הסכסוך הישראלי פלסטיני

ברמה האסטרטגית - הפסדנו עוד ביום הראשון, גם אם החמאס יושמד כליל. הוכח אמפירית שאפשר לכבוש חזרה את אדמות פלסטין. זה תקדים שאין איך להתמודד איתו.

אם נכבוש להם אז גם אנחנו ניצור תקדים וזה בדיוק מה שצריך לעשות.

זה ממשרד הבריאות הפלסטיני.
אתה בהמשך ההודעה הנהדרת שלך רשמת 2000 - אתה לא מעודכן.

זה ברור לי.
מה שמעצבן אותי בהקשר של מספרים, זה שלוקחים את מספר ההרוגים שהפלסטינים מפרסמים, ומגדירים את זה כמספר מחבלים הרוגים.

אם ככה, אין שום משמעות למספר הזה. אם בטעות ירינו לים או לשטח פתוח, זה גם נחשב “תקפנו מטרה”.

אתה חושב שאחרי זה ישנו את המדיניות כלפי עובדים מיו"ש ושב"חים? יש הבדל מהותי?
כבר היו מלא פיגועים שמעורבים בהם שב"חים מיו"ש , או אפילו כאלה עם אישורי עבודה, ושום דבר לא עשו.
מעזה כבר לא יהיו פועלים, אבל ישראל לא תלמד כלום וימשיכו לתת היתרי עבודה ולא להעניש שב"חים והמעבידים שלהם.

זה לדעתי משפט מפתח. גם אם באמת נביס את חמאס וניתן מכה לחיזבאללה, בעוד 10-15 שנים יגדל דור חדש של שהידים שלא מפחדים מישראל. תהיה לנו אותה בעיה, רק שהפעם יהיה להם נשק להשמדה המונית.

תמצית המשמעות של ניהול הסכסוך. אם רוצים עתיד אחר צריך לשנות גישה.

השאלה היא באיזה מחיר.
נניח שלרגע שהם נותנים לישראל מרחב פעולה ‘לעשות את העבודה’ בעזה (אפשר כמובן להתדיין על מה זה בדיוק אומר, אבל נעזוב את זה לרגע). אני נוטה לחשוב שעימות רב זירתי היא לא אינטרס ישראלי כרגע. אפשר בקלות להסביר למה כן, למשל שאיראן התחילה נגדנו במלחמה וצריך לגבות מחיר ממי שיורה עלינו. אני בזהירות חושב שלא. זה אומר, כנראה, שהשאלה היא מה אפשר לסבול מחיזבאללה בלי להגיב ברצינות. כנראה שניהיה מיושרים איתם על תגובה אם חיזבאללה יורה מאות טילים על ישראל ואנשים מפונים מבתיהם. אם זה ההצקות הרגילות, אז כנראה ששני הצדדים ירצו לנהל את הסכסוך הזה כאשר ישראל, מן הסתם, פחות טורלנטית. השינוע של הכוחות למזרח התיכון וההתבטאויות המפורשות של ביידן שמות אותו במקום שהוא צריך להגיב אם זה מסלים. מצד שני, הממשל האמריקאי מוכיח כבר כמה שנים שהוא מנהל סכסוכים במזרח התיכון כך שהרתעתו נשחקה גם כן.

האירוע הוא כמובן איראן, אבל האינטרס הישראלי כפי שנראה כרגע הוא לגבות את המחיר מהפרוקסי שלה.

אני עדיין מהמר שיכנסו קרקעית ויגבו מחיר אבל כניעה של חמאס או גירוש כל ההנהגה והחלפתה באחרת - לא חושב.

הרכבת של המנהיגים הבינלאומיים שבאים לכאן מדאיגה אותי.

או שזה אומר שפנינו לעסקת חילופי שבויים ואז לחץ אטומי כדי לסיים את המלחמה, או שיש כאן משבר עולמי עמוק שעלול להסלים. ההצהרות של האיראנים מהימים האחרונים מאוד מאוד מדאיגות.

מקרון רוצה להצטלם בתור מנהיג איזורי והוא כנראה עדיין באיזשהו סרט שיש לו השפעה על מה שנותר מלבנון.

חיזבאללה בינתיים לא מתרשם מהDon’t של ביידן ונושאות המטוסים הן בעיקר קישוט. מה שהתחיל בתור נאום מרגש ואותנטי הופך אט אט לסיבוב שהמעצמות עושות על חשבון החיילים והאזרחים שלנו. אני משוכנע בכך שהדיווחים על סיוע הומניטרי והפסקת אש היו בלוני ניסוי תקשורתיים שמטרתם לבחון עד כמה האזרח הישראלי מוכן לספוג פוגרומים והשפלות תמורת המחיר הנכון. השיתוף של בלינקן בקבינט זו חרפה.

ההסברה הטובה ביותר היא במעשים והגיע הזמן להסביר לעצמנו שנשק זה אמצעי וביטחון זו המטרה, לא ההיפך הוא הנכון. עדיף לכל המעורבים באופן ישיר (גם האזרחים העזתיים במידה וזה מעניין באמת מישהו) קצר וכואב מאשר ארוך ומייסר.

אנחנו בstate of mind פרובנציאלי והגיעה השעה לצאת מזה, הקול היהודי באמריקה נזכר מהר מאוד בשואה והנאמנות המוחלטת שלו לדמוקרטים עשויה להתערער אם נבהיר שאנחנו מקבלים חיבוק דב שרק מונע מאיתנו מלהגן על עצמנו. זה נכון שאנחנו לא יכולים לעשות כל מה שאנחנו רוצים, אבל אנחנו גם לא יכולים לעשות את כל מה שהממשל הדמוקרטי רוצה כש200 חטופים בתוך עזה וחיזבאללה עושה לנו בצפון את מה שאנחנו לא מצליחים לעשות בעזה.

אם המנגינה לא תשתנה ומהר מבחינתי כל מי שמעורב בקבינט צריך לעוף באופן בלתי תלוי במחדל של השביעי לאוקטובר.

chatGPT מנתח את המלחמה בעזה.
אמלק:
הסיבות למלחמה - ממשלת ימין קיצונית, התנחלויות ונורמלזיציה.
אפס איזכורים לטבח של חמאס בטענה ל’סיכום מאוזן’ (למרות שהוא יודע פרטים על זה) וכמובן העזתים המסכנים.
המקור? that’s right. פאקינג אל ג’זירה.

למה 0 היתכנות? האם ארהב לא תנתק יחסים או שפשוט לא תאפשר לנו להמשיך במה שאנחנו רוצים לעשות? אני מודע לזה שהתשובה אולי ברורה ולא צריך להיות גאון להבין, אבל השאלה הבאה בתור היא האם באמת באמת אנחנו לא יכולים לעשות את מה שתיכננו לעשות? רשמתי כמה הודעות למעלה על התמודדות מול סנקציות וכיוצ״ב.

אני מאמין שאלה שאלות חשובות. אם כל קיומנו מותנה במה שארה״ב אומרת לנו לעשות אז זו קצת בעיה בלשון המעטה.

ביבי דחה את הכניסה הקרקעית בגלל ביקור ביידן.

אם לא מדובר באיזה הפתעה טקטית, או משהו שאני לא יודע, ההרגשה שלי שגם אם הם יפגיזו אותנו עם פצצה גרעינית עדיין לא נכנס לשם.

שהיה ברור, החמאס ישאר אחרי המלחמה כארגון שולט עם יכולת רקטית וצבאית, אין סיכוי לשקם את ישובי עוטף עזה אחרי המלחמה. גם ספק אם יחזרו יותר מידי אזרחים לגור על גבול הצפון .

באופן כללי את הכסף נספור במדרגות. לא אכפת לי שביידן יוכרז פה כרמטכ"ל כל עוד יעשו את העבודה. אני לא בעד פשעי מלחמה, שכבר התחלנו לבצע לפי דיווחים, אם האמריקאים נגד ואם הם יזיקו לאורך הנשימה שלנו. במלחמה אף אחד לא יודע מה יהיה מחר, בטח לא אנחנו. אני נותן להם את הגרייס בינתיים, אף על פי שזה נראה חלבי.

פשעי מלחמה יכולים להתבצע נגד בני אדם בלבד.

בצד השני אין בני אדם.

מכאן נובע - לא ביצענו פשעי מלחמה

מ.ש.ל.

איזה פשעי מלחמה אנחנו מבצעים בדיוק?

0 התכנות כי אנחנו לא יכולים להתקיים בלי הברית עם ארה”ב, כלומר איום של ארה״ב להפסיק את הסיוע כמוהו כאיום על הפסקת הקיום של מדינת ישראל כפי שאתה או כל אחד אחר מכיר אותה.

דיווחים שונים על שימוש בזרחן למשל

תסלחו לי שניה אבל לקרוא לחמאס נאצים זה הדבר הכי מטומטם שנתניהו עשה בשבועיים האחרונים ובאמת שהוא עשה הרבה דברים מטומטמים. אפשר לבטל את יום השואה ואת המסעות לפולין. הם לגמרי כשלו במשימתם.

הדיווחים האלו הגיעו דווקא מלבנון. לא אומר שלא מדובר בהפרה אבל היא לא קשורה לחמאס.

נכון, כפי שאמרתי זה דיי מובן מאליו, אבל אולי פה בדיוק הבעייתיות (?). זו שאלה קשה ומורכבת אבל הכרחית. ואני לא בטוח שהתשובה אליה היא פשוטה. על פניו אנחנו צריכים את ארה״ב. אבל קשה לי להאמין שאם היינו לבד = בלי ארה״ב ובסכנת קיום ממשי ע״י אוייבים אז אף אחד בעולם לא היה עוזר לנו. השואה הייתה אירוע חריג מאוד וקשה לי לראות מצב שבו ישראל פשוט מופקרת לחלוטין מכל עבר.

השאלה הזו כנראה תשאר היפותטית, אבל היא בדיוק מה שמונע מאיתנו להגיב מבלי לחשוב על סנקציות ולמעשה היא מה שגורמת לנו להיות ברפיסות מעוררת רחמים. תחושות מאוד לא נעימות.

קראתי דיווחים שלא היה בכלל טבח בישובים עוטף עזה.
גם קראתי דיווחים שלא התבצעו מעשי אונס.

ישראל לא מבצעת שום פשע מלחמה (בינתיים).
אם כבר החזקת שבויים אזרחיים, נשים, ילדים וקשישים זה פשע מלחמה.
גם עריפת ראשים, אונס ובזיזה הם פשעי מלחמה.

בואו נשאיר את כל טיעוני “ישראל מבצעת פשעי מלחמה” לשאר העולם הנאור ונתמקד בלמחוק איומים קיומיים מעל תושבי המדינה שלנו.

תיקנתי לך. יש הבדל משמעותי