הסכסוך הישראלי פלסטיני

יש גם דיווחים שרוסיה ואיחוד האמירויות פנו לדיון חירום במועצת הביטחון של האו"ם, כמו כן מסיבת עיתונאים דחופה שקיים אירגון הבריאות העולמי.

ביבי צריך לצאת בהצרה פשוטה: “מדינת ישראל מצטרפת לגינויים על הפצצת בית החולים בעזה ע"י הג’יהאד האיסלמי וקוראת לכל המדינות שגינו וחשובים להם אזרחי עזה - ביום חמישי ישראל לא תפציץ בעזה, ותיתן לכל מטוס שרוצה לנחות מכל מדינה שגינתה לנחות בעזה, ולאסוף משם פליטים לשטחה. כמו כן, ישראל מתחייבת לא להפציץ את דרום הרצועה לאורך כל המלחמה אם מעבר רפיח יפתח כמסדרון הומניטרי לפליטים. אנחנו במלחמה, ולמרות שצה"ל נזהר על אזרחים, הג’יהאד והחמאס לא חסים עליהם. העולם צריך להירתם לטובת אזרחי עזה, עכשיו הכדור בידיים שלכם”.

פשוט מאוד, ולסגור את האירוע הזה. בלי להתחנן שהעולם יקבל את התחקירים שלנו ואת הסרטונים שלנו. מי שדואג להם - שיבוא ייקח לשטחו אזרחים מסכנים.

מוכרח לציין שהטוויטר של אמיר חצרוני - מוסיף לי רגעי צחוק בימים טרופים אלו. מטורף אבל חד לשון.

איבדתי אותו הוא התהפך כל כך הרבה לכל כל הרצה צדדים. איזה צד הוא עכשיו ימין או שמאל?

דרך אגב כרגיל במחוזתינו, ארגונים פרטים או אנשים פרטים עושים את העבודה במקום הממשלה.

https://twitter.com/TheMossadIL/status/1714387981660758119

ובצדק הם לא רק מצטטים את דובר צהל שלמרות שאני בטוח שהוא לא משקר, הרי לעולם לא אכפת. אז הם גם מנתחים ומסבירים מה קרה.

אני לא יודע עד כמה הם יצליחו לנוכח השנאה העצומה אבל שוב ושוב הם עושים את העבודה במקום המדינה.

מצטער שאחרי ימים (ולילות) של מילואים ארוכים אני לא מצליח להביא את הצד היותר חיובי ואופטימי שאני נוקט בו, ובגדול אני מתחבר מאוד לדברים ש @Josepe כתב (ברוך השב!!) - הכניסה הקרקעית תיקרה. אין בכך ספק בכלל. מי שחושב שמגייסים חצי מיליון מילואימניקים במשך שבועיים פלוס, רק כדי לקפל אותם בחזרה - לא מבין איך הדברים עובדים. עם כל העצבים/חששות מחיבוק הדוב האמריקאי, שנוגעים בעיקר לזירה הצפונית (שם הם כנראה די אסרו עלינו לפתוח בתקיפה ראשונים), לגבי הזירה הדרומית הם נתנו לנו לגיטימציה מלאה (וכמעט חובה של ממש) לכניסה קרקעית ומיטוט החמאס. ולא ראיתי שום-דבר שמעיד על-כך שהדבר הזה השתנה.
ההמתנה שוחקת ו’הורגת’, זה נכון, ואין ספק שיש כאן ביטוי להססנות (שלא לומר פחדנות פושעת) המפורסמת של ביבי. אתמול לא נכנסו בגלל חשש מהזירה הצפונית, עכשיו לא נכנסים בגלל הביקור של ביידן - בכל פעם יש תירוץ אחר.
אבל, במקרה הזה הזמן בהחלט פועל לטובתנו. חמאס (ועזה כולה) מוכים, חבולים, וממשיכים לחטוף שוב ושוב כל הזמן ; ההתפתחויות התדירות בזירה מעוררות מודיעין חדש, שמאפשר לנו להכות בהם עוד ועוד ; הצורך בעמידה מתוחה מתמדת של חמאס על המשמר, שכן לא ברור מתי בדיוק ניכנס, ותוך שהוא מאבד מפקדים, אנשים ונכסים - שוחקת ביותר ; והחוסר בחשמל ובמים רק מעמיקים את המשבר ההומניטרי, שאמנם מפעיל לחצים גם עלינו, אבל בעיקר על חמאס, שצריך לתת מענה ממשי (ולא הסברתי רך) לבעיות האלה, גם לעצמו וגם לתושבי הרצועה.
ובסופו של דבר - הכוח הקרקעי ייכנס. אני רק מקווה שיש תוכנית טובה מה לעשות איתו.

אבל, למרות כל האופטימיות שאני משתדל לגייס (ואני באמת מאמין בה) - לפעמים אני רואה דברים שפשוט מפוצצים אותי:

למה לעזאזל אלו לא תנאי הכליאה של כל מחבל עצור באשר הוא?! מזון, מים וקרש על הרצפה. זהו.
טלפונים? מוצרי חשמל? ביקורי משפחות? טלוויזיות??

מה??? ואחרי זה אנחנו מתלוננים שהרשות ממנת מחבלים. בכסף מלא חברים, מהכיס של כולנו.

זה, בצירוף לדיווחים שאני פשוט לא מצליח להוציא מהראש, על טיפול רפואי במחבלים שהרגע ביצעו את הטבח - שום-דבר בעולם לא יוכל לשכנע אותי שזהו הצעד ה’מוסרי’ הנכון. כלום. ש’ירפאו’ אותם במינימום, רק כדי למצות מהם את מירב המודיעין, ושיזרקו אותם חזרה לכלא, בדיוק כפי שהם.
ומי שחושב שיש כאן סכנה ל’מדרון חלקלק’ שבו רופאים יבחרו במי לטפל ובמי לא - יש לו אפס אמונה בבני-אדם (למרות שקצת קשה לי להאשים מי שאיבד אמונה בבני-אדם אחרי אירועי השבת השחורה). החלוקה בין המחבלים הארורים האלו לבין כל אחד אחר ברורה מאין כמוה.

זה כבר לא עניין של ערכים מערביים מול ערביים.
זה עניין של פשיטת רגל מוסרית מוחלטת.

נראלי שהסתבכנו עם הסיפור הזה של בית החולים, וממש לא משנה אם זה היה ירי שלנו או שלהם. מי שירצה לראות בזה ירי שלנו יראה בזה ירי שלנו וזהו זה.

אתה אומר הסתבכנו… איך קל לעולם לשכוח טבח שנעשה ע"י פלשתינים מחבלים רק שבוע לפני, רצח פי אלף נורא. בטח כשיש 0 ראיות שהייתה הפצצה.

בלי קשר, שמח לראות שצהל ממשיך להפציץ את עזה. כאילו לא קרה כלום, הכלבים נובחים והשיירה עוברת.

בלי קשר 2, לא חושב שפגישה של סיסי, מלך ירדן וביידן הייתה לטובתנו. דווקא מתאים לי שהתפוצצה הפגישה.

מצטער על הקטנוניות, ובאמת סחתיין על התחקיר המקיף שבוצע בזמן קצר מאוד יחסית (בשיא הרצינות), אבל אם כבר היה לכם 5 שעות לנסח הודעה רשמית - לא יכולתם לכתוב את זה יותר טוב?
לא צריך שום ‘תחקיר מקיף’ כדי לוודא שצה"ל לא תקף בית-חולים. צה"ל לא תוקף בתי-חולים בהגדרה.
הניסוח הנכון הוא: ‘אחרי תחקיר מקיף, שום פצצה שיצאה ממטוס של צה"ל לא פגעה בבית-החולים אל-אהלי, גם לא בשוגג. הג’יהאד האיסאלמי הוא האחראי הישיר לתקיפה הנפשעת, שכוונה אל האזרחים ואל בתי החולים שלנו, אך מכיוון שהוא יורה מתוך ריכוזי אוכלוסיה אזרחית - תקלה טכנית הביאה את הרקטה ליפול דווקא על בית חולים שלהם. ולולא כיפת ברזל - המראות הקשים העולים הערב מבית החולים אל-אהלי, היו מראות היום-יום בישראל בעת הלחימה הפושעת שמנהלים ארגוני הטרור הפלסטיניים כנגדנו’.

מה שהזוי שאחרי כל התחקיר המקיף ברחבי העולם העניין מסוקר כ"חמאס וישראל מאשימים אחד את השני" - ערוצים כמו CNN, Sky… אתם לא יכולים לבדוק או לפחות לראות את ההוכחות ולתת כותרת וכתבה מתאימה יותר?

דעת קהל זו פיקציה. מהרגע שהמלחמה התחילה ישראל מחפשת רמזים לביקורת עליה. מהרגע הראשון כולם פה כל כך לחוצים על כניסה קרקעית מחשש לאבדן לגיטימציה. אובסיסיביות מוחלטת סביב אירוע מדומה.

בטח שאני בעד השוואות! פשוט “להחמיא” לחמאס שהם כמו הנאצים? במה בדיוק? הנאצים התנהגו כמו מכונה משומנת ואלה התנהגו כמו להקת צבועים. המטרה של ההשוואה היא שוב חלק מאובססיית הלגיטימציה. כל כך ילדותי… הניסיון של נתניהו למסגר כל דבר בקאצ’ פרייז. כל כך שקוף ומיושן.

ליאור זה לא פיקציה בכלל. לקח לתקשורת העולמית 5 דקות לפרסם בכותרת הראשית שישראל הפציצה בית חולים והרגה 800 איש עוד לפני שיצאה גופה אחת מבית החולים ובלי שום ראיה למתקפה, ולקח לה אחרי הכחשת דובר צה"ל לפחות שעה להוסיף על זה משפט בגוף הכתבה. הניסוח שאומר “ישראל תקפה בית חולים” בכותרת השתנה רק שעות ארוכות אחרי.

אני את כל אתמול בערב העברתי בעיקר ב-CNN ו-SKY, זה מרתיח. בשעות הראשונות האשימו את ישראל בלי שום הוכחה, ולאחר שהבינו שישראל מכחישה לחלוטין עברו להציג את זה כאילו מדובר ב-2 צדדים שווים שטוענים שהשני עשה את זה ואין דרך לדעת מה האמת. היחס שאנחנו מקבלים הוא זהה ליחס שמקבל ארגון טרור ואני לא יודע מה זה אם לא אנטישמיות.

שלא לדבר על זה שאף אחד, אבל אחד, בכלל לא דיבר על זה שאם זה באמת רקטה של הג’יהאד האיסלאמי זה רק מדגיש עוד יותר למה המתקפות של ישראל מוצדקות.

שאלה כי אני לא מבין בזה: איך טיל/רקטה אחת, ללא קשר למי ירה אותה, הורגת 300 איש? אנחנו מכירים את הנזק הרגיל הן של טילים שנורים על ישראל והן של הפצצות חיל האוויר. זו כמות שהיא הרבה מעל

אני חושב שצריך לזכור שבתי החולים ברצועה כרגע הם גם בתי מחסה לפליטים ככה שהם עמוסים באנשים. בנוסף, רוב הסיכויים שמדובר במספרים מונפצים והאמת מסתכמת בהרבה הרבה הרבה פחות מכך.

לפני כמה ימים היה איזה פיצוץ מקומי של רכב בשיירות הפלסטיניות לדרום הרצועה (שלפי כל המומחים לא נבע מתקיפה צה"לית אלא מאיזה כשל של חומרי נפץ שהיו עליו), ואפילו לפי הסרטון רואים שהפוטנציאל נזק שם הוא להרוגים בודדים. זה לא הפריע לחמאס לטעון שישראל תקפה שיירות פליטים ושנהרגו שם 70 איש.

יש גם סיכוי לא רע בכלל שנפגע מצבור תחמושת (סיכוי גדול יותר שהמספר מונפץ. הפיצוץ המטורף בבירות הרג 200).

ספוילר בשבילכם לא באמת נהרגו 300 אנשים. הם פשוט מנפחים את המספרים.

אשאל את זה כמדינה שרוצה לצאת למלחמה: “אז מה?”

אתה פשוט מוכיח שיש אובססיה לדעת קהל. אתה לא מוכיח שזו לא פיקציה.

מה שנקרא - כל התשובות נכונות:
א. ייתכן בהחלט שיותר מרקטה אחת נכשלה ונפלה על בית החולים. כך זה נראה גם מהסרטונים שפורסמו.
ב. בתי חולים אכן משמשים כרגע כריכוז אוכלוסיה ופליטים, כך שהצפיפות מאוד גבוהה.
ג. אכן מהסרטונים נראה שהרקטה פגעה במצבור נשק, או לכל הפחות במשהו אחר שגרם לפיצוצי משנה ולהתלקחות שריפות. רואים את זה כבר בנפילה הראשונה בזמן אמת (לדוגמה כאן), וגם בתמונות האוחרות של השריפות. לא כך נראית נפילה סטנדרטית של פצצה.
ד. בלי שום צל של ספק, המספרים מנופחים ושקריים. לקח למשרד הבריאות הפלסטיני 10 ימים לספור 2700 הרוגים. אז כאן ספרו תוך 10 דקות 200-300?

חשוב לזכור שאחרי שהתפרסמו הידיעות על הזוועת של חמאס בטבח, אותם אנשים רצו לדרוש הוכחות ווידאו וצילומים ומקורות רבים ואסור להסתמך על מקור אחד!

רקטה פוגעת בבית חולים פלסטיני העדות היחידה זה רק חמאס . הציונים אשמים! רצח עם! אבל חמאס ארגון שמשקר לא פחות מהמספר פעמים שהוא נושם (והם יודעים את זה) זה המקור שלהם.

צביעות

ממה שאני מבין (ואולי אני טועה), אנחנו כבר נמצאים בעזה מאז השבוע שעבר.
נכון, לא כוחות ולא צבא אלא רק יחידות מיוחדות, אבל אנחנו שם. מגדילים את היקף הנזק ושולפים משם אנשים שאפשר לתחקר ולהשיג מהם מידע. אין לי בכלל ספק בכך.

באמת שלא תמצא אותי בצד של תומכי ביבי, אבל אני לא חושב שקיימת הססנות בדרג המדיני או הצבאי. זה מה שהתשקורת מציגה וזהו זה. זו אותה תשקורת שאומרת שאנחנו הפצצנו בי״ח, רק שזו נמצאת בצד שלנו. האמת היא כבר מזמן לא נר לרגליהם. הצבא מנהל כעת מערכה, וגם אם יש לי ביקורת על הניהול שלה לפני המתקפה האכזרית של שמחת תורה, אין לי כלים טובים יותר להציע. יש לי את הגנרלים שלנו ועליהם אני אסמוך בלית ברירה.

מה שבטוח זה שאין לי שום רצון לרוץ לתוך המלכודות שחמאס הכין לחיילים שלנו רק בגלל דעת הקהל המקומית וחוסר הסבלנות של התשקורת שנמאס לה לחזור על אותם דיווחים יום אחרי יום והיא מחפשת משהו חדש לספק להמונים.

אז למה להצביע על הססנות ופחדנות? או שזה פועל לטובתינו או שלא.
״בתחבולה תעשה לך מלחמה״
חמאס אימץ את זה יופי, אבל זה לא אומר שאנחנו הפכנו לטיפשים. תחבולות יש לנו למכביר, הבה נשתמש בהן.