הסכסוך הישראלי פלסטיני

מה הפירוש? אתה טוען שהיה הסכם חתום שגם ישראל חתמה עליו, ואחרי שכולם הסכימו על הטיוטה נתניהו הוציא ספין לכלללל מדינת ישראל שבעצם לא בא לו על ההסכם והוא הלך לאחור, וכדי לשווק את זה בטוב הוא מכר לכולם פה בישראל ובעולם כולו שבעצם ראש ה CIA שינה את המילים הקריטיות בהסכם לבקשת מצרים וקטאר וכולנו נפלנו בפח?

וואלה אין לי איך להוכיח שזה לא נכון, אבל מריח קונספירציה רחוקה מדי.

עובדתית גם כתבים בארה"ב ואפילו חבר’ה מטעם החמאס הודו שהאמריקאים עם ראש הcia המטומטם שלהם שינו מילים קריטיות וחשבו שהישראלים יחתמו בלי לקרוא.

ליאור, פה אני לא מסכים איתך. העובדה שלסיים את המלחמה כעת לא יעשה לביבי טוב פוליטית אינה מוכיחה שהוא סינדל את הדיל. ההוכחות להתהפך משכנעות יותר

תשובת החמאס הייתה לגמרי בכיוון הנכון. לא תשובה סופית אבל מקדמת. כזו שאפשר להמשיך ממנה. המהירות בה כל ערוצי התקשורת מסגרו את זה הייתה סופר מחשידה. הפעולה המיידית ברפיח הייתה הוכחה סופית. כל מי שמעורב במו"מ אומר שנתניהו מכשיל אותו במכוון.

הפעולה ברפיח התחילה עם פיזור הכרוזים ובצירוף מקרים ממש מוזר פתאום חמאס התחיל לדבר על הפסקת אש…

ההצעה של הפסקת האש של חמאס זה היה תרגיל של המצרים קטארים וחמאס בעידוד ארהב לישראל , כל מי שקורא אותה מבין את זה.

חמאס רצה שישראל תפסיק את המלחמה תיסוג מכל עזה תאפשר לו לחזור באופן מלא וחופשי לכל רצועת עזה ותיתן לה חסינות שרק אחרי הפסקת המלחמה באופן רישמי הוא היה מחויב לשחרר חטופים חיים. וזה אחרי שישה שבועות של שלושה שלבים.

בשלב הראשון והשני חמאס לא התחייב לשחרר חטופים חיים.

אתה פשוט חוזר על תעמולה של חמאס בגלל שינאת ביבי.

אה “תשובת החמאס”.
Good old Hamas.
רוצחי התינוקות ואונסי הנשים. אלה האנשים שאתה מסתמך עליהם.

משה תסלח לי אבל ממש לא מתחשק לי להתעסק בהפרכת הקונספירציה שלך. אתה מסלף את תשובת החמאס וזה לא מספיק מעניין אותי להתעסק בזה.

אריאל זו סתם דמגוגיה מיותרת. החמאס מחזיק את החטופים. איתו מתנהל המו"מ.

אבל זאת בדיוק הבעיה. שביידן הוא לא מה שהוא.

בהתחלה ביידן היה נאום ה-Don’t המפורסם*, עם מחוייבות מלאה לחיסול חמאס ולהשבת כל החטופים.
אח"כ ביידן היה הירתעות מסויימת מכניסה קרקעית, אבל הבנה שמדובר בהחלטה ישראלית.
בהמשך ביידן הפך להפעלת לחץ להכנסת סיוע הומניטרי והקטנת כמות הרוגים (לחץ אליו נעננו).
אח"כ ביידן עבר ל"כשנכנסים לחאן יונס תעשו את זה אחרת מאשר בצפון הרצועה" (מה שאכן ביצענו).
ועכשיו הגענו לביידן שהוא אולטימטום מוחלט על אי-כניסה לרפיח, ואיום באמברגו נשק דה-פקטו.

אז איזה ביידן זה ביידן?

*גם אם חלקנו כאן זיהינו עוד מלכתחילה את חיבוק הדוב שטמון בנאום ה-Don’t, ואת התלות המסוכנת שמתחבאת בו - זה לא אומר שהמסר שהממשל האמריקאי הוציא ממנו היה אחיד ועקבי.

על ישראל והעומד בראשה אפשר לומר המון דברים, אבל היא הייתה עקבית לחלוטין לאורך כל הדרך. היא אמרה שהיא מחוייבת לחסל את חמאס, אמרה מההתחלה שזה ייקח הרבה זמן, ופעלה ופועלת לאורך כל הדרך להשגת המטרה ברציפות - עם עצירות ותאוטות מסויימות בלבד, לאור התקדמות המו"מ, כדי לאפשר את המטרה השנייה של המלחמה, שגם היא עקבית מאז השבוע השני של המלחמה בגדול - השבת החטופים.

תיקון:
ביידן רוצה לסיים את זה, ואם מצליחים על הדרך לשחרר כמה חטופים - אחלה. אבל זה ממש לא קריטי. בכל מקרה, מה שבטוח, זה שהחטופים שלא ישוחררו על הדרך - עם ה’סיום של זה’ - כבר לא ישוחררו לעולם. אבל זאת כבר בעיה שלהם.

מה שמדהים זה שמבקרים את ביבי מכל כיוון על זה שהוא לכאורה מאריך את המלחמה מטעמים פוליטיים אישיים וצרים (למרות שיש קונצנזוס כמעט מוחלט בציבור הישראלי שלא לסיים את המלחמה עד לחיסול חמאס), אבל נראה שלאף-אחד אין בעיה עם זה שביידן מוכר לא רק אותנו, אלא גם חושף את העולם המערבי כולו לטרור האיסלאמיסטי בראשות איראן וגרורותיה, בשביל חצי אלקטורט שבור במדינה מתנדנדת.

זה שהחמאס מחזיק את החטופים לא הופך את המילה שלהם לכזו ששווה משהו.
מה שהם עשו באותו ערב היה אחד התרגילים הגדולים, ועצוב שאנשים בתוך המדינה שלנו נופלים לזה.
צעד לכיוון החיובי אתה אומר? זה אותו חרא מיום א’. הפסקת המלחמה. לא יקרה.

אריאל תן לי לעזור לך:

החמאס הוא רוצח תינוקות ואונס נשים וגם שקרן.

נתניהו לא רוצח תינוקות ולא אונס נשים וגם שקרן.

בתחרות מי שקרן יותר אני שם את הז’יטונים שלי על נתניהו.

יש הדלפות מכל כיוון. אנחנו יודעים בדיוק מה קרה.
לא ברור מה אתה מנסה להגיד פה.
המחשבה שלך שחמאס עדיף על ביבי כבר על גבול החולנית.

אני בסהכ מצטט את מה שחמאס, או יותר נכון הסגן של סינואר אמר בצורה מפורשת לאל גזירה. ציטוט שלו נמצא בתגובה ששמתי פה בהתחלת הדיון…

לגבי מי שחוסם את העיסקה, אפילו בלינקן וביידן אמרו שיש עיסקה שישראל הסכימה לה וכל מה שעומד בפני הפסקת אש זה חמאס…

ישראל הסכימה להצעה המקורית של המצרים, מה הם עשו? שינו אותה באופן חד צדדי שכל דרישות חמאס יתקבלו ואז חמאס לכאורה קיבל כדי להכין מארב לישראל.

אתה מוזמן להוכיח לי איפה חמאס התפשר ובאיזה צורה הוא מבטיח לשחרר חטופים חיים בשלב א וב…

זה בדיוק! בגלל שלחמאס יש מינוף עלינו עם החטופים, אנחנו צריכים ליצור עליו מינוף כדי שייקחו גם אותנו בחשבון במשא ומתן. אם רק צד א צריך את צד ב וצד ב לא צריך את צד א, אין סיכוי לצד א להעמיד דרישות.

לכן אנחנו לוחצים עליהם צבאית, זו דרך שעובדת כמובן כל עוד מתקדמים בקצב רצחני שהם מרגישים את הטנקים ברחובות.

דן אם הייתי מבקש ממך להגדיר לחץ צבאי היית מגדיר אותו כ"דשדוש של שאריות כוחות במשך 7 חודשים"?

אם הדרך היא לחץ צבאי לא ככה מייצרים לחץ צבאי. אם הדרך היא השהיית זמן אז בדיוק ככה עושים את זה.

מסכים לחלוטין. אמרתי שצדקת שאנחנו לא החלטתיים ומתמזמזים עם הפעולה בלי תכלס.

היינו צריכים לכבוש את עזה בחודש והחמאס היה יורד על הברכיים.

רק בגלל שלא ידענו ועודנו לא יודעים מה לעשות עם הבעיה הזו ביום שאחרי ואיך להוציא לפועל תוכנית דה חמאסיפיקציה כדי שלעולם לא יחזור מסע הטבח הנוראי של ה 7.10, אנחנו משכנו ומשכנו ולעולם (וגם לנו האזרחים) נמאס.

אם היה מוטל מצור מלא על עזה. היו מתחילים ברפיח ובצפון עזה. המלחמה היתה מסתימת מזמן…

מסכים עם כל מילה

אבל זה לא קשור לעיסקה עם חמאס

ואתה לא שואל את עצמך למה לא עשו את זה?

יש כמה תשובות, גם ביבי אשם גם הקהילה הבנלאומית שכופה את זה עלינו.

אתה יודע טוב מאוד שאני רוצה את הראש של ביבי לא מחר אלא היום, אבל הוא לא אשם בהכל.

אם זה היה תלוי רק בביבי אני מאמין שהיה מצור מלא על עזה.

אבל זה ילדותי לבקש עולם מושלם. קיבלנו קרדיט ארוך ונדיב מאוד ולא עשינו איתו כלום ועכשיו אנחנו מחפשים את מי להאשים.

אפשר גם לבקר את הממשלה והצבא אבל גם לחשוב שביידן זורק אותנו מתחת לאוטובוס.

אני ודויד הרי כתבנו פה מספיק ביקורת על זה שהממשלה והצבא מנהלים מלחמה כאילו יש להם את כל הזמן בעולם…

מהיום הראשון כתבנו את זה פה. אבל אתה חושב שאפשר לעשות מלחמה קצרה שהעולם כופה עליך להכניס להם סיוע כל הזמן? יש אויב שנכנע בתנאים כאלו?

דרך אגב, אין שום דבר הומני בזה. זה רק העמיק את הסבל של הפלסטינים והאריך את המלחמה ואתה יודע מה? שביידן מונע חימוש מדויק, מי אתה חושב הראשונים שיסבלו? הפלסטינים , הרי עכשיו ישראל תשתמש בפצצות “טיפשות” וכמות האזרחים הלא מעורבים יתגבר.

ביידן אכפת מהפלסטינים כמו שלי אכפת מתושבי מדריד.

עריכה : עכשיו נזכרתי ש @whykds גר במדריד. הוא כנראה תושב מדריד היחיד שאכפת לי ממנו. סליחה מראש.

1. הרעבה מעולם לא הייתה תנאי להצלחה במלחמה. זה טיעון ילדותי שמשום מה תפס מאוד בישראל.

2. לישראל לא הייתה תכנית פעולה לכיבוש הרצועה והיא בחרה בדרך שמלכתחילה נגדה את ההיגיון.

3. לצפות מביידן שיתמוך ויממן מלחמה ללא סוף וללא מטרה שפוגעת בו בשנת בחירות זה פשוט מוזר.