הסכסוך הישראלי פלסטיני

דימה נראה לי שיש לנו איזו מיסקונספציה שסופרים דברים במדויק. אם אתה היית ממונה על העולם הכל היה נמדד ונספר אבל בעולם האמיתי לרוב סתם זורקים מספרים.

יכולים להיות כמה הסברים, לרבות שילוב:

1. לא סופרים במדוייק אלא בערך- לא הכל עובר ביקורת שהיא בלתי תלויה במציג הנתונים.
  2. המספרים הם לא של אותו יום אלא סוג של מצטבר, כלומר השמדת מטרה או מחבל נספרת שוב ושוב.
  3. גם פגיעה חלקית היא פגיעה, ואם כל יום מתקדמים בפגיעה היא תיספר הרבה פעמים.
    תנוח דעתך- אין כוונה לשקף את האמת המוחלטת כי אין אמת כזו, הכל בעיני המתבונן.
    ברור לך גם שלא רצוי לתת רשימת מלאי עדכנית ומדויקת. המטרה העיקרית בימים כאלה היא העלאת המוראל, אם כי חשוב בעיני לפחות לשמור על “קשר” עם המציאות והאמת.

לא צריך במדויק, אבל לפחות בסדרי גודל.
לא רוצה שיזרקו סתם מספרים בלי קשר למציאות. אחר כך יתברר שהכל שקר, ואיך הם רוצים שאאמין להם בפעם הבאה?

הם אומרים משהו כמו “תקפנו הלילה 250 מטרות”. אז אני מבין שזה רק באותו הלילה.

זה נכון, אבל לא מסביר את סדרי הגודל של תקיפות . עדיין מדובר באלפי מטרות, ואני לא מבין איך יש כל כך הרבה מטרות.

אז זהו שאני כבר מתחיל לחשוב שהקשר עם המציאות מתרופף.
הם לא חייבים לספר את כל האמת או תכניות מבצעיות, אז שלא יגידו כלום במקום לשקר. אני עדיין לא יודע אם משקרים או לא , ועדיין מאמין לתקשורת הישראלית, אבל התחלתי לפתח ספקות.

לפי דיווחים (טלגרם) חיסלו 2670 מחבלים בעזה. תוסיף את זה למטרות אסטרטגיות של חמאס - מחסני נשק, מפקדות, מתחמי אימונים, משרדים, וואטאבר ויש לך כמה אלפי מטרות.

עד שמישהו מרחם עלינו אתה רוצה להרוס את זה?

לא הבנתי למה…

בגדול לפי הגדרת יעדי המבצע - כל אחד ואחד מאנשים חמאס הוא מטרה. זה אומר שאם הייתה הפצצה אחת על 100 אנשי חמאס שנמצאים ביחד, אז תקפת 100 מטרות.

כן, כזה.

זה מספר ההרוגים בעזה לפי הספירה שלהם.
קצת קשה לי להאמין שכולם מחבלים ורק מעט אזרחים. זה אותם ערוצי טלגרם ישראלים שקוראים לכל ההרוגים שלהם מחבלים.

אני רוצה להעלות חוסן לאומי וגם להראות לעולם מול מי אנחנו עומדים. זה יותר חשוב מרחמים עצמיים.
הם ניצחו בתודעת הציבור בעולם כי הציגו ילדים מתים וחלקי גופות. צריך להפוך את זה ככל הניתן.

כי דיברו על 1000 גופות מחבלים בשטחי ישראל. בסרטונים יש המון עזאתי שמתפרץ מהגדר. הנחתי שחלק לא קטן מההרוגים הם מההמון הזה ולא מהמחבלים שירו אקטיבית בישראלים.

ואם פספסנו אותם, או מידע מודיעיני לא נכון, אז תקפנו 100 מטרות ופספסנו את כולן?
אולי זה מסביר למה עדיין יש טילים ואפילו חדירות מחבלים.

לכל הדואגים ובהמשך ישיר לכל מה השיח שהיה לנו כאן - השמועות כבר מתחילות לרוץ שהכניסה הקרקעית מתעכבת כי היא… פשוט לא תקרה. האמריקאים קופצים לכאן כל הזמן לא כדי לתמוך בנו, אלא כדי להחזיק לנו את הידיים וכבר מדברים על איזה הסדר. נחכה ונראה.

דווקא שמעתי את ביידן אומר שכניסה קרקעית הכרחית כמו גם השמדת חמאס, והוא לא חושב שלכבוש את הרצועה זה רעיון טוב, דבר שכולנו מסכימים איתו לדעתי.

להפך, ההגעה שלו לפה היא לדעתי על מנת למנוע הסלמה צפונית, שכן חיזבאללה/איראן לא יעזו להסלים את המצב בצפון למלחמה כשנשיא ארה״ב על אדמתנו.

מעבר לזה ובלי שום קשר, אי כניסה קרקעית = סיום המלחמה וסיום דרכה של הממשלה. זה גם ככה יקרה, אבל אם לא תהיה כניסה קרקעית אפילו מעט הפאנטים של ביבי יעיפו אותו מיידית והוא ייזכר לדראון עולם בהיסטוריה שלנו. גם בהנחה שכל מה שמעניין אותו זה הכיסא שלו, זה לא מתיישב עם זה שלא תהיה כניסה קרקעית.

אם ככה המספר האמיתי גדול בהרבה.
אתה אומר ש:

אלה הערכות שלך וזה סבבה אבל זה רק הערכות…

נכון, ואנחנו מנצחים בתודעת הציבור עם פוטג’ים של רצח המונים והתעללות בחטופים, מה ההבדל?

ברור, אבל מהצבא או כתבים צבאיים אני מצפה לקצת יותר דיוק.
לקחת את המספר של הרוגים שמפרסמים העזאתים, ואז לקרוא לכולם מחבלים, ולהתפאר שהרגנו 2700, לא ממש משכנע אותי.
כנ"ל הרוגים שלהם שנשארו בצד שלנו מהמתקפה. הבנתי שזה 1000 גופות בערך, ואז בהסברה עברו ל 1000 מחבלים. זה עובד רק לטווח קצר, במקרה שלי לשבוע, אבל לטווח הארוך זה רק יביא נזק תדמיתי ולעג.

זהו שאני לא שומע שישראל מפיצה תמונות כאלה. אני שומע רק שהם עשו זוועות, שהם נאצים, אבל לא מראים גופות ולא מראים התעללות. מראים אנשים מפוחדים. אם בצד השני היו שוויצרים ליברלים, אולי זה היה עובד, אבל זה לא המצב.
נראה לי שההסברה שלנו לא עושה את זה נכון. מנסים לשחק על הרחמים כלפינו במקום על הזעם כלפי החיות האלה.

דימה אני לא בטוח שהבנתי את הפואנטה…

1. גם מישהו שנכנס עם כפכפים וסמארטפון שלוף והשתתף בפוגרום הזה הוא מחבל לכל דבר ועניין.
  2. המספרים של משרד הבריאות הפלסטיני/חמאסי הם כמעט בוודאות הערכות חסר. כך היה בכל המבצעים הקודמים וככל הנראה גם הפעם.

מחכים ומחכים… בינתיים המשק קורס, חיזבאללה מפנה את הצפון וחמאס מתכוננים לכניסה של מיטב בנינו - העיקר שיהיה הוגן.

לפי איך שזה נראה כרגע אנחנו צריכים לעשות HASBARA לעצמנו. מדינה עם מנטליות של גטו.

בואו כולנו נצחק (ונבכה) ביחד
https://twitter.com/UNRWA/status/1713887016134295977

לא יקבל יותר מדי תשומת לב

אין כל כך פואנטה, רק האכזבה שלי מהמאמץ המלחמתי וההסברתי של מדינת ישראל.

1. אני סופר כמחבלים את האנשים שרוצחים ישראלים ויהודים. אלה שמצלמים או בוזזים לא. למרות שאני בעד להרוג גם אותם, אין לי בעיה. אני רק רוצה לדעת אם באמת פגענו ביכולת הצבאית של חמאס או שבעצם פגענו בבוזזים עם כפכפים.
  2. לא אכפת לי כמה אזרחים נהרגו בעזה. 2000 או 5000. אכפת לי כמה חיילים של חמאס נהרגו. כשמספרים לי על 2700 מחבלים הרוגים, כשזה בעצם מספר כל ההרוגים שמפרסמים העזאתים, אני מרגיש שעובדים עליי.

@dmitrys

אני במשך שנים כתבתי פה על המלחמה הפסיכלוגית שצהל מנהל נגד העם שלו, עכשיו אתה רואה דוגמה חייה לזה. גם כל מחבל הופך אחרי המוות שלו לרמה של מפקד אוגדה בחמאס אחרי המוות שלו.

לגבי 1:

https://x.com/RTsipris/status/1713868659053993999?s=20

וזאת ממש לא עדות בודדה.

שיראו תמונות לכל העולם.
תיאורים כלליים עם מילים קשות זה לא מספיק.
למה לא מפרסמים תמונות כאלה? שכל העולם ייראה ויזדעזע. אולי אז יהיה פחות לחץ על מסדרון הומניטרי.

לא הבנתי איך זה קשור למספר המחבלים ההרוגים… סרטונים של האספסוף משתתף בפריצה, חטיפה וכו׳ יש לא מעט, כנ״ל עושה לינצ׳ים בחיילים שנשלפים מטנק.

שוב, זה המספר שחמאס מפרסמים, המספר האמיתי הרבה יותר גדול. גם אם לא כולם מחבלים, סביר מאוד שרובם הגדול כן. צה"ל אף פעם לא היה טוב בלהרוג אזרחים ללא הבחנה

אני באמת לא מבין דבר אחד, נגיד חיזבאללה מתואם עם חמאס , למה הוא לא עשה אותו דבר ביום של התקיפה… זה מזל יותר משכל או יותר מסובך מזה?