הסכסוך הישראלי פלסטיני

אני חושב שדף חוסל. הם אפילו לא מנסים להוציא איזה תרמית של AI .

הוא לא בדיוק הכחיש.
זה הציטוט המדויק:
“באשר לדיווחים על אישור סופי שדף חוסל -
לא מכיר כזה. כן יש התחזקות של האינדיקציות הקיימות. ההערכה הכמעט ודאית במערכת הביטחון היא שרב המרצחים היה במקום שהותקף, סמוך לחוף הדקלים לשעבר.
שהיה ליד סגנו שחוסל.
ושתשעה טון חומר נפץ לא נוהגים להותיר ניצולים.”

כלומר, הוא לא קיבל את המידע ממקורות כמו שהכתב של 14 טוען אבל זה לא מופקע בעיניו.

גם דו"צ בערבית רשם דברים ברוח דומה.

תראה, ההיגיון אומר שחוסל כי…

המידע על הסגן שלו היה קיים כבר הרבה זמן. הצבא חיכה, הוא רצה שהפיתיון יוביל את דף. כנראה שהיה אינדיקציה ממש חזקה שהוא בא לבקר, אחרת היו מחכים הלאה…

ככלל, פעם היו מנסים לעבוד כירורגית, היום, מי שבטווח הרדיוס של 100 מטר מרב מחבלים מתאדה יחד איתו, אין סנטימנטים, אין הקש בגג.

אם העולם היה מוסרי באמת, הוא היה מבין בצורה הזאת היה אפשר לסיים את המלחמה עם כל החטופים בבית, והרבה פחות הרוגים משני הצדדים עוד אי שם ב-2023.

אם עוברים לסדר היום על מה שקרה היום אין למדינה הזו זכות קיום.

ארוע קשה, תמונות נוראיות. תשעה הרוגים רובם ילדים. השם ינקום דמם

ברור שלא יעברו על זה לסדר היום אבל החלופות לא מזהירות:

1. תקיפה קשה שתראה לחיזבאללה בדיוק מה המחיר (כמו שעשינו לפני שבוע בתימן) ואז החיזבאללה יקבל את המחירון החדש ויגיד סבבה כי אין כמו לדעת מראש מה המחיר של כל דבר.

2. מלחמה כוללת מול לבנון ואז המרויח העיקרי יהיה נתניהו כי שוב מלחמה ומה פתאום בחירות וועדות חקירה ושוב איזה אידיוט שימושי נוסח גנץ מרחיב את הממשלה ואז ישראל תיתקע שוב בבוץ הלבנוני תוך שהיא תקועה כבר בבוץ העזתי.

בשני המקרים מול האויב האמיתי והמתגרען לא עושים כלום עד שמאוחר מידיי. רק לספק את יצר הנקמה הישראלי שמחייב את ישראל להגיב צבאית לכל תקיפה מה שמאפשר את התקיפה הבאה.

השאלה אם שוב יגידו לנו להגיב הפרופורציות לאחר מתקפה ממושכת על הצפון שבסוף גבתה מחיר. כואב הלב על הנרצחים.

המרוויח האמיתי הוא נתניהו? כנראה, גם הממשלה הזאת ממשיכה להרוויח, וכך או כך שום לחץ ציבורי לא יגרום לשמור על המנדט שלה עד סוף הכהונה.

כל מה שנשאר לי לקוות שכשיהיו בחירות מצביעי הליכוד יפתחו את העיניים שהליכוד זה לא ימין, ושלציונות הדתית יש יותר מה להציע משני הכלומניקים שמייצגים אותה.

שהשמאל התיאורטי שנשאר במדינה ימשיך לעשות קולות רקע, אני רק מקווה שמי שחושב שהוא ימני ברמה האידיאולוגית יעשה אם עצמו חושבים עבור מה נכון הלאה לחיים במדינה הזאת.

אני לא מבין למה בכלל עובר זמן עד שיש תגובה.
ידעתם שיש אפשרות שזה יקרה, אמורה להיות תוכנית מגירה מתואמת עם השותפות שלנו - תפעילו אותה.

הם תופסים אותנו בביצים, אין למדינה שלנו לגיטימציה לפתוח מלחמה בצפון - מהעולם. כן, אנחנו מפחדים ועובדים לשכנע שמותר לנו להגן על עצמנו. ולצערנו הם יודעים את זה ולא חוששים…

לא הבנתי מה הטעם להגיב מהר או לצאת למלחמה מול לבנון? מה המטרה של זה? אין לנו שום תכנית איך להתנהל בשכונה שלנו. רק תגובות ונקמה. זה חסר טעם. צריך לזרוק את ממשלת האסון הזאת לפח האשפה של ההיסטוריה ולהתחיל לבנות פה קואליציה רחבה של הסדרת המזרח התיכון.

אגב, גם לך אין. לוותר על המדינה piece by piece בתקווה לאיזה שלום מדומיין ולקבל חמאס וחיזבאללה נוספים על גבול כפר סבא זו לא מדיניות.

המדיניות הנכונה היא הגדלת כוחם של הכוחות המתונים בשכונה שלנו. אנחנו מתעקשים לחזק את הקיצוניים.

מוזר זה בדיוק המטרה של הסכמי אברהם של טראמפ ומנגד הנזק שביידן עשה עם ההורדה והשיחרור של איראנים מהסנקציות…

הסכמי אברהם זה החלק הקל שלא דורש שום דבר מהותי מישראל. אני בעד אבל זה לא מספיק כי זה עדיין מאוד רחוק מלב העניין. ישראל הייתה צריכה לטפל בגרעין האיראני מזמן. הרבה לפני טראמפ וביידן.

איך אתה מציע?

כי בעולם המערבי עד שלא מזיינים אותך (ולפעמים גם אחרי) אין לך זכות לפתוח במלחמה או אפילו סנקציות.

זוכר את ביבי צועק על ‘עוד חודש’ ‘עוד שבוע’ וכו וכו לפני 10 שנים ויותר על הגרעין האיראני, מי ספר אותו?? או שאתה אומר שישראל לבדה צריכה לטפל בזה, ואז אני סקפטי אם יש לה בכלל יכולת

אני לא זוכר גרעין שטופל בעזרת נאומים… בגלל זה לא כדאי לבחור נואם לראשות ממשלה…

היום אני כבר לא חושב שישראל יכולה לטפל בגרעין. בעבר היא יכלה (כך טוענים יודעי דבר שאני לא נמנה עמם) אבל כשהיא לא עשתה את זה - היא גם כשלה בגיוס אלה שכן יכולים למשימה.

המדיניות של ישראל הייתה להקפיא את המצב ולא לעשות תנועות חדות. השנה מתבררים גודל הכשלון ועוצמת האסון.

ובזמן שאנחנו מדברים האידיוט השימושי מנסה לאגף את נתניהו מימין וקורא להעביר את הכוחות צפונה ולצאת למערכה מול לבנון. זה יהיה לו טוב לסקרים אבל ירחיק את הבחירות. הכי עצוב זה שגם אם נצא למלחמה המטומטמת הזאת בעוד חודשיים נחזור לשאול את עצמנו מה מטרות המלחמה ונגלה שוב שהן לא ברות השגה.

לא בטוח בכלל שיש לנו דרך לצאת למערכה בצפון בלי שאנחנו מבטיחים חימושים מול האמריקאים

עם טראמפ זה לא היה קורה. נקודה.
בואו נתפלל שהוא יזכה בבחירות שמה.

כן, כי בפעמים האחרונות שנתנו את המושכות ל"חכמים" “שקולים” ו"מתונים" שחשבו שהם יודעים איך להסדיר את המזרח התיכון, זה נגמר כל-כך טוב כידוע…

אני נזהר מאוד-מאוד מכל מי שחושב שיש לו פתרון קל וברור למה שקורה כאן.
ושתבין - הסיבה היחידה ששנוא נפשך נתניהו עוד נמצא במשחק ורלוונטי למשהו, זה לא ‘אידיוטים שימושיים’ כמו גנץ שנותנים לו בכל פעם חבל הצלה של כמה חודשים, כפי שאתה טוען בכלעם מחדש, אלא אידיוטים כמו לפיד וגנץ שמראים ומוכיחים לציבור שעד כמה שנתניהו גרוע (והוא אכן גרוע, למען הסר ספק) - האלטרנטיבה עלולה להיות גרועה בהרבה, עם כל מיני דמיונות והזיות שווא לגבי עתיד המזרח התיכון, בעידודו של שאריות המחנה ‘השקול’.

מאותה סיבה שחשוב להגיב מהר גם עם ילד קטן או עם כלב - שיבינו ישירות מה ההשלכה של המעשים שלהם, פבלובית. ובנוסף - שלא יחשבו חלילה שיש כאן מקום לאיזשהם ‘שיקולים נרחבים’ יותר. המשמעות של 10 ילדים הרוגים בישראל, היא אוטומטית בניין רב-קומות שקורס בלב ביירות (לדוגמה). בלי אבל ובלי שום-דבר. זה לא נקמה - זה חינוך. כל דבר אחר פשוט פוגע ופוגם באפקטיביות ובאמינות שלך כמחנך.

בגדול נערכנו בדיוק לזה כבר כמעט 10 חודשים.
כמובן שעד כדי מתאר מסויים - חיסול סדרתי סטייל מה שאנחנו עושים בעזה כנראה לא נוכל לעשות בלבנון, ולא בטוח בכלל שזה מה שאנחנו רוצים. בגדול לתת ללבנון טעימה משמעותית ממה זה אומר להיות עזה, אמור להספיק למרבית הצרכים.