הסכסוך הישראלי פלסטיני

דיווחו בערוץ 12 שביבי לא רצה לפגוש אותו וכנראה שעורכי הדין שלהם יפגשו מחר לפגישה שהיא מראית עין. וכל זה בלי שגנץ הציב תנאים מוקדמים.

השאלה זה מה יקרה אחרי שתפיל אותו. הניסיון של האמריקאים ברחבי העולם מלמד שהפלת שלטון יכולה להביא גם למצב גרוע יותר. אישית אינני בהכרח בעד או נגד, לא ממש גיבשתי דעה.

לא יעזור להפיל את חמאס, הם כבר הוכיחו שכשנופל אחד קם אחד אחר. לא יודע מה הפיתרון, ם יש כזה. אנחנו במקום גיאוגרפי לא טוב.

אולי אני מלא רעל ומדבר מהבטן, אבל ככל שהזמן עובר אני מבין שחייבים לכבוש את הרצועה. שנים אנחנו חיים מול הזירה המתגברת שאף אחד לא רוצה לקחת עליה אחראיות (גם לא מצרים).

אנחנו כבר אחרי נקודת האל חזור. השקט לא יחזור ברגע שיסגרו שוב את הגדר. נהרגו, נחטפו, נפצעו ונאנסו יותר מידי אנשים. יותר מזה, זה יכול רק לתת את האות לחיזבאללה להגיב גם ברגע שיתחזקו.

אם זה יקרה זה יהיה מזעזע, מדמם ונוראי, אבל זאת מלחמה מול אוייב שהצהיר כוונות מאז ומעולם והיום הוא מראה כמה הוא עומד מאחורי זה. יש לנו ממשלת ימין קיצונית? אחלה שתעמוד מאחורי המילים שלה. אי אפשר לחשוש מתגובה מצפון כשדיי ברור שזה פשוט יקרה כשהם יהיו מוכנים לזה.

שמרו על עצמכם.

אני מוכן לתרחיש הבא, לביים הפסקת אש מולם, ואז בהפתעה (כמובן שמכינים את הכח) פותחים במלחמה מול חיזבאללה.

זה היה נוראי (כמו כניסה לעזה) אבל בוא נהיה כנים עם עצמנו, מלחמה בצפון, זה רק עניין של זמן ומבחינתי להסיר את חיזבאללה זה קריטי כי אז אפשר יהיה לטפל בחמאס.

כמו שאמרתי מול חמאס , מי שלא רוצה לכבוש את עזה בתנאים שלנו יכבוש את עזה בתנאים של חמאס. אותו משפט רק עם חיזבאלה במקום חמאס ולבנון במקום עזה.

לגבי הצפון, נראה לי שקיבלנו את התשובה. האמריקאים מניידים כוחות ומסבירים מפורשות לחיזבאללה שלא כדאי לו לפתוח במלחמה.

לגבי עזה - יש לנו אשראי לפעול וצריך להגיע להישג כלשהו. אל תשכחו שהישג יכול להיות גם משהו בדמות הפסקת הזרמת כספים בינלאומיים למשטר החמאס שאולי הוא משמעותי הרבה יותר מפירוק יכולת טרור כלשהי שצפויה בכל מקרה להשתקם חזרה (אם בכך אנחנו מעוניינים). בדברים שאני כותב אני מנסה מאד להעביר את הזהירות - הנושא כל כך מורכב ויש כל כך הרבה אנשים, מכוני מחקר, מכון לביטחון לאומי וכו’ שעוסקים בסוגיות האלה. הסיכוי שיבוא איזה אספסוף כמוני עם פתרון מבריק קצת קלוש.

אורי תשאל את הטליבאן ואפגנטיסטן מה שווה המילה של ביידן. ספוילר אלרט הטליבאן באפגנטיסאן הציע להצטרף למלחמה נגדנו…

יותר מזה, בניגוד לאורגזמה של הפרשנים בישראל, אני רוצה להזכיר שרק לפני חודש ביידן שיחרר לאירנים שישה מילארד אירו

ראיתי איך הוא מדבר במסיבת עיתונאים. בחיי שזה מביך הוא לא מסוגל להגיד מילה בלי טלפורטר ובלינקן מאחוריו מתנהל כמו מטפלת של קשישים…

כן אני שמעתי את התירוצים שלהם שזה כסף לתרופות ולהומניטרי זה בערך מה ששמעתי שהכסף של קטאר זה רק לבתי חולים בעזה ובמציאות זה הגיע לרקטות ולמנהרות שלהם.

להסתכל על התגובה של בלינקן ופשוט לתלוש את השערות מהראש. או שהוא שקרן או שהוא מטומטם.

אתה חושב טקטית בלבד. ייתכן ויקום שלטון גרוע יותר מחמאס (מה גם שזה בכלל לא בטוח, זה שזה קרה לאמריקאים לא מבטיח שזה יקרה פה, ובסופו של דבר קיים גם סיכוי לא רע שאחרי שלטון ישראלי לתקופה מסוימת הרשות הפלסטינית תקבל את המפתחות), אבל גם אם זה אכן יקרה - הרבה יותר גרוע יהיה שארגון כלשהו ידע שהוא יכול להרשות לעצמו לעשות את מה שחמאס עשה כאן ולהמשיך להתקיים. וזה, כבר הרבה יותר נורא.

חמאס צריך להיות מושמד לחלוטין, בלי קשר להשלכות שיבואו לאחר מכן. כל דבר אחר יהיה הפקרות עצומה.

עוד שחקן מאד משמעותי הכל הסיפור הזה היא איראן. בסוף עם כל הכבוד לחמאס, יש מדינה שלא גובלת איתנו אבל האסטרטגיה שלה היא בביקור מגע בלתי פוסק עם ישראל בגבולות שלנו. ביבי הוצג כמר האיום האיראני במשך שנים, אבל הדבר הזה הגיע למצב די הזוי שבו איראן משחקת איתנו בשתי חזיתות, מחמשת, מאמנת, מתווה אסטרטגיה בזמן שהתגובה שלנו היא לעכב לה את תוכנית הגרעין. זה הרבה יותר גדול מרק חמאס.

משהו מעניין נוסף - שמעתי דקות בודדות מספייס אתמול בערב והיא איזשהו עיתונאי שאמר שני דברים מעניינים על לבנון:

1. לשיטתו לחיזבאללה אין לגיטימציה ציבורית להתחיל במלחמה נגד ישראל שתביא לסבל האוכלוסיה הלבנונית. אם יצטרך להגיב למתקפה ישראלית - יקבל גיבוי
  2. לדבריו לבנון השניה נתפסת כמלחמה בה צה"ל דיבר גבוהה גבוהה ובסוף הוכיח שאין ביכולתו להתקדם קרקעית. ללמדנו על ההבדל המתעתע בין כישלון עליו דרשו את הראש של ראש הממשלה למשהו שהשיג שקט יחסי של הרבה שנים

אני נוטה להסכים שזו שעה שאפשר להכריע בה את החמאס, מקווה שיעשו זו במידה ויש רעיון טוב יותר ליום שאחרי.

כל מי שרוצה עוד השואות ליום כיפור גם אז וגם עכשיו היו התרעות ואפילו המצרים הזהירו

אני לא יודע אם זה bias כלשהו, אבל העובדה שכל כך הרבה אנשים מכירים הרבה אנשים ש… גורם לי לחשוב, לצערי, שלא מסתדר שזה רק כמה מאות. מקווה שאני טועה.

מה יקרה אם “בטעות”, אחד המטחים שלהם לירושלים יפגע בהר הבית?
למה ישראלים לא יכולים לשחק טיפה יותר מלוכלך?!

לא הבנתי? אתה מדבר על מספר נפגעים? זה יעבור את אלף…

אינטואיטיבית זה מרגיש הרבה יותר, זו הנקודה.

נערכו. פשוט נערכו לא טוב.
https://twitter.com/i/status/1711068577187434810

צריך לציין שלשכת ראש הממשלה מכחישה לחלוטין וטוענת שזה פייק ושלא היה שום קשר עם גורם מצרי מאז שההמשלה הנוכחית הוקמה.

לא רוצה להיות איש של בשורות רעות אבל לפי אנשי זק״א שבשטח, הם ישמחו אם המספר ייעצר ב2000 עוד לפני שסופרים גופות חטופות.

הלוואי שהם טועים.

כאילו, לא שאני מאמין לדיווח הזה על עיוור אבל אני גם לא מצפה שלשכת ראש הממשלה(על אחת כמה וכמה שמדובר בשקרן מדופלם) תודיע בכנות שאירוע כזה אכן קרה… לא בכלל ולא בזמן מלחמה בפרט

כמובן אבל יכלו פשוט לא להגיב כמו שלא מגיבים על עשרות דיווחים אחרים.

ברור שאין שום אינדיקציה שהדיווח הוא השקרי ולא ההכחשה.

די ליפול לפייק. שר מודיעין ממדינה זרה לא מרים טלפון לראש ממשלה, אלא לגורמי מודיעין בארץ.
רק לפי התשובה שנתניהו החזיר לו לפי הדיווח ברור שזה פייק.
ד"א, אפילו בשיחה בין ראש ממשלה לנשיא מדינה זרה שני האישים לא נמצאים לבד על הקו והשיחות מתועדות.
יש המון לוחמה פסיכולוגית נגד ישראל כדי לגרום לדמורליזציה. צריך לדעת לסנן מה נכון ומה לא, אחרת הופכים לאידיוטים שימושיים של האויב.

חשבתי שאני מגזים עם 800+.

הבור שנפלנו הוא עמוק, אבוי לנו אם לא נמחק את עזה מהמפה. אסור בכלל לשקול אזרחים או לא, צריך לשרוף ת’מועדון.

פירסמתי הודעה לגטימית שפורסמה בynet .

זה פורום של בודדים .