הסכסוך הישראלי פלסטיני

ארהב נלחמה בדאעש מחקה ערים שלמות מהמפה (מוסול בעירק דוגמה טובה) אני לא יכנס לכל מלחמה של כל צבא מערבי במאה האחרונה אבל הנקודה שלי ברורה, כל צבא מערבי אחר משוחרר מכל דילמה מוסרית .

אבל ישראל נלחמת בחמאס “פורפורציות” אתם משתמשים בנשק זרחני! והכי גרוע שאין לאף אחד אלטרטיבה איך להילחם בחמאס מבלי לפגוע באזרחים. אף אחד לא באמת מציע פיתרון חלופי שגם ימנע מאזרחים לא מעורבים להיפגע וגם ישמיד את חמאס ביחד. אין כזה דבר.

הייתי יכול לכתוב יותר אבל אני יתן לדוגלאס מרי לענות במקומי. ישראל היא המדינה היחידה בעולם שאסור לה לנצח בעימות צבאי.

אחרי כמה ימים של טרללת מבוקר עד לילה באלף דברים לרבות התנדבויות עד הלילה איפה שאפשר, נכנסתי לפה ואני חייב להודות שאני מופתע מהתגובות.

החמאס לא ימוטט? הטילים מעזה יחזרו כבשגרה? כל הקבינט צריך להתפטר?

תסלחו לי אבל אני לא מבין מה יש לכם בראש, מלבד אולי פאניקה, כי הסבר מניח את הדעת לא ראיתי פה (מה שמפתיע אותי), ואשמח לאחד.

נשיא ארה"ב מבטיח שיתן את כל הגב למוטט את החמאס, שולח לפה ספינות, היום מדווחים שאמר לנציג איראן באו"ם שארה"ב תתערב אם איראן תתערב, בלינקן בנאומים סופר מרגשים ועל כה הצגת אחדות איתנו. אני רואה תמיכה אמריקאית, ומתקשה להבין על מה אתם מדברים פה. גם אגב נוכחותו בקבינט הביטחוני, באירוע חד-פעמי, אינה נראית לי קטסטרופה. למה בעצם? למישהו פה לא מובן שאנחנו חייבים אותם מעורבים כמה שיותר במצב העניינים הנוכחי?

לגבי מיטוט החמאס - עד כה נעשות פעולות שלא נעשו לפני, אבל נאמרו יותר מדי הצהרות על ידי יותר מדי חברי ממשלה לרבות ראשה, כדי להניח שמישהו יילך אחורה עכשיו, וזה גם ברור שברמה האסטרטגית הגענו לנקודת האל חזור, הם לא יכולים להישאר פה. גם פה לא ברור לי על סמך מה אתם קובעים שהחמאס ימשיך כהרגלו.

אני גם חייב להגיד שאני לא מבין מה כל-כך דחוף להיכנס כבר מהר לעזה. הם, מדרום ומצפון ידעו מראש. במבצע של כמה חודשים במקרה הטוב גם ככה כמה ימים לא ישנו כלום במובני ההסברה. עדיף להתכונן עוד, להתאמן, לפוצץ שם עוד את השטח.

אז נכון שיש דברים הזויים כמו הדיבורים על הפסקות הומניטריות, שאכן ייתכן שהינן בלון ניסוי, ובוודאות היו פה מחדלים אינסוף, מהמודיעין, עד התגובה באותה שבת ארורה ועד הגילוי שמשרדי הממשלה בחלקים גדולים מהם אינם מתפקדים, אבל הקריאה פה עושה חשק לגמור את זה עם כדור בראש וזהו, ואני באמת לא חושב שזה משקף את המציאות, כמה שהיא לא פשוטה כרגע.

זה לא אתה שהתווכחת על תקפות ההשוואה של בנגביר ושות׳ לנאצים?

יש הפצצה על בית חולים בעזה צהל טוען שבדיקה ראשונית מדובר ברקטה פלשתינית.

זה כנראה יביא את סוף המבצע

יש וידאו שרואים בבירור רקטה אחת מגביהה עוף ורקטה אחת עושה פרסה ונוחתת בתוך הרצועה.

גול עצמי של המנוולים

כן אבל למה צהל ישר לא יוצא עם זה?

חובבנות הפלסטינים כבר קבעו את זה בתור עובדה.

לא מסכים, אני לא אופתע אפילו אם מדובר בפיצוץ מתוכנן, כאמור זה עושה לנו נזק הסברתי לא נורמלי, עוזר להם להיראות. קורבנות.

הנזק כבר נעשה, ולעולם לא משנה אם באמת אנחנו עשינו את זה.

https://twitter.com/i/status/1714342217870164373

יש וידאו.

צריך פשוט להפציץ עם זה בטויטר

לצערנו, הישראלים מעולם לא הבינו את נושא ההסברה, הכמות והתזמון.

הנרטיב כבר נכתב, ישראל הפציצה בית חולים בעזה.
אם יש צילומים/הוכחות שזה לא אנחנו, כבר היה צריך לשטוף את כל האתרים והערוצים בעולם, רק פה לוקחים את הזמן.
מחר בבוקר לכל הסטודנטים האמריקאים שניזונים מסרטוני טיקטוק כבר לא ישנה אם העזתים פוצצו בכוונה או לא בכוונה את בית החולים הזה.

זה כבר הופץ בכל העיתונים באמריקה, לפי החדשות

אצלינו עושים בדיקות בדיקות ועוד בדיקות אבל אחרי שניה זה כבר בכל העולם

אבל איזו מדינה מערבית אנחנו שלא מפציצה אזרחים ואפילו עושה תחקיר לפני שהיא מפיצה פייק ניוז לעולם? כל הכבוד לנו שאנחנו עובדים לפי הכללים הדמוקרטיים.

חוץ מהניצחון בהסברה הפייק ניוז של הרקטה כנראה גם מציתה את כל העולם הערבי, וזה לא פחות משמעותי

מניסיון העבר, אני לא סומך על המדינה לפעול ברצינות לחשיפת האמת. ביבי לא ינאם וידרוש בתוקף מעיתונאי העולם לפרסם את האמת ואנחנו נמשיך להתנצל על משהו שלא עשינו.

תראו כמה יעילים הערבים, כשאותנו שחטו בוודאות חבורת רוצחים, במקום שנצא להתקוממות ונמחק אותם מהמפה אנחנו מחכים.

והם רק שמעו שהרגו להם ילדים ותקפו בית חולים יוצאים לרחובות ומבעירים את האש. אם היינו רבע מהם בגיבוש - מזמן היינו מוחקים כל שריד מהם פה.

איך שנה אחר שנה, מבצע אחרי מבצע ומלחמה אחרי מלחמה כל מה שכולם מדברים עליו זה כמה ההסברה הישראלית נוראית, והיא עדיין נשארת נוראית?

דובר צה"ל:

מניתוח המערכות המבצעיות של צה״ל בוצע מטח רקטי של האויב לעבר ישראל, שעבר בסביבת בית החולים, בשעת הפגיעה בו.

על פי מידע מודיעיני, ממספר מקורות הקיים בידינו, ארגון הגא״פ אחראי לירי הכושל שפגע בבית החולים.

האמת שנראה לי שאתם (מודה, גם אני) קצת לא מבינים מה זה אומר 6-7 אלף טונות של פצצות.
בפרק זמן של עשרה ימים.
אני חושב שאפילו החמאס, שהגיעו מוכנים מאוד מאוד למערכה הזו, לא הבינו, לא העריכו ולא התכוננו לתופת שעוברת כעת על עזה.

כן, אנחנו מתקשרים לאזרחים ואומרים להם לפנות בתים, ועדיין הם סופרים מעל ל 3,000 הרוגים (אני אגב רוצה פי שלוש מהמספר הזה, ואם אפשר לחצות את ה 10,000 אני מעדיף). בינתיים יש בסביבות חצי מיליון פליטים שעזבו את בתיהם (המופצצים כנראה) על דעת עצמם, ועוד בין 200 ל 500 אלף פליטים נוספים בעידוד צה"ל שכנראה גם להם לא יהיה לאן לחזור.

זה לא דומה לשום דבר שנעשה פה בעבר. עם או בלי פלישה קרקעית.

עזה תצטרך למצוא פתרון לבערך מיליון פליטים חסרי בית גם אם מחר מקפלים את הכל, חמאס מחזיר את חטופים ומסכימים על הפסקת אש. ברצינות, גם אם מחר הכל נגמר, הכאב ראש שכבר יש לחמאס יחזיק אותו ל 15 שנים לפחות.

וזה לא נגמר מחר.

אני בכלל לא רוצה למהר עם הפלישה הקרקעית, כל זמן שחמאס מופגז ונחלש כשהוא בבונקרים שלו עם עצבים מרוטים זה לטובתינו. כל שיטוח נוסף של בניינים ושכונות בעזה זה עוד בלבול וחוסר התמצאות לעזתים שסומכים על היכרות עם שטח ותוואי שכבר לא קיימים.

רוצים להבין אותי יותר טוב? תעשו ניסוי מחשבתי. עצמו עיניים ותנסו לנווט בעיר שאתם גרים בה או העיר שאתם מכירים כמו את כף היד שלכם אם עברתם עיר לאחרונה. עכשיו תעידו בפני עצמכם אם הייתם יודעים בדיוק איפה אתם נמצאים ללא התוואי העירוני. נדמה לכם שכן? הסתכלו טוב טוב לתוך התמונות שאתם מחזיקים בראש, הן לא כוללות בניינים עדיין? בעזה חסרים כרגע המון בניינים. זה מוריד מהיתרון של חמאס מעל פני הקרקע.

וכנראה שגם בגזרת התחמושת הם חוטפים לא מעט.

שורה תחתונה, אני לא חושב שידינו על התחתונה כרגע, גם אם המוראל בפורום נמצא בקרשים. בעזה, כרגע ולעוד שנים קדימה, המוראל נמצא במקום נמוך בהרבה יותר.

חמאס לא העריך נכון את התגובה שלנו והוא משלם על זה עכשיו מחיר יקר מאוד שאני לא בטוח שהוא תכנן לשלם. נקודה.

אגב, אני לא אופתע אם חמאס פוצץ את בית החולים במכוון בשביל לייצר לחץ בינלאומי על ישראל להגיע להפסקת אש. התיאור של ג’וקים שפוגשים חומרי הדברה מאוד רלוונטי פה. אין טעם לבוא עליהם עם כפכף, וכנראה שעכשיו כשהם מבינים שהכפכף לא בדרך ויש בעיה, … , …
נו…
הם אף פעם לא היו טובים בלדאוג לאוכלוסיה שלהם ולשמור עליה…

האמת זה גם הגיוני, במבצע הקודם חלק גדול (גא"פ) מאוד מהרקטות שלהם נפל ברצועה.

אבל כמובן שזה לא ימנע את השקר מלהתפשט בשדה קוצים

@Josepe

ברוך שובך חבר! (גם אם הנסיבות עצובות)

מקווה שיעשו גם ועדת חקירה על הכישלון ההסברתי שלנו.

בעולם הערבי פחות מאמינים לדובר צה"ל:

משרד החוץ הסעודי: מגנים בתוקף את הפשע שהוצע על ידי כוחות הכיבושים הישראליים.

מלך ירדן עבדאללה: הפצצת בית החולים בעזה על ידי ישראל היא “טבח” ו"פשע מלחמה" שאי אפשר לשתוק לגביו.