הסכסוך הישראלי פלסטיני

אני צופה בערוץ 12, ולאורך דקות ארוכות, במקטעים שונים, לא מפסיקים שם לציין את זה שכדי להציל את ה-120 הנוספים חייבים חייבים חייבים להגיע לעסקה. מה שמדהים הוא שזה נעשה, ללא בושה, בלי אף מילה על המחיר. כאילו העסקה איננה בכלל עסקה אלא סתם איזה צעד אמורפי שבאמצעותו נשחרר חטופים, וביבי ברשעותו סתם מסרב להסכים לה.

בכירים ומשפחות מרואיינים, קריינים מזכירים, כתבות מתחננות - ואין אף התייחסות למשמעות של העסקה. כל הניסיון הזה להציג את ההתנגדות לעסקה כמו הייתה לא לגיטימית, תוך התעלמות מדעת רוב העם שעדיין מתנגד לעסקה (אם כי זה רוב הולך ופוחת לצערי), בעיניי היא איזשהו סוג של המשך ישיר של ימי המהפכה המשפטית בה האליטה הישראלית פשוט החליטה להתעלם מרוב העם ולכפות עליו את מרותה.

ועוד לא דיברנו על זה שבוודאות ישנם פחות מ-80 בחיים, וככל הנראה המספר בפועל קטן בהרבה.

ב-7 לאוקטובר באמת שהאמנתי שהטמטום יפה הנפש הזה מאחורינו. טעיתי טעות מרה.

אני חייב להיות הפארטי פופר. ולהגיד שיש לי הרגשה שיש משהו מתחת לשטח שעדיין לא סיפרו לנו.
משהו בזה ששר הבטחון בערך שעתיים שלוש אחרי השחרור כבר מוציא הודעה רשמית מריח לי לא טוב. אני באמת מקווה שזה רק הרגשה אישית שלי שנובעת מייאוש מהדרגים הבטחוניים ולא משהו אמיתי.

על מה אתה מבסס את הטענה?

שתף מה אתה מתכון?

בטח מיהר להיות חלק מהמבצע לפני שנתניהו יגנוב לעצמו את כל הקרדיט

נטו הרגשה, אין לי שום מידע נסתר. ואני בטוח לא התחיל להפיץ פייק ניוז.
אני באמת מקווה שליאור צודק וזה פשוט שהפוליטקאים שלנו עלובים שעסוקים בעצמם.

כל סקר שראיתי. עסקת ביידן מעורפלת בחלק הקריטי.

אני עדיין לא ראיתי אף סקר ששואל את השאלה באופן ברור ולא מתחמק, ובו אין רוב שמתנגד לעסקה.

אני שם לב שכל מבצעי החילוץ (שצלחו ואלו שפחות) לא עובדים על מנהרות. כלומר, על מבצעים כמו אלו התאמנו חודשים עם בניית מודלים מדויקים כשכבר ידעו שהחטופים שם, אז על מנהרות שרב המנסתר על הנגלה מבצע כזה כמעט ולא יכול להתקיים.

מקווה שמבצע כזה בנוסף לעוד מבצעים שכאלו יורידו את החמאס על הברכיים ונשלם מחיר זול יותר יחסית לשבויים שמזלם לא שפר כדי להיות ‘רק’ בדירת מסתור אלא במנהרה יחד עם דף או סינוואר.

ליאור, למה השאלות בסקרים האלו זה תמיד מנוסחות בצורה מטושטשת, ולא ברורות.

סקר רציני שאני יתחיל טיפ טיפה לקחת אותו ברצינות צריך לשאול את השאלה הבאה:

האם בעד או נגד עיסקת חטופים שתביא לנסיגה מלאה מרצועת עזה שיחרור המוני של מחבלים עם דם על הידים, הענקת ערבויות לשרידות של הנהגת חמאס בעזה ובעולם ולסיום המלחמה. (זה החלק היותר חשוב)

זה לא במקרה שהם לא שואלים את זה בצורה כזאת…

https://x.com/kann_news/status/1799697785295372354

דוד/משה, אתם צודקים בטענתכם. קחו בחשבון שהמסרים של הציבור הרחב הם בדרך כלל רדודים (העם דורש צדק חברתי וכו’). לדעתי העם מבין טוב מאד את העסקה: הפסקת המלחמה, חטופים, שקט בצפון, אי בהירות לגבי העתיד

לא חושב שיש לחילוץ הזה השפעה אסטרטגית גדולה מדי

שוב אז למה הם לא מנסחים את זה בצורה כזו? הם לא טיפשים. אתה יודע מה מטרת הסקר ומה התוצאה שהסוקרים רצו לקבל באמצעות השאלות בסקר.

זה לא הפתעה, שערוץ הבית של הבית הלבן, סליחה אלגזירה 12 סליחה חדשות 12 עושים סקר כזה.

אני גם בעד חיסול הטרור שלום עולמי ומציאת תרופה לסרטן. אתה יכול לעשות סקר לזה. אני בטוח שתמצא לזה רוב

אחד מאלו שהתעללו בנועה ארגמני בשבי והחזיק בה, זה כתב של אלגזירה. כן אבל הם בטח לא ידעו. כמו שקטאר לא “קשורה” לחמאס.

כן אותו ערוץ תעמולה חמאסי, שהסניף הלא רישמי של מר"צ aka בג"ץ הוציא צו מניעה לסגירה שלו בארץ.

DEFUND בג"ץ

תשאל כל אדם ברחוב:

• האם אתה בעד לראות את החטופים בבית בריאים ושלמים?
  • האם אתה בעד להקריב את מדינת ישראל על 10 מיליון אזרחיה, בשביל החטופים?

ברור לשנינו מה התשובות לשתי השאלות האלה, ולכן כדי להוציא ממך את התשובה שאני רוצה אני פשוט צריך לנסח את השאלה בצורה שונה. קח עוד כמה דוגמאות ותגיד לי בעצמך אם הצלחת לענות אותו דבר על הכל:

• האם אתם בעד עסקת חטופים, גם אם תושבי הדרום והצפון לעולם לא יחזרו הביתה בגלל שהם חשים איום קיומי, כשחיזבאללה וחמאס יושבים על הגדרות צמאי דם ורק רוצים לשחזר את ה-7/10?
  • האם אתם בעד עסקת חטופים, כדי שיפסיקו לאנוס אותם כל יום?
  • האם אתם בעד עסקת חטופים, גם אם זה אומר שחלק מהחטופים יישארו שם לנצח, כי כולנו יודעים שחמאס לא ימלא את חלקו בעסקה?
  • האם אתם בעד עסקת חטופים שתחזיר את כל החטופים ותסיים את המלחמה כדי שנוכל להציל את הכלכלה שעומדת לקרוס?
  • האם אתם מוכנים לשלם בדם של אלפי נרצחים בעתיד כדי להחזיר 30-40 חטופים חיים?
  • האם אתם חסרי לב שרוצים שחטופים יירצחו, או שאתם מעדיפים עסקת חטופים?

כיף גדול
https://x.com/TheOmniLiberal/status/1800222921312628851

ג׳יזס קרייסט. לא הייתי על כל הביקור שלו בארץ. יש רשמים?

חזרתי להודעה הזו, ואני חייב להגיד שאני לא מסכים עם הפסקה הזאת. מי אמר שרוב העם בעד המהפכה המשפטית?

לא יודע מעבר. שמתי את זה ברשימה

אז חמאס אמרו לא להצעה שהם בעצמם הציעו. קלאסי.
ביבי אשם, ברור.

הם לא אמרו לא להצעה שהם הציעו, מה שהם הציעו כולל את הפסקת המלחמה באופן ברור, מה שביידן הציע היה וייג.

בגדול, האמריקאים מוכיחים כאן את הפאתטיות שלהם שוב ושוב ושוב. הם לא מצליחים להבין כבר כמה חודשים למה מציאות ורצון לא מתחברים. בסוף, החמאס לא יסכים לשום עסקה שלא תכלול את סיום המלחמה והישארותו בשלטון. כל העולם נע סביב הנקודות האלו כבר כמה חודשים כאילו יש מקום לרקוד סביב זה. אין.

יש רק דרך אחת לסיים את המלחמה - בעסקה לה חמאס מסכים, כלומר כניעה ישראלית, או בניצחון צבאי מלא של צה"ל (“הניצחון המוחלט”). ביידן ובלינקן ממשיכים להתעקש לנסות דרכים אחרות ובכך רק מאריכים את המלחמה ואת הסבל של הפלסטינים להם הם לכאורה דואגים.

זה לא יהיה לנצח, מתישהו ביידן יתעסק יותר בלנהל את קמפיין הבחירות.