הסכסוך הישראלי פלסטיני

היי, ימין.

הטעות היא לעצור עכשיו - כיוון שהאויב במצוקה. אחרת הוא לא היה מבקש לעצור עכשיו.

הטעות היא שבני ערובה מהסוג של: גבר יהודי בן 18+ ללא אזרחות זרה מבינים שהם הופקרו למר גורלם.

הטעות היא לעשות הסכמים עם טרוריסטים. טרוריסטים צריך להדביר בברוטליות חסרת מעצורים למען יראו ויראו.

מי מספר לו שכגבר יהודי ללא אזרחות זרה הוא יכול להמשיך לצפות?

ביידן בנאומו מדגיש שוב עד כמה אנחנו צריכים להחזיק אצבעות שהדמוקרטים יעופו מהשלטון בארה"ב. עאלק למצוא דרך שיהיו שתי מדינות לשני עמים שיחיו זה לצד זה. כאילו שברשות הפלסטינית שהוא כל כך אוהב מוכנים להכיר בזכות הקיום שלנו. טפי.

אז אתה בעצם מציע נחשון וקסמן כפול 240?

אני טוען שאם לא היית מבצע עסקאות בעבר לא היו נחטפים 240 איש, אישה וילד.

אתה מדבר מהרגש. אי אפשר לנהל מלחמה מרגש. ברור שעלה לי חיוך כשראיתי את האמא עם הילדות הקטנות שלה, אבל זה יעלה לנו בחיים של אלפי אנשים בעתיד. הם גם חשובים.

בעיקרון אני נגד שיחרור המוני של מחבלים. גם במחיר של נחשון וקסמן 2 וגם נחשון וקסמן 1000000 . בתור לוחם בשיריון בסדיר ובומילואים (ובפיקוד העורף…) התפקיד של לוחמים זה להוות שכפץ לאזרחים לא ההפך.

במקרה הנוכחי, ברור שזה מצב קיצוני ויוצא דופן. אי אפשר להשאיר עשרות ילדים ונשים בשבי של הנאצים. ברור לי שבסופו של דבר, צריך היה לשחרר מחבלים. הבעיה היא בעיתוי העיסקה ובאופי שלה. חמאס בלחץ , עדות ללחץ שלו, אם תשימו לב, שלא היה מטח של רקטות בשעה שלפני כניסת הפסקת האש. בניגוד לעבר. וזה לא במקרה. הוא בחיים לא היה מסכים לשחרר 3 מחבלים תמורת חטוף אחד. ודווקא בגלל זה היה צריך להמשיך ללחוץ אותם צבאית להכנס לדרום הרצועה ולשים גרזן על צוארו של סינואר. ללחוץ אותו עד הסוף. עכשיו העיסקה הזו סיפקה להם חמצן הישג מדיני יחסי ציבור ומסכנת ישראלים וחילים. גם אם המלחמה תמשיך, אנחנו שוב בנקודת האפס.

זה למה אני מתנגד.

טל זה לא עניין של דיבור מרגש להפך. מרגע שהתחילו במבצע הצבאי יש כל הזמן דיבור על שעון שמתקתק לאחור. הטענה שלי היא שהשעון הזה עם הספירה לאחור הוא פיקציה. שדעת הקהל היא פיקציה. שאלה תירוצים שממשלות השתמשו בהם כדי לא לטפל טיפול שורש בבעיות של ישראל ושהובילו את מדיניות ההכלה ואת נטישת הפתרונות המדיניים.

בהיעדר שעון שסופר לאחור אין שום סיבה שלא לעשות הפוגות במהלכן משוחררים חלק מהחטופים. ממילא חמאס מול צה"ל זה לא כוחות. גם בעוד שבוע זה עדיין לא יהיה כוחות.

זה לא כוחות, אבל אני כל הזמן מרגיש שכל ההתנהלות הזאת היא תכנית של מספר שלבים שהם הכינו מראש. אני לא יודע מה מחכה לנו אחרי השבוע הזה, אבל אני חושש שיש לו מטרה.

הבני שרמוטה הללו ישבו על המבצע הזה שנתיים, וכל הזמן אני מקבל את הרושם שזה לא יגמר בחדירה ב 7.10, ואנחנו עוד לא מצליחים להפתיע אותם מעבר לאגרסיביות בפעולות שלנו והכניסה לבתי חולים.

צריך להסתכל טוב טוב בכל הזירות כולל החותים.

אני חושב שהתכנית הייתה שאנחנו נימנע מכניסה והפצצות בגלל החטופים ושהגדה וחיזבאללה יצטרפו בצורה הרבה יותר מאסיבית.

אתה מערבב בין נושאים. עסקת השבויים לא קשורה למה היו התקוות שלהם באשר למערכה הכוללת, אם בכלל תכננו אותה.

קטאר הם עכשיו המלאכים משמיים. פשוט נורא מה שהמדינה הזו עושה. ולפי כמות הצבא האמריקאי שיש באזור אף אחד לא מתכוון להוריד אותה מהבמה

ברור שתכננו לקחת חטופים. אולי הופתעו מהקלות ומהכמות אבל זה לגמרי היה בתכניות שנמצאו.

התחלנו, חמאס לא מפתיע. ומה שעוד יותר לא מפתיע זה הנאיביות הגובלת בטימטום בצד הישראלי.

והנאיביות היא? הרי כולם דיברו כל הזמן על זה שהחמאס ישחק משחקים ועדיין אתמול שוחררו 24 חטופים. אתה מתחרט? רוצה להחזיר אותם לשבי?

לא אני רוצה ללחוץ על חמאס שישחרר את כל ילדים והנשים בלי שנוריד את המכנסיים בדרך… והדרך היחידה לעשות את זה זה שסינואר ישמע טנקים מעל הבונקר שלו בחאן יונס…

לא רוצה להיות קטנוני , הוא שיחרר 13 11 זה תאילנדים שלא קשורים לעיסקה והיו משתחררים בכל מקרה.

תגדיר “נוריד את המכנסיים”

לא יודע… 49 ימים הם לא שוחררו…

תאילנד ניהלה משא ומתן נפרד עם אירן, לפי השמועות שאני לא יודע אם זה נכון, הם יותר “מרמזו” לאירן שאם חמאס לא ישחרר את התאילנדים האומללים דברים מאוד לא טובים יקרו לאסירים האירנים שתאילנד מחזיקה בבתי הכלא שלה.

אין לי מושג אם זה נכון או לא, אבל ישר אחרי זה חמאס הודיע שהם ישחררו אותם. הם פשוט תפסו הזדמנות לעשות יחצ . זה לא קשור לעיסקה.

סבבה אז יכלו לשחרר את כולם ובכל זאת כרכו את זה עם שחרור הישראלים. אגב האם היום ישוחררו תאילנדים?

כן אמור.

הם לא כרחו שום דבר, גם העיסקה תיכשל הם ימצאו דרך לשחרר אותם.

כל הכבוד למי שהוריד את המכנסיים וגם הגיש לחמאס וזלין. מי שלא הבין ש"לדבר" עם טרוריסטים זה לא משהו שעובד כבר לא יבין לעולם.

אצטט את עצמי:

דרך אגב לדעתי בסופו של דבר הם ישחררו , הם פשוט מחכים להוציא לנו את הנשמה

העניין הוא שיש פה הרבה על הכף מצד הכבוד של מצרים וקטאר. לכן אני לא חושב שלא ישחררו אלא כמו שמשה אומר, זה נטו להוציא לנו את הנשמה.

אני רק מקווה שבהנתן וב 00:01 אין התקדמות אפילו מינורית, הלילה הזה ספציפי צריך להיות לילה שהם לא ישכחו לעולם. אבל על מי אני עובד… נכנסנו ללופ של לרצות את כל העולם ואשתו לפני שאנחנו חושבים לרצות את האזרחים שלנו.

עריכה: נחמד שהחמאסניקים עולים על העצבים של המצרים והקטארים, שם זה מאבק של כבוד וזה הרבה יותר מהיר מהישראלים יפי הנפש

https://twitter.com/i/status/1728492531220975845