הסכסוך הישראלי פלסטיני

ברשתות דיברו הבוקר על 1500 נרצחים

קצת חיוך

אכן ידיעה שיקרית.

למדתי את הלקח , אתר של פייק ניוז ותעמולה זולה.

https://twitter.com/avishaigrinzaig/status/1711429471331315743

אבו עוביידה, דובר גדודי עז א-דין אל קאסם, הזרוע הצבאית של חמאס:
“כל פגיעה באנשינו ללא הקש בגג תוביל להוצאה להורג של בן ערובה, שתשודר בוידאו.”
מה דעתכם?

פשוט מאוד. יש כמה בבתי הסוהר בישראל כמה אלפים?

על כל אחד שהם רוצחים 100 מחבלים באותו רגע מוצאים להורג. וכמובן הראושונים זה מחבלי החמאס.

אף אחד גם לא יוכל לגנות אותנו…

אני מחשיב את עצמי אדם שקול והגיוני.
אני קורא את המשפט הזה והמוח מסרב להאמין שהוא קורא את זה. כל לוגיקה על פיה חונכתי, גדלתי וחייתי עד היום פשוט קורסת בניסיון להבין מה עובר במוחם של הבהמות האלה.

למחוק את עזה על כל יושביה ומבניה, להשאיר שם בור עמוק מאוד ולמלא בהרבה מים מהים לעשור הקרוב, בעוד עשור נייבש ונחליט אם להשתמש בשטח לחניון לפי שעה או עיר חדשה.

לדעתי לוחמה פסיכולוגית נטו, שימוש בנקודה הכי רגישה שלנו
הם ישתמשו הקלף הזה כל פעם שנפגע בהם ואם זה יעבוד להם הם ישלפו אותו כל 5 דקות

לדעתי(ואולי אני סתם מחפש סיבות להיות אופטימי) עצם השימוש בקלף הזה אומר שאנחנו פוגעים בהם וזה מתחיל להזיז להם

1. אי אפשר להיות בטוח, אבל לא נראה לי שיוציאו להורג (חמסה חמסה). זה נכס יקר מפז והם מבינים את זה.
  2. בהמשך ישיר - לא מופרך שיציגו גופות חטופות כמי שהוצא להורג ברגע זה לצורך לוחמה פסיכולוגית.

מאיפה לכם האופטימיות הזאת? הם מתים כבר לעשות את זה. רק תיתן להם חצי צ’אנס.
זה אמנם נכס יקר מפז אבל יש להם בכמויות…

השאלות הן - א. עד כמה זה פרקטי? אני מניח שזה האמאמא של פשע מלחמה (?). ולא לבית המשפט בהאג לא יהיה אכפת עד כמה אנחנו צודקים.
ב. עד כמה זה ירתיע אותם? ברצינות למי מפריע שעוד כמה מאות מחבלים יזכו כבר ל-72 בתולות המובטחות?

אני חושב שהגישה של ישראל היא שכל החטופים מתים אלא אם כן הוכח בוודאות אחרת.

כלומר, צה"ל ממשיך ברגיל לתקוף.

טוב אז חיזבאללה לא מתכוון להישאר בשקט והגזרה נפתחת גם שם.
מה אני אגיד לכם, שאלוהים יעזור…

קצת נראה שמחממים אותו בכוח.
החדירה הבוקר לא היתה מטעמו ועדיין הורגים לו אנשים.

קודם כל אני לא אתפלא אם זה יקרה, ח״ו כן?

גם יש המון סרטונים ותמונות על התעללות בגופות, עריפת ראשים ושאר דברים רעים שאני מצטער מאוד שראיתי וגם ראיתי בטעות.

אבל אני חושב שזה נטו איום של חמאס כי הם מבינים שהם כבר הולכים לחטוף חתיכת מכה, ולעשות דבר כזה זה רק מוסיף לגזירת מוות שהם מוציאים על עצמם.

עם כל הצער בדבר, הצבא צריך לתקוף כמעט ללא שיקול של החטופים וההרוגים, אלא רק לפי אלו שיודעים מיקום מדויק ואם אפשר להגיע אליהם, במיוחד כשזאת פעולה יזומה של חמאס אז כל עזה ממולכדת טוב טוב וברור שכל השבויים במנהרות ומקומות שיהיה קשה מאוד להגיע אליהם גם אם יש מיקום מאומת.

וכמו שמשה רשם, אם חלילה דבר כזה קורה - מיד לקחת את כל המחבלים ההרוגים ולתלות אותם לחודש על העצים, להרוג את כל המחבלים והאסירים הבטחוניים ולשטח את עזה מהר יותר.

בגץ לא יאשר את זה, אנחנו יפי נפש מדיי בשביל לענות להם כמו שצריך.

ירו מרגמות ונ״ט, וברור שיש דברים גם שעוברים בשקט בלי להתפרסם. זה לא שהם תמימים (לא שאני חושב שחשבת ככה, אלא זה לא שהם תמימים גם בסטיואציה העכשווית בשטח)
בכל אופן, זה נראה כמו לחימה בלתי נמנעת מולם בשלב הזה כי בכל מקרה כשצהל יכנס לעזה ויתחיל לעשות את הפעולות הקשות אז חיזבאאלה יכנסו לתמונה, אז הצבא מעדיף ליזום זאת הערכתי, וזה מה שאני גם מצפה מהצבא

רצח שבויים זה פשע מלחמה. קצת בעייתי לא?

כמו שאמרו לפניי - היה ירי טילים כולל ירי קורנט לעבר מוצב

דבר שני - אין סיכוי שקורה משהו בדרום לבנון בלי שחיזבאללה יודע על זה

לגבי מאיפה האופטימיות - אין סיבה אמיתית, אבל להיות אופטימיים זה כל מה שנשאר לנו לעשות, אין לנו ברירה אחרת

חברים שהחיזבאללה יתערב באמת, זה לא יראה כמו היום. זה היה שידור חוזר של יום שבת. ברגע שתשמעו טילים מהצפון תדעו שחיזבאללה באמת נכנס למערכה.

לא צריך להיות מומחה גדול בשביל להבין את זה. קיבלנו הדגמה למה שיקרה איתם ביום שבת לצערי.

הם אמרו שישדרו את זה בשידור ישיר בטלויזיה.

אם החמאס הוכיח משהו אחד במערכה הזו שאי אפשר להתיחס אליו בתור משהו רציונאלי ומחושב. ארגון מחושב למשל היה מורה לפעילים שלו לא לחטוף זקנות ותינוקות. כי זה game over מבחינת דעת הקהל העולמית…

אני חושב שאתה בלי כוונה נותן להם יותר מידי קרדיט.

לדף וסינואר לא אכפת מעבדאללה הפלאח שחוטף עכשיו פצצות טון לבית שלו בחאן יונס אבל את המנהיגים והחלאות שלהם בבית כלא טיפה אכפת יותר.

כמובן שצריך להראות רצינות. אני הייתי מראה אותנו לוקחים את הראשונים שמים אותם קשורים באיזה חדר יחד עם כיתת יורים.

דבר שני מודעים שזה לא יסתיים שם. כל איש חמאס בכל פינה בעולם הופך את עצמו למטרה גם אם הוא יושב בקטאר דרך אגב

מה העולם יגיד? אתה מגיב באותה צורה כמוהם.

בצד השני כבר עברו את זה מזמן תאמין לי. במיוחד אם יממשו את האיום הנל

כשחוטפים לך ילדים וניצולי שואה, מציגים בנות חטופות ערומות לעיני כל העיר ומתעללים בגופות ועורפים להן את הראשים להרוג את הרוצחים שתפסת זה לא מה שהעולם יבוא עליך בגלל זה, ואם כן, שישראל תדע גם לעשות אצבע שלישית.

בכל מקרה, הכוונה היא לגישה, גם אם לא כל דבר ישראל באמת תעשה וגם ברור שעדיין צריך להתחשב בצורה מסוימת בפוליטיקה העולמית - כמו שאברי גילעד אמר בראיון לא מזמן ואמר את זה יפה - מחבל דינו מוות, גם אם בפרקטיקה לא נכון להרוג אותו בשטח, במהות כן.

נכון, אבל הם בוחנים את השטח. ועושים פעולות קטנות קטנות
האינטרס שלהם לפעול הוא כשצהל יכנס קרקעית לעזה, ככה זה נראה לי

אחת הדאגות הגדולות שלי היא שאני לא יודע עד כמה באמת הצפון והמרכז ממוגנים כמו שצריך - הרבה פעמים הטילים למרכז נופלים ולא מיורטים, וגם גובים מחיר. כמעט יותר מהדרום, למרות שיורים לשם בתדירות והיקף הרבה יותר קטנים. אם זה בכמות האזעקות והטילים, והטילים פר אזעקה. יכול להגיד לך שבאשקלון כבר שנים הנורמה היא שכל אזעקה זה בין 5-10 טילים, והשבוע היו המון אזעקות בהן היו 20-30 ואפילו 50 בפעם אחת, אתה שומע בומים והבית רועד כאילו אתה מפוצץ פצפצים
וכשהמלחמה תעבור להיות רחבה יותר באמת יכולה להיות פה טראומה ענקית חס ושלום.
וזה עוד מחדל של שנים שלא באמת מכינים את העורף למצב הזה גם בפרקטיקה וגם בתודעה, למרות שיודעים על האיום.

תקלטו 1500 מחבלים מתים וזה לא כולל את אלו שהצליחו לחזור לעזה.

https://twitter.com/bokeralmog/status/1711475392316420178