הסכסוך הישראלי פלסטיני

אז בעצם עשינו הכל נכון…

הרבה מאד גורמים באזור כולל ארצות הברית ואירופה רוצים להיפטר מחמאס. זאת האמת. חמאס נתפס במי שמערער על היציבות באזור ומונע תהליך מדיני. זה שאיראן וקטאר לא - ידוע.

דוגמא להסברה ישראלית רעה מאוד. זה רק מרים לצד השני להנחתה.

זה נעשה אגב בתגובה לזה:

אפשר הסבר למה זה רע? כלומר, הייתה חייבת להיות תגובה כלשהי להצפה ברשתות. גם ככה כל יום מחדש מגלים כמה המאבק בזירה הזאת משמעותי.

נראה לי שבהסברה אתה לא תוקף את המוסברים…

*הסברה זה דבר מיותר ודבילי

זה רע כי ה-7 לאוקטובר לא מצדיק רצח עם והוא לא יכול להיות התשובה ל-“למה אתה מבצע רצח עם”.

כמה שזה לא נכון… הסברה זה דבר כל-כך חשוב שאחת המסקנות שלי מהמלחמה האחרונה זה שמתחיל להיות לסיפור הזה של ההסברה פוטנציאל רציני להשמדת מדינת ישראל. אנחנו די בדרך לשם.

עד עכשיו לא הבנתי למה ממחזרים את המשפט הדבילי הזה all eyes on…, נו ו…?
Save Rafah, cease fire אני מבין.

אני אגב מסכים שהסברה לא עושה כלום.
מי ששונא אותנו ימשיך לשנוא לא משנה כמה תסביר לו את מה שאתה חושב שהיא האמת.

הסברה היא לא עבור מי ששונא אותנו. היא עבור מי שבעדנו, ומצליחים לשטוף לו את המוח בכל זאת עם השקרים שלהם.

לישראל יש שני נראטיבים אפשריים, בגדול:

1. חיובי - אור בתוך החושך, דמוקרטיה וכו’
  2. הפחדה - אתם הבאים בתור

לא נתחרה איתם במסכנות.

השאלה היא לא מי קהל היעד אלא מה היעד? בשביל מה צריך הסברה? מה הסברה עושה? מישהו יכול להוכיח? או שצריך להאמין בה כדי שהיא תהיה אמיתית?

הדמנטי פוגע בביטחון מדינת ישראל בגלל כמה מוסלמים במישיגן. אם לא נציג את הצד שלנו, ונשמור את הרוב השפוי איתנו אז בעוד 10-20 שנה גם אצל הרפובליקנים עלולים לצוץ קולות כאלה.

לגרדיאן אין בושה. אני קורא את הכתבה בחיפוש אחר הוכחות חותכות, משהו שיצדיק האשמה בסדר גודל הזה, כי אני מוכן לצאת מנקודת הנחה שיוסי כהן יצא טמבל בחסות הממשלה ואני לא רואה את זה.

כותרת לא אחראית ומסוכנת של הגרדיאן. גם אם הגרדיאן יחזור בו זה נזק עצום.

זה כבר לא מצחיק בכלל בכלל בכלל. והחרם האקדמי כבר לגמרי החל. מדאיג ברמות שקשה לתאר

משרד ההגנה הצרפתי בהודעה רשמית: לאור פעולת צה"ל ברפיח חברות ישראליות לא יוכלו להשתתף בתערוכה ביטחונית בצרפת באמצע חודש יוני

https://x.com/BarakRavid/status/1796535536561082599

מה שעוד יותר עצוב זה שביידן אתמול בנאום לאומה ולעולם מודה שהוא מכריח את ישראל לסיים את המלחמה גם אם חמאס נשאר בשלטון, ושארה"ב ערבה לכך שכל עוד יש משא ומתן ישראל לא תילחם (=חמאס יכול לעשות מה שבזין שלו), והתקשורת הישראלית מוחאת לו כפיים וטוענת שהוא מציל את ישראל מעצמה.

אני לגמרי מאשים את ביבי שבכלל הגענו למצב הזה, אבל אתמול בערב היה יום שחור מאוד בהיסטוריה של מדינת ישראל. מעבר למלחמה הנוכחית, הוא מצב סטנדרט חדש של ציפיות גם למלחמות העתיד, והן כמובן בוא יבואו.

התגובה של ביבי לאחר הנאום (בגדול בעד המתווה) די מראה שגם הוא כבר ויתר.

ביידן עקף את הצנזורה הצבאית (שיש אומרים שעובדת בשירות נתניהו) ומסנדל את נתניהו ציבורית לעסקה שישראל הציעה.

הזוי שיש צנזורה צבאית ושהיא מתערבת בדברים כאלה.

תן לי להבין זה אותה הצעה שחמאס כבר סירב אליה?

לא התעמקתי אבל זה דומה יותר להצעה שהחמאס נתן לפני 3 שבועות

Biden: “After ceasefire, Qatar will make sure H×mas will not attack Israel again” He just laid out his plan for H×mas continuing to rule over Gaza, and for the chief supporter and funder of H×mas to “ensure” they will never attack Israel again ![:clown_face:]

דר אלי דויד בטויטר

אז ביידן מציע לישראל לקבל דיל שהיא עצמה מציעה ושכנראה חמאס יסרב לה ואומר שמשמעות הסירוב הוא המשך המלחמה? הבנתי נכון?

כן גם לפי הודעת משרד ראש הממשלה זה נראה שישראל מסכימה לה.

אני מקווה שחמאס יעשה את מה שהפלסטינים עושים מ48 וזה לדחות כל הצעה חיובית וטובה שנזרקת להם.

אחרי שגילו את המנהרות שהמצרים עזרו לחמאס אני צריך לסמוך עליהם שהיו ערבים לעיסקה וימנעו מהחמאס מלהפר את הפסקת האש… הגיוני בסהכ מה כבר יכול לקרות…

נתראה בשביעי לאוקטובר הבא