הסכסוך הישראלי פלסטיני

אפילו באתי לכתוב את זה. לא יכול להסכים יותר

במשך שנים מזהירים אותנו שלחיזבאללה יכולת להרוס חלקים נכבדים במדינה עם אלפי טילים ורקטות ביום, ופתאום היום הוא רצה לשגר 6,000 רקטות ו"הצליח" רק 200 בזכות מתקפת מנע בערך הכי טובה בהיסטוריה שלקחה בערך שעה אחת?

לא קונה את זה בכלל. יש לי הרגשה שמישהו הנפיץ מספרים בקטע הזוי.

חיזבאללה גם מכחיש לגמרי שזה מה שקרה ואני חייב להודות שהפעם הסיפור שלהם נשמע הרבה יותר אמין.

בשלב הזה אני חושב שנכיר בזה שהממשלה והצבא שלנו משקרים לנו באותה מידה שחיזבאללה או כל ארגון טרור אחר משקרים לנו ולציבור שלהם

אני מניח שהאמת היא כרגיל באמצע. הצלחנו לסכל להם את התגובה למרכז אבל חיזבאלהה בטח הכין מראש מכה קטנה למרכז או משהו כזה. לא מאמין לצהל יותר.

זה לא חייב להיות שקר בוטה של צה"ל. מאוד ייתכן שהפער הוא בפרשנות לדברי צה"ל והגזמות של התקשורת, כמו גם הערכות יתר של צה"ל עצמו לגבי מה שהותקף והכוונות של חיזבאללה.

זה היה מקרה קלאסי של “אנחנו נספר לציבור שלנו שהכנו בציונים ללא רחם ואתם תספרו לציבור שלכם שהצלחתם לסכל את המתקפה שלנו” ונסיים את הארוע עד שהאירנים יכנסו.

עכשיו תורה של אירן.

מסכים עם משה ודוד.

הנפצה מארץ ההנפצות, 6000 טילים זה כמות מטורפת בטח שאין שום סיכוי לשטח אותם עד כדי שכלום לא הצליח לצאת…

אשכרה התקשורת שלנו יחד עם דובר צה"ל מוכרים לנו תותים כמו שהתקשורת הערבית מכרה במלחמות ישראל לדורותיה כשכבשו להם את סיני והם אמרו שחיילים מצריים כובשים את תל אביב… מוכרים לנו בולשיט. והפעם זה גם היה מהמקפצה עם הנפצה לא הגיונית בכלל.

‘פגיעת מיירט’, כן בטח.

הציבור הישראלי נהיה מפגר כמו הציבור הערבי הבור.

הידד!

בהקשר הזה, נחזור רגע לדיון שהתפתח על גופי התקשורת בארץ בתרד המקביל.
מישהו אמר ש12/13 הם גופי תקשורת רציניים? כולם ליצנים שרוקדים לפי החליל של הממסד/בעל ההון ששולט בהם.

אין אף סימן שאלה, אין אף גוף תקשורתי/כתב שמעז להטיל ספק בדיווח הזה דובר צה"ל(או בדיווח השטותי והמנופח מהבוקר) כשיש סרטונים שרצים בטלגרם שרואים בבירור שמיירט זה לא היה…

דובר צה"ל(כלומר, צה"ל) לא מטעה את הציבור, אלא משקר באופן בוטה, כמו באינספור “התרעות שווא” על טילים ומל"טים בצפון.

אין דרג בכיר אחד במדינה, ולא משנה באיזה תחום, שאפשר לסמוך עליו

עיונאי רציני צריך לבדוק… תן לזה שבוע ואז נבחן מה הסיפור האמיתי.

זה משהו שאני לא מבין, דובר צהל לא מבין שיש צילומים והוא יתפס משקר?

מה הבעיה להגיד את האמת פה?

נסראללה עומד לדבר , כנראה חיזבאללה יפרסם את זה .

זה גם חא הפעם הראשונה, כטבמים פוגעים המוצבים בצפון ודובר צהל עוד לפני שהם מתפוצצים מספר שלא נגרם שום נזק.

ואחרי שבוע מתפרסם בקול ענות חלושה שהחייל x שהודיעו שנהרג באותו היום, נהרג בבסיס מפגיעת כטבם.

אמינות? הצחקתם אותנו, רק מורל מדומה!!

עוד שבוע לצערי יהיו עוד כמה הותר לפרסום בתוספת לכמה אירועי פאניקה תקשורתיים וכולם ישכחו ממה שקרה היום מהר מאוד

כמו שcockroach כתב - זה לא פעם ראשונה שדובר צה״ל משקר, באף אחת מהפעמים שום כתב או גוף תקשורת לא נתן קונטרה ועשה איזשהו ״תחקיר״.

זאת אותה תקשורת שהייתה פה בתקופת הקורונה, שום דבר לא השתנה, אותו הזבל.

מי שעדיין חושב שיש איזשהו גוף תקשורתי בארץ שעושה עבודה עיתונאית אמיתית, אני באמת מקנא בתמימות שלכם.

אני שמעתי את הפוד, מומלץ לקרוא אם לא שומעים:

אם לוקחים כהנחה את מה שהוא טוען - וזה שחמאס לא ממש רוצה עסקה ושזה תלוי בו - זה אומר שכל הצעדים אותם עושה לדבריו ישראל על מנת לקדם עסקה - השפעתם שולית. מה שיכול לקדם עסקה, לדעתי, זה שחמאס יצטרך לבחור בין עסקה לבין לעוף מהשלטון. וגם אז - לא בטוח.

שימו לב לציטוט של גלנט, שאמר ש"מערכת הביטחון אמרה שתדע להתמודד עם היעדרות מציר פילדלפי ל-6 שבועות. מה יקרה לאחר שישה שבועות? נשארים מחוץ לציר למרות שמערכת הביטחון לא יודעת להתמודד עם הסיטואציה? דנים למוות את שאר החטופים?

“לפי הפלסטינים אחד ההרוגים בתקיפה האווירית במחנה הפליטים נור א-שמס שליד טול כרם הוא ג’בריל ג’בריל, בן 20 מקלקיליה שמשוייך לגדודי אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס. הוא שוחרר במסגרת עסקת החטופים בין ישראל לחמאס בנובמבר, וזמן קצר לאחר שחרורו ביצע כמה פעולות ירי והפך למבוקש.”

לאט לאט הם חוזרים לטרור.

אני לא מתחרט שעשינו את העיסקה ההיא. בדיעבד. היה צריך לעשות אותה. אבל צריך להבין שלשחרר מאות רוצחים לחופשי יהיו השלכות מאוד קשות.

“לחץ צבאי לא עוזר”.

ברכות לכוחות הביטחון ורפואה שלמה לבחור.

מתישהוא (אני מקווה) הבומרים במערכת הביטחון צריכים להבין שהם שמים צו פרסום על כל דבר זה רק מגביר את הקונספרציות.

בסוף צריך לבחור למי להאמין.

חמאס (והשמועות) טוענים שהוא שוחרר וחזר עצמאית.
דו"צ טוען שהכוחות חילצו אותו חי ממנהרה.

חבל שהגענו למצב הזה שקשה להאמין למילה שיוצאת מגורמים רשמיים אבל עדיין לא בטוח שהלחץ הצבאי כאן הוא מה שעזר.

לצורך הדיון, בוא נקבל את עמדה של חמאס (ובכל הכבוד, אני מגדולי הצינקנים וחסרי אמון במערכת הישראלית אבל בוא לא נגזים, זה שיש חוסר אמון במערכת הישראלית לא הופך את החמאס למקור מידע אמין. הוא משקר ללא הפסקה כולל במקרים שהוא יודע שהוא יתפס משקר בהם דף דוגמה טובה)

אתה חושב שהם שיחררו את הבחור בגלל יסורי מצפון וטוב לב? זה ברור שהם שיחררו אותו כי הם היו במצוקה וצהל כמעט עלה עליהם. אני מניח שלא הרגו אותו בגלל שהוא מוסלמי , הלחץ הצבאי עזר בכל מקרה. הם לא היו משחררים אותו, (אם נקבל את הגירסה של חמאס) אם לא היה לחץ צבאי.

דורון קדוש טען שמצאו במנהרה ללא חטופים נוספים וללא חוטפים. או שהחוטפים ברחו או שהוא ברח, נשמע כיותר מזל משכל.

כמה חטופים נהרגו/נרצחו על כל אחד שחולץ בגלל לחץ צבאי?