הסכסוך הישראלי פלסטיני

סקרן להבין למי אתה מתכוון?

לפיד וגנץ הם מה שנשאר מהאדמה החרוכה שנתניהו משאיר כאן.

אני מבין שלא היית השנה בארץ?

הרגע נתת מחיר ל10 ילדים מתים. בניין רב קומות בביירות. זה בדיוק מה שישראל עושה כבר שנים. נותנת את מחירון הפגיעה וזה בדיוק מה שהוביל אותנו לנקודה הזו.

אגב פבלוב עבד עם הכלב הרעב לא עם הכלב השבע. לנסראללה וסינואר יש אוכל.

ומה אם זה לא באמת חיזבאללה ודו״צ משקר?

מה האינטרס לשקר? ומי אם לא חיזבאללה?

או מסוריה או יירוט כושל של כיפת ברזל.

חיזבאללה מכחישים בתוקף שזה קשור אליהם, יש להם סיבות טובות בין היתר כי יש דרוזים בלבנון והם לא רוצים להסתבך איתם.
הם די נמנעו מירי לאזור עד עכשיו.

דוצ מפרסם מי המפקד בחיזבאללה שהוציא את הפקודה על ירי לאזור אבל אפשר להגיד שלא כל מה שדוצ אומר מה07/10 זה אמת לאמיתה.

לא אומר שחיזבאללה אמינים יותר אבל קצת חסר היגיון שזה ירי שלהם.

אני יודע שאני יוצא פה קצת ‘עיתון הארץ’ עם “צהל מפציץ בתי חולים” ואני די רחוק משם…
רק אומר שמהרגע ששמעתי את זה, משהו לא היה נשמע לי אם כי בהחלט ייתכן שזה חיזבאללה והם משקרים בגלל התוצאה.

חיזבאללה מתים מפחד. במשך 10 חודשים הם הצליחו לזיין אותנו בלי השלכות, ובלי לעשות טעויות שיגררו השלכות - ועכשיו הם עשו את הטעות, שאמורה לגרום לביירות לעלות באש הלילה.

קצת קשה לי להבין את הקריאה לבחירות וציפייה לאיזשהי בשורה שתבוא משם. מי בכלל מתאים במערכת הפוליטית של היום להחליף אותו? אני לא חושב שהוא ראש ממשלה טוב, אבל אני גם לא נוטה להאמין לסקרים שטוענים שעשרה מנדטים שלו (תלוי ביום ובסוקר) התאיידו להם. נשמע לי לא סביר. רוב האנשים סביבי לפחות שתמכו בממשלה בראשות ביבי בעבר יעשו זאת גם בעתיד, ואילו בגנץ למשל אחוזי התמיכה יורדים (שוב, סביבי) ואנשים בעיקר מתייאשים ואומרים שהם לא יצביעו בכלל.
מה שמוביל אותי לשאלה שמסקרנת אותי (בלי ציניות) - מה יקרה אם יהיו בחירות וביבי שוב ינצח ויהיה ראש ממשלה ואולי אפילו יחזק את כוחו? האם לדעתך יהיה צריך להמשיך במחאה שמתנהלת במדינה או לקבל את תוצאות הבחירות ורצון העם?

אני מבין שזה מאוד “סקסי” תאורית הקונספרציה, אבל חיזבאללה בשידור ישיר לקח אחריות על הירי לגולן ורק שזה הסתבר שזה פגיעה בדרוזים והדרוזים הם לא פריארים (את זה זה גילו אסד והרוסים בסוריה ודרך אגב גם חמאס בשטחים) אז הם די מבינים שהם בבעיה…

אדם גולד

מדהים כמה אנחנו מטומטמים

סביר להניח שזו טעות ושהם לא באמת התכוונו לכוון לשם. טעויות כאלה קורות, ואירוע עם עשרות הרוגים בגלל טעות זה משהו שאנחנו מכירים גם כשאנחנו הצד התוקף לצערי.

מצד שני, הטעויות אצלינו הן בדרך כלל תוצאה של מודיעין לא מדויק, וזה משהו שבלתי אפשרי להימנע ממנו. הטעות של חיזבאללה היא תוצאה של נשק שבחלקו סטטיסטי שהם יורים עם ניסיון כלשהו לכוון, וזה לחלוטין משהו שאפשר להימנע ממנו. כך שבמובן הזה חיזבאללה לגמרי אשם.

לטעמי, היקף התגובה הישראלית צריך להיות תלוי בהערכות המודיעין. אם באמת הכל מצביע על טעות אנוש, ולאור זה שהמדיניות הישראלית עד כה הייתה באופן ברור שאין טעם להיכנס למלחמה רחבה עם חיזבאללה, אזי להפר את המדיניות שאנחנו מאמינים בה בגלל טעות אנוש בצד השני שהובילה לאירוע (קשה מאוד) חד פעמי זה לא הדבר הכי חכם לעשות.

אבל, אם יש אילו סימנים שזה לא בהכרח טעות תמימה אזי התגובה חייבת גם להסתכן אפילו באירוע שיכול להצית מלחמה רחבה.

ההיגיון הזה שגוי מיסודו. לתגובת ‘נקמה’ בלבד יש את היתרונות הברורים שלה בעולמות ההרתעה ואילו ישראל הייתה נמנעת מתגובות רק כי הן ‘נקמה’ מצבה היה פי כמה יותר גרוע, לא יותר טוב.

במילים אחרות:

1. אם לא מגיבים אזי נתניהו אפס שמפקיר את הצפון.
  2. אם מגיבים אזי נתניהו גורר את ישראל למלחמה על מנת להאריך את השלטון שלו.

זה כמעט נשמע שנתניהו מפסיד בכל מקרה לפי גישת המרוויח הוא נתניהו.

35 פוסטים אוחדו לנושא קיים: פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

צודק, מאחר ויגאל עמיר רצח את רבין לשמאל מותר להסית לרצח נתניהו, הגיוני סהכ.
אתה מתעלם מהאפקט שיהיה להצעה שלך - דה פקטו יהיה כאן מלחמת אזרחים, בין אם כלכלית ובין אם יותר מזה.

נראה לי שצריך לשאוף לדרך אחרת, שלווה יותר. בשביל זה צריך להסיר חרמות, לא לעודד קריאות כמו שמאלנים בוגדים או ביבי בוגד, להחליט על חוקי משחק ולחיות על פיהם גם כשזה לא נוח או תואם את תפיסת העולם.

כשהפוליטיקאים מגוש-ביבי משתמשים בסיסמאות כמו “שמאלנים בוגדים” (בכל פעם במילים קצת אחרות…) קשה יהיה לשנות את השיח. כל מי שמצביע להם בעצם בעד לשמר את השיח הקיים.

צודק. תפסיקו לעשות זין בעין לחצי מהציבור ותיקחו כל אחד אחר מבין ה-64 שלכם ותפטרו אותנו מעונשו של נתניהו.

פוליטיקאים משני הצדדים מדברים לא לעניין, מספיק לשמוע את יאיר גולן, יאיר לפיד, אהוד ברק ואחרים כדי להבין שבשני הצדדים הולכים רחוק מדי עם האמירות שלהם.

צודק, זו דמוקרטיה לשמה. צד אחד אומר לצד אחר מי יכול להיבחר ומי לא. לגיטימי סהכ.

אגב - ביבי זה הדבר הכי טוב שקרה לשמאל, כל ראש ממשלה אחר מהימין היה מקדם אג’נדה ימנית אמיתית מזמן.

אגב 2 - אם לא המחאות נגדו כנראה שהוא כבר היה נופל, המחאות רק מחזקות אותו. אמירות כאלה גורמות לאנשים להצביע לביבי, כי לא לגיטימי לנסות להפיל אותו בדרך שבה מנסים להפיל אותו. הוא היה עף מזמן להערכתי אם לא המחאות של השמאל.

זה היה מהיר: הפסקת ייצוא בטחוני ועל האג כבר שמענו

שפל חדש: חוקרים עינוי מחבלים וכתגובה מתחילה מהומה, מרד בצבא וח"כ שפורץ לבסיס. מחנה העינויים בשדה תימן הוא בבחינת סוד גלוי, אגב. זה ממש לא מהיום.

כאילו אין טכניקות עינוי בערך בכל צבא אחר בעולם. איך זה יצא החוצה ושם אותנו על המוקד?

עינוי זה מה שקרה לאנשים ב7.10, לא חקירה אינטנסיבית במקרה הרע. נשים וגברים שנאנסו בצורה קבוצתית ומול האהובים שלהם, קטיעת איברים, התעללות מכוונת וסדיסטית בצורה שלא הכרנו, זה עינוי.

אם יש לך הוכחות מבוססות אשמח לשמוע ולדעת מה הם אותם עינויים שמחבלי הנוסחה עוברים, בלי ציניות.

אני מדבר מידיעה, אם להאמין לי או לא זה עניין שלך ומקובל אם תחליט שלא. מן הסתם לא אספק לך כאן סרטונים…

אני יודע מה קרה ב 7.10, מה זה קשור