הסכסוך הישראלי פלסטיני

זה מצחיק ומדויק לשניות אלה, אבל בסוף, אני מבטיח לך שברגע שנתניהו יעלם מהתמונה, מנהיגים יידרשו להציג חזון. אזרחי ישראל לא יסכימו לחיות במדינת יאוש. את מה שהוספת יהיה הרבה יותר קל לשקם ולהעיר לחיים. תאי גזים טרנספר ופצצה גרעינית לא.

3 מדינות ל-2.5 עמים: ישראל, ירדן ומצרים.

אני תומך! עכשיו נשאר רק לגייס את ירדן ומצרים ובא לציון גואל. בינתיים לירדן ומצרים די נוח עם זה שישראל חוטפת את כל האש. יש לך רעיון איך לשנות את זה?

קודם כל - להבין שזה לא יקרה בשנים הקרובות. זה פתרון ארוך טווח, שייקח לו במקרה הטוב 10-20 שנה לצאת לפועל. אנחנו צריכים למוטט את רעיון שתי המדינות בעולם לאט לאט. להתחיל להשקיע בהסברה, ולהתחיל לפמפם את הנרטיב שלנו - מעולם לא הייתה מדינת פלסטין, והאנשים שקוראים לעצמם “פלסטינים” היו ירדנים ומצרים בין 48 ל-67. אם הם קוראים לעצמם פליטים - שיתכבדו מדינות האם שלהם וייקחו אותם. כשניסינו לתת להם מדינה (05) קיבלנו את חמאסטן, וזה לא ניסוי שאנחנו מוכנים לקחת בו חלק עוד פעם. בשנים האחרונות הזנחנו את הזירה הזאת, ונתנו לעולם להאמין שיש להם איזו זכות להגדרה עצמית במדינה ששטחיה הם חלק מארץ ישראל. נזק עצום. ייקח זמן לתקן.

אה, ובינתיים, להשתמש בדרום הרצועה בפי 10 יותר כוח ממה שהשתמשנו בצפון הרצועה. שלא יהיה לעזתי אחד בית לחזור אליו. אם מישהו בעולם לא סבבה עם זה - שיתכבד וייקח את פליטי המלחמה המסכנים.

יש סיבה שאהזכור של החטופים הבדואים לא מופיע בכל ערוץ בין אם זה ישראלי/זר/ערבי? למה לא מראים לכולם שחמאס לא אכפת להם אפילו מהמוסלמים? שיזכירו שוב ושוב שגם הרגו חלק ממשפחתם.

מה שמצחיק הוא שהם אפילו מראים את זה בסרטון החזרת החטופים ואף אחד לא כותב מילה.

חזרנו לתקוף בעזה, אבל זה נראה לי יותר בשביל ללחוץ על החמאס לשחרר חטופים. שהיה ברור, בלינקן אתמול הגיע בשביל להודיע שהחגיגה נגמרת. אם נקשיב לאמריקאים, חמאס ינצח. אין יכולת אמיתית למוטט את חמאס בלי תימרון קרקעי בדרום ולהכניס כוחות בלי למוטט שם את המבנים זה מתכון לאסון ולועדת חקירה עתידית.

אני יודע שכול העולם מקבל את זה אבל הצביעות האמריקאית כל כך מסריחה. תרשמו בגוגל “קרב מוסול” ותראו איך האמרקאים מחקו אותה … וזה שדאעש הרבה פחות מסוכנת ומאיימת לאמריקאים מחמאס לישראל.

האבא התראיין ואמר שהם לא מסרו תמונה מטעמי צניעות המשפחה. כנראה שזה קשור גם בסיקור.

נעשה הרבה מאד נזק הסברתי בזמן של הפסקת האש… אני מעריך שיש אשראי של שבועות בודדים ויגמר האירוע. יהיה קשה מאד להכריע ככה.

הסיפור הזה על החיילים שוידאו הריגה של הבנאדם הלא נכון אתמול בפיגוע בירושלים… שמישהו ישלח פרחים לילד של כולנו ולכל תומכיו. זה המחיר.

מסכים מאוד
ברוח כל השבוע האחרון ועם כל הדיבורים שרצו לאחרונה על ״המחבל שאלאור עזריה ירה בו לא יהיה חלק מעסקת שבויים״ זה פשוט סמלי

סרטון מזעזע, ממש מקרה נורא

בכל הסיפור הטראגי הזה אנשים שוכחים להזכיר שאותו גיבור קיבל את הנשק למנוע רצח נוסף של טרוריסטים בזכות בן גביר וחבריו. ת.נ.צ.ב.ה

שאלה תמימה מי זה הילד של כולנו?

אז הוא בעצם הקרבן הראשון של המדיניות של בן גביר? אני בטוח שיצטרפו אליו רבים…

אלאור אזריה שהוביל את אופנת ההוצאות להורג ללא משפט.

מי שירה בטעות זה שתי חילים עם רישיון לנשק של צהל, אני באמת לא מבין מה זה קשור למדיניות של בן גביר. אם כבר האזרח שהציל בחייו את האזרחים שם השתמש בנשק פרטי.

טרגי ואיום ונורא. אבל אני לא מסוגל לשפוט מאחורי מחשב וקפה אנשים שבאמצע של טבח של החמאס מנסים לעזור ולבלום . צריך לחקור ולהפיק לקחים. אבל צריך להבין שהם לא “הרעים” הם לא אלו שבאו לרצוח אזרחים. לא יודע באמת מה צריך לעשות איתם. לא מומחה בתחום הזה.

מקרה עצוב.

לשפוט במקרה בודד ולהסיק מזה מסקנות על הכלל זה טעות. הטעות היתה בזהוי של אותו אזרח בתור מחבל. במקרה של אזריה היה זיהוי ודאי של מחבל.

גילוי נאות, ליאור אזריה בצדק קיבל עונש. אף פעם לא הייתי בצד שלו. כן הפכו אותו לשעיר לעזאל אבל הוא היה צריך להענש.

אותו גיבור ז"ל חתר למגע תוך ידיעה ברורה שיש סיכוי סביר שהוא ייפגע. אותו מעשה הירואי של המנוח רק מוכיח לי שהמדיניות במדינה כמו שלנו (שרוב העם עשה צבא), היא סופר מוצדקת. אותו מנוח עשה הכול בשביל להציל חפים מפשע גם במחיר אישי. גיבור אמיתי.
ולגבי היורה, בדיוק כמו עזריה אני מקווה שהיורה יקבל עונש משמעתי ולא חס וחלילה פלילי.

הקשר למדיניות בן גביר היא שברגע שאזרחים מסתובבים עם נשק צפויות להתרחש תקלות רבות: ילד ישחק עם אקדח של אבא ויהרוג חבר, נער יגנוב את האקדח של אבא ויתאבד, רעב על חניה יסתיים ברצח בנשק חם וחיילים יחשבו שאזרח מחזיק נשק הוא מחבל. בצד החיובי אזרחים מחזיקי נשק ינטרלו מהר יותר מחבלים וימנעו רצח. אם המדינה מחוקקת חוק חדש או מעודדת אזרחים להתחמש, קץראוי שתבדוק במשך שנה או שנתיים איך נראה המאזן הכללי. לצערי זה לא יקרה.

החיילים הם לא ה"רעים" כי כשהם קמו בבוקר הם לא תכננו לפגוע באף אחד אבל כשה"מחבל" נכנע אסור היה להם לירות והם ירו. אלאור אזריה הואשם בהריגה למרות שביצע רצח.

עם החלק הראשון שלך הייתי מסכים אם לא היינו מדינת היהודים שהטרור בו מופיע בכל פינה ובכל זמן.
עם החלק השני אני לא יכול להסכים. אתה באמת חושב שאלאור או החייל במקרה הנ"ל היו יורים אם לא היינו מדינה שסובלת מטרור יומיומי??, המדינה הזאת פוסט טראומטית. אי אפשר לשפוט אותם באמות מידה סטנדרטים. דין משמעתי, הורדה מלחימה ואולי אפילו שחרור משירות. זה העונש המקסימלי שהם היו צריכים לקבל. חס וחלילה שחייל יפחד לירות. אנחנו עדיין חיים בצבא שמלמד שאם יש ספק אז אין ספק.

בטח שאפשר. חייבים. יש הוראות פתיחה באש בדיוק בשביל שחיילים לא יסתובב וירצחו חפים מפשע. האיש האומלל הזה עשה מעשה הירואי והחיילים המטומטמים האלה הרגו אותו כשהוא לא היווה שום סכנה. לא מפתיע לגלות שמדובר בשני מתנחלים.

חס וחלילה שחייל יפחד לירות? בירושלים? באזרחים? במי שמרים ידיים? בטח שיפחד לירות. ירי הורג. אוי ואבוי אם לא יפחדו לירות.

אני ניסיתי להיות סלחן ולנסות להבין את החייל, אבל לצערי אין שום אפשרות אחרת . חייבת להיות חקירה והעמדה לדין פה

https://twitter.com/Yossi_eli/status/1731185902171382105

מה זה אירוניה?

אירוניה זה שכבר כמעט חודשיים כל ערוצי החדשות נמנעים מלשדר את סרטוני החטופים של חמאס, בהם רואים את החטופים האומללים אומרים למצלמות שצריך לעצור את האש מיד ולתת לחמאס כל מה שהם רוצים כדי לשחרר את כל החטופים - וזה כדי ‘לא להשתתף ולסייע לטרור הפסיכולוגי של חמאס’ ; רק כדי לשדר עכשיו בלופים את סרטון התעמולה של מטה החטופים, בהם רואים את החטופים ששוחררו קוראים לעצור את האש מיד ולתת לחמאס את כל מה שהם רוצים כדי לשחרר את יתר החטופים.

“תקשורת” בפשיטת רגל מוחלטת.

למי שבטעות לא מבין את הסאב-טקסט - ישראל אשמה גם בטרור איסלאמיסטי שמתרחש על אדמת צרפת, או, במילים אחרות: “יש משהו בדבריו”.

בשלב הזה, צרפת (ואירופה בכלל) היא כמו אישה מוכה, שבמקום לראות ולהבין מי זה שבאמת מאמלל את חייה - מגנה על הבעל המכה כל הזמן, ומאשימה את כל מי שמנסה להראות לה את המציאות כפי שהיא.

לגמרי לגמרי מיותר.
ה’מתנחלים’ נלחמים ומגנים עלינו בגופם ובנפשם בכל הגזרות, ובמספרים גדולים בהרבה מחלקם היחסי באוכלוסיה. להשחיר את כל הציבור הזה, בגלל אחד שסרח - זאת פשוט הסתה פרועה. מה גם שע"פ הדיווחים אחד משני ה’מתנחלים’ האלה, ניסה להניא את חבר שלו מלירות.
ואלאור עזריה גם מתנחל? אז מה ה’תירוץ’ שם? שהוא מזרחי בבון?

אתה פשוט מלא בתפיסות ודעות קדומות, ואז עושה צ’רי פיקינג לאירועים שיאששו לך אותן - גם אם האירועים לא קשורים בכלל.
כמו בניסיון שלך ‘להוכיח’ שצריך להגביר את הפיקוח על רישיונות הנשק. פה ייתכן בהחלט שאתה צודק.
אבל המקרה הזה בטח שלא מוכיח את הטענה, ואם כבר להיפך - מי שנטרל את המחבל וסיים את הפיגוע היה דווקא האזרח עם הנשק הפרטי. ומי שהשתמש בנשק לא כראוי היה דווקא זה שבכל מקרה היה זכאי לנשק, גם תחת תנאים מגבילים בהרבה - החייל הקרבי שיצא הביתה.