הסכסוך הישראלי פלסטיני

מאותה סיבה שהמודיעין שלנו לא עלה על ההתקפה. אף אחד לא ידע את שעת השין.

מספר ההרוגים שלהם והתמונות לא קשורות.
אני הייתי רוצה לדעת כמה חמאסניקים אקטיביים, כאלה שהשתתפו בהרג הישראלים, נהרגו מתחילת המלחמה. וזה רק מהסיבה שכשאומרים לי שכל מי שנהרג הוא מחבל אני מסרב להאמין.
בלי קשר, לדעתי ההסברה שלנו צריכה להשתמש בתמונות וסרטונים הכי קשים שיש, ולא רק להגיד שראו זוועות. היום אנשים מאמינים לטיקטוק ואינסטוש, לא למילים.
על לינצ’ים בחיילים לא שמעתי שיש סרטונים, זה חדש לי. אם יש לך, אל תשלח לי, אני בעצמי לא מתכוון לצפות. תשתף את זה בקבוצות מחו"ל.

אז איך הגיעו ל 2700 מחבלים הרוגים? לקחו את המספר שחמאס מפרסם, ושינו את המילה “הרוגים” ל"מחבלים".
ואני אמור להאמין שזה האמת, אפילו בסדרי גודל?
אני להבדיל ממך בטוח שהרוב אזרחים. אמרו בתחילת המבצע שיהרגו את החמסניקים בכל מחיר, גם במחיר של חיי אזרחים. אז או שהרוב אזרחים, או ששיקרו לנו בדיבורים האלה.
בנוסף, אני רואה כל כמה שעות באבו עלי אקספרס שהופצץ בית של משפחה כלשהי, ויש במקום 15 או 20 הרוגים. אני לא מאמין שכל פעם עולים על איזה כינוס של מחבלים. יותר סביר שהיה סיכוי שהמחבל היה שם, ורוב ההרוגים הם בני משפחתו.

סרטון מעולה מבחינת האינפורמציה. לדעתי צריך להגיע גם עם כתוביות. באנגלית כי המבטא של המדריך קצת כבד. בגדול דיי משתיק הנרטיב הלא קיים של הפלסטינים, ואת הבעייתיות סביב מוסלמים, והיחס של העולם כלפיהם.

ג’וליאנו בלטי מבקיע שוב?

אז אנחנו מדברים עם פוטין אבל לא רצינו שזלנסקי יבוא לביקור? מביך אותי, האמת. קצת עמוד שדרה

למה?

צריך פרגמטיזם פוליטי. פוטין יכול להשפיע על לבנון ואירן.

https://twitter.com/YosephHaddad/status/1713922419876892994

רק להזכיר שהרופאים הישראלים הצילו את החיים של סינואר. יוסף פה רואה בזה חוזק אני רואה בזה חולשה. חולשה פרוגרסיבית איומה. היו צריכים לתת לו להירקב בכלא. בכלל מתי יתחילו לעשות פה חשבון נפש על עיסקת שליט? מישהו פה כבר הפסיק לספוק כמה דם נשפך בגללה? מישהו חקר מי שילם את התקציב של ההפגנות ? מודעות בעיתונים? מישהו פה מספיק תמים שזה היה הכל על אבא של גלעד שליט… שטיפת מח לעם שלם.

נ.ב

https://twitter.com/YehoshuaYosi/status/1713956725550686660

מישהו פה עדיין רוצה להתכוח איתי שביידן לא מגביל את ישראל?

https://twitter.com/shimritmeir/status/1713968060720111733

מצד אחד אתה מבקש פרגמטיזם ומצד שני יוצא נגד מנהיגי אירופה שמשיקולי פרגמטיות ‘מגנים את חמאס אבל’ וקורא להם צבועים.

כבר יש סברות שפוטין או שלוחותיו מעורבים באירוע. וזה שהוא חבר של איראן אנחנו כבר יודעים. זלנסקי מייצג את הטוב והצודק, לצידו עומד מי שיוצא נגד הסימטריה המזוייפת. ביקור של זלנסקי בארץ זה מצויין תדמיתית. פוטין הוא דיקטטור רשע.

שאני מדבר על פרגמנטיות אני מדבר מצידנו, אני למשל לא חושב שזה רעיון טוב להגיד לו קפוץ לי אני לא רוצה לדבר איתך. הוא עדיין בעל השפעה. ואפשר עדיין לנסות ולדון איתו על הרגעה של אירן וחיזבאללה.

זה לא שביבי עכשיו שולח לפוטין נשק וכסף נגד אוקראינה.

לגבי אוקריאנה אני לא ינסה לדבר כמו אחד שמבין בעניין, אז אני יותר על לתת איזה ניתוח גיאופוליטי.

תקשיבו לה במיוחד לחלק האחרון.

https://twitter.com/i/status/1713906802025189698

כל העובדים שהכנסנו משם היו מרגלים של החמאס.

מדהים איך הקונספציה “חמאס מורתע הגדר תמנע כל חדירה הכנסת פועלים מעזה תמתן את העזתים והחמאס” הכל כולל הכל קרס. כל הקונספציה .

זה למה כולם צריכים להתפטר. כולם כולל כולם.

רק שמתוך 2 מיליון הצפיות שלו, אולי שלושה סיימו עד הסוף. מי רואה סרטונים של חצי שעה בימינו? כל הפסיכופטים באירופה וארה"ב שואבים את ה"ידע" שלהם על המצב בארץ מסרטונים של 20 שניות בטיקטוק. המתקדמים שבהם ראו שלושה סרטונים שונים.

אני לא כועס על ההפגנות. אני כועס על מי שקיבל את ההחלטה. שם התחילה הבעיה שלי עם ביבי. לשחרר 1027 מחבלים עם דם על הידיים, במקום להיכנס צבאית ולהחריב כל רחוב שבו הוא לא נמצא, עד שהם יביאו לנו אותו ויתחננו שנפסיק - זה על מקבלי ההחלטות.

הדם של 1,400 הנרצחים הוא על ביבי וכל מי שהיה מעורב איתו בהחלטה השערורייתית הזאת.

פשוט בושה וחרפה. הם מנהלים את המלחמה, אבל הם עושים את זה עם החיילים שלנו. מן הסתם הם עושים הכל כדי לא לערב את הצבא שלהם, אבל לא אכפת להם אם האידיאולוגיה המטופשת שלהם תעלה לנו בחיי אדם.

דימה, לגבי המספרים:

מספר מחבלים הרוגים -
אף-אחד לא יודע. לא צה"ל, וכנראה שגם לא חמאס עצמו. יש המון תקיפות מהאוויר, כל יום, ולא ברור בכל תקיפה כמה היא הצליחה להרוג (וגם אין כל-כך פנאי לתחקר - העדיפות הברורה היא להמשך תקיפה כמובן).
נקודה שאחזור עליה שוב ושוב בהקשר הזה - רק תחשבו על כמה זמן לקח לנו להבין ולספור כמה הרוגים היו מהטבח בשבת, למרות שהרוב הגדול של הגופות היו בשטחנו, שבגדול היה בשליטתנו הכמעט מלאה החל מהיום השני ללחימה.
ובעיניי אתה צודק לגבי החלוקה בין מחבלים ממש למחבלים ‘אופורטוניסטים’ בכפכפים. ניחוש שלי - המספר 1500 גופות מחבלים בשטחנו (מספר שסיפק דובר צה"ל) - כוללים גם וגם.
בכל מקרה - המספר 2700 שהוזכר הוא לא מספר רשמי, אלא הערכה כלשהי מהטלגרם.
נקודה נוספת, לגבי סיפורי הגבורה של כל אחד שהרג 7-10 מחבלים - פה כנראה המספרים לא מדוייקים, באופן טבעי לסיפורים מהסוג הזה. מה גם שכמה לוחמים גיבורים (בלי שום צל של ציניות) באותו אירוע, עשויים לקחת קרדיט על אותם הרוגים. בכל מקרה, גם אם נסכום את כל סיפורי הגבורה האלה, אני לא חושב שנעבור את המספר הרשמי של ה-1500 מחבלים הרוגים בשטחנו.
לגבי השאלה שלך על למה לא מציגים את הגופות לראווה - אתה צודק, אנחנו פועלים במנטליות אחרת מהנהוג כאן במזרח התיכון, או במזרח אירופה. וכמו בהרבה דברים אחרים - לא בטוח בכלל שזאת לא טעות קשה.

מספר הרוגים כללי -
שוב, אף-אחד לא יודע, בדיוק מאותם טעמים כמו קודם (ואפילו ביתר שאת, כי כאן גם הרבה פחות מעניין אותנו מבצעית כמה הרוגים יש, אלא רק בהיבטי לגיטימציה).
כאן המספר הרשמי הוא כ-2000, של משרד הבריאות הפלסטיני. לאור היקף התקיפות האוויריות, העצימות והאגרסיביות שלהן - בלי שום צל ספק מדובר בהערכת חסר עצומה. כנראה בסדר גודל שלם לפחות.

מספר תקיפות אוויריות -
אכן מאות רבות בכל יום, ואלפים רבים מתחילת הלחימה.
לגבי חוסר ההתאמה עם מספר ההרוגים העזתי - כבר כתבתי. יש הרבה-הרבה יותר מ-2000 הרוגים עזתים, מחבלים ו’בלתי-מעורבים’* כאחד.
לגבי העמימות במושג ‘מטרות’ - צריך להבין את ההגדרה למטרה. בגדול - כל דבר שנתקף ברצועה, הוא בהגדרה ‘מטרה’. זה יכול להיות סיכול של בכיר בדירת מסתור, וזה יכול להיות מבנה שמשטחים לקראת כניסה עתידית של הכוחות הקרקעיים.

*נקודה אישית אחרונה שלי, לגבי המושג הזה ‘בלתי מעורבים’.
אחרי הדברים שאמרתי כאן לפני כמה ימים, על אותם ילדים עזתים ‘בלתי מעורבים’ של 2005, שחלק לא מבוטל מהם הפכו לרוצחים השפלים של 2023.
ואחרי שראינו את האזרחים התמימים וה’בלתי מעורבים’ מצטרפים בחדווה למעשי הביזה, הרצח, השריפה, האונס וההתעללות.
ואחרי העדויות המצמררות שמצטברות בימים האחרונים, על-כך שלחמאס היה מודיעין סופר-דופר-מדויק על הרכבי כל משפחה בקיבוץ, כתוצאה מנידוב מידע מזוויע של פועלים עזתים תמימים ו’בלתי מעורבים’ שעבדו כבר שנים בקיבוץ והכירו את כולם.
ואחרי ההסברים הצבאיים, שחלק מהפגיעה באמצעי התצפיות היה כתוצאה ממיקוש שהציבו חקלאים תמימים ו’בלתי מעורבים’ כשהתקרבו לגדר, כאילו לצורך עבודה חקלאית.
ואחרי העדויות של המחבלים הארורים עצמם, שהמשפחות שלהם - הורים, נשים, ילדים - גאים בכך שיהפכו לשאהידים, ושולחים אותם לשם בשמחה (ורק כדי לשבר את האוזן - מבחינת חוקית, משפחת המחבל מוגדרת כ’בלתי מעורבים’).

מבחינתי - אין דבר כזה יותר ‘בלתי מעורבים’, במלחמה עם האוייב המתועב הזה. כולם מעורבים, במלוא מובן המילה והלגיטימציה. זה אפילו לא ברמה של אזרחי אוייב - זה אויב במלוא מובן המילה שלו. כל אחד ואחת מהם.

הקמפיין שלנו של חמאס=דעאש חוזר אלינו כמו בומרנג. במקום להבהיר לעולם שאצל הרוב המוחלט של הפלסטינים זה אנחנו או הם, ומבחינתנו האחרונה היא לא אופציה - אנחנו נופלים למלכודת הזאת שמציגה את הפלסטינים כמסכנים. פאק, אפילו אני כתבתי פעמיים פלסטינים, כשהקו שלנו צריך להיות תקיף - אין עם כזה, ואנחנו לא מוכנים למדינה כזאת. לעולם.

זו צריכה להיות התמונה הראשונה שכל נציג ישראלי מציג בחו"ל.

עריכה: בעצם צריכה להיות תמונה שלישית של לפני ההתנתקות!

יש עם פלסטיני ויש מדינה פלסטינית. אתה טועה. בירדן . אני מוכן לתת להם את ירדן

אני מצטרף לטענות שהחיבוק שאנחנו מקבלים מארה"ב מתחיל להרגיש הרבה יותר מדי כמו חיבוק דוב מאשר חיבוק של בלונדינית ערומה. אין שום סיבה שבעולם שבלינקן ישב בקבינט המלחמה שלנו, אלא אם כן הם מתכננים את המעורבות של 2 הצבאות גם יחד במלחמה כוללת, מה שכמובן אין סיכוי שהוא נכון. ארה"ב כבר הספיקה להבהיר בכמה הזדמנויות ששליחת הכוחות לאזור היא סמלית בלבד ושאין לה שום כוונה להשתתף בלחימה.

במקביל אין להם גם שום בעיה לחלק לנו הוראות מה לעשות ומה לא לעשות ולמנוע מאיתנו לצאת למתקפות מנע, נגד כוחות שכבר הודו בימים האחרונים (חיזבאללה) ורק לפני שעה קלה (פאקינג שר החוץ של איראן אמר את זה) שהם הולכים כנראה להתערב במלחמה.

ארה"ב לא לצידנו ולא בטיח, כרגע זה נראה שהם בעיקר מחבקים אותנו כדי להחזיק אותנו טוב טוב שלא נעז לדאוג לעצמנו.

וואלה, ממש היה מעניין אותי לראות תוצאות סקר על השאלה הבאה (אתם לא צריכים לענות זה נטו המחשה):

בעקבות מתקפת הטרור הנוראית, צה״ל מתכנן תקיפה רחבה בעזה על מנת למוטט את שלטון חמאס וכל שלטון טרוריסטי כזה או אחר, כדי לעשות מאמץ להחזיר את השבויים, כדי, על אמת, להחזיר הרתעה להמון שנים קדימה, וכן, גם לנקום. אבל, ארה״ב לא מרשה לנו לתקוף ומחלקת לנו הוראות. האם עדיין היית מוכן/מסכים להמשיך בידיעה שארה״ב כנראה תנתק איתנו יחסים. כן/לא?

יש לי הרגשה שהאירוע הזה כל כך זיעזע את כולנו שאני לא אתפלא אם המונים, אם לא אפילו רוב יחסית מכריע יגיד שחלאס עם האיומים (ניתוק קשר) וההוראות ושהגיע הזמן לעשות משהו בעצמינו, לראשונה, לשם שינוי.

באמת שהייתי רוצה לדעת…

Off the record

הפלת ההצעה של רוסיה באו"ם בלי צורך בווטו - הצלחה גדולה.

זה שבלינקן ישב בקבינט זה ביזיון אדיר. אני לא יודע אם יש לזה תקדים.

ההצדקה היחידה שיכולה להסביר את בלינקן ואת ההתמהמהות בכניסה היא שיש המון מידע על מיקום החטופים והכניסה הקרקעית אמורה גם לשמש כפעולת הסחה למבצעי חילוץ חטופים. אם זו לא הסיבה אז שוב חוזרים לחולשתו או פחדנותו של נתניהו.

אתה יכול באותה מידה לעשות סקר היפוטתי בוא ילד בן 4 מחליט שנמאס לו ללכת ללונה פארק רק כשההורים מסכימים והוא רוצה בפעם הבאה לארוז הכל, להכנס לרכב ולסוע על דעת עצמו בלי ההורים.

מחשבה נחמדה, 0 היתכנות במציאות.

ביידן, ובלינקן דרכו, מעוניינים מאד במספר דברים:

1. למנוע הידרדרות למאבק רב זירתי, בדגש על איראן. חיזבאללה עוד מילא, אבל מלחמה כלל אזורית זה הדבר האחרון שהם רוצים.
  2. מניעת נזק לאוכלוסיה האזרחית בעזה.
  3. שחרור האזרחים שלהם.

בשביל כל ה-3 הם מוכנים לתת לנו גב משמעותי מאד הצהרתית, לוגיסטית וכמובן צבאית עם נושאות המטוסים. מצד שני, ברור שכלום לא בא בחינם והם בבירור דורשים בתמורה יד חזקה על ההגה. עלות תועלת מפוקפקת, עם זה אני מסכים, אבל חושב שעדיין שווה את זה מול האלטרנטיבות. ביידן לא היה שולח לפה נושאות מטוסים אם לא היה מאמין שהאיום ממשי.

לגבי 3, מובן ברמה האסטרטגית אבל יש לזה נראות מזעזעת. אין שום סיבה שבעלי דרכונים זרים יקבלו עדיפות על אזרחי המדינה האחרים. זה במיוחד מסריח בהינתן שהאוכלוסיה החטופה בחלקה הגדול היא, בוא נאמר, לא בדיוק מהאלקטורט של הקואליציה הנוכחית. לא שאני טוען לכוונות רעות בנושא זה, אבל זה לא מריח טוב.

ובינתיים הטבח היומי של חיזבאללה. יורים נ.ט וישראל יורה ארטילריה לשדות. (436883 ‘מטרות’)

בינתיים, החמאס ניצח בענק. גם חיזבאללה. העיקר ביידן רגוע…