הסכסוך הישראלי פלסטיני

נראה כמו שילוב של רמבו וזוהאן.

תגידו יש מצב לדעתכם שההתמהמהות בעזה היא כי יש תכנית לצאת למלחמה מול איראן?

אתה רציני?

אחרת אני מתקשה להסביר את פשר ההתמהמהות

או במילים אחרות: Haaaaaaaave you met BIBI?

קוראים לזה “לעשות ביבי”. להתמהמה עד השנייה האחרונה ועד אז לקוות שהמציאות תשתנה ותתאים את עצמה אלייך.

כן אבל אני דווקא מדבר על ביידן

לי זה נראה יותר בכיוון של מו"מ לשחרור השבויים, וגם השתהות בסגנון ביבי

מספר סיבות

האמריקאים צריכים להציב סוללות נגד טילים ולהגן על החילים שלהם.

קשר למשא ומתן על חטופים.

זה הסיבות הרישמיות.

אני חושש שגם החשש שלהם שאין להם יכולת לעשות מהלך קרקעי שיספק את התוצאות הרצויות לציבור.

בגלל זה אני נוטה לקבל את הדעה של בריק, שצריך להטיל מצור מלא עם התקפות מהאויר . צריך גם להחליף עכשיו ממשלה ודרג צבאי בכיר. ואז לצאת למהלך קרקעי שהעורף מוכן יותר

כמו שאני קורא את הסיטואציה - זה היה תרחיש מוחשי מאד ולכן הובאו לכאן נושאות המטוסים. משהובאו לכאן - פחות ריאלי.

כרגע מורחים כי האינטרסים של ארה״ב וקאטאר, שלצערי הרב חופפים עם אלה של חמאס כרגע, הם לדחות ככל האפשר את הכניסה כדי להקטין את הסיכוי שתתרחש. אנחנו מצידנו הולכים לכיוון ״גלעד שליט בחזקת 100״ שעם כל הכאב יתנקם בנו בגדול בעוד מספר שנים לא ידוע.

גורם נוסף הוא ההבנה שלנו שכל המודיעין שלנו שווה לתחת. אנחנו יודעים די בוודאות שיש דברים שאנחנו לא יודעים. זה מצב רע מאד לפני פעולה צבאית גדולה, ואני בטוח שהמון מהמשאבים מופנים להעמיד תמונת מודיעין טובה בוודאות גבוהה ככל האפשר.

אם לא הביאו מודיעין טוב בזמן שיגרה כמה כבר אפשר בזמן מלחמה שכל הקודקודים של החמאס במנהרות ומבודדים?

מעניין כמה אפשר למתוח את זה. בנתיים הם עומדים כמו מטרות נייחות בשטחי כינוס וחשופים לירי. שלא לדבר על נזק לכלכלה .

מודיעין זה לא רק האזנות, זה עולם שלם. קפצנו לבריכה ריקה בלי לדעת. כעת יש עוד מפלס עמוק יותר. עדיף למלא לפחות חלקית במידה כלשהי של וודאות, אחרת זו התאבדות. ברור לחלוטין שהחמאס התכונן לכניסה קרקעית והכין הפתעות נוספות.

חייב להודות בצער שמחבלי חמאס גילו את פתח תקווה. עד המלחמה הזו פתח תקווה היתה כל כך חור שחור שלאף אחד לא היה אכפת ממנה. זה נגמר :joy:

ברור שהטלת מצור הוא הפיתרון הנקי ביותר. השאלה זה רק הפיזביליות של הדבר הזה. אנחנו מתמודדים ללא הפסקה עם בקשות להתיר כניסה של עזרה הומניטרית.

הלוואי, זה כנראה הצעד הנכון ויוזמה ישראלית/אמריקאית נגד הציר האיראני (במובן של מלחמה מלאה) תהיה התפתחות מאוד חיובית עבורנו, והאמת היא לדעתי שזו גם כנראה ההתפתחות היחידה שבאמת תוריד את האיום מעלינו. כמעט כל דבר אחר לא יטפל בראש הנחש. להחליף זרועות הוא יכול.

אבל… אין סיכוי. האמת שכולם מאוד שקופים לגבי המצב, וההתמהמהות היא מ-3 סיבות עיקריות:

1. לתת צ’אנס לשחרור עוד חטופים.
  2. לתת לארה"ב זמן לעבות כוחות כי קיים חשש אמיתי שיתקפו אותם ארגונים פרו-איראניים.
  3. ביבי פחדן שמפחד לבצע שינויים בשטח.

סביר מאוד להניח באמת שאורי צודק ולארה"ב וקטאר יש אינטרס “נסתר” לעיכוב הכניסה כדי לאפשר לה להתמסמס, אם וכאשר.

ולחשוב שביבי סרב להצעה של טראמפ לתקיפה משותפת של איראן, בשיתוף פעולה מלא והדוק עם המעצמה החזקה ביותר בעולם. וכל זה בראשות נשיא שעל-אף מגרעותיו הברורות - נקט בשיטה אמיתית ואותנטית של ‘בעל הבית השתגע’, שמסתבר בדיעבד (או לא כ"כ בדיעבד) שזו השיטה האפקטיבית ביותר בעולם המשוגע של היום. שיטה שהצליחה לייצר בעולם כמה שנים של שקט ממשי, בין שתי כהונות של נשיאים דמוקרטים רופסים שדירדרו את העולם לכאוס מלחמתי.

עוד מחדל בשורה בלתי נגמרת של מחדלים מבית היוצר של בנימין נתניהו, ועוד מצד מי שהתיימר לראות את עצמו בתור ‘מוביל המערכה נגד איראן’.

אני לא חושב שיש מישהו אחד החושב שביבי ראוי להנהגה, מדברים על התפכחות של השמאל חכו להתפכחות של הימין מביבי אחרי הבחירות.

אבל, מה שהעם המטומטם שלנו לא למד זה שלהביא מחליף בגישת הביבי רק עם כריזמה של צנון לא ישנה את המצב בטח שלא ישפר אותו. חבל שהציבור רוצה רק את הראש של ביבי ולא את הראש של כל הגווארדיה שחירטטה אותנו שנים, נגסה בתקציב המדינה בשביל אעלק ביטחון ובזבזה כספים בלי רגולטור אללה באב אללה. ואת הכספים שלנו של משלמי המיסים שיכלו ללכת לדיור, לכלכלה, לפאקינג חינוך.

אני חושב שהרבה דברים הולכים להשתנות ולא יחזרו להיות כמו שהיו.

במידה מסויימת, המלחמה הזו תעשה לנו הרבה טוב. אישים בליכוד שכבר מזמן סימנתי עליהם X של נמושות צבועים מתחילים להתפקח ולדבר כמו בני אדם.
רמת החרטוט תרד, אם זה לא בא מההנהגה המושחתת, עכשיו זה יגיע מהעם. זה מגיע מהעם.

כמו שהעם ראה את השחיתות של ההנהגה ומצבו הלך והתדרדר בשיח ובחברות, כך עכשיו ההנהגה תראה את האור העצום של עם ישראל ולא תוכל להמשיך להתנהג בצורה מושחתת. כולם רואים להם והם כבר מבינים את זה.

בבוקר הטבח, הרבה לפני שידענו מה קורה, כשעוד חשבנו שזה רק ירי רקטות ורק תהחילו להגיע הדיווחים, ראיתי פוסט בפייסבוק של חבר. זה היה פוסט מיום לפני הטבח.
החבר דיבר עם חבר אחר מאנשי המחאה, והוא אמר לו: שבוע שעבר היה השבוע ה - 39 של המחאה.
השבוע זה יהיה השבוע ה - 40, הלידה (40 שבועות = משך ההריון).
איזו נבואה מעניינת…

בדיוק החשש שלי. שאותם נמושות בליכוד ובקואליציה (וגם בצד השני) ינצלו את הזיכרון הקצר של הציבור ויתחבאו מאחורי אמירות ‘מפוכחות’ עדכניות ומאחורי עריפת ראשים חלקית מידיי (ביבי, אולי כמה בכירים בצבא), כדי לשרוד פוליטית ולהמשיך ולזהם את המרחב הציבורי שלנו לעוד שנים רבות.

כשכל זה ייגמר, דרוש ניקוי אורוות משמעותי ביותר, מכל הצדדים. שהציבור ישפוט את חדלי האישים האלה לאור העשייה ה’בטחונית’ שלהם במשך עשור, ולא על-פי כמה אמירות נבובות של חכמה בדיעבד.

לא מספיק לי.
בעשור הזה ישראל התדרדרה בכל כך הרבה פרמטרים.
אני רוצה משפט גם על משבר הדיור שלא טורחים לעשות לגביו כלום, לגבי החינוך שכולם מוכנים לחבוט בו בכל פעם שצריך לעשות שרירים פוליטיים, הרס הממלכתיות - הג’ורה של חכ"ים ושרים זו בושה שחייבים שתעבור מהעולם, הסתה של ציונים נגד ציונים בתוך הכנסת והממשלה, דרדור השיח ל “אנחנו” ו"הם" וחיזוק הרעיון ש “שמאלני = בוגד” (מובן שהדעות השמאלניות לא נראות לנו, אבל מפה ועד אשמה בבגידה הדרך ארוכה מאוד והמדרון תלול מאוד), התעלמות מיוקר המחיה, מינויים פוליטיים לא קשורים לכלום ועוד הרשימה ארוכה כנראה.

ממשלת ישראל הפכה להיות מושא של רצון לשררה ולא תאווה לעזור ולנהל את המדינה. הדבר הזה הוא הוא מפלתינו העיקרית.

אגב, שוב ושוב מזכירים פה את גנץ כמי שצריך לשלם את המחיר. עבורי גנץ הוא בסדר, ומבחינתי הוא או בנט צריכים להיות פה ראש הממשלה ביום שאחרי.

את מי שהייתי רוצה להעיף מכל המדרגות יחד עם ביבי זה את לפיד. ההתכתשות שלו עם ביבי, גם אם הייתה נכונה ומוצדקת*, ירדה ודרדרה את השיח בחברה לפסים נמוכים מאוד. הוא צריך ללכת שני אחרי הפושע הראשי.

*למען הסר ספק, מאוד כיבדתי את לפיד והערכתי אותו אבל לא יכולתי להצביע לו בגלל שבסוף היום הוא היה חלק עיקרי בלחרחר מלחמה עם המחנה האחר. את זה לא יכולתי לקבל.

נתניהו צריך ללכת מכיוון שהוא עמד בראש המערכת במשך שנים, אבל בואו לא נתבלבל:

• בנט הכניס לכאן פועלים עזתים על חשבון קולות הימין ואף התגאה בכך, הוא גם זה שאיפשר ללפיד לתת מתנה לחיזבאללה ללא כל תמורה. כל זה על חשבון קולות הימין שמימין לימין.
  • גנץ מייצג את כל מה שאתם מבקרים בצה"ל המודרני.

צריכה לצמוח הנהגה חדשה ואם אתם חושבים שבצד הימנים שכחו את הקריאות למלחמת אחים, סרבנות ואנרכיה אז אתם טועים. גם אצלנו יש חשבון ארוך מאוד, פשוט כרגע באמת אין אנרגיות.