הסכסוך הישראלי פלסטיני

רק להגיד שנלחצה לי התשובה ואני לא יודע איך מבטלים.

קשה לענות בלי עוד כמה פרטים. לענות תחת ההנחה שכל הפתרונות אפשריים (מדינת היהודים עדיפה ובלתי אפשרית מהרבה בחינות)? האם האופציה הראשונה אומרת שאין פה ערבים? שיש והם לא אזרחים? שהם אזרחים אבל לא מצביעים?

תתקזז עם משה

הכוונה היא אם מתעלמים מהקשיים המיידיים (אין פרטנר, חוסר אמון וכו’) אידיאולוגית במה אתה תומך?

ברור שיש פה ערבים ויהודים

במדינה יהודית המצב העכשווי נשמר - פלסטינאים תחת שלטון צבאי, מעורבבים בחלקם באוכלוסיה אזרחית יהודית ללא זכות הצבעה.

בגדול, זה מה שקרה למדינה שלנו ב67

אז מה הופך את זה לארץ ישראל השלמה + מדינת היהודים אם עדיין יש הפרדה מוחלטת בין השטחים הכבושים לגבולות 48, לא הכנסת יהודים במאסה לריכוזים הערביים ולא העפת ערבים במספרים גדולים משום מקום? הייתי מצפה לפחות לסיפוח באופציה הזו.

בכל מקרה, כמו שהצגת את זה - שתי המדינות. אני לא בטוח למה אתה מתכוון ב-״אידאולוגית״, נדמה לי שלפי ההגדרה שלך למילה אני דווקא מעדיף ״כל אזרחיה״, אבל זה תחת הנחות סופר מרחיקות לכת על אופיים של האנשים משני הצדדים בעוד 40 שנה.

“ארץ ישראל השלמה -מדינת היהודים” זה פחות או יותר המצב כרגע. יכולים להיות הבדלים קוסמטים (כמו כמה התנחלויות ברצועת עזה או הגדרות שונות של סיפוח) אבל לא מעבר.

אם אני מבין נכון אתה שואל למה לא להוסיף אופציה נוספת של מדינת יהודים לאחר טרנספר מסיבי אבל לא נראה לי שזו אופציה אמיתית.

אוטופית אני מניח שגם אני הייתי מעדיף כל אזרחיה. הכוונה שלי היא לבחור באופציה הפרגמטית והנכונה יותר.

ב-2005 יצאנו לפיילוט של פתרון שתי המדינות וקיבלנו בתמורה 20 שנה של טילים, אלפי נרצחים ו-0 קרדיט בינלאומי לחסל את בני הזונות.

באיו"ש יש “כיבוש”, ולכן יש מעט מאוד טרור. וזה לא קרוב ללעשות לנו את הנזק הבינלאומי שמדינת עזה עושה לנו.

זה שהמצב הנוכחי לא אידאלי, לא אומר שהתאבדות המונית היא הפתרון.

לאיזה ערבים אזרחי המדינה אין זכות הצבעה?

מעניין אם בעוד 40 שנה תהיה מדינה להאשמים מעבר לגדה המזרחית.

הפלסטינאים בגדה לא אזרחי המדינה ואין להם זכות הצבעה. הם חיים תחת שלטון צבאי והם מעורבבים עם אוכלוסיה יהודית שיש לה זכות הצבעה.

בניגוד לתושבי עזה שיש להם זכות הצבעה ומצבם מדהים מאז 2005 :face_in_clouds:

שאלתי על 40 שנה מהיום כדי להימנע מכל הסחלה הקבוע בדיון מסוג זה

בעוד 40 שנה מהיום יש 3 תסריטים שאני רואה:

1. אוטופיה - העולם מבין שאין היתכנות למדינה פלסטינית, ומחליט להיות הומני באמת ע"י פיזור העזתים וערביי איוש במדינות ערב השונות.

2. דיסוטופיה - אחת הגרסאות של שתי מדינות יוצאת לפועל וכפר סבא הופכת לשדרות 2.

3. סטטוס קוו - לפחות באיו"ש, לא יודע מה יהיה עם עזה. איזה אסון הביאה לנו ההתנתקות.

זה דיון שלא יכול להתקיים.

או שתהיה פה מדינה יהודית דמוקרטית או שלא תהיה פה מדינה עם נוכחות יהודית בכלל (אולי לקקיונים של נטורי קרטא יש סיכוי אצל חובבי הנוחבות)

אין פה שום אפשרות קיימת של שתי מדינות לשתי עמים, כי הצד השני לא מוכן לזה. אולי בעוד איזה מאה שנה אם סוף סוף יקום שלטון פלשתיני שילחם בהסתה ויחנך לסוף הסיכסוך, אבל זה תסריט שרק בהשפעת סמים חזקים יכול לקרות.

מדינה כל אזרחיה זה בדיחה שהשמאל מספר לעצמו. האויב הפלשתיני גם צוחק על זה. מספיק לראות שהרשות מוציאה להורג כל מי שמוכר שטחים ליהודים.

גם ארץ ישראל השלמה זה אשליה דמיונית.

מקרה מבחן מעניין בפרספקטיבה של הסכסוך

מצד אחד היחסים כרגע טובים, תומך ישראל, מתנגד לקורבין ואף נשוי ליהודיה. מצד שני לחצים פנימיים, למשל שרה שקראה לחרם על ישראל.

זה מזכיר לי את ביידן. באופן אישי הוא חובב ישראל אבל יש עליו לחצים .

בבריטינה הטוריס (ליכוד של בריטיניה) הם צל חיור של מה שנקרא ימין (מזכיר לי את הליכוד שלנו) ואשמים במשבר שם, הם ניהלו לרוב את מדיניות ההגירה המופקרת שלהם . מגיע להם.

אבל הבריטים הולכים ללמוד ובצורה עוד יותר כואבת. תמיד אפשר להיות יותר גרוע, והליבור הולכים ללמד אותם את זה.

דרך אגב

https://twitter.com/i/status/1808925880095551832

כנסו לציוץ

אם מוחמד דף, ימח שימו וזיכרו, שורד גם את זה, אז לא רק שאני מכיר בקיומו של אלוהים, אז לצערי הוא גם פרו פלשתיני.

רק להזכיר את הנבלה ניסו לחסל שבע פעמים לפני…

כשההנהגה הבכירה שלהם מכחישה שדף חוסל, ועוד טוענת שהוא שמע את נתניהו ולעג - קשה לי לראות איך הוא באמת חוסל. הם לא ישקרו ככה רק כדי להיתפס בשקר כמה ימים אחרי. לשם השוואה, כשמרואן עיסא חוסל וגם לקח כמה שבועות לאשר את זה, חמאס פשוט שתק. הוא לא הכחיש ולא אישר.

אין לו שום אינטרס להכחיש בצורה כזו אם זה לא נכון, זה לא עושה שכל.

אני לא יודע מה בדיוק קרה, אבל הניחוש שלי כרגע שבסוף דף בכלל לא היה שם. די פאדיחה, וישראל עוד יכולה לצאת רע מאוד מזה לאור כמות ההרוגים הגבוהה.

אין לי מושג, אבל חמאס ובכלל תעמולה פלשתינית אין שום בעיה לשקר. הם כבר נתפסו בשקר שהם טענו שלא היה שם אף מפקד חמאסי, עכשיו הם מאשרים שהסגן שלו חוסל בתקיפה.

ביבי מביך, בלי שום אישור יוצא למסיבת עיתונאים.

אין לי מושג, אבל אם דף שרד גם את זה , זה כבר בעל טיבעי.

דרך אגב, דין עיסא זה לא דין מוחמד דף.

תמיד תשאל את עצמך אינטרסים. זה שחמאס שקרן זה ברור, זה עדיין לא אומר שהוא ישקר כשאין לו אינטרס לשקר. למשל - אני די בטוח שמשפחת ביבס אכן מתה כבר מזמן. לא כי אני מאמין לכל מילה שחמאס מוציא, אלא כי כשמשקללים אינטרסים, אין סיבה שלא להאמין לו במקרה הזה.

כשחמאס אומר שכל ההרוגים אתמול בתקיפה אזרחים - ברור שזה שקר, יש לו אינטרס לשקר. ולאור זה שכבר די אושר שמח"ט חאן יונס נהרג, השקר התגלה די מהר… (זה עדיין לא אומר שלא היה לו אינטרס לשקר. מבחינת העולם קרה אתמול טבח, לא מעניין אותם מי ההרוגים).

מצד שני, כשהוא טוען שדף ראה את מסיבה העיתונאים של ביבי ולגלג… קשה לי להבין איזה אינטרס היה לו לשקר כשדף כבר מת. הרי במוקדם או במאוחר נגלה את האמת. היה עדיף לו פשוט לשתוק… ולכן אני מאמין שהוא אכן עדיין חי. אני לא אופתע אם מתישהו בקרוב תצא הודעה מוקלטת שלו.