הסכסוך הישראלי פלסטיני

אני לא אשקר. גם וגם. אני רוצה שהוא ישלם על כל מה שהוא עולל למדינה.

אגב, אתה יודע מה ההבדל בין ביבי לבין ראשי מערכת הביטחון? שהם כבר לקחו אחריות וברור שהם ישלמו בתפקידם ביום שאחרי. אני מסכים איתך שצריך לעשות חריש עמוק יותר. אני גם מקווה שתהיה התפכחות כללית של החברה בישראל לגבי תפיסת הביטחון שלנו. אבל עם ביבי זה אחרת.

להגיד אני לוקח אחריות זה בשבילי, זה בנתיים אויר ריק, שהם יתפטרו זה יספק אותי. דרך אגב , אין לי שום טיפת רחמים עליהם או סימפטיה. הם גם צריכים לעוף לי מהפנים עם קלון ושאני לא יראה אותם מפרשנים יותר באולפני טלויזיה…

הלואי שתשקיע את אותה אנרגיה גם בשאר ניקוי האורות…

בנתיים סוף סוף אופטמיות והישג אמיתי של צה"ל

צהל והשב"כ הצליחו לשחרר את טוראית אורי מגדיש משבי החמאס. רק כך צריך לעבוד על שיחרור חטופים. ישר כח למי שהיה מעורב במשימה

לצערי אני נוטה לחשוב שבצורה כזו אפשר לשחרר ככה מיעוט שבמיעוט. מי שמוחזק במנהרות - יהיה מאד קשה לשחררו.

לשחרר 6000 רוצחים זה התאבדות קולקטיבית. חד וחלק רק כך צריך לשחרר אותם. קשה כואב איום ונורא להגיד את זה, אבל אם על עיסקת שליט חטפנו 1400 (וזה לא כולל עוד מאות הרוגים לפני הטבח של 7.10) אז מה אתה חושב שנספוג אם נשחרר 6000 רוצחים?

בארה"ב הנשיא לא נפגש עם משפחות של חטופים ועד שהגיע אובמה להיות נשיא הם בכלל לא ניהלו שום משא ומתן עם ארגוני טרור על שיחרור חטופים (ביידן ואובמה כהרגלם בקודש הפרו את הנוהל הזה)

דרך אגב זה לא תמים ולא צירוף מקרים שדוקא רונן צור הידוע לשימצה רץ לדברר את משפחות החטופים.

אם יסכימו להתאבד ולשחרר 6000 מחבלים צריך לעצור עכשיו את המבצע כי אז באמת יהיה חבל על חייל שנפגע. למה עושים את זה? לסיים את המבצע ולמלא להם מחדש את המחסנים?

אין פרטים כל-כך על המבצע אבל מהלחשושים נשמע שהיא היתה במנהרה.

עדיין, מרגיש כאילו זה הולך לייצר ציפייה בלתי אפשרית להמשך.

בכל מקרה, גם לעשות את הבלתי אפשרי פעם אחת מתוך 230 פעמים זה לעשות את הבלתי אפשרי. כל מי שהיה שותף לזה זכאי לכל המחמאות וההערכה שאנחנו יכולים לתת.

זו הבעיה שלי עם כל המערכת הביטחונית בישראל, מדהימים במה שקשה ונוראיים במה שפשוט.

כמה חיי אדם היו נחסכים אם פשוט היו יורים לגבי כל מה שמתעטש לעבר הגדר ומוציאים עונש מוות למחבלים?

מתאים עכשיו לצה’'ל לדפוק לה 24 ימים נפקדות.

הישג אדיר של המדינה. לא רק החיילת ששוחררה, אלא גם מסר למשפחות החטופים שיתנו לצהל לעבוד, ומסר לעולם שיש מטרה הכרחית ולגיטימית במעשים שלנו. הישג אדיר של צהל.

לא אשכח שראיתי פעם סיפור בגרמניה שוטר שעצר זוג ברכב הדוהר בפראות, כשהוא מגלה שהאשה ברכב בצירי לידה והבעל דוהר לבית החולים.

השוטר הגרמני במחווה יוצאת דופן נכנס לרכבו ופינה את הדרך עד לבית חולים, כשהוא הגיע לבית חולים הוא נתן דו"ח על מהירות מופרזת לבעל…

דרך אגב למי שזוכר את הוידאו מהיום ההוא, את חיות האדם סוחבים חיילת צהל מהתא מטען ובועוטים בה. מגידיש זה החיילת ההיא. עכשיו נפל לי האסימון (תודה לאיילה חסון…)

לא נכתב פה, שני לוק בעלת האזרחות ישראלית וגרמנית, נמצאו ראיות פורנזקיות שמראות שהיא נפטרה. כולנו זוכרים מה חיות האדם עשו לה בגיפ. אין צורך לחזור על זה.

שהיה זכרה ברוך.

הבחורה הזו עם הסימני דם על הישבן?

וואלה לא דומה בכלל. היא נראתה שם במצב לא משהו בכלל.

שני לוק זאת זו שהם גררו בגיפ ערומה .

לא מצאו את הגופה שלה שנמצאת אצל החמאס, מצאו עצם שמוכיחה שהיא לא בין החיים.

אני לא מדבר על הסרטון הזה.

לא משנה…

אני הבנתי שלחיילת שגררו מהטנדר עם הדם במכנס קוראים קרינה אלייב.

אז טעיתי?

כנראה שכן…

בכל מקרה, סוף סוף חדשות טובות

הם יוצאים לחלק ממתקים על אונס נשים וטבח בתינוקות אנחנו מחלקים ממתקים שמשחררים חטופה מהשבי!

עם ישראל חי!
https://twitter.com/i/status/1719078668415234317

ואני הבנתי שקוראים לה נעמה לוי.

בכל אופן זה בטח לא הבחורה שחזרה היום.

image

בהנחה וזה משקף באמת את הסנטימנט שם, לא נותר אלא להגיד שהזהרנו מראש שזה יקרה.

ההמתנה הארוכה לבמצע הקרקעי, עם כל ההצדקות המבצעיות שלה (ואני בטוח שישנן המון), הייתה לה עלות אחת קריטית והיא פגיעה אנושה בהצדקה הישראלית. הנכונות של העולם לקבל את ההרס שיש בעזה כיום ב-9 לאוקטובר הייתה גדולה הרבה הרבה הרבה יותר מאשר ב-30 לאוקטובר.

גם בהנחה וההמתנה הזו הייתה נדרשת ביותר, ישראל חייבת לעשות הרבה הרבה הרבה יותר בכל הקשור להסברה שלה. וההסברה לא יכולה להתקד אך ורק בהתקפה שבוצעה נגדנו ב-7 לאוקטובר, אלא גם, ואולי כבר בעיקר, בהצדקה לנושא של התגובה הפורפורציונלית וההפרדה הכמעט מלאכותית בתקשורת העולמית בין חמאס לעם הפלסטיני בעזה. הדבר הזה כמעט ולא נעשה והוא עלה, עולה ויעלה לנו בדם.

אם אפילו ארה"ב, התומכת הכי גדולה שלנו לכאורה מתחילת המבצע, מתחילה לחשוב שהכניסה הקרקעית הזו יותר רעה מאשר טובה, יש לנו בעיה רצינית ביותר (וזה מעבר לזה שזה מציג בעיקר את הצביעות שלהם. המשפט “לישראל יש את הזכות להגן על עצמה” מעולם לא היה חלול יותר).

אני חושב שאתה קצת סקפטי מדי.

לא סתם חיכו עם הכניסות הקרקעיות, לאור העובדה שהיעד הראשון של המחבלים ביום הארור היה מפקדת אוגדת עזה והנחת היסוד שנגנבו תוכניות מגירה, לא יכלו להכנס מידית. היו צריכים לעשות תוכניות חדשות או קרוב לזה.

בנוסף, למודי כאב מטילי הקורנט הארורים כלי השיריון לא באמת מוגנים, טיל כזה מקשה בטירוף על התמרון כשכל רגע מבקשים סיוע אווירי לחפות, חיפוי אווירי זה מעכב רציני של ההתקדמות מעבר ללוחמה בשטח בנוי וצפוף.

ייכנסו עקב בצד אגודל תוך סיכון מינימלי ככל האפשר של חיל הרגלי.

אני גם קצת חושש שכישראלי אתה נותן לזה מקום גדול מדי בסיקור העולמי. ברגע שקבענו עובדה שאנחנו בסוג של מלחמת התשה, אין תאריך תפוגה. בערך כמו מה שקורה עם אוקראינה שהיא בפאקינג מלחמה וזה לא מעניין את אף אחד בעולם כולל אותנו - תכלס.

אני חושב שאתה טועה טעות קשה מאוד אם אתה חושב שיש איזשהו סיכוי שהמלחמה בעזה תקבל את אורך הנשימה שזו באוקראינה מקבלת.

בעזה יש כרגע מליון פליטים שמצרים מסרבת לקבל (בשונה מהמצב באוקראינה אז כל אירופה התגייסה לעזור). יש 0 לחץ תקשורתי בינלאומי על מצרים, מבחינת כל העולם זה ברור שאין לאף אחד אחר מלבד ישראל אחריות לפליטים הללו, אף אחד לא עוצר לשאול את עצמו למה מצרים לא עוזרת לפלסטינים.

וזה אומר, שיש לך מליון אנשים שחיים באוהלים כרגע, והמצב הזה רק יילך ויחמיר. הדבר הזה לא יכול להחזיק למשך חודשים.