הסכסוך הישראלי פלסטיני

אנחנו המדינה היחידה בעולם בה שלושה שבועות אחרי רצח של 1400 איש כולל עשרות תינוקות שנשרפו חיים, מישהו עדיין מתרגש ממוות של שני חיילים בקרב. אשרינו.

כן זה

ממה שיצא לי לשמוע(ואינני יודע אם זה נכון) זה לא נגמר באירוע הזה.

למה כולכם בטוחים שזה הסתיים ב2 הרוגים?

לדעתי (ולצערי) יש פי כמה מזה, 2 רק הותרו לפרסום כרגע.

בזמן צוק איתן ביבי או בנט (אין לי מושג מי) הדליף מצגת של צהל שקובעת שכיבוש עזה יסתיים 400 חילים הרוגים וזה מול חמאס חלש יותר מהחמאס של היום.

תתאימו את הציפיות שלכם לזה. לא נראה לי שאף אחד מאיתנו פה חווה מלחמה רצינית גדולה אחת . זה הולך להיות קשה ועצוב אבל הכרחי.

הגענו ל11 הרוגים. הי"ד

פשוט מדינה שתחיה על החרב עד שהאיסלאמיסטים ייעלמו מהעולם.

חרא של בוקר… אוףף

צודקים… סיכמתי מוקדם מדי. 9 הרוגים אתמול. איזה אובדן.

אכן מאוד עצוב אבל מי שחשב שניכנס לעזה ונצא ללא שריטה, מוזמן להתעורר.

נראה לי שאפשר להניח בסבירות גבוהה שזה לא ייעצר בזה לצערי.

אותי בעיקר מעציב שכולם ילדים בני 19-20.

קצת חוזר לעניין ההסברה,

חייבים לשווק חזק בעולם את הסיסמה שחררו את עזה מחמאס. לטעמי זה יקנה לנו המון זמן.

אם יש שעון מתקתק על המלחמה הזו זו לא הסברה ולא דעת קהל. השעון הוא מספר גופות החיילים. אם ימותו מאות חיילים כדי לנקות את עזה מחמאס ואז פשוט נחזור לגבולנו בלי תכנית המשך זה הכל יהיה לשווא.

מסכים לגמרי שאם אין תוכנית רצינית להצלת החבל ארץ הזה אלא רק להכנס ולצאת, הרווחנו שקט לעוד כמה שנים (עשרות במקרה האופטימי) בתמורה להמון חללים שלנו.

זו שאלה טובה מה נרוויח.

חמאס עשה לנו ״יום כיפור״. התכונן למבצע הזה שנתיים ביסודיות מטורפת. בסוף היום החזיק בכמה יישובים לזמן של פחות מיממה, נעצר על הגדר על אף תוכניות מדהימות להגיע למרכז הארץ, ספג מעל לאלף אבדות באותו יום ארור, ומזכיר לכם שבין 1400 ההרוגים שלנו היו הרבה מאוד תינוקות וילדים, לא חיילים שיורים בחזרה.

בסה״כ, בשביל ״יום כיפור״, חמאס יצא ילד כאפות שחוטף בסדרי גודל יותר ממה שהחטיף.

ועכשיו זה מתרגם גם ברצועה. 10K הרוגים בעזה זה כבר ודאי לדעתי, ולא סיימנו שם. מאות אלפי פליטים, כנראה מעל לחצי מיליון שאין להם בתים לחזור אליהם. מדברים על ריח הדם בבארי? לא רוצה לחשוב איך עזה מריחה כרגע עם מאות או אלפי גוויות שכבר שבוע שבועיים נרקבות מתחת להריסות שאף אחד לא יכול לבוא לפנות.

בשביל ״יום כיפור״ יש תגובה של יום כיפור. וזה מה שמתחולל בעזה עכשיו.

ביום כיפור לא מוטטנו את שלטון קהיר ודמשק, לא הכחדנו את הצבאות הסורים והמצרים, לא כבשו את סוריה ומצריים וחפרנו בית בית. ביום כיפור הראינו שכל כמה שהמכה הייתה מתוכננת בצורה מצויינת, תפסה אותנו עם המכנסיים למטה, למטה למטה, ויצאנו דבילים אחושרמוטה, עם כל זה עדיין פירקנו להם ת׳תחת. בגלל זה הם לא מתעסקים איתנו שוב כבר מעל ל 50 שנה. לא בגלל הסדר מדיני ולא בגלל שהבאנו להם איזו בשורה.

חכו חכו ליום שאחרי הפסקת האש בעזה. חכו חכו שיחיא סינוואר עוד פעם יצא מהמחילות שלו ויגיד לעזתים ״ניצחנו״. פחחחחחח.

ב״יום כיפור״ שהם עשו לנו בשביעי לאוקטובר הם טבחו באנשים חסרי מגן, אבל ישראל לא נסמכת על חסרי מגן…
שיגידו שלום לחיילים שלנו. זה כואב לנו, אבל בסדרי גודל זה מתהפך עליהם. אני לא חושב שהם הבינו שזה מה שייפול עליהם.

אל תשכחו שהם התרגלו להתמודד מול צבא שמקיש בגג של בניין לפני שהוא מוריד עליו טיל מדוייק בשביל לצמצם פגיעה בבלתי מעורבים. נראה לי הם חשבו שנמשיך לשחק באותם כללים ועכשיו הם שואלים את עצמם ״איפה טעינו״…

יודע שזו דעת מיעוט פה בפורום ובכלל במדינה שלנו, אבל זו דעתי. עזה בדרך לשלם מחיר בלתי נתפס במונחים שלה. הם יחשבו טוב טוב על היום הזה עוד עשורים קדימה.

כמה פעמים שמענו את זה שעכשיו הם מורתעים ויהיה שקט לאיקס שנים… עד כה זה לא עובד.

אם לא ננצח ונמוטט את חמאס ונפסיק את המבצע בלי זה, ביום שחארי הם פתאום ירו עוד טיל כך וזה שוב יתחיל עם טפטופים ושוב הפגנות ליד הגדר ושוב רקטות למרכז ומה נעשה אז?

שוב סבבים?

אתם עדין לא מבינים את גודל הניצחון שלהם? בפעם הראשונה מאז מלחמת השיחרור צבא ערבי כובש ומשמיד ישובים ישראלים . אף אחד לא יחזור לעוטף עזה בשנים הקרובות. גם הרבה לא יחזרו לצפון (מי שיש לו כסף ואמצעים ימצא לעצמו מגורים במרכז) רק החסרי יכולת יחזרו.

זה לא משנה איך המלחמה תסתיים. החמאס ניצח בקרב, מקווה שלא במלחמה.

כמה פעמים עשית את מה שאתה עושה היום?

המון פעמים בעוצמות משתנות. בסוף המבצע יש 5 מיליון פלסטינים. לא עצמת ההרס תקבע.

שוט. תתחיל למנות את כל ההמון הזה. תגבה בבקשה את ההשוואות לכמות ההרס, ההרוגים, הפצועים והפליטים. אל תגיד לי: בסבב X נכנסנו ככה, עשינו ככה וזה אותו דבר. מה שלא בסדר גודל שנעשה היום אתה לא יכול להכליל. זה המשחק, זו המשמעות של האמירה:

זה נדיר, בדעות שלי ושל ליאור על הסיכסוך ישראלי פלסטיני, אבל הפעם הוא צודק, אבל אם המבצע לא יסתיים באיזה סוג של שובר שיוין מולם (הרג מנהיגי חמאס או מיטוט השלטון שלו) זה יסתיים בערך במה שקרה צוק איתן או עופרת יצוקה שגם שם היה תימרון קרקעי.

בנתיים ליאור לא טועה פה, הכל תלוי בסוף המלחמה.

חולק עליך…לא חושב שכמות ההרס/ההרוגים משנה. אבל לא אני ולא אתה יכולים להוכיח נבואות.

אכן, לא יכולים להוכיח נבואות.
כולי תקווה שגם בעוד חמישים שנה אתה ואני נשב ליהנות מבארסה, נתווכח על התפקוד של הגאבי של עוד חמישים שנה, ונוכל לעשות ננה בננה אחד לשני על מי צדק ומי טעה. אבל שנינו לא נדע לדעתי בשנים הקרובות מה הייתה התוצאה.

ויכול להיות שאני טועה בגדול, אבל זו תחושת הבטן שלי. אחכה יחד עם כולם לתוצאות.