הסכסוך הישראלי פלסטיני

גלנט אומר שהתמרון הסתיים בצפון וצפוי להסתיים בקרוב בדרום. מישהו יודע למה בדיוק הוא מתכוון? לא בציניות

לא שלא מצויינות פה עובדות נכונות, וזה אף לא הטקסט הראשון בו אני נתקל בסגנון הזה - אבל אתה באמת קונה את זה? ברור שיש מקומות מהממים בעזה. מצד שני, מקום עם שני מיליון אנשים ואבטלה בשמיים - כנראה שהרוב לא ממש ככה

אבל זה מה שהוא אומר לך -
לא הייתה צריכה להיות שם אבטלה בשמיים כי השקיעו בהם ושפכו עליהם כספים מפה להודעה חדשה בשביל שתהיה להם עיר יפה וראויה.
בפועל הם חירבנו את הכל ועסקו בפיתוח מכונת מלחמה על חשבון פיתוח החיים לאזרחים.

פשוט, לא?

פשוט רק לא כל כך נכון… כלומר אין ספק שהם חירבנו הכל ופיתחו מלחמה במקום חיים אבל זה לא שהיה שם סיכוי כלשהו למשהו.

ברור, הם הרי צמאי דם ולא מעניין אותם כלום חוץ מהרג.

הרי ברור שגם אם מחר כל היהודים והציונים עוזבים את א״י ועוברים לאוגנדה, עדיין אין שם סיכוי כלשהו למשהו. הם עדיין בשליטה של ערבים מוסלמים קיצוניים מושחתים שהעם לא מעניין אותם.

גם סביר להניח שכמות ההרג תשאר גבוהה. הרי מוסלמים לא בוחלים במי הם הורגים כל עוד אפשר להרוג. ערבים / מוסלמים הורגים יותר ערבים / מוסלמים מאשר בני אומות אחרות.

אם אצלנו חסידים וליטאים היו הורגים אחד את השני לא היו נשארים יהודים :joy:

תראה כמה קל לנו להסכים לפחות בנושא אחד :slightly_smiling_face:

זה השקר הכי פסיכי שראיתי אי פעם.

מספיק לראות מה ההתיישבות היהודית באיו"ש מצליחה להקים בתוך אזור סופר בעייתי - ולהוריד בפניהם את הכובע.

תן למתיישבים את רצועת עזה, ואתה מקבל רצועה של גן עדן. איך אני יודע? זוכר איזה מקום יפייפה היה גוש קטיף, ואיך הוא נהרס בגלל חלאות אדם טרוריסטיות. ובגלל האידיאולוגיה של השמאל של לברוח מהטרור.

כן… אם רק הייתה להם מדינה… ונמל… ושדה תעופה…

יש להם רשת מנהרות מתחת לרפיח ששוות יותר מכל נמל או שדה תעופה שיש בעולם. אחרת, מאיפה כל התחמושת לירות עלינו כבר 100 ימים?

מספיק לראות איזה רשת מנהרות הם בנו. אם הם היו בונים תשתית לרכבת תחתית, אתה חושב שיש מדינה בעולם שלא הייתה תורמת להם קרונות? נו באמת…

יש להם מדינה דה פקטו, יש להם משאבים משוגעים, והם מקבלים מיליארדים מכל העולם. בזכות כל הכסף הזה הם מסוגלים לעמוד מול צה"ל כבר 100 ימים.

That being said, הקונספציה הייתה שכסף מרגיע אותם, וכל הממשלות האחרונות דיברו על לבנות להם נמל. מזל שהם מספיק מטומטמים כדי לעשות משהו כמו ה-7/10 שיגרום ליותר חצי עם לצאת נגד הקונספציה הזאת בצורה שאין סיכוי שזה יקרה כבר.

טל שום דבר בערך ממה שכתבת כאן לא נכון אז… רשת המנהרות לא שווה יותר משום נמל או שדה תעופה, תשתית המנהרות לא דומה בכלום לרכבת תחתית מבחינת משאבים, אין להם מדינה דה פקטו ואין להם משאבים מטורפים…

מה? מה הקשר? זה הדבר הכי מטופש ופולני ששמעתי בדיון הזה.

לא נתנו לי את מה שרציתי אז אני אהרוס ואשבור ואעשה כמה נזק שאני יכול וארעיב את עצמי ובלה בלה בלה.
בולשיט. יכלו לקחת את מה שנתנו להם ולנסות להוציא מזה משהו טוב.

ליאור לפני שאתה מדבר דברים לא מבוססים תבדוק כמה חמאס מקבל כסף מכל העולם ואז תבדוק כמה עלה לחמאס פרויקט הרקטות והמנהרות . מבטיח לך תן לי להיות מושל עזה והכסף שהוא מקבל ואני הופך את עזה לסינגפור של המזרח התיכון…

ובשביל להיות נחמד איתך אני מוכן לקזז את הכסף של האיראנים כי אני מניח שכל אירו שמגיע מאירן זה רק לרצח של יהודים.

ואו איך לא נותנים להם נמל ושדה תעופה. אני באמת לא רוצה לדעת איפה היינו אם הם היו מקבלים גם את זה.

דרך אגב, הם היו יכולים להיות בעלי נמל ושדה תעופה בקלות. ממש בקלות הם רק היו צריכים להודיע שהם מכירים בהסכמי אוסלו ובמדינת ישראל. ומתפרקים מנשק התקפי.

(דרך אגב כמו שאני מכיר את הלב היהודי הרחמן והדפוק שלנו אנחנו היינו מספיק מטומטמים גם לותר להם על ההכרה במדינת ישראל. אז מספיק שהם היו מכירים בהסכם אוסלו ומוכנים לקיים את הסכם המעברים של אחרי ההתתנתקות שנקרא על שם קונדליסה רייס אתה יודע אותו הסכם שהם הפרו בגסות דקה אחרי שהם זרקו את אנשי הפתח מהגגות בעזה אחרי ההפיכה שלהם…)

קיבלו.
שימש להכנסת נשק לעזה והפצצנו להם אותו.
הם לא טרחו לנסות לבנות אחד חדש מאז.

אחרי הסכמי אוסלו אפילו הייתה חברת תעופה עזתית שבאה קומפלט עם נמל התעופה.
אבל הסכמי אוסלו לא באמת היו באג׳נדה, וגם לא נמל התעופה…

דרך אגב ואולי טיפה אופטופיק, יש לי הרגשה שהם לא באמת גם רוצים שהיה להם נמל אזרחי ושדה תעופה.

אתה יודע שדה תעופה ונמל וזה יכול לאפשר לאוכלסיה שלהם אופציות יותר לברוח ולעזוב.

אבל זה סתם הרגשה שלי.

כמו ילד שאומרים לו לחזור מהבילוי ב22 אז הוא מתעצבן ולא יוצא בכלל.

…וגבול עם מדינה מוסלמית בעלת ברית שלהם.

אתה מתכוון שכבר עכשיו הם רוצים גם את ירדן או כלום?
לירדן יש גבול עם איראן?.. לא. אז אתה אומר שהם רוצים גם את ירדן וגם את עיראק כבר מעכשיו ב״הכל או כלום״ שלהם?

תשמע, האידיוטים האלו שובתים רעב למוות בבתי כלא ישראלים בהם הם מקבלים תנאים טובים יותר מאלו שיש להם בעזה…

לא התכוונתי להפריע לכם להריח לעצמכם את הפלוצים… אתם יכולים להמשיך

תודה.

אגב, חוץ מקצת התלהמות הגיונית למצב, אתה חושב שבאמת לא הייתה למסכנים ברירה והיו חייבים לחרבן את הכל?

מה אתה היית עושה אם היו שופכים עליך הרים של כסף אבל מגבילים במשהו את התנאים שבהם אתה יכול לעבוד? שובר את הכלים או מנסה למקסם את מה שאתה יכול?

מה אתה מלמד את הילדים שלך לעשות? לשבוא את הכלים או למקסם את האפשרויות מהמצב?

אני אשכרה זוכר שכבר שאלתי אותך את השאלה הזו לגבי הילדים פעם. חוץ מזה שאני מראה עקביות, אני גם מראה שברצינות אני חושב שאתה לא מדבר מהלב. לילדים שלך לא היית אומר לשבור את הכלים אם הם לא קיבלו כל מה שהם רצו. למה אתה מצפה מאנשים בוגרים להתנהג אחרת?

בעוד הפלסטינים הם כביכול עם מעמד הפליטים עם יחסי הציבור הגבוהים ביותר ומקבל כסף פר נפש הכי גבוה מכל הפליטים בעולם מהאו"מ (שלא לדבר מישראל) אני תוהה מאיפה הביטחון שלך לכתוב את מה שאתה אומר. יש לך ביסוס?

ברור שהייתה להם ברירה! אני לא חושב שהם רק קורבנות אני חושב שהם גם קורבנות.

אבל “שופכים הרים של כסף”? בחייאת… על מה אתם מדברים? 2.5 מיליון עזתים… כמה כסף אתם חושבים שהיה במזוודות?

ברור שלא הייתי מלמד אותם לשבור את הכלים. מצד שני אני גם מלמד אותם לא להתגייס לצבא כובש…

ביסוס למה? לדברים שמפריכים את הדברים שטל המציא?

חמאס בצורה עקיפה וישירה מקבל כסף מהאום איחוד אירופי ארהב קטאר ועוד. רוב התשתיות בעזה כמו בתי חולים זה על תרומות של מדינות זרות כמו תורקיה ירדן איחוד האמיריות קטאר ועוד.

אתה אמרת שטל מבלף. חובה עליך לספק נתונים לזה. תוכיח לנו שהם לא מקבלים מאות מיליונים של דולרים של סיוע. אני יכול להפנות אותך לדברים של בכיר חמאס מרזוק שאמר במפורש שהם משתמשים בכסף של הסיוע לבניה של מנהרות ושהתפקיד של האום זה לבנות לתושבים שם מקלטים. זה חמאס אמר לא טל.

יותר מזה, לפני כמה חודשים גיאהד איסלמי “פישל” ובאחד משידורי התעמולה שלו הוא הדגים איך הוא הופך צינורות של מים שנועדו לספק מים לאזרחים לרקטות. ואחרי זה למה אין מים בעזה…

נטל ההוכחה הוא עלייך.