות הכי חכמות בעולם.