הסכסוך הישראלי פלסטיני

זה מתוך הרשת החברתית שלו אני הבאתי את זה מטויטר

https://twitter.com/DrEliDavid/status/1788450575685661089

מעניין, בפרופיל שלו אני לא רואה ציוצים חדשים

יש לך truth sociel?

אהההה חחח לא, אני רק טוויטר וקצת אינסטגרם (את הטיקטוק מחקתי אחרי שראיתי מה הולך שם בעקבות ה 7/10)

לא היה איזה קטע שמאסק הבטיח חופש ביטוי?

היה, וגם החזיר את החשבון של טראמפ מהקפאה די מזמן, אבל הוא כבר מושקע ברשת הפרטית שלו ולא יכול להרשות לעצמו לחזור לטוויטר כנראה…

ישראל קורסת לתוך עצמה אחרי תהליך של 15 שנים ועסוקה בהסתכלות אל החלל כדי להבין איזה אסטרואיד פגע בה. ביידן הוא אוהב ישראל וחמאס הוא לא גרמניה הנאצית. לכשלון יש רק כתובת אחת.

חרטא. שטויות.

חיים סבן, מייקל רפפורט ועוד דמוקרטים יהודים מובהקים יוצאים נגד ביידן בטירוף. ביידן עשה טעות רצינית במונחים פנים-ארציים, אם הוא יאבד את הגרעין היהודי העשיר הדמוקרטי, הוא לא יפסיד - הוא יובס.

לא קשור בכלל למדיניות כרגע. ישראל הייתה פרגמטית מספיק בשביל עסקה, חמאס רוצה ערובה לסיום מלחמה סופית. הפעם, האמריקאים חישלו את עצמם לזה, אם רק נשכיל לשדר כמה מסכנים אנחנו בגלל מחסור הנשק, ביידן ינחת בסקרים בצורה מיוחדת. אוהב ישראל אעלק

ישראל הייתה הכל חוץ מפרגמטית. יצאה למלחמה אינסופית ללא שום תכנית, דשדשה צבאית במשך 7 חודשים בצורה עלובה והסתמכה על נשק אמריקאי תוך כדי זיהום מתמיד של היחסים עמם.

ישראל התעלמה באופן מבזה מהאינטרס האמריקאי תוך כדי תלות מוחלטת. נתניהו מחריב את ישראל ואתם פה נופלים בכל ספין.

ביידן אוהב ישראלי. אבל יותר מאת ישראל הוא אוהב את ביידן ורוצה להיבחר. וגם טועה, לדעתי (הפוזיציה ברורה).

לא סותר שמה שליאור כותב נכון. אנחנו לא בדיוק עוזרים לו לקחת אותנו ברצינות.

גם מי שבעד עיסקה והפסקת מלחמה. צריך להבין שמה שביידן עשה זה להפקיר את החטופים ואולי אפילו להתחיל מלחמה אזורית.

חמאס כמו שכתבתי, יבין שאין צורך להתפשר כי בהערכה שלו אין לה נשק ותמיכה אמריקאית. ישראל תדחף לפינה ותפעל ברפיח חיזבאללה ואירן יחשבו שאין לישראל תמיכה.

לא סתם חמאס עכשיו סיים את השיחות בקהיר.

אבל מי ששונא את ביבי יותר מאשר להקשיב להיגיון אז זה כנראה זה כמו לדבר לקיר.

אם חברים כמו ביידן מי צריך אויבים. אני מחכה לתקשורת הישרלית שתנסה לשטוף את השכל ולהסביר לי למה ביידן יהיה יותר טוב מטראמפ…

דרך אגב, אלו שקוראים לגו genoide joe לא יצביעו לו בגלל חרם נשק על ישראל. בסוף הוא יאבד את כולם ויזרק לפח של ההיסטוריה.

נובמבר לא יכול לבוא מוקדם יותר.

ביידן הבין שממילא לא תהיה עסקה כי נתניהו מתנגד. אל תהיה תמים.

ליאור אני מחבב אותך אבל הקבירת ראש שלך בחול והתעלמות שאפילו האמריקאים אמרו שחמאס זה המכשול היחיד לעיסקה זה חמאס , זה משהו שחוסם כל צורת דו שיח ביננו.

הפעם היחידה שחמאס הראה נכונות להתפשר כי ישראל סוף סוף הראתה רצינות להכנס לרפיח. למי שזוכר איך הכל התחיל להתבשל להצעה הפסקת האש האחרונה שלהם.

ליאור, ברצינות? נתניהו מתנגד?

נתניהו לא מוכן להתפשר על הדבר האחד שרוב המדינה לא מוכנה להתפשר בשבילו, ומוכן להתפשר על בערך כל דבר אחר באופן נרחב (וכאן אגב לפי כל סקר, בניגוד מוחלט לדעת רוב האוכלוסייה). הסרבן כאן באופן ברור זה חמאס שלא זז מילימטר מהדרישות המקוריות שלו.

ביידן מכריז בכל מקום שלהגיע להפסקת אש בעזה זה הדבר החשוב ביותר ושהוא מתנגד לכניסה לרפיח (המעוז האחרון של חמאס ברצועה). מכיוון שלא מדובר בילד בן שנתיים, אין בכלל ספק שהוא מבין היטב שהמשמעות של הדבר הזה היא שחמאס יישאר בשילטון.

לא משנה כמה שהם יכחישו את זה, המעשים בפועל ברורים מאוד: ארה"ב נסוגה מעמדתה שחמאס חייב ללכת, ובגדול די החליפה צד במלחמה בין ישראל לחמאס. לכל דבר ועניין ארה"ב כרגע תומכת בעמדתה של חמאס, והדבר הזה הוא לא פחות ממדהים.

זה אחת הסיבות שאני רוצה שביבי ילך. שכל השיח כן ביבי לא ביבי יעלם.

ליאור שונא את ביבי לכן הוא בעד ביידן.

ביידן לא אוהב את ישראל וחמאס יותר גרועים מהנאצים. הגיע הזמן להיות תלויים בעצמנו.

אני שונא פוליטיקאים כך שאין לי שום חיבה לביידן.

גם אם הייתי תומך מלחמה וכיבוש רפיח, כל עוד אין תכנית למי מחליף את החמאס המלחמה הזו מיותרת לגמרי. אני יודע את זה, אתם יודעים את זה ונתניהו יודע את זה. המשך המלחמה הוא סתם השהיית זמן לטובת אינטרס אישי. כל השאר ספינים עלובים.

ביידן תומך בחמאס זו דרך אחת לראות את פני הדברים.

צבאית, הפעולה ברפיח, גם אם יהיה לה אפקט משמעותי, תהווה עוד מאותו דבר ולא תערוף את ראש החמאס. כרגע ברצועת עזה חמאס שולט החל מהמשלוחים ועד צבאית. ה’יום שאחרי’, שכבר התחיל, הוא מציאות שבה ישראל תצא ותיכנס מעזה בעציומויות שונות. אחרי חומת מגן לקח לנו כמה שנים. זה יכול לכלול שלל עימותים צבאיים שיתרגשו עלינו. ביידן רוצה להציל כמה שיותר חטופים ולסיים את זה, פחות אכפת לו מי אמר את המילה האחרונה. כדי שלא זו תהיה המציאות, צריך לעשות משהו. לא יודע אם זה אומר הקמת ממשל מקומי כלשהו, סיפוח או מו"מ עם גורמים זרים. יש מצב שבדיין לא רואה לאן זה הולך ובתוספת הצרות שלו בבית הוא פשוט בוחר מה שטוב לו. מובן שהכל נאמר כאזרח קטן ולא כל המידע אצלי. ככזה אין לי מושג, ראש הממשלה לא ממש עונה לשאלות בעברית.

לימים נדע אם האסטרטגיה הזו הייתה נכונה. האם ביידן אוהב ישראל? זה פחות משנה מה הוא מרגיש. אחרי חצי שנה אפשר להגיד שביידן הוא מה שהוא ואיתו צריך להתנהל. אם הדרך היחידה לנהל את האירוע היא בעימות מתמיד מולם אז אבדנו.

דן מקליד

עריכה: כנראה התחרט

ליאור, אתה צודק בהרבה דברים.

אתה צודק כשאתה אומר שאנחהו נלחמים בלי מטרה רצינית ליום שאחרי אלא רק מתוך נקמה + השמדה של החמאס, שזה טוב, אבל אין פתרון לוואקום שיבוא אח"כ שיהיה שווה ערך לארגון כמו החמאס בדיוק רק בשם אחר.

אתה צודק כשאתה טוען שהיינו צריכים לתקוף את רפיח ראשונה ולנתק אותם מצינור החמצן של הנשק.

אבל אתה לא מתייחס לטענה הספציפית שדוד ומשה חוזרים עליה - כשביידן מצהיר קבל עם ועדה שהוא לא ישלח נשק הנצרך לישראל, הוא דה פקטו מוחק כל עמדת משא ומתן לסיום ומלחמה ולהשבת החטופים + למנוע עוד מוות בעזה. הוא לא מעוניין גם בחטופים, רק להוריד את הלהבות ולקבור את הראד בקרקע.

הזכרתי שני יהודים דמוקרטים אחד מיליארדר שביידן ביקר באחוזה שלו לפני כמה חודשים ואחד שחקן קולנוע, שניהם שונאים את טראמפ ואוהבים את הדמוקרטים - הראשון אחד מהתורמים הכי גדולים שלהם, שניהם יהודים שפרשו את האנרה של ביידן כהחלטה נוראית עבור ישראל. זה לא משנה מה ביידן חשב, למזלנו היהודים הדמוקרטים שונאים את מה שהוא אמר.

עכשיו שיתפתל ויירד מהעץ. פשוט סנילי טיפש חסר קלאס פוליטי ולא משנה כמה זמן הוא שם.

תראה דן, אני לפני יומיים (או שלושה?) ראיתי את השתלשלות האמא של הספינים: חמאס אומר “כן אבל” ושעה אח"כ ישראל מזדרזת לרפיח וכל הכתבים מדקלמים דף מסרים שהגיע מהממשלה (רק כדי להתחיל לחזור בהם יום אחרי).

לכל מי שעוקב ברור שנתניהו מסנדל את המו"מ באופן עיקש ונכלולי. ביידן הבין שלא יהיה הסכם ושגורל החטופים אבוד, לפחות כל עוד נתניהו בתמונה. לכן אין שום טעם שארה"ב תמשיך לחמש מדינה שחותרת תחתיו בכל הזדמנות.