הסכסוך הישראלי פלסטיני

יש לאחרונה המון קולות בתקשורת הישראלית הטוענים, בין אם בכמה מילים ובין אם בכתבות שלמות, שהממשלה והאמריקאים מנסים להכין את הקרקע לויתור על כניסה קרקעית, בניגוד מוחלט לרצון העם בישראל והצבא עצמו. עכשיו, אני לא יודע אם זה נכון או לא, אבל אם כן, מדובר יהיה בפארסה המביכה והמבישה ביותר בתולדות המדינה.

זה עד כדי כך אבסורד שבאמת שקשה לי להאמין שזה נכון, אבל מצד שני מתחילות אמירות כלשהן מצד כל מיני גורמים, גם אמריקאים, שבואו נגיד שלא סותרות את התזה הזו.

אם זה נכון, פשוט מדהים כמה אף אחד לא למד כלום. ביבי נשאר פחדן שלא מסוגל לקבל שום הכרעה והאמריקאים… נראים בדרך לכניעה מוחלטת לאלימות של הציר האיראני, שרק הולך ומתגבר. ההיסטוריה לימדה אותנו כל-כך הרבה פעמים שעל אלימות חובה להגיב באלימות או שהמצב רק יחמיר. כרגע, האמריקאים מגיבים על תקיפות עליה מצד איראן, חסרת כל פחד, ב"אנחנו לא רוצים בהסלמה".

אני מאוד מאוד מאוד מקווה שכל העיכובים האחרונים הם כדי לתת זמן לאמריקאים להתארגן ושתהיה תקיפה מלאה בחזרה, ולא רק הגנה. העולם המערבי כולו עומד פה על הפרק, והנכונות שלו להילחם היא קריטית לשרידותו.

התסריט הסביר ביותר של מכת מנע נגד חיזבאללה הוא פתיחת מלחמה אזורית קשה שתסתיים בהפסקת אש שיכפה עלינו העולם. הפסקת אש כזאת די בהגדרה תכלול גם את עזה, ותאבד כל יכולת לעשות שם את מה שכרגע לפחות נראה שעוד ניתן לעשות.

המלחמה הזאת לדעתי היא כבר בגדר unavoidable.
היא צריכה להתחיל במתקפה שלנו. נראה לי זה ברור לכולם. כל השאר הוא סתם ווישפול ת׳ינקינג.

הבעיה המהותית במוסר הלחימה של ישראל כפי שהיא מתבטאת בראיון מחריד אחד:

https://www.now14.co.il/הצבא-שלנו-שמר-על-מוסריות-עדות-מדאיגה-ש/

לאחר לבנון 2006 תפס אותי מאמר אחד שפשוט תמצת את כל מה שאני חושב על הסוגיה. בעיני הוא רלוונטי מתמיד

:point_down:

https://anochi.com/justwar/

רק אתמול ראיתי את הדיון הזה שכולל כמה אושיות דיגיטל שדנו בסכסוך הישראלי פלסטיני בהרחבה עם כל ההקשר האיסלאמי שלו.

נדמה לי שהמסר המרכזי שסאם האריס ניסה לעביר שם הוא שמה שהמערב מפספס זה שהוא לא במלחמה נגד טרור. טרור הוא רק טקטיקה. המלחמה היא נגד הג’יהאד, האידיאולוגיה. ושעד שלא נבין את זה ונכוון את הנשקים שלנו בהתאם, אין לנו (המערב) סיכוי לנצח את המלחמה הזו.

נדמה לי שזה מתכתב היטב עם הכתבה הזו ומדהים כמה שום דבר לא השתנה לאחר כמעט 20 שנה.

לאן היית מכוון את הנשקים?

נגד כל ארגון, מוסד או מדינה המביע תמיכה (במשאבים או בהכוונה) באידיאולוגיה הזו. ברמת הפרטים, נגד כל פרט המביע רצון, כוונה או מעשים בפועל לממש את האידיאולוגיה.

אני מאוד מאוד מסכים עם הכתבה שאוריה שיתף (וזו נקודה עקרונית שקצת פחות עלתה בדיון היוטיוב המאוד מעניין שצירפתי למעלה) - המערב צריך להבין שעד שהמוסדות המרכזיים שתומכים באידיאולוגיה הזו לא ייכחדו, הוא לעולם ימשיך להתמודד עם טרור.

בנקודה כזו או אחרת צריכה להיות מלחמת חורמה מול איראן, והיא חייבת להיות לפני שהם שמים את היד על נשק גרעיני. העולם המערבי באופן ברור עוד לא הבין את זה, וחבל.

בתור התחלה לכל מי שמתקרב לגבולות שלנו, מה שלא נעשה לפי עדותו של אותו הקצין בסירטון המצורף.

אני יחזור למה שקרה שהם התחילו עם “צעדות השיבה” לגדר לפני הקורונה למי שזוכר, צהל הגיב נכון , ירה על מנת להרוג, השמאל בארץ ובעולם צעק, צהל נכנע להם שינה את הנהלים. ואז ראינו את החמאס מנצל שהפרוגרס דפק שוב את צה"ל, הגיעו להפגנות ליד הגדר וניצלו את זה להטמיע מטענים בגדר שעזרו להם בפריצה.

אני זוכר טוב מאוד את אלו שבארץ שצעקו להעמיד לדין את החילים אז .

קיבלנו שיעור טוב מאוד ומאוד מדמם למה צריך לשים שטחי מוות לפני הגדר.

אני עוקב אחריו עוד לפני שזה הפך להיות פופלארי בארץ. הספר שלו על התאבדות של ארופה זה אחד הספרים היותר מרתקים שקראתי בחיים מאוד מומלץ

מה שמצחיק טיפה שחכו שהתקשורת הישראלית תגלה את העמדות שלו על נושאים כמו להט"ב … חחחחח

‘I shook his hand because they treated us very nicely’

אין לנו הסברה. לא מתפקדים.

זה נראה כאילו המטרה של האחראיים על ההסברה בארץ היא בכלל להוציא אותנו כמה שיותר גרועים, אחרת אין שום הסבר למחדל שרודף מחדל בנושא הזה

המוח מתפוצץ מהטמטום הזה, כל ילד בכיתה א יודע שזה פיגוע הסברתי אבל מיטב המוחות(כביכול) של המדינה לא חשבו על זה לשנייה

יוסף חדאד מסכן, עכשיו הוא צריך לעבוד יותר קשה…

מדינת חלם

בתחילת המלחמה תהיתי מדוע ישראל לא מציעה פרס כספי על המידע על החטופים וחמאסניקים בכירים. כמו שעושים לעיתים בארה"ב.
נראה שלמישהו סוף סןף נפל האסימון.
מתוך הטלגרם של אבו אלי אקספרס:
הפלסטינים מדווחים שצה"ל הטיל מנשרים באזור ח’אן יונס בקריאה לאוכלוסיה למסור מידע אמין על החטופים - דבר שייזכה אותם בהגנה ובפרס כספי. סודיות מובטחת!!!

כן זה לא היה מוזר אם יום הפלסטינים יצאו מהריסות שלהם וישימו לב שלאחד השכנים שלהם פתאום יש איזה בית חדש ומפואר…

nothing to see here

יוכבד ליפשיץ תודרכה לפני הראיון שנתנה לכל כלי התקשורת על ידי המטה של גל הירש ועל ידי השב״כ. אף גורם רשמי מהמדינה לא ניהל את הראיון שלה.

לעומת זאת, נאסר על בנות משפחת רענן להתראיין. ה-FBI וידא שזה לא יקרה.
https://x.com/SuleimanMas1/status/1716774619447767550?s=20

בעלון מבטיחים גם דאגה לכל המסביב - חילוץ מהרצועה וחיים נוחים בארץ מערבית.

בנושא אחר - אחד הפוסטים היותר חשובים שראיתי מזמן הלחימה, לכל אלה ש"הופתעו" מהאכזריות של האויב הנאצי איתו אנחנו מתמודדים כבר 100 שנה:

אני מאוד-מאוד מקווה שהזיכרון הישראלי לא יהיה קצר כל-כך הפעם, למרות שנראה שיש כאלה שהספיקו לשכוח דברים (או סתם בוחרים להתעלם) כבר שבועיים אחרי שקרו.
זה נוראי לומר דבר כזה, אבל ‘טוב’ שהאירועים המחרידים של ה-7.10 לא קרו “סתם” בכמה התנחלויות, כי אז היו כאלה שהיו מסבירים שזה רק בגלל ה’כיבוש’, והזעזוע גם היה פחות עמוק (ברמה הלאומית והבינלאומית כאחד), תוך האשמת הקורבן ברמות הגבוהות והדוחות ביותר (וכאמור - יש כאלה שמצליחים לעשות את זה אפילו היום, עם כל מה שקרה). העובדה שכל זה קרה בשטחים ובקיבוצים שנמצאים עמוק בכל קונצנזוס לאומי ובינלאומי, ואחרי שנוסתה (ונכשלה) במלוא עוזה השיטה של ‘כן אבל אם נצא מהשטח והם יתקפו אותנו, זאת תהיה הכרזת מלחמה ואז נוכל לתקוף אותם חזרה בכל הכוח, אז אין ממה לפחד’ - אמורה להפיל את האסימון לכל אדם בר-דעת.

עד שלא נפנים לעומק ולאורך זמן עם איזה אויב אנחנו מתמודדים, מכל החזיתות (עזה, לבנון, איראן, תימן, איוש, פנים) - לא נוכל להתמודד איתו כמו שצריך. דיאגנוזה זה חצי מפתרון הבעיה, ולפני שאנחנו רצים להאשים את המערב בעיוורון שלהם - בוא נדאג שגם אצלנו לא שוכחים מהר מה עושים לנו כבר 100 שנה לפחות.

יותר מזה, מעצבן אותי שאומרים “לא ידענו שיש להם יכולות כאלה”.
האם מדינת ישראל על כל המודיעין שלה לא ידעה שיש לחמאס טנדרים, שופל ונשק אוטומטי?! איזה יכולת הפתיע בדיוק? מצלמות הגו פרו? השכפצים? מה?

בקשר לפוסט שלה, זה ציני ואולי לא במקום. אתם יודעים למה הם לא ידעו שהם יכולים להיות אכזרים כל כך?

תבדקו את רוב הקורבנות שהוזכרו בפוסט (בתור דוגמה לאכזריות של הפלשתינים). רובם דתים לאומים חלקם מתנחלים ולא שיכים למחנה הפוליטי הנכון.

רוב הקורבנות היום? תושבי קיבוצים.

אותי לא הפתיע שום דבר באכזריות שלהם, אולי הטיפשות של לצלם הכל ולהעלות הכל לטיק טוק בלי שום מחשבה זה כן. לא האכזריות. מי שמכון רובה צלפים בכינון ישיר על תינוקת בחברון (שלהבת פס) יהיה מסוגל לעשות הכל. מי שמבין שחמאס זה דעאש וההבדל היחיד בינו לבינם זה אולי שחמאס מנסה לדבר יותר יפה מהם לא יופתע מזה, מי שמסיע פלשתינים מעזה לקבל טיפולי סרטן לבתי חולים בישראל אולי יופתע מזה,

לפני שבועיים מוסלמים עשו פוגרום שהפולנים והנאצים היו מתביישים בו, המוסלמים מעלים את העולם באש בשנאת יהודים יוקדת .

בנתיים הממשל האמריקאי:

https://twitter.com/JoeBiden/status/1716477113782423698/photo/1

אין דו קיום עם נאצים ולא הנאצי דור הבא

https://twitter.com/i/status/1716852495262134777

אם הייתי בן משפחה של חטוף הדברים של יוכבד היו מאוד מעודדים אותי. זה מפריע לתקשורת למסגר את החמאס כנאצים.