הסכסוך הישראלי פלסטיני

מה שאתה לא מבין, או סתם מתעלמם ממנו זה שהפתרון שלך עוסק ברצח עם, של העם שלי.

לצערי אני מסכים עם ליאור, אני אומר לצערי כי הלוואי הלוואי הלוואי והמציאות הייתה מאפשרת לנו פיתרון אחר.
ברור שטרנספר והעלמת 2 מיליון עזתים באברה קדברה זה הפיתרון האידיאלי, אבל באיזה עולם זה אפשרי?
2 מיליון איש, רק בעזה אתם בכלל קולטים את המספר הזה? 2 מיליון איש - פשוט נעלמים? פשוט מתפנים? פשוט עוזבים?
והעולם פשוט מקבל בהבנה את זה ש2 מיליון איש מגורשים/נהרגים ואומר ״אה בסדר זאת עוד מלחמה״?
לצערנו עזה היא לא סוריה, והיא לא תימן והיא לא אוקראינה ולכן דין אזרחי עזה הוא לא דין פליטי סוריה
לעזתים יש את היחסי ציבור הכי טובים בעולם וכל העולם מאחוריהם בתמיכה הבינלאומית והרעיון של 2 מדינות לצערנו לא הולך להיעלם לשום מקום, זה הפיתרון המוסכם על כל מדינות העולם ונעשה כמה שמיניות שנרצה באוויר אין לנו איך לשנות את זה

עלה פה רעיון של הפעלת לחץ בינלאומי ומנופים כלכליים על מצרים על מנת לקלוט פליטים עזתיים לסיני ומשם לגרש אותם - מי אמר שהעזתים ישתפו פעולה? מי אמר שהמצרים גם עם הכלכלה הכושלת שלהם מוכנה לשלם את המחיר הפנימי של דבר כזה? אזרחי מצרים יקבלו את זה בכזאת הבנה? חתיכת שיתוף פעולה עולמי צריך לפרוייקט שבו כל המדינות המשתתפות בעצם מודות בפה מלא שהן מגרשות 2 מיליון איש מהבית שלהם, אנחנו בעולם של תרבות PC וwoke ויש לזה המון משקל בתוך המדינות עצמן.

אתם(המתנגדים לדעה של ליאור) מדברים על פיתרון שתלוי באלף צדדים שהבהירו מספיק פעמים שהם לא מעוניינים לשתף פעולה עם הפיתרון הזה(מצרים, ירדן, מדינות שיהיו מוכנות לקבל את הפליטים והעזתים עצמם כמובן)

הפיתרון של ליאור בסופו של דבר יוביל למדינה שתרצה לרצוח אותנו, זה נכון וזאת בעיה רצינית שצריך כבר מעכשיו לחשוב על הפיתרון שלה, אבל כרגע אין שום פיתרון ריאלי אחר באופק

טל אתה בטח מבין כמה הטיעון הזה ילדותי… מי ירצח את העם שלנו? איך פתרון 2 מדינות מוביל לרצח העם היהודי?

אז לחיות ליד מדינה שרוצה לרצוח אותנו נקרא פתרון? אני רואה איך זה עובד יפה עם לבנון.

הפתרון הזה לא מעשי בדיוק כמו טרנספר. זה שהעולם התאהב ב-“שתי מדינות לשני עמים” לא אומר שזה פתרון בר קיימא. יש ציפייה שישראל תדאג לפתרון הזה בעצמה, כאילו אפשר ליישב סכסוך ע"י צד אחד בלבד, רק בגלל שהוא “הצד החזק”. יש פה התעלמות מוחלטת מהצד הפלסטיני שהוכיח כבר אינסוף פעמים שהדיבור על קווי 67 הוא סתם מסך עשן, הם לא רוצים אותנו כאן. אף אחד לא דורש מהפלסטינים ויתורים או פשרות, את זה דורשים רק מישראל. כשדורשים רק מצד אחד להתפשר זה לא נקרא פתרון זה נקרא ויתור ומי כמונו כבר יודע איך הצד השני תופס ויתורים - כחולשה נטו. ויתורים חד צדדיים כאלה רק נותנים מוטיבציה נוספת לארגוני הטרור שכן מבחינתם הם רואים איך דרך הג’יהאד מצליחה להם.

גם האמריקאים חשבו שאם ייכנסו לעיראק ואפגניסטן הם יוכלו להפוך אותן לדמוקרטיות מערביות, תוך התעלמות מוחלטת מדרך החשיבה שלהם והחינוך שלהם, ראינו כמה טוב זה עבד להם, ואותם אף אחד לא הגביל.

אני יודע שהמחשבה על זה שאין פתרון היא נוראית אבל כל עוד אנחנו מדינה שתלויה בארה"ב (ותמיד נהיה) לא נוכל ללכת לפתרון מרחיק לכת כמו טרנספר (גם אם יהיו מדינות שירצו לקלוט את הפלסטינים), וכל עוד הפלסטינים ימשיכו להתחנך על שנאה תהומית ליהודים בכלל ולישראלים בפרט, בלי שאף אחד בעולם ידרוש מהן לשנות את דרכם, אין סיכוי לשלום.

דר"א, אני לא יודע כמה המערב באמת מאמין הפתרון שתי המדינות, לי זה מרגיש שהם טוענים שזה מה שהם רוצים רק כדי לצאת בטוב עם שני הצדדים, יותר עניין של פוליטיקה פנימית מאשר אכפתיות אמיתית.

הפתרון הוא שכרגע אין פתרון. ההיסטוריה חוזרת על עצמה. גם בחומת מגן ‘פירקנו את תשתיות הטרור’, אבל הוא חזר.

יכולה לבוא הכרה זמנית בקיום סטייל מצרים. אנחנו ממש לא שולטים על העיתוי. יכולים לעזור דברים כמו לחץ סעודי או איזה צינור גז שיעבור ויגרום למדינות הנכונות לדרוש מהם להירגע.

אפשר וצריך להעיף את חמאס ומשם ישראל צריכה לשבת בעיקר עם עצמה ולשאול לאן הולכים. הסוגיות של לפני המלחמה עדיין על השולחן. להן לא התווסף העניין הפלסטיני, הוא תמיד היה על השולחן, אבל ברור שאי אפשר להתעלם ממנו יותר.

מסכים ואני חושב שחידדת את התגובה שלי, בכללי אני מאוד מתחבר לכל התגובה שלך

גם הפיתרון של 2 מדינות לא מעשי בשום צורה ואישית אני בטוח שהוא מתכון לאסון - הוא פשוט ״הפיתרון״ המוצע היחידי שאפשרי ברמת ההצעות שקיימות על השולחן הבינלאומי, מסכים שהוא אסון בפני עצמו ואני חד משמעית לא בעדו

מסכים מאוד גם עם זה
מדינות העולם ובמיוחד המערב חסרות כל השראה ויוזמה לנסות למצוא פיתרון אמיתי אז הכי קל להן להגיד 2 מדינות, זה לא דורש שום מאמץ
אם זה אכן ייצא לפועל כולם יגזרו על זה את הקופון ואם זה לא ייצא לפועל פשוט מפילים את זה על ישראל ומורידים אחריות

פתרון 2 המדינות הוא הפתרון היחיד שבו המשוואה היא 1+1=2. שאר המשוואות מדברות על 1+1=1.

מישהו שתומך בפתרון 2 המדינות יכול להסביר לי איך המצב יהיה שונה פרקטית מעכשיו עם 2 מדינות? מה משתנה בעצם? הרי עכשיו יש 3 מדינות דה פקטו ישראל עזה והגדה. מה ייתן מבחינה בטחונית כלכלית או וואטאבר לישראל אם נחבר את עזה לגדה?

טרנספר, נשמע לי לא ישים
רצח עם, גם לא יישים וגם לא בא לי שאנשים שאני אוהב יהיו שותפים לדבר כזה.
2 מדינות, נשמע לי כמו מדיניות ההכלה של ביבי.
סיפוח נשמע כמו הסוף של מדינה יהודית.

יש למישהו רעיון שלא כולל את החשודים המידיים של הפתרונות?

בוא רגע נדבר בלי כותרות.
או שאחד מאיתנו הולך או ששנינו נשארים.
אין עוד אפשרויות.
עכשיו תפרוט כל אופציה לכמה כותרות שבא לך

@Ganjo זה שכל העולם רוצה את פתרון שתי המדינות והוא מהמון סיבות יותר ישים, זה לא אומר שזה יעזור לנו שנים קדימה. כמה ברור אפשר להיות יותר מאשר from the river to the sea? חנין זועבי אמרה ששתי המדינות בעיניה זה מדינה מוסלמית ומדינת כל אזרחיה. לא מחפשים שלום מחפשים לכבוש את ישראל. אי אפשר לשאוף לשם, וזה לא שיהיה מי שיעזור לנו אם דברים יתחרבנו. האיסלם כבר שולט באירופה ודעת הקהל כולל במכללות של המטומטמים בארהב. אי אפשר לבסס החלטות על דעת הקהל.

רצח עם זו אכן בעיה ברמה הפרקטית, והלוואי וכל צבועי העולם היו מקבלים פליטים מעזה, אבל הם צבועים כאמור. פתרון ישים? ביטול הסכמי אוסלו, לוקחים נוכחות צבאית בכל חלק ולהביא את כל מי שרוצה להתיישב בארץ ישראל השלמה בכל חור אפשרי בדרום. הם יחיו פה בכיבוש אמיתי שכל העולם יתלונן עליו ונגרום להם לעזוב. לא בדם, אלא בחרא תנאים. כולנו נסבול פשוט צריך שהם יותר ושיחיו פה בהשפלה מתמדת. זו מדיניות הכלה בגדול, אחת שתוציא אותנו רע, אבל ככה לא נסכן את עצמינו ולא נסכן את העזתים החמודים שרק רוצים פלסטין שלמה על חשבוננו.

טלגרף הבריטי על הנעשה בעזה ברמת האזרחים.

מאוד מעודד.
לדעתי ישראל צריכה בכל דרך לקשור מחסור בהכל להחזרת החטופים. לא תתנו לנו טיפים - תישארו ככה.

כך התקשורת הישראלית מזלזלת בנו

https://twitter.com/i/status/1723446130086691175

עוד תמונת ניצחון

קרדיט לאתר N12

למה הם מייבשים את דגלי ישראל עם הבגדים שלהם?

באשר לצפון אנחנו כמו האמריקאים. כל עוד זה טפטוף (יחסית למדינה) לא נכנסים לעימות ראש בראש. אממה, בעוד שלאמריקאים יש סיבה טובה למה לא להכנס לבוץ לא להם וכשתגמר המלחמה אף אחד ‘כנראה’ לא יתקוף את הבסיסים שלהם, אצלנו זה צורך קיומי לטפל בחיזבאללה.

עכשיו שהוא יורה טילים אללה באב אללה על כל הצפון, מתי נחליט שהוא עבר את הקו?

או שאין לנו בכלל יכולת להתמודד בשתי חזיתות?
כל סנריו נשמע מחורבן יותר מהשני.

לא יודע אם זו יכולת, או פשוט מה חכם לעשות עם המשאבים שיש לך. בכללי הסיפור בצפון הוא נפיץ מאוד והוא מה שיעשה את ההבדל בין המלחמה ה"קטנה" עם עזה, לבין אחת שתתגלגל להיות איזורית בצפון שלא לדבר על פוטנציאל לעולמית.

אני מבין שצריך להיות אסטרטג ולא לפעול מאומציות (נכון לכל דבר כמעט בחיים), בטח שהטפטוף הזה נועד לגרור אותנו למלחמה מולם כך שהדבר הנכון הוא לא להגיב כמו שהם ציפו/מצפים.

עם זאת, עד מתי אפשר לספוג ככה? עד מתי אפשר להשאיר כוח ענק של מילואים שלא עושה שם מדי הרבה?

ובכלל, הרי ברגע שנתחיל מלחמה עם חיזבאללה ואני מניח שזה יקרה בטווח הקרוב-בינוני, למה שלא תתחיל אז מלחמת עולם? מה, לעולם לא נוכל לטפל בחיזבאללה כי איראן תתערב ותתחיל פה מלחמת עולם כללית? אי אפשר להתנהל עם משוואה שכזו. חיזבאללה הוא איום ממשי וקיומי על ישראל, איראן לא.

אגב, אני אשמע הכי רע אבל אני מת שטיל יפגע במחנה של אמריקאים ויוריד שם איזה 100. נראה שביידן החליט להקריב כמה חיילים למען הגחמות של הדמוקרטים אבל מתישהו יתפוצץ לאמריקאים. וזה בדר"כ יהיה שווה לנו.

אני מסכים שעדיף להתעמת עם חיזבאללה עכשיו. לדעתי אין לזה לגיטימציה והיתכנות בלי תיאום עם אמריקה, שמפגינה רפיסות עם איומים שאין כוונה לממש אותם.

ומה אם כל הסיפור הוא כמו בד״כ, כסף?..

אתם באמת חושבים שסופרים אותנו האזרחים בכל הסיפור הזה? שבאמת הביטחון לתושבי הדרום או הצפון הוא החלק העיקרי במשוואות הפוליטיות? שבאמת חמאס תקף רק כי הוא רוצה להשתלט על ארץ ישראל בשם העם הפלסטיני? שאין לזה שום קשר לצינור הנפט שהאמריקאים והסעודים רוצים להעביר לאירופה דרך ישראל? שהפוליטיקאים שלנו (הבכירים כלומר) לא מודעים לעניין הזה? ומה עם הוכחת העליונות של הנשק הישראלי אמריקאי? חץ 3 כבר עשה יירוט מבצעי ראשון, כמה הזמנות אנחנו הולכים לקבל מאירופה? מה לגבי מעיל רוח?

המלחמה של האזרחים היא לא המלחמה של בעלי ההון… כשתפנימו את זה תקבלו הרבה תשובות לשאלות ה״למה״ הרבות שלא מניחות לכם…

אני יודע להעריך אויבים אידואלגים.

אבל זה מדהים שהם אפילו לא כאלו. ועוד יותר מדהים שזה לא אכפת לעזתי הממוצע. גונבים מהם את כספי הסיוע והם מאשימים את ישראל.