הסכסוך הישראלי פלסטיני

ומילה רעה לערוץ 12 (ומניח שגם השאר) שהופכים את זה למופע חצי-ריאליטי סטייל מי נכנס לבית האח הגדול עם עדכונים נונ סטופ בלייב וניחושים מי יהיה ברשימה הפעם ואת הפנים של מי הצליחו לזהות בשידורי הטלוויזיה המצרית. אולי נאיבי מצידי, אבל אני חושב שכמו שלא מדווחים על כל תנועה של טנק בזמן אמת, גם על זה אין צורך. אותי זה לא מרגש ובקושי משמח כשיש עוד 200 בשבי, והיחידים שבאמת זה משמח אותם - משפחות החטופים - סגנון הדיווח הזה לא תורם להם כלום.

ערוצי התקשורת מזמן מכרו את נשמתם ואיבדו כל טיפת מוסר שהייתה להם.

עם כל הכבוד המילה הרעה היא לאזרחי ישראל שממשיכים להאכיל את המפלצת, לבלוע בשקיקה כל אייטם וכל פיסת כותרת מונפצת, האדרת שדרנים וכתבים והפיכתם לחצי אלוהים.

ביום שאזרחי ישראל יסגרו את הטלוויזיה נצא לדרך חדשה והרבה יותר אופטימית.
עד אז מי שינווט את החברה שלנו אלה בעלי ממון וערוצי השיט שואו שיחליטו בשבילנו מה נרגיש ומתי נרגיש - ״מזעזע - קרה x” ״מרגש - אירוע y קרה״ ״חשש ולחץ לקראת אירוע z” ואזרחי ישראל ימשיכו להרגיש בדיוק מה שהאנשים החשובים אומרים להם להרגיש ולחשוב.
הבדיחה היא כל כולה על חשבוננו

מי שזוכר את הסיפור של אמילי הנד, שבהתחלה אבא שלה חשב שהיא נרצחה והוא אמר שהוא העדיף שהיא תמות מאשר שהיא תיפול בשבי אצל החיות אדם? אז אחרי שהוא גילה שהיא נחטפה והיום היא חזרה אליו בפעימה השניה.

היא אזרחית אירית. וזה ציוץ של ראש הממשלה האירי, כנראה האיש הכי פחדן וחסר עמוד שידרה שיש .

https://twitter.com/LeoVaradkar/status/1728535065242612184

כן הלכה לאיבוד ובמקרה ורק במקרה חמאס החזיק בה… כמה אפשר עוד לרדת? מה יש לאנשים האלו?

מדהים שהם לא מבינים שככל שהם מפמפמים את הסיפור העצוב של משפחת ביבס כך הם מרחיקים את השיחרור שלהם.

באמת שקשה להבין שחמאס ינצל את זה עד תום? באמת?

הם מבינים את זה, זה פשוט לא מעניין אותם. מדובר בחבורה של אנשים חסרי אחריות, כנראה גם ללא אינטליגנציה גבוהה מדי, שבאמת מאמינים שהממשלה צריכה לעשות הכל כדי להחזיר את החטופים. וכשזה הסטייט אוף מיינד, כל הקמפיין התקשורתי שווה את זה.

הכל ישפט בדיעבד. החששות ברורים, אבל אם מחזירים שבויים וזה לא יפגע בהישג המבצעי, נניח שגם במחיר של חיילים - זה משהו אחד. אם המבצע מתמסמס, זה משהו אחר.

זה לא קשור, גם אם אני תומך בעיסקה. זה מטומטם ציני ומרושע. חמאס ובמיוחד סינואר, צורכים את התקשורת הישראלית וככל שאנחנו שמים אותם בראש החדשות הוא לא ישחרר אותם. זה עד כדי כך פשוט, מנוקדת המבט המעותת שלהם זה היצע וביקוש. ככל שהם יהיו יותר בחדשות החמאס יאחז בהם יותר כי הערך שלהם יעלה.

בעד או נגד זה אופ טופיק.

שמע
נראה לי שבאופן יחסי מצליחים לסנן לא מעט. אומר זאת כך - בתקשורת הזרה רואים תמונה אחרת לגמרי. יותר מזה לא בטוח שאפשר בדמוקרטיה

“צריך לדאוג לצמצום הפגיעה באזרחים ‘הבלתי מעורבים’ ו’החפים מפשע’ בעזה”.

מדינה מטומטמת שאנחנו…

ציטוט מתוך דברים מדהימים ומזעזעים שכתב (בלי צל של בושה) רונן צור, על המאמצים דאז לשחרור גלעד שליט, ושהיום אחראי גם על הקמפיין התקשורתי של משפחות החטופים:

אחרי כל הפוליטיקאים, מקבלי ההחלטות, ואנשי הצבא והביטחון שיצטרכו לתת את הדין ואולי גם להיכנס לכלא, יש כאן לא מעט אנשי תקשורת וקמפיינרים שאחראים לא פחות, ושלצערי לעולם לא ישלמו את מלוא המחיר של ההפקרות המשוועת שלהם.

מי ששם לב לפני כמה ימים הם שיחררו את הקשישה שהם טענו “שנהרגה” בשבי והפלא ופלא קמה לתחיה שבוע אחרי…

היום הם שיחררו את הילד שהיה איתה. מי שהיה אחראי עליהם זה הגיאהד האיסלמי. אבל כך בלי לשים לב, חמאס שיחרר אותם במיסגרת משא ומתן שרק הוא היה נשא מטעם הפלשתינים.

תשימו לב שזה עוד בולשיט שאכלנו … במשך שנים טענו במערכת הביטחון, שהגיאהד וחמאס זה שתי ארגונים יריבים שהדבר היחיד שמאחד אותם זה שינאת ישראל. במציאות, הגיאהד זה הכלבה הקטנה של חמאס. חמאס אומר לו לקפוץ והוא שואל בוס, עד לאן?

הכל היה בולשיט. איו כזה דבר סוררים או תחרות של ארגונים בעזה, יש בעל בית אחד ויחיד בעזה.

https://twitter.com/avishaigrinzaig/status/1729213692615557552

הוא עוד יתלונן על זה לBBC והם עוד יאשימו אותנו בהרעת תנאים שלו.

• חטיבות חמאס שלמות שאפילו לא התחלנו לטפל בהם
  • התארגנות מחדש של חמאס שכנראה תעלה בלא מעט חיילים הרוגים במידה וצה"ל ידרש להשלים את המשימה
  • מימדי הרס עצומים שמתגלים במיוחד בזמן הפסקת האש. אנחנו אמנם מתרגשים מחזרת השבויים וממשיכים לפמפם את ה-7 לאוקטובר, אבל זה לא יעזור מול תמונות חדשות של ילדים מתים שיוצאות כל יום מחדש. אנחנו מפסידים בהסברה יותר ויותר.
  • לא בטוח שנוכל לשטח את דרום הרצועה באותו אופן שעשינו עם הצפון. ומה נעשה עם תושבי דרום הרצועה וחאן יונס.
  • אפשרות לבלאגן שיסיח את דעתנו - אם זה מהגדה או מהצפון. ברור שזה האינטרס של סינוואר
  • כלכלית זה משהו שמאד מאד קשה להחזיק חודשים ארוכים. מדובר באוכלוסיה יצרנית, בשיא הקריירה שלה וגם החימוש לא בחינם
  • עוד שבוע של השבת שבויים רק יגביר את המגמה הזו

אני רואה את התקשורת בארץ בולעת את המסר של ‘מחזירים שבויים ואז חוזרים ללחימה פול פאואר’. יתכן וזה יקרה, הלוואי, אבל לא יכול להיות שלא מעלים אפילו חשד שהדבר הזה בסכנה.

שכחת שלישראל יש עיינים מלמעלה ועוד הרבה דברים שאין לחמאס כמו ארטילריה מדויקת ומכות שהיא יכולה לתת מהים.
לדעתי ישראל תסחוט את כול העניין של החטופים בדיוק כמו חמאס עד שיוציאו את כול הנשים והילדים.

זה אתה כנראה יכול לקבל כבר עכשיו: תשחרר מאות או אלפי אסירים ותקבל את שלך. נגיד שאם תמשוך את זה תוכל להגיע לאותה תוצאה במחיר מופחת. סינוואר עדיין יצא מנצח מהאירוע.

אני קצת מנותק מחדשות בשעות האחרונות, יש אמת בשמועות הפסקת אש קבועה תמורת שיחרור כל החטופים?

יש אמת להרחיב את הפוגה.

כרגע עוד לא יודעים, אבל זה נשמע שיש שיחות רציניות בקטאר על חתימת הסכם הכניעה של ישראל. זה מתחיל להריח כמו תחילת הסוף של המדינה, כי החיים של 157 ישראלים חשובים יותר.

והתקשורת כמעט לגמרי משתפת עם זה פעולה. הזוי.

אני מאוד מאוד מקווה שזה סתם שמועות ושאין סיכוי שהדברים שמדברים עליהם באמת על הפרק.

שמע אני בתחושה מוזרה מאד
כבר לא יודע מה זה
פחד, חרדה, צער… נראה מאד מאד לא טוב העסק. מקווה שיש מישהו עם תוכנית

אם הסכם הכניעה הוא דבר אמיתי, אני באמת חושב שישראל תתהפך פה. העם יגיב בעצמו באופן עצמאי. נראה כאוס בישראל שלא ברא השטן.

זה מה שמוזר פה. אם ביבי רוצה איזשהו סיכוי להציל לעצמו את הכבוד, הוא חייב להביא הרבה יותר מזה

חמאס הציאה עסקה כול החטופים בשביל כול האסירים ישראל דחתה.