הסכסוך הישראלי פלסטיני

אני חושב שבפעם הראשונה מחנה רק לא ביבי בפורום פה יכול לקוות שהאופי של ביבי ינצח פה. כי ביבי חושב רק על עצמו. סוף המלחמה עכשיו ובאמת הלך עליו :joy:

ברצינות זה כל כך הזוי שזה באמת יקרה.

מה אכפת לו
הציב נקודת פתיחה למומ, מקסימום ישראל תסכים

אני ממש לא בטוח.
הקבוצה שיודעת להפעיל את עצמה טוב יותר בהפגנות ובתקשורת היא לא החלק שמייצג את האינטרס במחיקת החמאס או עזה בכלליות.
עסקת כניעה כזאת של ישראל (אם תתקבל), תתקבל בשמחה גם בתקשורת.

מי נתן לו מיקרופון? הוא לא עשה מספיק נזק?

https://twitter.com/QudsNen/status/1729586954306465927?t=2-zUfVGu7DV8jcdJQ7bFsw&s=19

שתתקבל.

אם חשבו שהמדינה רעדה בהפגנות נגד הרפורמה, אז אין להם מושג מה יקרה פה אם יסגרו את המלחמה הזאת עכשיו. ביבי יצטרך לברוח מהמדינה.

אפרופו הסברה. שני ראיונות אצל פירס מורגן שנחשב מאד פרו ישראלי מאז שכל השיט הזה החל. אחד של הדובר הכי רהוט שלנו, שבאמת עושה עבודה טובה, אבל גם הוא לא יוצא טוב. השני… תבינו לבד

https://twitter.com/PiersUncensored/status/1729236768950477040?t=OaM1fH3wwBqFaaUThs-esQ&s=19

https://twitter.com/PiersUncensored/status/1729598010240196821?t=ZT2GD7kEtm78BVokAiy_Hg&s=19

אני מרגיש שאני הולך לעצבן פה הרבה משתמשים. אבל אני כנראה יצדיק עסקה כזאת.
הכנראה שלי הוא ביחס לכמה סיבות-
1- מעבר להפסקת הלחימה שתוצג כלפי חוץ. יש הרבה מאוד הטבות נוספות שהטינופות יידרשו לקבל. בין היתר, כמות מחבלים מטורפת. מחבלים עם פרופיל גבוה. כספים וכו’. בלי לדעת מה העסקה הספציפית תדרוש קשה לי להגיד אם אני מסכים. ברמת ההפסקת לחימה אני יותר ממוכן להסכים לזה.
2- הצהרה על הפסקת מלחמה (שכמובן מחייבת את מדינת ישראל וממשלותיה הרשמיות, בדומה להסכם הבזיוני של לפיד ולבנון…). לא באמת קשורה לפעולות הלא רשמיות שמבצעת המדינה. ואם יש הסכמה להמשיך בפעולות אלה גם לאחר העסקה אז זה סביר מבחינתי.
3- בתאכל’ס, אני לא מאמין שממשלת ישראל תאשר בין כה וכה פעולות יותר אגרסיביות בצורה מהותית.
4- אחרי שהבנתי את עומק ה"הישג" של הנבלות הייתי בטוח שהם ייסחטו אותנו רגשית עשורים קדימה. גם הנבלות חשבו ככה. לגדוע את החלום והיהב המטורף שלהם לשרוף לנו את הלבבות. הוא הישג לא מבוטל שלנו.
5- החלק הכי מוזר מבחינה אישית שלי. היא שאני מתנגד והתנגדתי (כמובן ההתנגדות שלי לא הייתה מוחצנת, אבל על התפקיד הבזוי של התקשורת ודחיפתה לגבי ה"דעות" הנכונות נדבר בהזדמנות אחרת) לעסקה הנוכחית. אבל אחרי שכבר הוחלט ברמה האסטרטגית להסכים לעסקה אז צריך להתאים אותנו טקטית לפעולות שנגררות בעקבותיה.

מי שרוצה להפסיק עכשיו את הלחימה מוזמן לראות את הסרטון שהם פירסמו עכשיו על שיחרור החטופים. אני ישמור על איפוק ולא יגיד מה אני חושב על זה.

חיות אדם . לתת להם עיסקה כזו זה לחתום על הפטירה של המדינה יחד עם הכבוד הלאומי שלה.

אני יתאפק ולא יגיד מה אני חושב.

לכו תראו את החיות האלו. אחרי זה תחזרו ותגידו לי באמת אם צריך להפסיק עכשיו.

לא להפסיק עד שמגיעים לסינואר ודף . אחרי זה אפשר לדבר על סוג של עיסקה. מבטיח לכם שבמקרה הזה הם יתחננו להפסיק בעצמם. וגם אז להרוג אותם.

אותם אנשים שהרעידו את המדינה ברפורמה אלה האנשים שקוראים ויקראו להפסיק את הלחימה עכשיו.

משה, אני אגיד גם בשמך אם תרשה לי…
אני מזכיר לכם שאנחנו נלחמים נגד אנשים שחטפו ילדים, נשים וקשישים אילצו ילדים לראות איך הם רוצחים את ההורים שלהם. אילצו הורים לראות איך הם רוצחים את הילדים שלהם, אנסו, שרפו וכו וכו’…

הם גם הצהירו בפומבי שהם יעשו את זה שוב ושוב.

צריך להרוג את כולם, לא לעשות איתם עסקים והפסקות אש.

זה לא כל כך נכון. רוב האנשים בעד להמשיך עד הסוף כולל אנשי שמאל. יש קונסזוס מאוד גדול פה ואסור לפספס את זה.

זה שבטויטר משתי הצדדים יש פסולת אנושית זה לא מראה על הכל.

נתי, עצם ההסכמה עם זה בגדול דיי זורקת לפח את העובדה שפרצו לנו לגדר ובפעם המי יודע כמה הפקרת את הדרום בצורה החמורה ביותר, ועוד נשארת האפשרות שזה יקרה שוב כי חמאס עוד יהיה שם ולא “מנוטרל”.

להפסיק את הלחימה אומר שאין מין הנמנע שזה יקרה שוב ונחזור למעגל הקונספציה.

ישראל כבר לא יכולה להרשות את זה לעצמה.

אל תגזימו חברים. אני ליכודניק מבטן ומלידה. אני לעולם לא זגזגתי בבחירתי, וגם היום אני יכול להגיד שאני הצבעתי ליכוד למרות שידעתי שהרכב הממשלה יהיה לא לטעמי.
*ועל התנגדותי למחאה ועל העומדים בראשה, אני לא רוצה להכביר במילים.
אני פשוט ריאלי (לפחות לטעמי). אני לא חושב שלממשלת ישראל יש את הביצים ללכת עד הסוף. וזה ממשל לא משנה מי היו מרכיבים את אותה ממשלה…
נדב, הכול טוב ויפה. אבל ריאלית לשנייה. יש איזו פעולה מהותית נוספת שאתה חושב באמת שלממשלה ולגופים שלה כמו הדרג הביטחוני, המשפטי והכלכלי. יש אומץ לאשר?, אני אשמח שתגיד לי איזו?. כמו שכתבתי בהושעה הראשונה. הרג הבכירים יכול להמשיך גם לא ברמה הרשמית (ואולי גם עדיף שכך). אני באמת אשמח אם מישהו יגרום לי לשנות את ההסתכלות שלי על המצב.
ואני רק שוב ידגיש, כל העסקאות הבאות הם תולדה של ההסכמה של המדינה לעסקה הנוכחית. אני חושב שהיה אסור לנו מראש לנהל משא ומתן על ילדים ואזרחים זרים. היינו חייבים לתת להם לשבור את הראש איך הם מסבירים את זה. אבל ברגע שהסכמת לזה, אז כל דבר שלאחר מכן הוא סחיר ברמה כזאת או אחרת.

הרג בכירים אחרי סוף לחימה לא יכול כי

א. הם יהיו בבונקרים

ב. זה יגרור שוב הסלמה ותחזור לאותה נקודה.

ושלא לדבר שלא נעיז לגעת בהם בקטאר.

מה יצא מהפעולות ה"לא רשמיות"? זה מנע בסוף את מה שקרה? זה שלמנהיגים אין אומץ זה רק אומר שצריך להחליף מנהיגים.

יש גם משהו מבחינת אמירה ברגע שאנחנו ממשיכים לטחון אותם דק לגבי כמה אפשר לפגוע בנו. אנחנו לא יכולים להראות רפיסות במזרח התיכון. מה ימנע מהחיזבאללה לעשות את אותו דבר. תמיד האנדגיים יגיע לנקודה הזאת שהם מזיינים אותנו ואנחנו נכנעים בגלל לחץ בין לאומי, ובגלל חטופים. הסייקל הזה חייב להישבר, וחייבים לחשוב על העתיד הבטחוני שלנו.

הכול טוב ויפה. אבל אתה רואה איזושהי פעולה שוברת שיוויון שנעשה?
לצערי, האירוע של השביעי לאוקטובר פוגש אותי בכל המקומות האפשריים. גם באישי וגם במקצועי. ועם כל הכאב, אני לא מאמין שיהיה משהו משמעותי בקבלת ההחלטות.

• ולמען הסר ספק, אני הראשון שייתמוך בטרנספר וסיפוח שטחי רצועה. האמונה בפתרון הזה אף פעם לא השתנה אצלי. אני פשוט לא מאמין שיש לנו אומץ לקבל החלטה כזאת.

בכירי חמאס פחות מעניינים. הם ימשיכו להירדף עד סוף ימי חייהם גם אם יצאו חיים מהמערכה הזו. מה שחשוב הוא שארגון שמוציא לפועל פעולה כזו לא נשאר בשלטון.

אחרי הבושה של ראש ממשלת ספרד ובלגיה, ישנם גם קולות אחרים.
ראש ממשלת הולנד הנבחרת הוא, מסתבר, ידיד ישראל גדול
https://twitter.com/i/status/1729552046494269464

מושלת מחוז מדריד (תיהיה נשיאה אם תרצה) בנאום מאותו סגנון, תפעילו תרגום. העניין של האור מול החושך עובד הרבה יותר טוב מדיבור על הסכם או נסיגה כלשהי ממו"מ. רק אנשים עם מחשבה כזו הם אלה שמביעים את התמיכה הבלתי מסוייגת בישראל. זה ההבדל בינה ובין ראש ממשלת הולנד לבין פירס מורגן שתומך עכשיו כי חמאס התחיל.

וכמובן הגרמנים שמביעים תמיכה בלתי מסוייגת
https://www.i24news.tv/en/news/international/europe/1701159704-germany-freezes-aid-for-unrwa-operations-in-gaza-amid-internal-review

מעט צדיקים, אבל יש כמה.

כניעה מעמידה בסכנה הסכמי שלום קיימים ופוטנציאלים. איזה אינטרס יש למדינה כמו ערב הסעודית להסתמך על מדינה נכנעת? הם ילכו לאיראן בלי שום בעיה, וגם איום החות’ים על הסעודים ייפתר ככה.

זה באמת מחרפן לשמוע שכל כך הרבה אנשים, לפחות מאלו שמתראיינים בתקשורת, מאמינים שהחזרת החטופים הוא ערך עליון על הכרעת החמאס. איך יכול להיות שחייהם של 160 אנשים עדיפים על המשך קיומה של המדינה? הם באמת לא רואים לאן הסכם כניעה יוביל אותנו?

זה גם מתחבר לי לחגיגות סביב כל קבוצת חטופים שמשוחררת שאני לא יכול להבין. אפשר לשמוח שחטופים חזרו, אבל לחגוג? מה אתם חוגגים, שארגון טרור הכניע אותנו לשחרר מחבלים תמורת ילדים בני 8?

המצב הזה לעולם לא ישתנה כל עוד התרבות הישראלית תומכת בטרללת הזו. כל חטוף שמשוחרר צריך להתקבל בחיבוק עצוב ובכי, לא בחגיגות.

יש אסימון נוסף שחייב ליפול פה: התוצאה היא לא רק פונקציה של מה שיש לנו בראש.

אם נאהב זאת או לא, הטרור נתפס כמה שכן מצליח להכריע את ישראל. החיזבאללה העיף אותנו מלבנון וחמאס הודף אותנו מעזה. אכפת להם מכך, משטחם ומהאסירים שלהם… חייבים להשיג הישגים בגזרות האלה ולהפסיק לספר לעצמנו סיפורים. התקשורת חוטאת לתפקידה באופן שאני לא זוכר כמוהו.