הסכסוך הישראלי פלסטיני

התכלית המדינית של המבצע אמורה להיות השבת הביטחון לאזרחי מדינת ישראל על ידי השמדת חמאס, כיבוש שטח כמחיר לגיטימי לאחר שנסגנו בלחץ בינלאומי ממנו והשבת ההרתעה הישראלית בכל הגזרות ובפרט מול איראן וגרורותיה.

האמריקנים רוצים להוכיח את עצמם בתור בני ברית טובים אל מול הסעודים וזו ההזדמנות שלהם, כמו כן הם רוצים שאנחנו נוכיח את עצמנו בתור מעצמה איזורית שאין שניה לה על מנת שערב הסעודית תתקרב אלינו ובפועל זה קורה.

מההזיות של האמריקאים על שתי מדינות לשני עמים כנראה קשה להיגמל אבל זה לא אומר שאנחנו צריכים להסכים, בדיוק להיפך. אדרבא - יהיה “מעניין” לשחרר אסירים ביטחוניים מאיו"ש לרצועה ולנסות לראות אותם צובעים את חאן יונס בצהוב, כמו לשים שני עקרבים בקופסת פלסטיק ולנער. זה מתכון לאלימות חולנית פנים פלסטינית.

האוכלוסיה העזתית חמאסית, אם נכניס לה אבו מאזן זה יגמר רע מאוד.

אני לא בטוח שאני מבין
אז אומרים לביידן שאנחנו לא נסכים לשתי מדינות ושנכבוש שטח על מנת לגבות מחיר? זה מנותק מהמציאות כרגע. לא יודע איזה הבנות יש בחדרי חדרים, אבל זה בטח לא מה שיוצא.

בעולם כבר התחילו להבין לאן זה הולך
https://twitter.com/N12News/status/1722577610515865966

למה מנותק מהמציאות? הם היו מספיק חצופים כדי לדרוש מאיתנו לתת שטח מבלי לקבל שום דבר בתמורה.

החלופה היא שאף אחד לא יחזור לישובים בעוטף עזה.

זה תמונה אדירה, שיהיה עוד מזה. בלי קשר לאם צריך להישאר שם או לא. זה והתמונות של עזתים שבורחים דרומה בנתיים זה “תמונת הניצחון” שלנו.

העזתי שקם ומאמין לתעמולה של החמאס בבוקר שהוא מכסח לצהל את הצורה ואז רואה תמונה של חילים מנפים דגל ושרים התקווה בחוף הים שהוא רק לפני שבוע הלך לשחות שם. תאמין לי שזה מעולה. הרבה יותר מזה,

עד כמה שאני רואה את זה, באקלים הפוליטי הבינלאומי הנוכחי, הפיתרון הכי ישים שכולל בתוכו מחירים טריטוריאליים משמעותיים מהצד השני, שגם יהיה קביל וקל מאוד להסברה ולהצדקה מלאה אל מול האמריקאים והעולם - זאת רצועת ביטחון משמעותית.

אמנם לא יהיו כאן יישובים ישראלים חדשים על חורבות יישובים עזתיים ישנים, כפי שראוי היה שיהיה, אבל בחבל ארץ שכל רוחבו הוא כ-7-10 ק"מ - רצועת ביטחון ריקה מאדם ברוחב של 1-2 ק"מ היא משמעותית ביותר, מבחינה תודעתית ועובדתית כאחד.

אין לי מושג אם זה אמיתי או לא. אבל אם זה נכון היה צריך גם להשמיע להם את “מני ממטרה”.

https://twitter.com/GOPIsrael/status/1722612366293282915

בינתיים אתה מסכים להפסקת אש של 4 שעות ביום.

עד כמה שאני מבין מדובר בזמן יעודי שאמור לאפשר לאזרחים העזתיים להתפנות דרומה. כמה שיותר דגלים לבנים ככה יותר טוב.

אני מסכים להפסקת אש של שעה תמורת כל חטוף.

ככה יש להם עשרה ימים מלאים של הפסקת אש ושהם יישברו את הראש איך הם רוצים לפרוס אותם. אני חושב שזה רעיון שטוב לכל הצדדים. אנחנו נצטרך לתת משהו בתמורה לחטופים, עשרה ימים זה הרבה מאוד זמן, ואם תחשבו על זה שבכל יום משתחררים 24 אנשים לדעתי זה דיל לא רע.

לא ברור לי אם זה משהו רשמי.
גם לא ברור לי אם בזמן ההפוגות ההומניטריות שאנחנו מאפשרים למעבר אזרחים דרומה אנחנו לא עושים שום שום שום פעולה בנקודות אחרות. אני לא חושב שזה המצב אבל אני גם לא יודע אם זה נכון או לא מה שאני חושב.

https://twitter.com/The_Kyle_Mann/status/1722643584074342867

מעולם לא הצגתי את עצמי כרביניסט. העניין הוא שהסכמי אוסלו היו הדרגתיים ואחד יגאל עמיר לא איפשר לזה להתרחש אז לעולם לא נדע…

תאכלס גם שלי השתנתה… בעבר הייתי בעד מדינה אחת לשני עמים, אח"כ הבנתי שעדיף 2 מדינות ל-2 עמים והיום אני מתחיל לחשוב שכנראה המתנחלים יהיו אחראיים למימוש האידיאל שלי מפעם. ה7.10 לא שינה את דעתי אלא את תפיסתי לגבי כוחה של ישראל. בתוך כל הדבר הזה ברמת ההצבעה תמיד נשארתי באותו אזור חיוג.

השאלה מה יקרה בשנים הקרובות כשנתניהו, שהוא בעצם סוג של מסצ’רנו (גרזן שמטרתו להרוס כל יוזמה), ויסלח לי מסצ’רנו המלך הבלתי מעורער, יזוז ויתן לדברים ולרעיונות וליוזמות להתחיל להתקיים.

מדינה שכל התכלית שלה היא מלחמה אינסופית היא לא מדינה שראוי לחיות בה. אם ישראל לא תמצא לעצמה עתיד שיש בו תקוה אז היא פשוט תקרוס לתוך עצמה הרבה לפני שאיראן תעשה משהו. העתיד שאתה מציע לי הוא סיוט.

אני לא חושב שזו התכלית של ישראל כמו המציאות שלה. מדינה עם חזון כמו שאתה שואף אליו ככל הנראה נמצאת באוגנדה.

מציאות זה עכשיו. השאלה מה עם העתיד. היאוש הזה הוא תוצר של מדיניות.

ליאור, פעם מישהו חכם אמר “העתיד שאתה מציע לי הוא סיוט”.

וואלה? העתיד שאתה מציע לי הוא סיוט. עתיד שבו לעולם לא יהיה לנו שקט, כי יהיו לנו שכנים שכל מטרת הקיום שלהם היא לרצוח אותנו עד האחרון שבנו - כי הסיסמה שלהם היא “בדם ואש נפדה את אל אקצא, מהים ועד הירדן פלסטין תהיה חופשיה”.

הבעיה שאתה והעתיד המסויט שלך מקבל גיבוי מכל המערב המושחת.

לא הגיוני שכל פעם שמנסים איזה פתרון שמאלני ואז עוצרים אותו לפני שהוא הופך לשואה 2 תבואו ותטענו שלא נתנו לכם לסיים את הניסוי שלכם, ולמרות האינדיקציות שהוא אמור לגרום להשמדתנו - אי אפשר לפסול את הפתרון הזה כי אין הוכחה שאם מיישמים אותו במלואו הוא לא עובד.

למה שלא תתנו לנו פעם אחת לנסות את הפתרון שלנו, ולהיפטר מהכושילאמאמא של הבני זונות האלה? גם אין הוכחה שהפתרון שלנו לא עובד, כי אתם אף פעם לא נותנים לנו לנסות.

אי אפשר להמשיך לטעון כל הזמן שרק אחרי שישמידו אותנו, נקבל הוכחה שהפתרון ה"הומני" לא עובד, ואפשר יהיה לעבור לפתרונות אגרסיביים יותר.

זה גם לא שהדברים הללו נעשים מול מוסלמים מתונים. חמאס, חזבאללה וג’יהאד לא הוכיחו את עצמם כאנדים עם היגיון בריא והם דיי מנהלים את העסק.

יאללה תסביר לי בבקשה איך אתה נפטר מ5 מיליון פלסטינאים. כולי אוזן.

הולך לפלסטיני הראשון, נותן לו אקדח עם כדורי סרק ואומר לו “אתה יכול לירות בי, או שאנחנו יכולים לעשות שלום”. ברגע שהוא בא ללחוץ על ההדק אני מוציא אקדח משלי ויורה בו. אני עובר על התהליך 5 מיליון פעם עד שלא נשארים פלסטינים.

או ברצינות, כל פעם שכתבו לך על פתרונות שהימין מציע פסלת אותם בטענה שהם “לא ישימים”, ואז כשענינו לך שגם שלך לא ישימים ואפילו נכשלו בעבר ישר תקפת ש"לא הגיוני שאין פתרון". זה מעין איזה דיון מעגלי שבו אתה טוען שחייב להיות פתרון בר קיימא, ואז לא מוכן לקבל אף פתרון שהוא לא הפתרון הבאמת מטורף שלך.

ליאור טועה בסוף החזון שלו אבל בטווח הקרוב הוא צודק. אתם מציעים כל הזמן פיתרונות שפשוט לא יכולים לקרות.

אתם מדברים על טרנספר או לשטח את עזה שאפילו למנוע מהם דלק וחשמל שכל מדינה אחרת בעולם אף אחד לא היה מטיף לה, אנחנו בקושי מסוגלים להחזיק מעמד בלחץ. אז טרנספר?

כמו שכתבתי טרנספר והתישבות בסיני עם פיצוי כלכלי היה פיתרון מעולה לשתי הצדדים אבל זה פשוט לא יקרה. בטח עם ביבי או המחליפים שלו גנץ ולפיד.

תציעו פיתרון ריאלי, מה עושים עם עזה. לא משהו שכולנו חולמים עליו אבל יודעים שלא יקרה.

אני רוצה שברצלונה תזכה בטראבל וריאל מדריד תירד ליגה באותה שנה שזה קורה. אני יכול לחלום נכון?

אני חושב שצריך להכיר במציאות, צריכים להמשיך במלחמה ובכח לשחרר חטופים, לדרוש גירוש של מנהיגי חמאס (אם הם לא מסכימים להכנס לשיפא או לכל בית חולים שהם נמצאים ולהרוג אותם) פירוז הרצועה מרקטות ומנהרות ניתוק כלכלי מוחלט מעזה הקמת אזורי חיץ שבו כל מי שנכנס לאותם אזורים דינו מוות וללא אזהרה מראש. אין יותר מעבר פועלים או טיפול רפואי בארץ, מתן חופש פעולה מוחלט להכנס לרצועה כל פעם שהם מרימים את הראש.

זה לא רצוי אלא המצוי,

אני כתבתי שבוע שעבר בת’רד הפוליטיקה: בטווח המיידי צריך להמשיך לספר לעולם שזה יקח שנה ומעלה.

אם הרפובליקנים יחזרו - צריך ללחוץ עליהם לעזור לנו לשנות את הנרטיב העולמי. לא עוד טו סטייטס נייטמר, אלא יהודים בישראל ופלסטינים בארצות המוצא שלהם - בירדן ומצרים.

אם הדמוקרטים ימשיכו, הם ילחצו עלינו לתת את הרצועה לרשות הפלסטינית - במקרה כזה צריך לחלק אותה ל-3 הצפון הופך לשטח C ונקים בו ישובים יהודיים, המרכז שטח B בהם אנחנו נשלוט צבאית, והדרום שטח A. שהרשות תשלוט שם.

קודם כל שיזכרו שכשהם מתחילים מלחמה נגדנו הם משלמים על זה בשטח. אחרי זה, נראה מה עושים עם הרשות הנבלות.

אבל הפתרונות שלך מדברים על רצח המוני של 5 מיליון או על גירוש המוני של 5 מיליון (לאן?) והפתרונות שלי מדברים על 2 מדינות ל-2 עמים. הפתרון שלך עוסק בהעלמת עם והפתרון שלי עוסק במציאות… הפתרון שלי מבוסס על רעיון שקיים ויש לו מפות ויש לו הסדרים ויש לו תמיכה בינלאומית נרחבת והפתרון שלך עוסק בהזיה כמעט נאצית של טיהור… אני חושב שהפורום הזה הפך לגן ילדים רעיוני שבו הרעיון הכי קיצוני ותלוש זוכה למחיאות כפיים.