הסכסוך הישראלי פלסטיני

היו דיווחים שהדרישות ירדו.

אם נשארנו באותן דרישות, לא מבין מה יש לשלוח משלחת. רואים (באופן מפתיע) שאין עם מי לדבר בצד השני.

מה שהם הסכימו להתפשר זה לאפשר איזה נוסח מעומעמם ולא לכפות על ישראל להתחיב שהמלחמה תסתיים בסוף השלב הראשון. במילים אחרות, שישראל לא תתחייב לא לחסל את סינואר… אבל סינואר מבין שכל עוד יש לידו חטופים ישראל ובצדק לא תיגע בו. מה שאומר, שאתה בקבלת ההסכם , גורם להשארת חטופים בעזה.

שהסכם יתקבל פתאום היו פה משפחות שיבינו את זה. אבל אז כבר לא יהיה משנה.

לא מדויק. בגדול, מה שיקרה הוא שגם אם ההסכם הזה ייחתם, השלב הראשון יעבור (ונקבל מעט מאוד חטופים חיים), ובשלב השני או שנאלץ להתקפל ולוותר, או שנחליט לחזור להילחם כשכל העולם יאשים אותנו + משפחות החטופים יאשימו את ביבי.

התקשורת נותנת לזה יד עם הצגת עמדה חד-צדדית וחד-מימדית בעד עסקה ללא אף מילה על המחירים שלה. והקטע המצחיק הוא, שאם העסקה אכן תתממש יאשימו את ביבי במחירים תוך התעלמות מזה שהם דחפו לשלם אותם. קלאסי.

אתה מבין איזה שטיפת שכל עוברים פה אנשים, שאני שומע שהם מדברים על 115 חוטפים שיחזרו בחתימת ההסכם הזה, אני שואל את עצמי, אם המשפחות מאמינות בזה באמת? ומי משקר להם?

ההצהרה הזו בכותרת אחת מגלמת את כל מה שמעוות בתפיסה המערבית. סיכוי לא רע בכלל שהתפיסה המעוותת הזו תוביל לנפילת המערב כולו, זה לא רק ישראל.

אני לא קורא כאן על פוליטיקה, אז סליחה אם זה כבר דוסקס.

יש טענות שחיילי צה’'ל משתמשים בעזתים חפים מפשע כדי לבדוק האם מבנה או מנהרה ממולכדים.
זה כמובן אסור לפי כל חוק וגם לפי המצפון.

מי שטוען את זה , ללא הוכחות כמובן, זה לא חמאס, לא חיזבאללה, לא אירן לא ארדואן ולא ווקה.
זה מהעיתון ‘‘הארץ’’, ועוד באנגלית.

סגרו את אלג’זירה והחרימו את הציוד שלה. מה עם העיתון הזה?

ליאור לא מרשה לסגור את העיתון הזה ואנחנו מכבדים אותו.

לא יודע מי המטומטם שכתב את החוק, אבל לדעתי זה הדבר המוסרי ביותר. ההפרדה בין אזרחים ל"חיילים" היא פשע מלחמה מוסרי ומי שחשב עליה הוא חתיכת אידיוט.

למה אנחנו לא מוטרדים יותר מזה שזה (כנראה) קורה מזה שזה פורסם? מרגיש שאנחנו קצת מאבדים את זה בתור מדינה

לא הבנתי, אתה בעד לסגור עיתון כי הוא מפרסם שצה"ל עושה דברים (שלדעתו) לא מוסריים? אני מאוד מקווה שאתה צוחק.

אגב, גם לסגירת אל ג’זירה התנגדתי.

לקחת את זה לקיצון השני. הפרדה עקרונית בין אזרחים לחיילים היא הגיונית ביותר והיא נועדה למנוע הרג מיותר של אזרחים (כפי שקרה לא מעט במלחמת העולם השנייה). הבעיה היא שהחוקים הללו נכתבו עם קונטקסט של מלחמה קלאסית בראש, ולא עם קונטקסט של מלחמה מול ארגון צבאי שמשתמש בטקטיקות גרילה משולבות עם טקטיקות ארגון טרור.

ספציפית לגבי השאלה הזו (שימוש באזרחי אויב להיכנס לאזורים ממולכדים) - אני לא יודע מה דעתי על זה. אני חושב שיש טיעונים טובים לשני הצדדים. אני כן יודע שזה נחשב לפשע מלחמה לכל דבר ועניין, שבג"צ כבר אסר שימוש בזה לפני שנים, ושצה"ל יכול די בקלות להימנע מהדילמה (וההשחרה העצמית) אם פשוט ישתמש באסירים לוחמי חמאס במקום באזרחים…

אמנם סביר להניח שעדיין העולם הנאור המטומטם יתקומם עלינו, אבל אולי בכל זאת קצת פחות, ובלי קשר לפחות אנחנו נרגיש הרבה יותר טוב עם זה מוסרית. שם כבר אין לי בכלל ספק שזה דבר הכי לגיטימי שיש.

נשמע לי סביר שזה מה שצה"ל עושה (אם בכלל) והארץ הוא זה שלא מבחין בין אזרחים לחמאסניקים על אזרחי.

בוא נגיד שלא הייתי מוציא מכלל אפשרות שדברים כאלה קורים… זו מלחמה

אתה מצדיק את זה מוסרית בתואנת מלחמה, או שאתה אומר שעובדתית ככה מתנהגים במלחמה כמו שהדרוזים ריסקו ידיים של חיילים מצריים כשסגרו עליהם דלת של טנק/נגמ"ש כדי להוציא מידע מהיר על פריסת כוחות.

שואל באמת.
האם באמת במלחמה אמות המוסר משתנות?

שעובדתית אלה דברים שקורים בזמן מלחמה

כשאתה מקבל משימה מבצעית ויש לך אפשרות לבחור בין לסכן את חבר שלך לבין לסכן מישהו שאתה לא מכיר - זה עשוי לשנות לך את אמות המוסר

ממה שמספרים מדובר על ילדים, לפעמים בגיל 16, שמשוחררים אחכ חזרה לבית שלהם. לא נשמע כמו מחבלי חמאס

למה אתה אומר שזה (כנראה) קורה?
אם חמאס היו כותבים דברים כאלה, היית מאמין להם?

אני בעד לסגור כל עיתון שפוגע בבטחון המדינה. סגרו את אלג’זירה בצדק.
הכתבה הזאת פוגעת בבטחון המדינה כי היא טוענת שצה"ל מפר חוקים בינלאומיים, בלי הוכחה. “תחקיר עיתונאי”. אם אלג’זירה קיבלו באן, גם הארץ צריך לקבל באן.

יכול להיות.
אבל אנחנו ישראלים, אנחנו לא נייטראלים, אנחנו צד במלחמה. מעצבן אותי ברמות שישראלים אחרים עושים נזק גדול למדינה תחת כותרת של תחקיר עיתונאי , או חשיפת האמת, או מה שזה לא יהיה.
מבחינתי הם בוגדים, הם לא רודפי אמת. שישמרו את התחקיר לימים רגועים יותר, שיפעילו שכל ישר. לא צריך להגיד בפומבי את כל מה שיודעים.
כשזרים מפרסמים חומר כזה, אנחנו קוראים להם אויבים, אנטישמים, ומה לא. תחשוב ארדואן היה אומר שחיילים שלנו משתמשים באזרחים כמגן אנושי לסרוק בתים ממולכדים. ישר בוגביר, כ"ץ וביבי היו קופצים לענות לו.

1. רמזתי מספיק, תעשה עם זה מה שאתה רוצה
  2. ‘שקט יורים’ זה טיעון ישן, אבל אחרי המלחמה זה לא מעניין אף אחד ומי שמפרסם דברים כאלה מתוייג כבוגד גם אז

לא שאני תומך מאוד בנוהל כזה או שזה שחור ולבן אבל-

“ילדים” בני 16-

ילדים בגיל צעיר מ16 כבר עשו פיגועים ורצחו יהודים, כמה כאלו השתחררו בעיסקה האחרונה…

בוא גם נפסיק עם הבולשיט. בן 16 זה כבר לא ילד.

אני התעצבנתי מהכתבה כי היא מגיעה מעיתון ישראלי. זה נותן לגיטימציה לכל אויביינו לטעון שאנחנו הרעים בסיפור.
אם זה בא מאלג’זירה או ארדואן, אנחנו יכולים לטעון שהם אנטי ישראלים וסתם משקרים.
אני מצפה מעיתון ישראלי לתמוך בישראל. העיתון הארץ הוא אנטי ישראלי. אם הוא לא שונה מהותית מאלג’זירה, דינו צריך להיות כמו של אלג’זירה.