הסכסוך הישראלי פלסטיני

לא אמרתי שמוכיח. אתה קצת לא נאמן לאמת. אמרתי שמדינה אחראית שמשנה נהלים צריכה לאסוף נתונים בשנה הקרובה ולהסיק מסקנות. ציינתי גם את הנזק האפשרי וגם את התועלת האפשרית וטענתי שצריך לבחון מה גובר על מה? הנזק או התועלת?

מתנחלים זה לא גזע או צבע עור. זה אקטיבי. היחיד שאמר שאלאור אזריה הוא מזרחי בבון זה אתה.

א. בכוונה כתבתי ‘הסתה’, ולא ‘גזענות’. בחרתי את מילותיי בקפידה. אפשר להסית כנגד ציבור מובחן, גם אם מה שהופך אותו לציבור הוא פרי בחירה.
‘שמאלנים בוגדים’, נשמע לך מוכר?

ב. להיות מזרחי זו לא בחירה. להיות בבון זה כן.

ג. להיות מתנחל זאת בחירה, בדיוק כפי שלהיות קיבוצניק או בן פריפריה זאת בחירה.
נכון, לכאורה זאת בחירה חופשית איפה לגור. אבל בפועל, הסיכוי שלך להיות מתנחל/קיבוצניק/בן פריפריה גדל עשרות מונים אם נולדת להורים מתנחלים/קיבוצניקים/בני פריפריה. ככה שיש כאן הסללה מובנית.
על אחת כמה וכמה כשאנחנו מדברים על חיילים צעירים, שנמצאים עדיין תחת חסות הוריהם וגרים היכן שהוריהם קבעו את מקום מגוריהם.

ד. האמת שלעצם העניין זה בכלל לא משנה אם זה נבחר או לא נבחר. זה דיון פילוסופי שאפשר לנהל בהזדמנות אחרת. מה שחשוב זה שבשורה התחתונה ניסית להכליל ולהשחיר ציבור שלם, על בסיס מעשה (נפשע, ככל הנראה) של אדם אחד.

נ.ב. האמת שחששתי שיהיה מי שלא יבין נכון/יוציא מהקשרו את ה’מזרחי בבון’, אבל לא חשבתי שזה יבוא ממך, במודע, לצורך טיעון דמגוגי זול. קצת מאכזב למען האמת.
וסתם לצורך העניין - קיבלתי לייקים על ההודעה שלי מיותר ממזרחי אחד, ככה שכנראה לפחות הם הבינו בדיוק למה התכוונתי. ואני די בטוח שלא רק הם.

הבבון המזרחי היה דרך שלך (דמגגוית וזולה) לעקוץ “טיעון אשכנזי” (=“טיעון של סמולני בוגד”). כולם הבינו שלא אתה הגזען אלא שאתה טוען שהשני הוא הגזען (כלומר אני) וקיבלת לייקים מעוד אנשים שחושבים שזה טיעון אשכנזי.

ההורים שלי אמנם ארגנטינאים אבל הסבים שלי היגרו לארגנטינה חצי מרוסיה (היום בלרוס) וחצי מטורקיה. בתור חצי-חצי אני יכול להעיד שהגזענות כלפי מזרחיים היא מוסתרת יחסית ודבר שיש להתבייש בו (בקיבוץ עדיין מידי פעם נפלט למישהו פרענק) ואילו הגזענות כלפי אשכנזים היא לחלוטין דבר להתגאות בו.

אלאור אזריה הוא לא בבון כי לבבונים אין רובים. רובים יש רק לבני אדם. גם יצר נקמה אני די משוכנע שלרוב החיות אין (אם יש כאן זואולוג חובב אשמח לשמוע אם אני טועה).

ולגבי ההסתה - אני מאוד לא מסמפט מתנחלים (באופן כללי ולא ברמת הפרט) בגלל הנזק שהם גורמים לי ולמקום בו אני חי. בטוח שההכללה שלי היא גסה ושיש גם גם אחלה אנשים אבל(!) התפיסה לפיה צריך להרוג ולנטרל מחבל גם אם הוא נכנע היא תפיסה שמקודמת במלוא הכוח על ידי נבחרי הציבור של הבוחר החרדלי. אם נבדוק כמה קולות בן גביר וסמוטריץ קיבלו בישוב אחיה אני די משוכנע שנבין למה החייל ירה.

לא זכור לי שכשעשו בזמנו לינץ בבחור אריתראי כי חשבו שהוא מחבל אלה היו מתנחלים.

כל ההתחפרות שלכם בבורות המחנאות, תפיסת העולם שמושרשת בפוזיציה ותו לא וחוסר הביקורת העצמית מביאה לסופה של החברה המערבית הליברלית.

חבל.

לא יודע מה היה “אשכנזי” בטיעון שלך, או אפילו “סמולני בוגד”. הטיעון שלך היה פשוט מכליל ודוחה, כלפי ציבור שלא ראוי להכללות כאלה, ואת זה תקפתי. הבאתי את מקרה אלאור אזריה כמקרה מקביל נוסף של מישהו שביצע את מה שהעברת עליו ביקורת (שימוש לא ראוי בנשק), ושלא עומד בהכללה שלך (‘המתנחלים הם ציבור של מוציאים להורג’, או ‘מוציאים להורג הם בהכרח מתנחלים’ - 2 ההכללות השקריות והדוחות האלה משתמעות מההערה המקורית שלך).
בגלל שההכללות שלך לא תופסות על מקרה אלאור אזריה, “הצעתי” (אכן, בצורה שמשרתת את הטיעון שלי) הכללה חלופית, שאולי כן תתאים לך. אם ההצעה שלי לא מתאימה לך, אתה מוזמן לספק הכללה אחרת שכן תתאים למקרה. או, יותר טוב - פשוט להימנע מהכללות שקריות ממקרה בודד של עבריין שסרח.

בדיוק. ולכן ההשוואה להסתה המוכרת של “סמולנים בוגדים” היא כל-כך מתאימה. גם שם ההסתה מגיעה מצד אנשים שלא מסמפטים שמאלנים באופן כללי, בגלל הנזק שהשמאלנים גורמים להם ולמקום שהם חיים בו (לתפיסתם). ובדיוק כמו שם - ההבדל התפיסתי-אידיאולוגי לא מצדיק בשום צורה הסתה פרועה כנגד ציבור ערכי שלם, שתרם ותורם רבות למדינה.

"מטה משפחות השבים והחטופים מסר היום כי למרות בקשתם, קבינט המלחמה טרם נפגש איתם. “עדויות החטופים ששוחררו מעלים חרדה וחשש עמוק בקרב המשפחות. לאור זאת, לפני יותר מ-24 שעות, ביקשנו להיפגש עם קבינט המלחמה ונענו בהתעלמות מקוממת”.

בעקבות ההתעלמות, מסר המטה כי יקיים מחר מסיבת עיתונאים בה ישאל בפומבי את הקבינט האם הוא עדיין מחויב לשחרור החטופות והחטופים?"

מבזק של וואלה.

טוב מאוד. הקבינט לא צריכים להיפגש איתם עד סוף המלחמה. בארהב במקרים כאלו אין בכלל ויכוח.

לא שיש לי ציפיה מביבי, אבל הלואי שהוא יענה להם בתשובה הבאה:

“המטרה החשובה ביותר במלחמה זה הכרעת חמאס, הכרעת חמאס תוביל לשיחרור החטופים. מטרת המלחמה בעזה זה להביא לסוף שלטון חמאס והסרת האיום הצבאי שלו מאזרחי ישראל.”

זה אומנם יביא לו כנראה את סוף שלטונו כי אנחנו חיים במדינה מטומטמת. אבל זה צעד עצום להוציא את הטירוף הזה מפה.

לצערי לביבי אין מנדט ציבורי להגיד כאלו דברים, או להתנהג כך. יש כאן בעיה עם העם. אולי זה רק התקשורת מעוורת אותי, אבל זה לחלוטין נראה שיש קונצנזוס ברור שהחזרת החטופים קודמת להכל.

מסכים.

אם אני לא טועה, בן גוריון אמר שהתפקיד שלו זה לעשות מה שהעם צריך לא מה שהעם רוצה… (אני חושב חחח)

אני חושב לעצמי אם זה באמת רוב העם או איזה מיעוט שהתקשורת מפמםמת לנו לחשוב.

היתממותך נרשמה

ולגבי היעלבותך בשם ציבור ערכי - השאלה היא מהם הערכים של הציבור הזה. לא כל ערך הוא ערכי מבחינתי.

סבא שלי היה חולה על נשיונל גאוגרפיק. You couldn’t be more wrong.

בעצם you could. הם מתיישבים בשטחים הנמצאים בשליטה ביטחונית ואזרחית ישראלית.

כשאתה אומר מתנחלים אתה מתכוון ל:

נשיונל גאוגרפיק זה בולשיט. הם כותבים תסריטים לצילומי חיות ומאנישים אותם. זה הכל פרשנות ועריכה. ראיתי פה ושם סרטונים שנראים כמו נקמה (פיל רומס תנין שניסה לאכול גור פילים) אבל זה מאוד יוצא דופן.

עורב היא חיה עם זיכרון חזותי פנומנלי שבא לידי ביטוי ברדיפה ותקיפה אם סיכנו אותו.

משהו מעניין ששמעתי היום. מטופל חזר מספרד וסיפר לי על העבודה המטורפת שעושים באלג’זירה כערות בין לאומי בכמה שפות שמשודר בכל העולם והוא בעצמו ראה ואמר שהם משדרים פשוט מלחמה אחרת לגמרי.

אולי הגיע הזמן שישראל, או גוףציהודי כלשהו גם יוצא ערוץ טלויזיה בין לאומי כזה. העבודה שלהם בערוץ הנוטה הזה היא משהו ששווה ליישם גם אצלינו.

איבדתי אותכם. מה קשור עורבים ליחיא סינואר? חוץ מזה שאני לא רוצה להעליב את העורבים.

אופ טופיק, שלא תבינו אותי לא נכון, זה מאוד מעניין כל השיחה על בעלי חיים ונקמה. מניח שאצל דולפינים וסוגים מסוימים של לויתינים אפשר גם למצוא רגשות כאלו.

תגידו, אני היחיד שקצת מודאג בלשון המעטה?

• דיווחים קשים על הנעשה הצפון, כגון:
    תושבי מרגליות מיום שישי ללא חשמל בעקבות מתקפת חיזבאללה על תשתית חשמל "בקרוב מאוד כל התרנגלות ימותו ללא חשמלי צה"ל לא מאפשר לתקן את התשתית מחשש לירי נ.ט לעבר עובדי חברת החשמל

• כותרות מוכתבות שמסבירות לנו למה מטרות המלחמה בעצם כמעט מושגות, בניגוד למה שאנחנו רואים מול העיניים:
    “סינוואר לא העריך נכון את עוצמת תגובת צה"ל ו"עדיין בהלם מהתמרון ומהפעולות בשיפא”. בתוך כך, במערכת הביטחון מעריכים כי הפעולות בדרום הרצועה ישלימו את מטרות המלחמה"

• המצב בעזה נוראי, ממש הופך את הבטן. כמות הקורבנות שם עצומה. מבחינה בינלאומית לא נחזיק עוד הרבה. בתקשורת הישראלית לא מראים כלום, הזוי. גם אלימות מתנחלים לא עושה לנו שום טוב בפן הזה ובכלל

• משתלטים על ספינה בים האדום ויורים עלינו טילים מתימן

• שרים מפזרים איומים ללא כיסוי. נסראללה כבר מת מצחוק משרי ממשלת ישראל

אני מצפה מהמנהיג הישראלי שינהל את האירוע. זה אומר הן צבאית והן מדינית. מדינית - חייבת לבוא עם מדיניות פשוטה. כמו שביבי ידע לצייר את הפצצה באו"ם - ככה שיכתוב שלוש מטרות על נייר ויאשים את חמאס במלחמה. על זה הוא צריך להוסיף חזון ליום שאחרי. גם ככה בעולם הוא נתפס כקיצוני, שיוכיח שהוא מוביל אחרת הוא יהיה מובל.

בחיי לא הייתי מודאג כמו שאני היום. אפילו לא קרוב. אחרי אותה שבת נוראית קיבלנו הזדמנות לשנות את המשוואה ואני מאד מקווה שננצל אותה.

https://www.now14.co.il/או-שחיזבאללה-יורחק-מגדר-הגבול-או-שביי/

משיחות עם כמה בדואים בעבר אני הבנתי שאין חיה יותר נקמנית מגמל. ברמה שאם הגמל מפחד ממך הוא ימצא מה חשוב לך (כלים, בני משפחה וכו’) ויתקוף אותם.

גם יש סיםור על סנאי שגורש ע"י אמריקאי והסנאי חיכה לו מחוץ לבית במשך שבועות ותקף אותו כל פעם שיצא…
על שימפאנזות בכלל אין מה לדבר זה החיה שהכי קרובה לבני אדם בהתנהגות והם אלימים, נוראיים ונקמניים.

אפרופו שימפנזים:

זה יכול להיות סרט אימה מעולה.

פאקינג סנאי.

צץ לי ביוטיוב

לא צפיתי בסרטון, אבל אם הכותרת שלו מתמצתת את המהות, הוא צודק.
הם רוצים להסדיר שישראל תצא מעזה, בתמורה הם יחכו שנה עד שנה וחצי לפני שיכנסו לשחוט עוד כמה אלפים, לאנוס, לבתר ולחטוף.
בניגוד לפיגור השכלי שיש לחלק מהעם פה, הם מעולם לא הסתירו או שיקרו בנוגע לכוונותיהם.

לא צפיתי גם אבל נראה לי שאלה דברים שאמר לפני השביעי באוקטובר